Σχετικά με τα ms!

  • Δημιουργός θέματος spyroscesarsc
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Καλησπέρα παιδιά!
'Εχω μία απορία σχετικά με τον νέο κανόνα γιά τα τρενάκια που λέει ότι μία 4άδα επιθέσεων δεν επιτρέπεται να έχει συνολική διαφορά μικρότερη των 150ms!
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τί είναι αυτό που άλλαξε και πλέον υπάρχει αυτό το όριο?
Και αυτοί που τόσο καιρό κάνανε χαμηλές πτήσεις στα 18ms :D ας πούμε και πουλάγανε τρέλα παίζει να δεχτούνε κάποιες κυρώσεις ή περασμένα ξεχασμένα?:D
 

DeletedUser7389

Συνέντευξη Mad18

Aπόσπασμα
Fumal:
Κάτι άσχετο και για να κλείσουμε σιγά σιγά...
Υπάρχουνε κάποιοι κανόνες που δεν έιναι καν στους κανόνες...Π.χ. τα m/s στις επιθέσεις υπάρχει εντέλη όριο ή όχι? Γιατί στο .net υπάρχει....
Mad18:
Απαγορεύεται το οτιδήποτε δεν μπορεί να γίνει από ανθρώπινο χέρι και που δεν είναι στις δυνατότητες του προνομιακού λογαριασμού!
Fumal:
Αυτό υπάρχει πουθενά μέσα στους κανονισμούς?
Mad18:
Ναι,είναι ο κανόνας 7
Fumal:
Ναι όμως στο .net υπάρχει ένα όριο των m/s..Εδώ υπάρχει? Και αν ναι πόσο...Αυτό θα πρέπει να το ξέρει ο κάθε έμπειρος παιχτης χωρίς να έχει το άγχος μήπως φάει από το πουθενά κανένα μπαν...
Mad18:
Δεν υπάρχει περίπτωση να αποκλειστεί κάποιος που κάνει επίθεση ο ίδιος και όχι αυτόματο πρόγραμμα. Το ανθρώπινο χέρι δεν θα μπορέσει ποτέ να κινηθεί γρηγορότερα από το όριο οπότε όποιος δεν κάνει χρήση τέτοιων προγραμμάτων δεν έχει να φοβηθεί τίποτα!
Fumal:
Ναι όμως απο την στιγμή που υπάρχει το όριο πρέπει να είναι γνωστό και στους παίχτες...Στο .net δηλαδή γιατί να γνωστοποιούν αυτό το όριο και να μην το γνωστοποιούν και στην Ελλάδα?
Mad18:
Οι κανόνες είναι μετάφραση από αυτά που έστειλε η εταιρία στην ελληνική ομάδα διαχείρισης. Για να μην το βλέπεις τότε απλά δεν μας το έχουν στείλει. Επίσης τιμωρούμε την χρήση παράνομου λογισμικού ώστε και εμείς να είμαστε καλυμμένοι από τον κανόνα 7 και όχι την απόσταση στα ms ανάμεσα στις επιθέσεις...

Τάδε εφη ο Co-Co.ma. ωστόσο είναι πριν την μετάφραση των κανονισμών του net.
 

DeletedUser

Για αυτό ρωτάει κ εγώ... είμαι λίγο μπερδεμένος!:p
Δηλαδή πλέον ότι γίνεται κάτω από 150ms θεωρείται ότι γίνεται από κάποιο πρόγραμμα? :confused:
 

DeletedUser

Για αυτό ρωτάει κ εγώ... είμαι λίγο μπερδεμένος!:p
Δηλαδή πλέον ότι γίνεται κάτω από 150ms θεωρείται ότι γίνεται από κάποιο πρόγραμμα? :confused:

Θεωρείται πως συμβαίνει ένα από τα παρακάτω:

1ον: Χρησιμοποιείς κάποιο αυτόματο πρόγραμμα.
2ον: Χρησιμοποιείς τις ευκολίες κάποιου προγράμματος (π.χ. κάθε φορά που χτυπάς την γλώσσα σου στον ουρανίσκο να στέλνει και μία επίθεση. Έτσι λες ρρρρ και στέλνεις τρένο).
3ον: Είσαι ο Σούπερμαν.

Οποιοδήποτε από τα παραπάνω και αν συμβαίνει η εταιρία (και η τοπική ομάδα διαχείρησης) αποφάσισε να θέσει τα 150ms όριο για 4 επιθέσεις και πάνω. Όσο ισχύει αυτός ο κανόνας λοιπόν πρέπει να συμμορφωθούμε. Ουσιαστικά πιστεύω πως αυτός ο κανόνας υπάρχει γιατί δεν υπάρχουν (ή δεν είναι νόμιμα) τα ανάλογα "βοηθήματα" για να κόψουν ένα τρένο των 150ms. Αν υπάρξουν τρόποι (τεχνικής και όχι αυτόματοι) όπου θα μπορούν να κοπούν τέτοια τρένα τότε μάλλον θα επιτραπούν και τα τρένα κάτω των 150ms. Όσο όμως αυτά τα τρένα είναι ουσιαστικά ανίκητα για κόψιμο θα απαγορεύονται.
 

DeletedUser6838

Οποιοδήποτε από τα παραπάνω και αν συμβαίνει η εταιρία (και η τοπική ομάδα διαχείρησης) αποφάσισε να θέσει τα 150ms όριο για 4 επιθέσεις και πάνω. Όσο ισχύει αυτός ο κανόνας λοιπόν πρέπει να συμμορφωθούμε. Ουσιαστικά πιστεύω πως αυτός ο κανόνας υπάρχει γιατί δεν υπάρχουν (ή δεν είναι νόμιμα) τα ανάλογα "βοηθήματα" για να κόψουν ένα τρένο των 150ms. Αν υπάρξουν τρόποι (τεχνικής και όχι αυτόματοι) όπου θα μπορούν να κοπούν τέτοια τρένα τότε μάλλον θα επιτραπούν και τα τρένα κάτω των 150ms. Όσο όμως αυτά τα τρένα είναι ουσιαστικά ανίκητα για κόψιμο θα απαγορεύονται.

Κάπου είχα δει screenshots πάντως ή από το .net ή από το .de που κόβουν τέτοιο τρένο ;).
 

DeletedUser6467

Το τρένο μπορεί να γίνει και με το χέρι αλλα και να κοπεί..Εχει ξαναειπωθεί στο φόρουμ αν δεν κάνω λάθος αυτή η ερώτηση..
 

DeletedUser

Κάπου είχα δει screenshots πάντως ή από το .net ή από το .de που κόβουν τέτοιο τρένο ;).

Εννοείται...και εγώ το έχω κάνει...παίζεις με τις πιθανότητες όμως και δεν το έχεις σίγουρο όπως το τρένο. Έχει μεγάλη διαφορά.
 

DeletedUser

υπαρχει και μια 4η περιπτωση λιγο πιο σπανια βεβαια να στελνεις 4 επιθεσεις απο 4 διαφορετικα χωρια με διαφορετικες launch times και να τυχουν να ειναι και οι 4 σε λιγοτερο απο 150 εκατοστα του δευτερολεπτου.. Οποιος το καταφερει αυτο βεβαια απο τη μια θα κλαιει γιατι ειναι bannable και πρεπει να ακυρωσει και απο την αλλη θα χαιρεται γιατι πετυχε τετοιο συγχρονισμο...
 

DeletedUser

υπαρχει και μια 4η περιπτωση λιγο πιο σπανια βεβαια να στελνεις 4 επιθεσεις απο 4 διαφορετικα χωρια με διαφορετικες launch times και να τυχουν να ειναι και οι 4 σε λιγοτερο απο 150 εκατοστα του δευτερολεπτου.. Οποιος το καταφερει αυτο βεβαια απο τη μια θα κλαιει γιατι ειναι bannable και πρεπει να ακυρωσει και απο την αλλη θα χαιρεται γιατι πετυχε τετοιο συγχρονισμο...

bannable
ωραιο αυτο...respect!
αν και δεν νομιζω καποιος να ειναι τοσο τυχερος και να καταφερει κατι τετοιο
 

DeletedUser

αν το καλοσκεφτεις δεν θελει τυχη, θελει τροπο...

Δες αυτο και πες μου μετα για τυχη :).
 

DeletedUser

Για τον συγγεκριμενο παικτη παιρνω ορκο...
 

DeletedUser

αυτος ο κανονας δεν εχει μεγαλη βαση..
σε μεγαλο πολεμο ειχα φτασει σε σημειο να βαζω τον αδερφο μου να γυρναει τις καρτελες με το πληκτρολογιο κ γω να παταω το οκ με το ποντικι..ειχαμε πετυχει τρομερα μεγαλες ταχυτητες και δεν υπαρχει κανονας να το απαγορευει αυτο!
 

DeletedUser

αυτος ο κανονας δεν εχει μεγαλη βαση..
σε μεγαλο πολεμο ειχα φτασει σε σημειο να βαζω τον αδερφο μου να γυρναει τις καρτελες με το πληκτρολογιο κ γω να παταω το οκ με το ποντικι..ειχαμε πετυχει τρομερα μεγαλες ταχυτητες και δεν υπαρχει κανονας να το απαγορευει αυτο!

lol τι αλλο θα ακουσω.. σοζ για το σπαμ αλλα ειναι πολυ καμμενο!!!
 

DeletedUser

lol τι αλλο θα ακουσω.. σοζ για το σπαμ αλλα ειναι πολυ καμμενο!!!

δεν ειναι πολυ καμμενο..απλα ηταν θεμα λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτων να μην χασω το χωριο αλλα να παρω ενα αλο..κ ηταν ο μονος τροπος..
φωναζω ενα μιμη,του λεω τι να κανει κ αρχιζει να κοπαναει το πληκτρολογιο :p
 

DeletedUser

δεν ειναι πολυ καμμενο..απλα ηταν θεμα λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτων να μην χασω το χωριο αλλα να παρω ενα αλο..κ ηταν ο μονος τροπος..
φωναζω ενα μιμη,του λεω τι να κανει κ αρχιζει να κοπαναει το πληκτρολογιο :p

ωραιος...θα το δοκιμασω κι εγω!
:cool:
 

DeletedUser

Θα μπορουσες να δοκιμαζες να στειλεις παρα πολλα τρενακια(να λιωσεις κυριολεκτικα)
καποια στιγμη θα πετυχαινες και κατι τετοιο:

train30mssec.jpg


με οπερα και παντα με το χερι(και οχι δεν ειναι edit ουτε αυτο ουτε το αλλο το thread)...
 

DeletedUser6467

Με το χέρι μπορείς να κάνεις μια απόσταση 20-50sec σε κάθε τρενάκι οπως πολύ σωστά ανέφερε ο Kyros91
 

DeletedUser6091

Δεν άλλαξε κάτι, εδώ και 3-4 μήνες θέλαμε να περάσουμε τους κανόνες που υπάρχουν στον net αλλα λόγο κάποιων άλλων θεμάτων δεν το κάναμε τότε. Μπορέσαμε να το κάνουμε τώρα και ο κανόνας αυτός είναι μέσα σε όλους τους άλλους.

Οι επιδόσεις σας στα τρενάκια δεν αφορούν τους κανόνες. Αν κάποια επίθεση είναι κατά των κανόνων τότε έχετε 10 λεπτά να ακυρώσετε, αλλιώς θα έχετε τις ανάλογες κυρώσεις. Ήδη έχουν δοθεί οι πρώτες ποινές για αυτόν τον κανόνα όπως και για όλους τους άλλους.

Απαντήθηκε και κλειδώνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή