Pc fonts

  • Δημιουργός θέματος remaps
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser13744

psychofade o remaps εχει XP.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Πρώτα απ' όλα, με τι OS τρέχεις; Κάνε σύνδεση σαν διαχειρηστής. Κάνε αποσυμπίεση του .zip (η γραμματοσειρά σου στην αρχική μορφή) και πάρε το αρχείο (όχι το ReadMe).

Μετά κάνε το εξής:

C:\Windows\Fonts\Κάνε επικόλληση το αρχείο σου.

Χανεις λιγο εεε?:eek:

From the "Start" menu select "Control Panel" and then select the "Appearance and Themes" category.
Select "Fonts" from the "See Also" panel at the left of this screen.
On the "File" menu, select "Install New Font..."
Click the drive and folder that contain the fonts you want to add.
To select more than one font to add, press and hold down the CTRL key, click the fonts you want, then click on "OK"

Στα ελληνικα(δεν ειναι δικη μου η μεταφραση)
Από το "Start" μενού επιλέξτε "Πίνακας Ελέγχου" και στη συνέχεια επιλέξτε το "Εμφάνιση και Θέματα» κατηγορία.
Επιλέξτε "Γραμματοσειρές" από το "Δείτε επίσης" πάνελ στο αριστερό μέρος αυτής της οθόνης.
Σχετικά με το "Αρχείο" μενού, επιλέξτε "Εγκατάσταση νέας γραμματοσειράς ..."
Κάντε κλικ στη μονάδα δίσκου και το φάκελο που περιέχει τις γραμματοσειρές που θέλετε να προσθέσετε.
Για να επιλέξετε περισσότερες από μία γραμματοσειρές για να προσθέσετε, πατήστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο CTRL, κάντε κλικ στη γραμματοσειρά που θέλετε, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο "OK"

Δεν μου τις αναγνωριζει σαν font..:confused::eek:
 

DeletedUser

Σε WinXP όταν κάνεις δεξί click στον φάκελο fonts σου βγάζει 2 επιλογές: Προβολή και Επικόλληση. Αν έχεις αντιγράψει το ttf αρχείο και πατήσεις επικόλληση μέσα στον φάκελο fonts στο κάνει αυτόματα install. Αν δεν στο κάνει το αρχείο είναι κατεστραμένο.

Για να είσαι σίγουρος κατέβασε μια άλλη γραμματοσειρά (πχ απο δώ: http://www.styopkin.com/free_downloadable_fonts.html) και δες αν μπαίνει. Σε εμένα λειτουργεί κανονικά και μου την εμφανίζει στο word.

Επίσης δεν είναι καθόλου σωστό να μιλάς με τέτοιον τρόπο σε άτομα που προσπαθούν να σε βοηθήσουν.
 

DeletedUser

Σε WinXP όταν κάνεις δεξί click στον φάκελο fonts σου βγάζει 2 επιλογές: Προβολή και Επικόλληση. Αν έχεις αντιγράψει το ttf αρχείο και πατήσεις επικόλληση μέσα στον φάκελο fonts στο κάνει αυτόματα install. Αν δεν στο κάνει το αρχείο είναι κατεστραμένο.

Για να είσαι σίγουρος κατέβασε μια άλλη γραμματοσειρά (πχ απο δώ: http://www.styopkin.com/free_downloadable_fonts.html) και δες αν μπαίνει. Σε εμένα λειτουργεί κανονικά και μου την εμφανίζει στο word.

Επίσης δεν είναι καθόλου σωστό να μιλάς με τέτοιον τρόπο σε άτομα που προσπαθούν να σε βοηθήσουν.

Οk... δεν λεω οτι ειναι σωστο..

Αλλα το ειχα πει 30 φορες πια.. ο αλλος μου ελεγε για το φορουμ ο αλλος μου ελεγε πως να το κανω λες και δεν ξερω

Και ο τελευταιος μου ελεγε για Os..

Και εξηγω οτι το προβλημα ειναι οτι οταν παω να κανω paste το αρχειο δεν εμφανιζεται η επιλογη επικολληση..

Ο μονοι που το καταλαβαν ηταν εσυ και ο αγαιπτιος...:eek:
 

DeletedUser

Και το προβλημα ηταν οτι τα εκανα extract οχι με τον "βοηθο"των Windows...:eek:

Ελεος πια ειναι να το βαρας κλοτσιες και αυτον και τον Bill..:p
 

DeletedUser

Και το προβλημα ηταν οτι τα εκανα extract οχι με τον "βοηθο"των Windows...:eek:

Ελεος πια ειναι να το βαρας κλοτσιες και αυτον και τον Bill..:p

Δεν νομίζω ότι φταίει ο Bill... :eek::p

Και πίσω στο θέμα μας, δοκίμασε να το σύρεις στο παράθυρο αντί για copy-paste. Ξέρεις, κλίκ και σύρσιμο και όλα τα σχετικά. ^_^
 

DeletedUser

Remaps βρικα το προβλημα σου

Αποθηκευσε την γραμματοσηρα που θελεις στο destop σου και ανοιξε τον φακελο

θα βρεις ενα αρχειο που εχει την γραμματοσιρα και κατι αλλα

εσυ κανε την copy και ενοσε με συρμα ή με USB το copmiuter σου με τον κινιτιο σου και κανε τα paste στην κατρα μνημης σου ή στην μνημη του κινητου

Μετα απο εκει κανε τα copy και πηγενε στο My compiuter σου και ακολουθα αυτο

C:/Windows/Font

και κανε paste

Μετα ανοιξε την word σου και αναζητα την γραμματοσηρα που ηθελες εκει που βρισκεις τις γραμματοσειρες


Εγω ετσι εκανα και μπικαν

Ελπιζω να βοηθισα!
 

DeletedUser

Remaps βρικα το προβλημα σου

Αποθηκευσε την γραμματοσηρα που θελεις στο destop σου και ανοιξε τον φακελο

θα βρεις ενα αρχειο που εχει την γραμματοσιρα και κατι αλλα

εσυ κανε την copy και ενοσε με συρμα ή με USB το copmiuter σου με τον κινιτιο σου και κανε τα paste στην κατρα μνημης σου ή στην μνημη του κινητου

Μετα απο εκει κανε τα copy και πηγενε στο My compiuter σου και ακολουθα αυτο

C:/Windows/Font

και κανε paste

Μετα ανοιξε την word σου και αναζητα την γραμματοσηρα που ηθελες εκει που βρισκεις τις γραμματοσειρες


Εγω ετσι εκανα και μπικαν

Ελπιζω να βοηθισα!

Θεσσαλονίκη-Αθήνα μέσω Αλεξανδρούπολης..... τι άλλο θα δω!!!
 

DeletedUser

Και το προβλημα ηταν οτι τα εκανα extract οχι με τον "βοηθο"των Windows...

Ελεος πια ειναι να το βαρας κλοτσιες και αυτον και τον Bill..

Δεν νομίζω ότι φταίει ο Bill...

Και πίσω στο θέμα μας, δοκίμασε να το σύρεις στο παράθυρο αντί για copy-paste. Ξέρεις, κλίκ και σύρσιμο και όλα τα σχετικά. ^_^
Το προβλημα λυθηκε και ηταν οτι δεν εκανα extract με το wizard των windows...:p:D

Remaps βρικα το προβλημα σου

Αποθηκευσε την γραμματοσηρα που θελεις στο destop σου και ανοιξε τον φακελο

θα βρεις ενα αρχειο που εχει την γραμματοσιρα και κατι αλλα

εσυ κανε την copy και ενοσε με συρμα ή με USB το copmiuter σου με τον κινιτιο σου και κανε τα paste στην κατρα μνημης σου ή στην μνημη του κινητου

Μετα απο εκει κανε τα copy και πηγενε στο My compiuter σου και ακολουθα αυτο

C:/Windows/Font

και κανε paste

Μετα ανοιξε την word σου και αναζητα την γραμματοσηρα που ηθελες εκει που βρισκεις τις γραμματοσειρες


Εγω ετσι εκανα και μπικαν

Ελπιζω να βοηθισα!

Βοηθησες απιστευτα να γελασω μεχρι δακρυων...:p

Τιπ: οταν τα βγαζεις στο desktop καντα copy paste H drag and drop κατευθειαν στον φακελο με τις γραμματοσειρες..

Το να παω απο Καβαλα δραμα μεσω Κωνσταντινουπολης...:eek:
 

DeletedUser

Το προβλημα λυθηκε και ηταν οτι δεν εκανα extract με το wizard των windows...:p:D



Βοηθησες απιστευτα να γελασω μεχρι δακρυων...:p

Τιπ: οταν τα βγαζεις στο desktop καντα copy paste H drag and drop κατευθειαν στον φακελο με τις γραμματοσειρες..

Το να παω απο Καβαλα δραμα μεσω Κωνσταντινουπολης...:eek:

Εγω ετσι εκανα και βγικε

Αλλα δεν πηραζη

Πελλος που θα ξαναβοηθιση
 
Κορυφή