Οδηγός Για Γρήγορο Farming Βαρβάρων

DeletedUser

Ο οδηγός αυτός δίνει έναν εύκολο και γρήγορο τρόπο να ελαχιστοποιήσεις τον χρόνο που απαιτείται για το φαρμάρισμα των βαρβάρων γύρω σου.
Προυποθέτει opera & premium.

Βήμα 1
Ανοίγεις το Village Locator
Step 1: Click A Village
Step 2: Περνάς συντεταγμένες του χωριού σου.
Step 3: Click Abandoned only.
Step 4: Min points 0, click Next.

Βήμα 2
Βλέπεις πόσα είναι τα ελαφρά σου, μετράς τα χωριά που σου εμφανίζει και διαιρείς στρογγυλοποιώντας προς τα κάτω.

Βήμα 3
Ρυθμίσεις->Επεξεργασία της Μπάρας Συντομεύσεων
  • Όνομα: Quick Insert
  • Url Φωτογραφίας: Κενό
  • Url Στόχου:
    javascript: insertUnit(document.forms[0].spy, 1);insertUnit(document.forms[0].light, xx)

Το xx είναι ο αριθμός που υπολογίσατε στο βήμα 2. Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις ότι θέλεις (25,30,35 προτεινόμενα) μέχρι να σου τελειώσουν τα ελαφρά

Βήμα 4
1)Ανοίγεις το Μέρος Συγκέντρωσης σε tab διπλανό από το Village Locator.
2)Βλέπεις τις συντεταγμένες του πρώτου χωριού. Τις μεταφέρεις στο Μέρος Συγκέντρωσης, κάνεις click στο Quick Insert, Επίθεση, ΟΚ.
3)Επαναλαμβάνεις το βήμα 2 για τα επόμενα χωριά μέχρι να τελειώσουν τα χωριά.

Βήμα 5
1)Περιμένεις να τελειώσουν όλες οι επιθέσεις (~2 ώρες) και μεταφέρεις όλες τις αναφορές σε έναν νέο φάκελο που ονομάζεις: Farming.
2)Bookmarks->Manage Bookmarks. Δεξί click στην αριστερή περιοχή, create new Folder. Ονομάστε τον farming.
3)Περάστε από κάθε αναφορά και αποθηκεύστε το Link: "Επίθεση ξανά με τα ίδια στρατεύματα" ως Bookmark στο φάκελο "Farming" που μόλις δημιουργήσατε.

ΤΕΛΟΣ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ!

Από δω και πέρα, όποτε θέλετε να φαρμάρετε, απλά Bookmarks->Farming->Open All Folder Items και ανοίγουν όλες οι φάρμες σε νέο tab, με το μόνο που απαιτείται από σας να είναι το OK.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:
  1. Η μέθοδος αυτή βάζει και scouts στις επιθέσεις, απλά αφαιρέστε τον κώδικα "insertUnit(document.forms[0].spy, 1);" από το Url στόχου για να μην μπουν ανιχνευτές.
  2. Το guide αυτό γράφτηκε από τον lemonida. Μπορείτε να το αναπαράγετε ελεύθερα στα φυλετικά φόρουμ και αλλού, απλά αφήνετε και κανα credit.
________________
3053423290_b3f6f52291_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

πολυ καλο! αλλα εγω εχω Mozilla... :(
μπορει να βαλω και Opera... θα δω...
 

DeletedUser

poli kalos re....evge!;);)


__________________
3100283071_1b79d30837_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Πολύ καλός και ο οδηγός και η κίνηση lemonidas!


PS.Άντε ρε ψωνάρες που βάλατε για sig τις φυλές σας στους κόσμους του net!:p:p:p
 

DeletedUser

Μόνο για μια μέρα

Ωραίο το κολπάκι σου lemonidas αλλά δυστυχώς κρατάει μόνο για μία ημέρα.
Μετά από 24 ώρες (δεν το έχω τσεκάρει ακριβώς αλλά τόσο πρέπει να είναι) μου εμφανίζονται λευκές σελίδες οπού το μόνο που γράφει είναι: δεν έχεις άδεια.
Το έχω δοκιμάσει και σε firefox και σε opera.

Αν γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να κραταει αυτό το κόλπο περισσότερες ημέρες ας μας το πεί γιατί δεν την παλέυω άλλο με αυτό το καταραμένο φαρμινγκ.. ;)
 

DeletedUser

Ωραίο το κολπάκι σου lemonidas αλλά δυστυχώς κρατάει μόνο για μία ημέρα.
Μετά από 24 ώρες (δεν το έχω τσεκάρει ακριβώς αλλά τόσο πρέπει να είναι) μου εμφανίζονται λευκές σελίδες οπού το μόνο που γράφει είναι: δεν έχεις άδεια.
Το έχω δοκιμάσει και σε firefox και σε opera.

Αν γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να κραταει αυτό το κόλπο περισσότερες ημέρες ας μας το πεί γιατί δεν την παλέυω άλλο με αυτό το καταραμένο φαρμινγκ.. ;)

Αποθηκευση αναφορων δεν κανεις, για αυτο και δεν σου κραταει.
 

DeletedUser

Ευχαριστώ για το tip.
Αυτά παθαίνει κανείς άμα δεν διαβάζει προσεκτικά τον αρχοντα lemonidas...
 

DeletedUser

Xαχαχα έλα ρε :p

Απλά το λέω για ευκολία επειδη στον 3 δε παιζει να φαρμάρει πια κανείς και απο τον 5 φαντάζομαι θα μπαίνει συνέχεια κόσμος.


Πολύ ωραίος οδηγός btw...
 

DeletedUser

Xαχαχα έλα ρε :p

Απλά το λέω για ευκολία επειδη στον 3 δε παιζει να φαρμάρει πια κανείς και απο τον 5 φαντάζομαι θα μπαίνει συνέχεια κόσμος.


Πολύ ωραίος οδηγός btw...

Γιατί να σταματήσει κάποιος το farming? Ειδικά αν είναι αυτοματοποιημένο..
Άντε το αλλάζω επειδή έχω αδυναμία στα στρουμφάκια :rolleyes:
 

DeletedUser

Γιατι μονο με οπερα; Η αλεπου δεν κανει;

Ε βασικά όταν έγραψα το guide υπήρχε η παλιά version του mozilla οπότε δεν υποστηριζόταν το "Άνοιγμα όλων σε καρτέλες". Επίσης usara opera για τα τραινάκια μου οπότε με βόλευε έτσι...
Πλέον χρησιμοποιώ mozilla και για farming και για trains.. Απλά δεν αναλύω το πώς στο κοινό φόρουμ :Ρ
 

DeletedUser

Ε δεν θελει και πολυ φαντασια... Την ιδια δουλεια κανεις και με τα δυο...
 

DeletedUser

Ε βασικά όταν έγραψα το guide υπήρχε η παλιά version του mozilla οπότε δεν υποστηριζόταν το "Άνοιγμα όλων σε καρτέλες". Επίσης usara opera για τα τραινάκια μου οπότε με βόλευε έτσι...
Πλέον χρησιμοποιώ mozilla και για farming και για trains.. Απλά δεν αναλύω το πώς στο κοινό φόρουμ :Ρ

ειπα και γω... γτ ανοιξα με motzilla και λεω γινεται τι στο καλο:)

Mια ερωτηση μονο... Γτ το εβαλες στις ερωτησεις???:p
 

DeletedUser989

Xαχαχα έλα ρε :p

Απλά το λέω για ευκολία επειδη στον 3 δε παιζει να φαρμάρει πια κανείς και απο τον 5 φαντάζομαι θα μπαίνει συνέχεια κόσμος.


Πολύ ωραίος οδηγός btw...

Στον 3 φιλε μου κανεις μεγαλο λαθος μιας και στο κεντρο εχουμε 100+ βαρβαρα και τα φαρμαρουμε...
 
Κορυφή