Ηταν κάποτε μια φυλή...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Zen Master

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
583
Μετά την αποχώρηση της ΜΑΟΜΑΟ απο τους ελληνικούς server ήρθε η ώρα να σχολιάσω και απο την δικιά μου οπτική τη φυλή ΜΑΟ όπως την έζησα εγώ σαν σύμμαχος(κ37), σαν μέλος της(κ45), σαν εχθρός(κ49) αλλά και σαν εξωτερικός παρατηρητής(κ55)...

Αρχικά μπαίνοντας στο κόσμο 37 μετά απο καιρό απουσίας στις φυλετικές μάχες βρέθηκα σε ενα ακκάουντ της OUT σε ένα κόσμο που είχε ξεκινήσει με κανονισμένη διπλωματία. Εχθροί μας ήταν οι CxC και τα τσιράκια τους(pro-ΦΑΠΑ-τζερ και σια) ενώ συμμαχοί μας ήταν οι ΜΑΟΜΑΟ. Για τη φυλή ΜΑΟ κατα τη διάρκεια άκουσα πάρα πολλά, μέχρι που έφθασε η ώρα του πολέμου οπότε μπορούσα να κρίνω και μόνος μου. Η ΜΑΟ του κ37 ήταν μια ΠΑΡΕΑ ατόμων που με το παιχνίδι είχαν ελάχιστη σχέση εξού και η παρέλαση των CxC στο μεταξύ τους πόλεμο παρόλη την βοήθεια που τους παρείχαμε με άμυνες. Για τη ΜΑΟ είχε ακουστεί οτι δεν τα παρατάνε μέχρι το τελευταίο χωριό. Εγώ στο κόσμο διέκρινα τον spyridisnikos με μια ομάδα παιχτών(gaseus,eliot,ceon) και μερικούς ακόμα να παίζουν τα πλάνα ενώ τα παλιά ονόματα της ΜΑΟ (theodorosalonika,nolander,statiss) έφευγνα ο ένας μετά τον άλλο για διάφορους λόγους και λόγκαραν στο κόσμο 45.

Παρά τον εκνευρισμό μου γιατί ακόμα θεωρώ οτι ο κόσμος 37 χάθηκε εξαιτίας των συμμάχων μας που αποδείχτηκαν λίγοι παικτικά(με ορισμένες εξαιρέσεις) και μετέπειτα με δικιά μας ευθύνη αποδέχτηκα τη πρόσκληση του antoninio1 να παίξουμε κοπλει. Η έκφραση οτι η ΜΑΟ είναι κάτι το διαφορετικό είναι πέρα για πέρα αληθινή, στο κόσμο 45 γνωρίστηκα με τα περισσότερα μέλη. Προσωπικά εγώ για να μπω σε μια φυλή ποτέ δεν κοιτούσα το παικτικό κομμάτι αλλά την παρέα και η αλήθεια είναι οτι παρά την ηλικία τους τα περισσότερα μέλη είναι μεγάλα τρολ :p:p:p. Βέβαια έχω και ιδιοτροπίες παικτικά που αποτέλεσαν σημεία προστριβών με ορισμένα μέλη παρότι ο κόσμος 45 ήταν πολύ εύκολος. Στον κόσμο 45 η ΜΑΟ μετά απο ήττες σε ορισμένους κόσμους γίνεται πρωταγωνίστρια και κερδίζει -εστω και με ενωση με τη φυλη ΚΑΤΣΕ(ενα ακομα σημειο που διαφωνησα..)- τον πρώτο της κόσμο. Στη ΜΑΟ στο κόσμο 45 προστέθηκαν πολλά νέα μέλη ενώ ακούστηκε και το ''διπλωματία δεν θα κάνουμε, όλα κόκκινα'' . Προσωπικά ο κόσμος45 ήταν απο τους πιο απολαυστικούς κόσμους, λόγω της καλής παρέας, των ΕΠΙΚΩΝ κλήσεων σκαιπ αλλά και του εύκολου κόσμου που με άφησε να κάνω παιχνίδι με αποκλειστικό σκοπό το καλό του λογαριασμού μου :D:D:D

Η ΜΑΟ αρχίζει και μεγαλώνει τόσο σε μέγεθος παικτικά όσο και ποσοτικά και στον κόσμο 49 είναι η κύρια εχθρός της φυλής μου- SOL-. Συνεχίζοντας τη παράδοση η ΜΑΟ βάζει πολύ πρεμ,οποιος δεν ηξερε ας ρωταγε :rolleyes::rolleyes::rolleyes:, στρατολογεί πολλά μέλη, κάνει συμμαχία με κάθε πιθανή και απίθανη φυλή προκειμένου να κερδίσει τη ΣΟΛ, ( ''διπλωματία δεν θα κάνουμε,όλα κόκκινα'' είχε ξανακουστεί πριν μπουν οι μαο στον 49 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:) . Η φυλή μου δέχεται αρκετά μπαν-καθυστέρηση ανάπτυξης χωρίς κάποιον σημαντικό λόγο αλλά όλα αυτά αντιμετωπίζονται με χλευασμό απο τους -για αυτο το κόσμο- αντιπαλους o_Oo_Oo_O. Η ιστορία του 49 είναι γνωστή, η ΜΑΟ στο τελικό πόλεμο με την ΝΜ βρίσκεται πίσω στο μεταξύ τους πόλεμο αλλά 2 μπαν της ΝΜ δίνουν τον 2ο συνεχόμενο κόσμο στη ΜΑΟ, στο εξωτερικό φόρουμ και οχι μόνο μερικά μέλη της βγάζουν αλαζονεία απέναντι στα μέλη των ΝΜ που μετά τα μπαν ήταν δύσκολο να συνεχίσουν...

Σε ολο αυτό το κομμάτι η ΜΑΟ έχει κάνει μεγάλα βήματα ανόδου απο οτι την είχα πρωτοδεί και παικτικά και σε κύρος και σε όλα..εκτός απο 1, είχε αλλοιωθεί ο πραγματικός της χαρακτήρας..

Στον κόσμο 55 η ΜΑΟ με μεγάλη έπαρση θα λογκάρει σε όλες τις ηπείρους, εγώ θα συμβουλέψω τον αρχηγό της σαλονικα να βγουν σε 2 ηπείρους αλλά...
Οπως ενημερωνόμουν απο παίχτες που έπαιζαν η ΜΑΟ δέχεται ορισμένα μπαν και αναγκάζεται να αποχωρήσει απο τους ελληνικούς σέρβερ...

Φτάνουμε λοιπόν στο σημείο να αναρωτηθούμε τι πραγματικά πρεσβεύει η ΜΑΟ; Τη παρέα που παίζει για τη χαρά του παιχνιδιού και το τραπέζι ή είναι παίχτες μέτριοι που σε κανέναν κόσμο που δεν τους βγήκε όπως ήθελαν(κ37-κ55) αποχώρησαν στη πρώτη στραβή;

Ο τρόπος που αντέδρασαν στο κόσμο49 και στο κόσμο55 εκεί που θα περίμενες να έβλεπες ωριμότητα μετά και τη νίκη του 45(έφυγε το άχτι; :rolleyes::rolleyes::rolleyes:) ήταν το ακριβώς αντίθετο. Αλαζονεία, ειρωνεία και πολλά ακόμα αρνητικά... Η πραγματική ΜΑΟ θα καθόταν να παλέψει και το κόσμο 37 και τον κόσμο 55.

Συνοπτικά η αποψή μου για την παικτική ικανότητα της ΜΑΟ είναι αρνητική ,θεωρώ οτι ΠΟΤΕ δεν έμπαιναν σε κόσμους για τη χαρά και τη καλοπέραση αλλά με αυτοσκοπό τη νικη(λογικο, ποιος παιζει για να χάσει o_Oo_Oo_O) . Η πορεία της ΜΑΟ μου θύμισε αρχαία ελληνική τραγωδία...

Οι αρχαίοι αναφερόντουσαν στο σχήμα Ύβρις-Άτη-Νέμεσις-Τίσις...
Η αλαζονεία οδηγεί τους ανθρώπους να διαπράξουν την ύβρις
Η άτη που ακολούθησε(θολωμένους νους με αυτοσκοπό τη νίκη) τους οδήγησε στη
Νέμεσις( Ηττα με διαδοχικά μπαν ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ κερδισαν το κόσμο 49)
Τέλος ήρθε η Τίσις(αποχώρηση απο τους ελληνικούς σέρβερ)

Η αλήθεια είναι ωστόσο οτι εκτός ίντριγκας και αυτοσκοπού της νίκης, η ΜΑΟ είναι απο τις καλύτερες φυλες-παρέες στον ελληνικό σέρβερ, όσοι κράζουν το κάνουν γιατι δεν έχουν παίξει μαζί τους και δεν είναι τυχαίο που όποιος παίζει για τη ΜΑΟ θέλει να ξαναπαίξει. Αν με ξαναρωτάγατε ναι θα ξαναέπαιζα αλλά μακριά απο την τοξικότητα του ελληνικού σέρβερ...

Σαν άτομα/προσωπικότητες ξεχωρίζω τους Νολάντερ, spyridisnikos, Κάσταμερ, Σέρφεσερ, Στάτις και φυσικά τον μοναδικό που με υποστήριξε στον κόσμο 45 όταν οι ιδιοτροπίες μου πήγαν να με οδηγήσουν εκτός φυλής, theodorosalonika

Ελπίζω μακριά απο την τοξικότητα του ελληνικού σέρβερ να ξαναγίνουν η φυλή που ήταν κάποτε, δηλαδή προσπαθούσαν να παίξουν για διασκέδαση και όχι αυτο που αντίκρισα εγώ στους τελευταίους κόσμους.

ΥΓ.1 What we do, our choices, thats what defines us... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ΥΓ.2 Η ΜΑΟ τελικά ΝΑΙ είναι ιδέα
ΥΓ.3 Θα περίμενε κανείς όσο μεγαλώνει ο ανθρωπος να ωριμάζει και να σκέφτεται πιο λογικά ΑΛΛΑ...
YΓ.4 Αν ηταν επιλογή μου φυσικά θα ξαναέπαιζα με τη ΜΑΟ αλλά πέρα απο τους λογαριασμούς υπάρχουν και οι προσωπικότητες... http://prntscr.com/m6d5d3 πάλι καλά είχα την τύχη να παραμείνω ακέραιος σε αντίθεση με άλλους σε όλη τη πορεία μου στις φυλετικές...
ΥΓ.5 Εις το επανιδείν...

 
Τελευταία επεξεργασία:

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Ζεν τι πινεις?

Πηγαινουν για διεθνη καριερα τα παιδια.(Στοιχημα οτι σε ενα μηνα θα λογκαρουν παλι με τα ιδια ή αλλα νικ)Πληροφοριες λενε οτι ο theodorosalonika ειναι πανκης .

 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή