Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Παδια μου ξερει κνεις σε τι χρησιμευει ο πολιορκητικος κριος? γτ απ ο,τι βλεπω ουτε επιθεση καλη κανει, ουτε αμυνα... αξιζει τον κοπο??:confused:

και τώρα η σωστή απάντηση, γκρεμίζει το τείχος του αντιπάλου!
 

DeletedUser317

μη τα λες ρε.. ασε να βαρανε με ξιφομαχους και δορατοφορους -.-
 

DeletedUser

εεελα μωρε, αν δεν ρωτησουμε κ σας που ειστε τοοοσο καλοι *σλουρπ* κ βοηθατε τοοοσο *σλουρπ*, ποιον θα ρωτησουμε?????
 

DeletedUser

καταπελτες

καλα μου παιδια, μια που ρωτησα ηδη για ελαφρυ κ βαρυ ιππικο, να ρωτησω κ τι χρειαζεται για να φτιαξεις καταπελτες να τελειωνουμε???:d
 

DeletedUser317

μα το λεει ξεκαθαρα στη βοηθεια του παιχνιδιου...
εργαστήριο(επίπεδο 2) και οπλουργείο(επίπεδο 12)
 

DeletedUser2861

Paidia Gia Sas Kai Apo Mena!!! Hthela Na Rwtisw Pws Mporw Na Xrisimopioisw Tn Voithia Enos Filou Mou Gia Mia Epithesei Se Ena Xwrio??? Tnx
 

DeletedUser289

boithia pou sou exoun stili sto xorio de ginete na ti xrisimopiisis para mono na ti stilis piso apo eki pou irthe.
 

DeletedUser289

ayto enno.sti stelni se ena xorio kai meni eki gia amina esi den boris na ta xrisimopiisis gia na ta stilis se allo xorio sou i na epitethis afta.
 

DeletedUser2809

σίγουρα πολυσυζητημένο αλλά θα θέσω την ερώτηση προσπαθώντας να αποκομίσω μια συγκεντρωτική απάντηση.

η πιο δημοφιλής αναλογία σε δόρατα/σπαθιά/τοξα είναι αναμφίβολα η 1/1/0.5 κάποιοι όμως ρποτείνουν την 0.5/1/0.8 ενώ έχω δει και 0.5/1/1. μπορεί κάποιος έμπειρος να εξηγήσει που υπερέχει και που μεινεκτεί η καθεμιά. τελικά πια είναι προτιμότερη και τί γίνεται όταν μπαίνουν στην ιστορία τα βαριά ιππικά;

προσωπικά έχω την αίσθηση ότι η πρώτη υστερεί των άλλων δύο γιατί γενικά μια μεγάλη επίθεση, αναμένεται να αποτελείται κυρίως από τσεκούρια που είναι ευκολότερο να κατασκευαστούν παρά από άλογα, συνεπώς μάλλον θέλουμε περισσότερα σπαθιά. καθώς όμως οι τοξότες μπορούν να χτυπήσουν και άλογα, νομίζω ότι μάλλον θα πρέπει να προτιμήσουμε την τρίτη (0.5/1/1) ενώ έχω την αίσθηση ότι κάποιοι ξιφομάχοι μπορούν να αντικατασταθούν με βαριά ιππικά καθώς ένα βαρύ ιππικό αντικαθιστά 4 ξιφομάχους.

ας μας πει κάποιος (έμπειρος) αν ισχύουν αυτά ή όχι.
aposa les edw ola sxetika einai. o kathe paikths se kathe xwrio tou mporei na exei megisto strato 21000 xwrikous kai panw.opote an kaneis tous syndiasmous tha deis pws kai gia ta tria yparxei syndiasmos pou ta skotwnei ola , eksartatai ti ftiaxnei o kathenas.h prwth periptwsh meionektei enantiwn pezikou kai yperterei enantion ippikou, h deyth einai poly dynatos syndiasmos giati xanei polu sydkola kai prepei na steilei o allos mono ippiko ara sxedon adynato tetoia periptwsh kai h trith einai akribws to idio xanei pali enantion ippikou kai fysika ola ayta sta lew na mhn bazeis toixos 20 epipedo oute kai thn tyxh me to meros sou giati an ta exeis ayta tote o deyteros syndiasmos einai o kalyteros me diafora ayton proteimw:D:D:D
 

DeletedUser

το μέρος συγκέντρωσης μπορεί να χτυπηθεί από τους καταπέλτες; αν μπορεί (και χτυπηθεί) τί γίνεται (α) με τον στρατό του χωριού και (β) με τη βοήθεια που πιθανώς να υπάρχει εκεί;
 

DeletedUser289

το μέρος συγκέντρωσης μπορεί να χτυπηθεί από τους καταπέλτες; αν μπορεί (και χτυπηθεί) τί γίνεται (α) με τον στρατό του χωριού και (β) με τη βοήθεια που πιθανώς να υπάρχει εκεί;

siga kai mi de xtipiotane.bebeos to xtipas kai etsi ta strateumata sou de boroun na minoun sto xorio.
 

DeletedUser

Kati allo.An enas paiktis den thelei na synexisei mporei na mou dwsei ta xwria tou?Oxi na ta parw me aristokrati alla na ta parw opws einai me ton strato mesa..
 
Κορυφή