Οδηγός για tech lvls(επιπεδα τεχνολογίας)

  • Δημιουργός θέματος Zzznow
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

[lazostat]Θα πολεμανε σαν επιπεδο 1; Και δε θα καταλαμβανουν ενα χωρο ή οχι; Αμα ειναι ετσι να φτιαξουμε ολες τις τεχνολογιες και μετα να τις ακυρωσουμε.[/lazostat]

δεν την παλευεις
 

DeletedUser

Θα μπορω να φτιαξω μετα στρατο απο αυτα ή θα πρεπει να το ξανα ερευνησω;
 

DeletedUser16159

αμα τα εχεις παει στο 0 επιπεδο τοτε δεν θα μπορεις να βγαλεις αλλα αυτα που εχεις μεσα θα αμυνοντε σαν επιπεδο 1!



This forum requires that you wait 180 seconds between posts. Please try again in 1 seconds.
 

DeletedUser

Μια ερώτηση για τα επίπεδα της τεχνολογίας, δεν ξέρω αν έχει γίνει και πριν αλλά δεν βρήκα κάτι:

Όταν καταλαμβάνεις ένα χωριό, τα επίπεδα τεχνολογίας που είχε εξερευνήσει ο προηγούμενος κάτοχος του χωριού παραμένουν εξερευνημένα ή "μηδενίζονται" και τα ξαναεξερευνείς από την αρχή?\

ευχαριστώ
 

DeletedUser10

Μια ερώτηση για τα επίπεδα της τεχνολογίας, δεν ξέρω αν έχει γίνει και πριν αλλά δεν βρήκα κάτι:

Όταν καταλαμβάνεις ένα χωριό, τα επίπεδα τεχνολογίας που είχε εξερευνήσει ο προηγούμενος κάτοχος του χωριού παραμένουν εξερευνημένα ή "μηδενίζονται" και τα ξαναεξερευνείς από την αρχή?\

ευχαριστώ

παραμένουν
 

DeletedUser

Ο αμυνόμενος νίκησε
Τύχη (από την οπτική γωνία του επιτιθέμενου)
-11.8% Ατυχία

Τύχη
Επιτιθέμενος:
Χωριό: (zzz|xxx) K01

Ποσότητα: 0 0 0 101 0 0 0 0 1 0
Απώλειες: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Πίστη: Τα στρατεύματά σου είναι θρήσκα.
paladin: Paladin, εξοπλισμένος με Τηλεσκόπιο Kalidis

Αμυνόμενος:
Χωριό: (xxx|zzz) K01

Ποσότητα: 1139 39 0 0 0 0 0 0 1 0
Απώλειες: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Οι ανιχνευτες μου ειναι lvl 0. Το τηλεσκοπιο δεν δουλευει σ αυτους? Δεν δουλευει σε κανενα lvl? Το μονο σιγουρο ειναι οτι ειμαι και πολυ γκαντεμης.
 

DeletedUser

στο lvl1 βλεπεις μονο τα στρατευματα του αντιπαλου

στο lvl2 οταν κανεις ανιχνευση βλεπεις και τα επιπεδα των κτιριων του αντιπαλου

στο lvl3 πιανει δουλεια ο kalidis:p
 

DeletedUser

στο lvl1 βλεπεις μονο τα στρατευματα του αντιπαλου

στο lvl2 οταν κανεις ανιχνευση βλεπεις και τα επιπεδα των κτιριων του αντιπαλου

στο lvl3 πιανει δουλεια ο kalidis:p

ακυρος εντελως ομως...
στο λεβελ 3 απλα δε χριαζεσαι το καλιδις...
 

DeletedUser

re paidia ama ftasw tous anixneutes 3 epipedo 8a mporw na vlepw ta strateumata pou exei kai eksw apo to xwrio, sto opoio ekana anixneusi?
 

DeletedUser16159

Θα μπορείς αν επιβιώσει το 90% από τους ανιχνευτές σου!
 

DeletedUser

ακυρος εντελως ομως...
στο λεβελ 3 απλα δε χριαζεσαι το καλιδις...

Στο θαυμαστο αυτο παιγνιον τιποτις δεν ειναι ακυρον .. Μπορουμεν να το παρομεν και ως τιτλον τιμης ..

Μετα τα γνωστα : Δουκας, Βαρωνος, Διπλωματης
Τα λιγοτερο γνωστα : Δουκίσκος, Βαρωνίσκος, Βοηθος Διπλωματη, Αυλαρχης, Τσεκουροξύστης, Δορατοφύλακας, Ιπποκομος, Τραπεζοκόμος, Καφεξυστοκόμος*

Ενα καινουργιο αξιωμα γεννιεται : Καβλίδης Τριτου Βαθμου (οπως τα ομονυμα εγκάφματα), οπερ μπανιζει και διαμεσου καστρομεσοτοιχειών και κουφωματων εποχής και παρακολουθει και τις αλανιάρες Δούκισσες .. O αγρυπνος Οφθαλμός του Δουξ,

* = Ξυνει τα @@ των καφετιών οταν δεν φαρμαρουνε
 

DeletedUser

μπορουμε να κατεβασουμε στο 0 τους δορατοφορους;
 

DeletedUser

γιατι να το κανεις αυτο???
(ασχετα με το οτι δεν γινεται...)

Για να έχει πιο πολλές τεχνολογίες. Τώρα τι στρατηγική θέλει να κάνει χωρίς δόρατα...δεν καταλαβαίνω...μόνο σπαθιά και βαρύ ιππικό? Τέλος πάντων, περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα....
 

DeletedUser

στησιμο επιθετικων χωριων

επειδη προσπαθω να καταληξω σε ενα συμπερασμα ως προς το στησιμο των επιθετικων χωριων θα ηθελα την γνωμη των εμπειρων παικτων σε αυτο το θεμα.

εγω προσωπικα εχω καταληξει στα εξης 2 μοντελα.

1η περιπτωση
δορια 3
ξιφη 3

τσεκουρια 3
ελαφρια 3
κριοι 2
ανιχνευτης 1

με μικρες διαφοροποιησεις ως προς καταπελτης-ανιχνευτης-κριος αναλογως αναγκων

υστερει προφανως στην αμυνα στα βαρια
υπερτερει σε δυναμη εκκαθαριστικης

2η περιπτωση
δορια 3
ξιφη 3
βαρια 3

τσεκουρια 3
κριοι 2
ανιχνευτες 1

και εδω διαφοροποιησεις ως προς κριους-καταπελτες-ανιχνευτες αναλογως τι θελει ο καθενας

υπερτερει εμφανως στην αμυνα
υστερει ως προς το οτι η εκκαθαριστικη ειναι πιο αποδυναμωμενη , αφου παιζουμε με Βαρυ ιππικο εναντι ελαφριου.
τα βαρια πιανουν πολυ περισσοτερο χωρο αρα περιοριζεται και ο αριθμος των κριων.

σιγουρα παιζει ρολο και το στησιμο των υπολοιπων χωριων μας, ποσο κοντα μας ειναι τα αμυντικα μας χωρια, ποσο κοντα μας ειναι αλλα μελη της φυλης μπλα μπλα αλλα θελω περισσοτερες πληροφοριες ως προς το τι ειναι πιο αποδοτικο και τι ειναι τελικα καλυτερο.
ενδεχομενως να υπαρχει και καλυτερος τροπος στησιματος αλλα δεν τον εχω ανακαλυψει ακομα...:D

τα φωτα σας παρακαλω!!:)


(υ.γ.και αν δεν θελετε να τα αποκαλυψετε ολα στειλτε μου μηνυμα δεν με πειραζει...εγω να μαθω θελω και ας μην μαθουν οι αλλοι :p )
 

DeletedUser

η 1η περιπτωση σου ειναι καλη, θα παιζεις αμυνα μονο δορυα/ξιφη ομως που ειναι λιγο αργη

η 2η σου περιπωτωση με επιθετικα τσεκουρια/βαρυα ισως κατι λεει , δν την εχω δοκιμασει , εχει τα υπερ κ τα κατα της.

3. υπαρχει παντα κ το δορυ 3 βαρυ 3 , τσεκουρια 3 ελαφρα 3, κριους 2 . οπου παιζεις αμυνα δορυ/βαρυ .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16985

η 1η περιπτωση σου ειναι καλη, θα παιζεις αμυνα μονο δορυα/ξιφη ομως που ειναι λιγο αργη

η 2η σου περιπωτωση με επιθετικα τσεκουρια/βαρυα ισως κατι λεει , δν την εχω δοκιμασει , εχει τα υπερ κ τα κατα της.

3. υπαρχει παντα κ το δορυ 3 βαρυ 3 , τσεκουρια 3 ελαφρα 3, κριους 2 . οπου παιζεις αμυνα δορυ/βαρυ .

πραγματι αυτο που λεει ο φιλτατος απο εδω ισχυει και οσο θα περναει η κοσμος θα δεις αμα δεν το εχεις καταλαβει ακομα πως και η ταχυτητα μετραει. Οποτε 3 δορια και βαρυ πιστευω ειναι το πιο ιδανικο λογω της ταχυτητας και μονο που της δινει μεγαλο αβανταζ:rolleyes:
 
Κορυφή