Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Στον Κ27:

μου στελνουνε βοηθειες

αυτες μπαινουνε στο χωριο μου

μετα με διωχνουνε απο την φυλη

οσο παραμενω χωρις φυλη, ξερω οτι οι βοηθειες θα παραμεινουν σε μενα

μπαινω στην ακαδημια της φυλης

οι αρχικες βοηθειες, παραμενουνε ακομα και μετα την εισοδο μου, στην ακαδημια; και μπορω να παρω επιπλεον βοηθειες ετσι;

αν ειναι οπως τον 25, ναι! αν φυγεις απο την φυλη φευγουν η αμυνες ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ στειλη!
 

DeletedUser

H ερωτηση μου ηταν συγκεκριμενη. Να την διατυπωσω διαφορετικα.

Ψαχνω να βρω τις ακριβης κινησεις που πρεπει να κανει ενας λογαριασμος, για να στακαριστει προληπτικα με ενα ποσο στρατευματων, απο δυο φυλες, αν υπαρχει καποιο "παραθυρακι". Πρωτα θα παρει βοηθειες απο μια φυλη και θα παραμεινει στην φυλη, μεχρι να φτασουνε και οι τελευταιες. Μετα ο λογαριασμος δεν αποχωρει, αλλα διωχνεται απο την φυλη. Και στην συνεχεια, μπαινει σε μια νεα φυλη και παιρνει επιπλεον αμυνες.

Νικολα, αστο αγορι μου. Απαντα μια αλλη φορα, σε καποιο αλλο ερωτημα.
 

DeletedUser26309

αν μεινεις στη φυλη μεχρι να ερθουν οι αμυνες μετα ειτε φυγεις ειτε σε διωξουν οι αμυνες θα παραμεινουν στο χωριο σου
 

DeletedUser

Πρεπει να περιμενεις, να φτασουνε οι βοηθειες, αλλιως θα γυρισουνε αυτοματα πισω, ετσι και δεν εισαι στην ιδια φυλη, την στιγμη του landαρισματος. Αλλωστε αυτο ειπα, οτι θα εκανα, στο παραδειγμα που δινω.

Σημειωση: Πρεπει να σε διωξουν, για να μεινουνε οι βοηθειες σε σενα. Αν φυγεις απο μονος σου, οι αμυνες γυριζουνε πισω αυτοματα. Και οι βοηθειες που εσυ εστειλες, επισης.

Ξανα μανα το ιδιο ακριβως ερωτημα. Για τριτη συνεχωμενη φορα:
Αν μπω κιολας σε μια αλλη φυλη; Ακομα και τοτε, θα παραμεινουν οι βοηθειες που ειχα πρωτοπαρει, σε μενα;
 

DeletedUser

Πρεπει να περιμενεις, να φτασουνε οι βοηθειες, αλλιως θα γυρισουνε αυτοματα πισω, ετσι και δεν εισαι στην ιδια φυλη, την στιγμη του landαρισματος. Αλλωστε αυτο ειπα, οτι θα εκανα, στο παραδειγμα που δινω.

Σημειωση: Πρεπει να σε διωξουν, για να μεινουνε οι βοηθειες σε σενα. Αν φυγεις απο μονος σου, οι αμυνες γυριζουνε πισω αυτοματα. Και οι βοηθειες που εσυ εστειλες, επισης.

Ξανα μανα το ιδιο ακριβως ερωτημα. Για τριτη συνεχωμενη φορα:
Αν μπω κιολας σε μια αλλη φυλη; Ακομα και τοτε, θα παραμεινουν οι βοηθειες που ειχα πρωτοπαρει, σε μενα;

αφου δεν καταλαβεις ελληνικα τι γραφεις στο κεντρικο? σου απαντησαμε και η 2, 2 φορες την ερωτηση σου... και ειρωνιες αλλου!

1ον. δεν χρειαζεται να σε διωξουν για να φυγουν η βοηθεις, και μονος να φυγεις η αμυνες που σου εχουν στειλη
δεν πανε πισω..

2ον. Ναι αν μπεις σε αλλη φυλη θα παραμεινουν οι αμυνες σου
 

DeletedUser26309

Πρεπει να περιμενεις, να φτασουνε οι βοηθειες, αλλιως θα γυρισουνε αυτοματα πισω, ετσι και δεν εισαι στην ιδια φυλη, την στιγμη του landαρισματος. Αλλωστε αυτο ειπα, οτι θα εκανα, στο παραδειγμα που δινω.

Σημειωση: Πρεπει να σε διωξουν, για να μεινουνε οι βοηθειες σε σενα. Αν φυγεις απο μονος σου, οι αμυνες γυριζουνε πισω αυτοματα. Και οι βοηθειες που εσυ εστειλες, επισης.

Ξανα μανα το ιδιο ακριβως ερωτημα. Για τριτη συνεχωμενη φορα:
Αν μπω κιολας σε μια αλλη φυλη; Ακομα και τοτε, θα παραμεινουν οι βοηθειες που ειχα πρωτοπαρει, σε μενα;

ναι ακομα και τοτε.και δεν πρεπει να σε διωξουν για να μεινουν οι βοηθειες ακομα και αν φυγεις εσυ οι βοηθειες μενουν στο λεω γιατι μου εχει γινει στον 27
 

DeletedUser

Τι λετε βρε παιδια; Οταν εγκαταλειπω την φυλη, οι βοηθειες που εχω στειλει και οι βοηθειες αλλονων που εχω στο δικο μου χωριο, ολες επιστρεφουνε στον κανονικο τους κατοχο.

Πρεπει να με διωξουνε, για να μην μετακινηθει καμια βοηθεια.
 

DeletedUser26309

Τι λετε βρε παιδια; Οταν εγκαταλειπω την φυλη, οι βοηθειες που εχω στειλει και οι βοηθειες αλλονων που εχω στο δικο μου χωριο, ολες επιστρεφουνε στον κανονικο τους κατοχο.

Πρεπει να με διωξουνε, για να μην μετακινηθει καμια βοηθεια.

Και σου ξαναλεω.οχι αν φ υγεις απο τη φυλη οι βοηθειες που εχεις στειλει ναι γυρνανε πισω,αυτες που σου εχουν στειλει μενουν στο χωριο σου κανονικα
 

DeletedUser26971

Καταντησε Κουραστικο
Λοιπον: Ενας παιχτης απο την φυλη εχει παρει αμυνες.

  • Αν ο παιχτης διωχτει απο την φυλη οι αμυνες παραμενουν στο χωριο του.:grrr:
  • Αν ο παιχτης εγκαταλείψει την φυλη οι αμυνες επιστρεφουν πισω σε αυτους που τς ειχαν στειλει.




Αν σε εχουν διωξουν και εχεις αμυνες στο χωριο σου ακομα και να αλλαξεις φυλη οι αμυνες παραμενουν σε σενα!:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26309

και το ξαναλεω για χιλιοστη φορη.αν ο παικτης εγκαταλειψει τη φυλη οι αμυνες μενουν στο χωριο
 

DeletedUser

οντως γινεται κουραστικο... η αμυνες μενουν στο χωριο φυγεις απο μονος η διωχτεις!!

ειναι ελεγμενο. Εχω και απαντηση απο την ομαδα διαχειρησεις γιαυτο το θεμα!
 

DeletedUser26309

μα σας λεω εχει γινει σε εμενα.εχω φυγει απο μια φυλη και εμειναν οι αμυνες στο χωριο μου,ακομα ειναι
 

DeletedUser

Οταν φευγεις/διοχτεις απο την φυλη σου μονο οι δικες σου αμυνες επιστρεφουν οι βοηθειες που εχεις μενουν ανεπαφες(Εκτος απο αυτες οι οποιες δεν εχουν φτασει ακομα αλλα στελνονται εκεινη την στιγμη...αυτες θα σταλθουν πισω μολις φτασουν).
 

the dalton.

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
47
Έλα ντε.. πού να το ξέρω? :p Δεν το έχω διαβάσει κάπου. Η απλή λογική λέει οτι ο paladin ανήκει σε κάποιον παίχτη. Αφού το βάρβαρο δεν είναι παίχτης δεν μπορεί να του ανήκει ο paladin (συνεπώς και τα όπλα του). Επίσης το έχω δοκιμάσει σε 3 κόσμους. Τώρα να μην είχαν και οι 3 φανάρι? Μπορεί...

Μιας και συζητάμε αυτό το θέμα, επίσης το να ρίξεις το άγαλμα σε όλα τα χωριά ενός παίχτη δεν καταργεί και τις ιδιότητες του paladin (στην πράξη δοκιμασμένο κ αυτό)


Ένιωσα ένα βάρος να με πλακώνει ... 3άδα κιόλας. Οι άλλοι 2 ποιοί είναι έτσι ενημερωτικά για να ξέρω :D

speeda και tomaraya(κάπως έτσι γράφονται)
για μένα είναι οι καλύτεροι στο gr


[jor]
Προειδοποίηση για spamming

Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread. Αν δεν δώσετε μια λογική και τεκμηριωμένη απάντηση, καλύτερα να μην απαντήσετε καθόλου.
By Jorgen
[/jor]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser32060

Μία ερώτηση:Πως βάζεις την "υπογραφή" η οποία εμφανίζεται κάθε φορά που αναρτάς μια απάντηση;:confused:
 
Κορυφή