Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

δηλαδη μου κανη επιθεση με 2 αριστοκρατες ποσο στρατο πρεπει να εχω για να πεθανουν και οι δυο ???? και σε ευχαριστώ εκ των προτερων

1)Εαν σου κανει επιθεση με 2 αριστοκρατες ειναι νεουπας η απεγνωσμενος να παρει το χωριο σου.Σε καθε περιπτωση με στοιχειωδη ψυχραιμια αντιπετωπιζετε ο αντιπαλος σου

2)2 αριστοκρατες για να τους σκοτωσεις πρεπει να λαβεις πολλα στοιχεια υποψη.
πχ:ποσο στρατο εχεις εσυ σε αναλογια με του εχτρου,το ηθικο,τυχη και ολα αυτα να τα συνδιασεις.

Βασικα δεν ξερω εαν ισχυει αλλα νομιζω ναι,θα πρεπει ο στρατος που σου στελνει ο αλλος με τον αριστοκρατη να ειναι το πολυ διπλασιος απο σενα για να σκοτωσεις τον εναν αριστοκρατη.Διπλασιος σε υποθεση πως εσυ εχεις αμυντικες μοναδες μεσα και οχι επιθετικες ετσι?Και ο αλλος επιτιθεται με επιθετικες μοναδες και οχι με τοξα και δορατα;)
 

DeletedUser

na pw kt...o eksipnos k magkas paiktis prin kanei epi8esi me noble ka8arizei olokliro t xwrio apo strato...ama t katafereis ola t alla einai eukola...ALLA se ka8e epi8esi me noble na stelneis enan megalo ari8mo apo LC k merikous HC...auta mporw na pw mono...
 

DeletedUser

pos mporo nasindeome sto pexnidi

pos mporo na sindeome sto pexni apo dio diaforetika meri p.x to proi apo thn douleia kai to bradi apo to spiti
 

DeletedUser

Αναλογία αμυντικών δυνάμεων

σίγουρα πολυσυζητημένο αλλά θα θέσω την ερώτηση προσπαθώντας να αποκομίσω μια συγκεντρωτική απάντηση.

η πιο δημοφιλής αναλογία σε δόρατα/σπαθιά/τοξα είναι αναμφίβολα η 1/1/0.5 κάποιοι όμως ρποτείνουν την 0.5/1/0.8 ενώ έχω δει και 0.5/1/1. μπορεί κάποιος έμπειρος να εξηγήσει που υπερέχει και που μεινεκτεί η καθεμιά. τελικά πια είναι προτιμότερη και τί γίνεται όταν μπαίνουν στην ιστορία τα βαριά ιππικά;

προσωπικά έχω την αίσθηση ότι η πρώτη υστερεί των άλλων δύο γιατί γενικά μια μεγάλη επίθεση, αναμένεται να αποτελείται κυρίως από τσεκούρια που είναι ευκολότερο να κατασκευαστούν παρά από άλογα, συνεπώς μάλλον θέλουμε περισσότερα σπαθιά. καθώς όμως οι τοξότες μπορούν να χτυπήσουν και άλογα, νομίζω ότι μάλλον θα πρέπει να προτιμήσουμε την τρίτη (0.5/1/1) ενώ έχω την αίσθηση ότι κάποιοι ξιφομάχοι μπορούν να αντικατασταθούν με βαριά ιππικά καθώς ένα βαρύ ιππικό αντικαθιστά 4 ξιφομάχους.

ας μας πει κάποιος (έμπειρος) αν ισχύουν αυτά ή όχι.
 

DeletedUser1684

Παίκτες lyss
lyss
Πόντοι: 1.923
Θέση: 8607
Φυλή:
» Σύνταξη μηνύματος
» Πρόσκληση για την φυλή

Χωριά Συντεταγμένες Πόντοι
Κάτω Ματσοχώρι 409|535 1.923

Προφίλ
Ηλικία: 34
Φύλο: αρσενικό
Τοποθεσία: Μακεδονία

Προσωπικό κείμενο
sas grafo sta arxideia mou olous!!!gamo to mouni sas gamo zoa!!!!

Πως επιτρέπεται να υπάρχουν τέτοιοι ψυχανώμαλοι στο παιχνίδι οι διαχειριστές του παιχνιδιού κοιμούνται;
 

DeletedUser

Ti na kanoue file mou yparxoun kapoioi asyneidhtoi alla oi diaxeiristes den ftaine re ....
Na elegxoun 25000 paiktes einai praktikws adynato gia auto mporeis na ton anafereis esy!
 

DeletedUser

ποια είναι η σωστή διαδικασία για να δώσω το λογαριασμό μου για επιτήρηση;
 

DeletedUser

πηγαίνεις ρυθμίσεις και επιτηρητές και πατάς το όνομα του παίκτη εγώ άλλο δεν έχω καταλάβει λέει ότι αν έχεις επιτηρητή δεν μπορείς να μπεις;;;;
 

DeletedUser

παιδια ειναι επειγον. παρακαλω απντηστε μου.
εχω 2 χωρια και μου κανουν επιθεση στο ενα με αριστικρατηκαι δηστυχωσ για μενα θα μου το παρουν. μπορω αμα στειλω το στρατο μου στο αλλο χωριο να τον σωσω?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Γεια σας

προσπαθω να φτιαξω ελαφρυ ιππικο. :confused: εχω παει το οπλουργειο l8 κι εχω κ σταυλο με scouts αλλα οποτε παω να δω τι παιζει με το ελαφρυ ιππικο στο οπλουργειο μου λεει οτι δεν εχει δωθει αδεια κατασκευης. Σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε σε ποιο level να παω, κ ποιο κτηριο για να φτιαξω αλογακια??????

..............................................................................................

με τα 2 χερακια
φτιαχνω αλογακια,
αλογακια, αλογακια.
Ο σταυλος θα γεμισει,
το σπιτι θα μυρισει,
αλογακια, αλογακια.
:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

ο σταύλος πρέπει να εχει επίπεδο 3. οταν φτάσεις σε αυτό το επίπεδο μετά πας στο οπλουργίο για να κάνεις την εξερεύνηση.
πατώντας πάνω σε κάθε στρατιωτική μονάδα πεζικό ή ιππικό βλέπεις ποιες ειναι οι προυποθέσεις για να το αποκτήσεις όπως και τα χαρακτηριστικά του.
 

DeletedUser

Αχ ευχαριστω πολυ γτ ειχα φαει μεγααααλη φρικη!

....................................................................................................................

με τα 2 χερακια
φτιαχνω αλογακια,
αλογακια, αλογακια.
Ο σταυλος θα γεμισει,
το σπιτι θα μυρισει,
αλογακια, αλογακια.

κ δινω κ μια χουφτα στον Loriain.. :)
 

DeletedUser

Βαρυ ιππικο

Γεια σας κ παλι, μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να φτιαξω βαρυ ιππικο (ποια κτηρια κ τι level)?? α κ τι γνωμη εχετε τους εφιππους τοξοτες? δεν ξερω η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι δεν χρησιμευουν κ τοσο ταν εχεις αρκετο ελαφρυ ιππικο. τι λετε??

...................................................................................................
ειμαι σιγουρη οτι εχετε καταλαβει πως με τα 2 χερακια εξακολουθω να φτιαχνω αλογακια, ετσι?:p
 

DeletedUser317

οι εφιπποι και τα ελαφρα ειναι διαφορετικα πραματα. το ενα νικαει τοξοτες και το αλλο νικαει ξιφομαχους..
βαρυ κανεις με οπλουργειο 15 και σταβλο 10, διαβαζε και την βοηθεια λιγο
 

DeletedUser

Πολιορκητικος κριος.

Παδια μου ξερει κνεις σε τι χρησιμευει ο πολιορκητικος κριος? γτ απ ο,τι βλεπω ουτε επιθεση καλη κανει, ουτε αμυνα... αξιζει τον κοπο??:confused:
 
Κορυφή