Οδηγός για tech lvls(επιπεδα τεχνολογίας)

  • Δημιουργός θέματος Zzznow
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Στα αμυντικά χωριά είναι εύκολα τα πράγματα μιας και υπάρχει χώρος να αναβαθμιστούν όλες οι αμυντικές μονάδες στο φουλ αν θέλεις. Δηλαδή:

Δόρια: 3
Σπαθιά: 3
Ανιχνευτές: 3
Βαρύ: 3
Καταπέλτες: 3 (δεν είναι καθαρά αμυντική μονάδα αλλά βοηθάει κάποιες φορές και στην άμυνα)

Όλα αυτά μας κάνουν 15 στο σύνολο, οπότε παραπάνω τεχνολογίες δεν μπορούν να εξερευνηθούν στο χωριό.

Στα επιθετικά θα φανεί ο καλός ο "καπετάνιος" που είναι πολύ πιο περιορισμένες οι επιλογές από θέμα χώρου.....




ξεχασες τους τοξοτες..δεν θα τους αναβαθμισεις καθολου?:confused:
 

DeletedUser

akyroyli, εδω δεν ειναι forum Κ6 να λες οτι σου κατεβει και να μην υπαρχει αντιδραση... Και εγω κατι εχω ακουσει οτι η ταχυτητα κοσμου 6 θα γινει 2,4...lol
 

DeletedUser

akuroulh, κοίτα μην τσακωθείς με κανέναν στο φόρουμ και την πληρώσουμε μετά σαν φυλή, πολεμώντας από τους 150 πόντους :cool::cool::cool:
 

DeletedUser

Παντού τους έχουμε και όλο πίσω είμαστε .....

Βιάζεσαι να μιλήσεις, άσε να δείξει η συνέχεια.
 

DeletedUser

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ?
 

DeletedUser

οκ thanks φιλε μου προς το παρον μονο αμυντικες μοναδες λογω πορων μετα βλεπουμε
 

DeletedUser

Στα αμυντικά χωριά είναι εύκολα τα πράγματα μιας και υπάρχει χώρος να αναβαθμιστούν όλες οι αμυντικές μονάδες στο φουλ αν θέλεις. Δηλαδή:

Δόρια: 3
Σπαθιά: 3
Ανιχνευτές: 3
Βαρύ: 3
Καταπέλτες: 3 (δεν είναι καθαρά αμυντική μονάδα αλλά βοηθάει κάποιες φορές και στην άμυνα)

Όλα αυτά μας κάνουν 15 στο σύνολο, οπότε παραπάνω τεχνολογίες δεν μπορούν να εξερευνηθούν στο χωριό.

Είδα ότι προτείνεται ως αμυντική αναβάθμιση τον ανιχνευτή σε lvl 3.
Εφόσον με τις αναβαθμίσεις το μονο που ανεβαίνει είναι η πολεμική ικανότητα τις μονάδας,ποιο το νόημα αυτής της αναβάθμισης?
Εξάλλου δε θα στηριχτούμε στον scout να μας σώσει από τα τσεκούρια του αντιπαλου!!!
 

DeletedUser

1ο lvl: Ανιχνευση πορων και στρατευματων στο χωριο.
2ο lvl: Ανιχνευση πορων, στρατευματων στο χωριο και το built του χωριου (κτιρια) (πρεπει να επιζησουν το 70% των ανιχνευτων για να παρετε αναφορα κτιριων)
3ο lvl: Ανιχνευση πορων, στρατευματωνν στο χωριο, κτιριων χωριου και στρατευματων που ειναι εκτος χωριου (σαν να εχεις το Kavlidis ενα πραγμα στον παλαδινο και να στελνεις ανιχνεσυη).Πρεπει και εδω να επιζησει το 90% των ανιχνευτων για να παρεις ανιχνευση στρατευματων εκτος χωριου.
 

DeletedUser

Γιατι το δορυ και σπαθι δε μπορει να ακυρωθει; Επισης αν ακυρωσω τελειως μια μοναδα, και εχω δημιουργησει ποσοτητα απο αυτη τη μοναδα, θα εξαφανιστουν απο το χωριο μου;
 

DeletedUser16159

Σε όλα τα χωριά έχεις 1 λεβελ το δόρυ και το σπαθί από την αρχή....
Αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις...


Όσο για το 2ο δεν ξέρω..
 

DeletedUser

Συνολο 15 τεχνολογιίες. Εδώ θα πρέπει να σημιώσω ότι τα δόρατα και τα σπαθιά ειναι στανταρ στο lvl1 σε ολα τα χωρια. Επίσης μπορείς να αναιρέσεις επίπεδα τεχνολογίας (χωρίς επιτροφή πόρων). Τα δόρατα και τα σπαθιά δεν μπορούν να αναιρεθούν στο 0.


Ουτε καν μπηκες στον κοπο να διαβασεις...

Τα στρατευματα αν τα υποβαθμισεις τελειως σαφως και δεν χανονται αλλα επιτιθονται και αμυνονται σαν να ειναι lvl 1.
 

DeletedUser6838

1)Έτσι είναι,δεν έχει γιατί :p.
2)Όχι,απλά θα πολεμάνε σαν επίπεδο 1(ή σαν το επίπεδο του χωριού στο οποίο αμύνονται).
 

DeletedUser

Θα πολεμανε σαν επιπεδο 1; Και δε θα καταλαμβανουν ενα χωρο ή οχι; Αμα ειναι ετσι να φτιαξουμε ολες τις τεχνολογιες και μετα να τις ακυρωσουμε.
 
Κορυφή