casual

gmouzo

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα στους κοσμους casual
επρεπε να μην μπορεις να στειλεις βοηθειες εχτος φυλης και προπαντων σε βαρβαρα
Εχει καταντησει εκνευριστικα γελειο να παιρνουν μονο οι μεγαλοι παιχτες που μπορουν να διαθεσουν αμυνες χωρια
και να μην μπορουν να αναπτυχθουν μικροι και ανεξαρτητοι παιχτες
 

MrCrow

Ενεργό Μέλος
Μέλος προσωπικού
Βαθμολογία αντίδρασης
34
Το όλο gameplay στον κόσμο casual βασίζεται αποκλειστικά στο ότι κυνηγάει ο παίκτης βάρβαρα, και έχει περιορισμό πόντων αναφορικά με τους παίκτες που μπορεί να χτυπήσει. Εξ αρχής οι κόσμοι casual ήταν για αυτό που λέει η λέξη, να παίζει κάποιος χαλαρά και ήσυχα. Σίγουρα όσοι ήταν ενεργοί στην αρχή έχουν προβάδισμα σε σχέση με άλλους παίκτες, αλλά οποιοσδήποτε μπαίνει σε casual τοποθετείται στην άκρη του χάρτη και αν δώσει λίγη έμφαση στην αρχή μπορεί να μαζέψει μερικά βάρβαρα και να παίξει.
Γνώμη μου πάντα
 

Mad18

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
2
Το όλο gameplay στον κόσμο casual βασίζεται αποκλειστικά στο ότι κυνηγάει ο παίκτης βάρβαρα, και έχει περιορισμό πόντων αναφορικά με τους παίκτες που μπορεί να χτυπήσει. Εξ αρχής οι κόσμοι casual ήταν για αυτό που λέει η λέξη, να παίζει κάποιος χαλαρά και ήσυχα. Σίγουρα όσοι ήταν ενεργοί στην αρχή έχουν προβάδισμα σε σχέση με άλλους παίκτες, αλλά οποιοσδήποτε μπαίνει σε casual τοποθετείται στην άκρη του χάρτη και αν δώσει λίγη έμφαση στην αρχή μπορεί να μαζέψει μερικά βάρβαρα και να παίξει.
Γνώμη μου πάντα
Καιρό έχω να γράψω εδώ. Μου έλειψε το φόρουμ σας.
Στο θέμα μας τώρα. Ο casual είναι ο κόσμος της πυξίδας όπως λέγαμε κάποτε. Γεννήθηκε για να είναι ότι πιο απλό και εύκολο. Οι παγίδες στα βάρβαρα δεν είναι και τόσο φιλικές προς κάποιους παίκτες που πολύ πιθανό να μην γνωρίζουν καν ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στο παιχνίδι.
Οποίος θέλει να γευτεί τις Φυλετικές σε όλες τους τις διαστάσεις, μπορεί να μπει σε έναν κανονικό κόσμο και να το ζήσει με την καρδιά του.
 

MrCrow

Ενεργό Μέλος
Μέλος προσωπικού
Βαθμολογία αντίδρασης
34
Καιρό έχω να γράψω εδώ. Μου έλειψε το φόρουμ σας.
Στο θέμα μας τώρα. Ο casual είναι ο κόσμος της πυξίδας όπως λέγαμε κάποτε. Γεννήθηκε για να είναι ότι πιο απλό και εύκολο. Οι παγίδες στα βάρβαρα δεν είναι και τόσο φιλικές προς κάποιους παίκτες που πολύ πιθανό να μην γνωρίζουν καν ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στο παιχνίδι.
Οποίος θέλει να γευτεί τις Φυλετικές σε όλες τους τις διαστάσεις, μπορεί να μπει σε έναν κανονικό κόσμο και να το ζήσει με την καρδιά του.

Ο κόσμος casual ειναι χαλαρός κόσμος συνήθως ήσυχος για κάποιον που θελει να παίζει 1-2 ώρες την μέρα. Αν βέβαια το "κόσμος της πυξίδας" ανεβάζει το "εγώ" κάποιου άλλου πάω πάσο όπως τη βρίσκει κανείς :rolleyes:
Όσο για τη μαγεία των φυλετικών στους κανονικούς κόσμους ας μη το συζητήσουμε και πολύ, αλλά για χάρη της κουβέντας, στον casual5 έπεσε περισσότερο ξύλό απ΄οτι στους τελευταίους 15 κανονικούς κόσμους, τροφή για σκέψη ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mad18

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
2
Από το πως σχεδιάζεται κάτι μέχρι το πως καταλήγει να λειτουργεί στο τέλος, έχει μια απόσταση :p

Όταν άνοιξαν αυτοί οι κόσμοι και είχα την φαεινή ιδέα να τους μεταφράσω στην Ελλάδα σαν "Απλούς κόσμους" (μη ρωτάτε γιατί, ούτε εγώ ξέρω), είχαν ανοίξει για να μην φύγουν οι νέοι παίκτες που έβλεπαν πυξίδα. Ένας παλιός παίκτης που ξέρει το παιχνίδι, ακόμα και μετά την πυξίδα, θα μπει ξανά και θα παίξει. Ο νέος, που απλά είδε το παιχνίδι μέσα από το store του κινητού του και το κατέβασε όμως, θα το διαγράψει και θα πάει παρακάτω. Αυτό θέλαμε να σώσουμε τότε.

Δείτε το σαν μια light εφαρμογή μιας "βαριάς" εφαρμογής για κινητά που δεν έχουν αρκετή ram.
Το ότι κάποιοι παίκτες θέλησαν να τον κάνουν κανονικό κόσμο είναι άλλο θέμα. Οι ρυθμίσεις τους άρεσαν και σε ενεργούς-παλιούς χρήστες και το έβαλαν στόχο να μπουν να παίξουν εκεί ενεργά. Θυμάμαι αρκετούς να κάνουν τικετ και να ρωτάνε τότε πως γίνεται να μπουν χωρίς να έχουν δει πυξίδα ακόμα.
 
Κορυφή