Διαγωνισμός: Τ' Αστέρια οδηγούν στην Κορυφή 2.0

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser35718
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Ash Ketchum

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
29
Τέλος, θα ήθελα να σας εξομολογηθώ πως αφού δεν θεωρείτε πως είμαι αρκετά ικανός για να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του αγαπητού @theodorsalonika και αφού περίμενε καρτερικά εώς τις 00.01 για να παραπονεθεί στο forum αποσύρομαι απο τον διαγωνισμό και αυτός διακόπτεται. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη που δεν ήμουν αρκετά καλός για εσάς. Ελπίζω να βρείτε κάποιον άξιο αντικαταστάτη που θα συνεχίσει να βγάζει διαγωνισμούς.

Καλή συνέχεια σε όλους. Τα βραβεία θα τα παραλάβετε μέχρι το πρωί.


Δηλαδή θα μας χαλάσει ένας ''κακομαθημένος'' τον διαγωνισμό?Να τον αναλάβω εγώ αν θέλετε..
 

Zen Master

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
583
''Καλησπέρα σας,ειμαστε εδω σε αυτο το διαγωνισμο 3,5 μηνες , δεν εχει γίνει τίποτα σε ενα γεμάτο φόρουμ, ο κόσμος είναι άψογος, δυστυχώς ο κύριος Sabo δεν είχε το χρόνο να μοιράσει τα δώρα στην ώρα του... Απο κει και πέρα όλη η κοινότητα είδε έναν άνθρωπο ο οποίος έχει βγει κερδισμένος απο το διαγωνισμό αυτό, πρέπει νάχει 20-30 πακέτα πόρων στο λογαριασμό του, υποτίθεται οτι είναι παράδειγμα για τα μικρά παιδιά που έρχονται να παίξουν φυλετικές, και αυτος ο ανθρωπος κατάφερε ενα διαγωνισμό που ήταν γιορτή να τον αμαυρώσει; Γιατί; Επειδή δεν έχει πετύχει ποτέ σωστά όλες τις προβλέψεις του; Και επειδή έτυχε μια φορά να πιάσει αρκετές προβλέψεις να μας ζητάει απαιτητικά το δώρο; ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ; Κάνω έκκληση στη κυρία @noesis στο κύριο @Sabo να γίνει προσπάθεια για τη καταπολέμηση των ακραίων συμπεριφορών στο εξτέρναλ ΚΑΙ αν δεν υπάρχει υπεύθηνος θα βγω μπροστά για το καλό της κοινότητας. Αυτό το εξτέρναλ θέλουμε; ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΗΤΑΝ ΣΗΜΕΡΑ''

Ξεκινάει η μέρα μας στις 3 με την ήττα-σοκ της ΑΕΚ, βλεπω το φιλικό του παοκ, μετά είχε ΣΙΤΙ-ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ, Μπαρτσελόνα-Μπέτις, Ολυμπιακός-Παναθηναικός, Μπόκα-Ρίβερ, Μίλαν-Γιούβε
ΣΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ;

Το παραπάνω χιουμοριστικό απόσπασμα είναι για τους μπασκετόφιλους κυρίως,λίγο παραφρασμένο :p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

xxxThe Ripperxxx

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
31
Εχει γινει ένα λαθος (υπέρ μου βέβαια). Δεν έχω κερδίσει την ανάπτυξη καλλιεργιων.
 

SOFA1

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
8
Τέλος, θα ήθελα να σας εξομολογηθώ πως αφού δεν θεωρείτε πως είμαι αρκετά ικανός για να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του αγαπητού @theodorsalonika και αφού περίμενε καρτερικά εώς τις 00.01 για να παραπονεθεί στο forum αποσύρομαι απο τον διαγωνισμό και αυτός διακόπτεται. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη που δεν ήμουν αρκετά καλός για εσάς. Ελπίζω να βρείτε κάποιον άξιο αντικαταστάτη που θα συνεχίσει να βγάζει διαγωνισμούς.

Καλή συνέχεια σε όλους. Τα βραβεία θα τα παραλάβετε μέχρι το πρωί.

Δηλαδή μας λέτε ότι διακόπτετε έναν διαγωνισμό, που εσείς αναγγείλατε, επειδή θεωρείτε ότι δεν είσαστε αρκετά ικανός για να τον τρέξετε, επειδή κάποιοι παίκτες ρώτησαν πότε θα πάρουν τα bonus που κέρδισαν; Σωστά κατάλαβα;
 

DeletedUser33703

Επειδή θέλω να είμαι τελείως αντικειμενικός , αρχικά να πω ότι ο συγκεκριμένος διαγωνισμός εμένα προσωπικά μου άρεσε αλλά τον θεωρώ λίγο άδικο για τους εξής λόγους .
Το ποδόσφαιρο δεν έχει καμία σχέση με το παιχνίδι που παίζουμε με αποτέλεσμα να ωφελούνται κάποιοι που ασχολούνται με αυτό και.να αδικουνται αυτοί που δεν ασχολούνται και θα βάλω μέσα στο αδικημένο ποσοστό και το γυναικείο φύλλο που έχει συμμετοχή στο παιχνίδι (Ελπίζω με αυτή μου τη δήλωση να μην χαρακτηριστω φιλελεύθερος χαχα)
Όπως και οι παίκτες που δεν έχουν πρόσβαση στο εξωτερικό φόρουμ είτε από θέληση είτε από απαγόρευση για διάφορους λόγους .

Μου αρέσει το παιχνίδι επί ίσοις όροις για αυτό και πήρα αυτή τη θέση ανοιχτά αν και συμμετείχα και εγώ ο ίδιος στον συγκεκριμένο διαγωνισμό .
Αν και η αλήθεια είναι ότι το " επί ίσοις όροις " σαν ορισμός έχει χαθεί από το παιχνίδι χρόνια τώρα , οπότε αυτός ο διαγωνισμός είναι ασήμαντος μπροστά στις επεκτάσεις που έχουν μπει ήδη στο παιχνίδι .
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
Δηλαδή μας λέτε ότι διακόπτετε έναν διαγωνισμό, που εσείς αναγγείλατε, επειδή θεωρείτε ότι δεν είσαστε αρκετά ικανός για να τον τρέξετε, επειδή κάποιοι παίκτες ρώτησαν πότε θα πάρουν τα bonus που κέρδισαν; Σωστά κατάλαβα;

Κατ' αρχάς κάνετε quote στο λάθος άτομο. Και να μην ήθελε να συνεχίσει τον διαγωνισμό ο Διαχειριστής μου, θα τον διέκοπτα εγώ. Γιατί όπως έχω ξαναγράψει σε παρόμοια συζήτηση πριν κάποιους μήνες, οι διαγωνισμοί είναι δική μου απόφαση το αν θα γίνουν.
Κατά δεύτερον, πιθανότατα καταλάβατε λάθος. Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά μεταξύ των εννοιών ερωτώ, στηλιτεύω και απαιτώ, γι' αυτό ακριβώς αυτός ο διαγωνισμός είναι και ο τελευταίος. Αν υπήρχε η αίσθηση πως θα χάνατε τα αντικείμενα που κερδίσατε επειδή δεν δόθηκαν μέχρι τις 23:59:59 της Κυριακής, ας βγει εδώ, δημόσια, ένας χρήστης/συμμετέχοντας και να πει πως δεν πήρε τα αντικείμενα που κέρδισε σε αυτούς τους διαγωνισμούς. Ακόμα και μεταφορά αντικειμένων έγινε σε περιπτώσεις που συμμετέχοντες εκ παραδρομής είχαν δηλώσει λάθος κόσμο ή/και λογαριασμό.

Επειδή θέλω να είμαι τελείως αντικειμενικός , αρχικά να πω ότι ο συγκεκριμένος διαγωνισμός εμένα προσωπικά μου άρεσε αλλά τον θεωρώ λίγο άδικο για τους εξής λόγους .
Το ποδόσφαιρο δεν έχει καμία σχέση με το παιχνίδι που παίζουμε με αποτέλεσμα να ωφελούνται κάποιοι που ασχολούνται με αυτό και.να αδικουνται αυτοί που δεν ασχολούνται και θα βάλω μέσα στο αδικημένο ποσοστό και το γυναικείο φύλλο που έχει συμμετοχή στο παιχνίδι .
Όπως και οι παίκτες που δεν έχουν πρόσβαση στο εξωτερικό φόρουμ είτε από θέληση είτε από απαγόρευση για διάφορους λόγους .

Μου αρέσει το παιχνίδι επί ίσοις όροις για αυτό και πήρα αυτή τη θέση ανοιχτά αν και συμμετείχα και εγώ ο ίδιος στον συγκεκριμένο διαγωνισμό .
Αν και η αλήθεια είναι ότι το " επί ίσοις όροις " σαν ορισμός έχει χαθεί από το παιχνίδι χρόνια τώρα , οπότε αυτός ο διαγωνισμός είναι ασήμαντος μπροστά στις επεκτάσεις που έχουν μπει ήδη στο παιχνίδι .

Το έχω πει και θα το ξαναπώ: αν έχετε την οποιαδήποτε ιδέα ή παρουσιάστε την στο forum ή στείλτε την μου με πμ εδώ στο forum. Το να να λέτε πως είναι άδικο για όσους δεν έχουν πρόσβαση στο εξωτερικό forum ή δεν έχουν ιδέα από ποδόσφαιρο (εν προκειμένω για τον διαγωνισμό), να με συγχωρείτε αλλά είναι κριτική εκ του ασφαλούς: δεν μου αρέσει αυτό που γίνεται, δεν προτείνω κάποια εναλλακτική, αλλά συμμετέχω "υποχρεωτικά" γιατί έτυχε να υπάρχει. Δώστε την ιδέα σας και το συζητάμε.
Και επειδή αρκετή ευθιξία κυκλοφορεί σήμερα, να ξεκαθαρίσω πως αυτό δεν αφορά εσάς προσωπικά αλλά όλους τους χρήστες του forum.
 

DeletedUser33703

Δεν προτείνω κάποια εναλλακτική διότι υπάρχουν τα events που κάνουν την ίδια δουλειά , σχετίζονται με το παιχνίδι και παρέχονται μέσα στο παιχνίδι .
Οπότε για ποια κριτική εκ του ασφαλούς μιλάμε; Απλώς εκρινα τον συγκεκριμένο διαγωνισμό άδικο και είπα την άποψη μου .
Οπότε θα χαρακτηρίσω άστοχο το σχόλιο σας στην κριτική μου αυτή με όλο το σεβασμό.
 

SOFA1

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
8
Κατ' αρχάς κάνετε quote στο λάθος άτομο. Και να μην ήθελε να συνεχίσει τον διαγωνισμό ο Διαχειριστής μου, θα τον διέκοπτα εγώ. Γιατί όπως έχω ξαναγράψει σε παρόμοια συζήτηση πριν κάποιους μήνες, οι διαγωνισμοί είναι δική μου απόφαση το αν θα γίνουν.
Κατά δεύτερον, πιθανότατα καταλάβατε λάθος. Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά μεταξύ των εννοιών ερωτώ, στηλιτεύω και απαιτώ, γι' αυτό ακριβώς αυτός ο διαγωνισμός είναι και ο τελευταίος. Αν υπήρχε η αίσθηση πως θα χάνατε τα αντικείμενα που κερδίσατε επειδή δεν δόθηκαν μέχρι τις 23:59:59 της Κυριακής, ας βγει εδώ, δημόσια, ένας χρήστης/συμμετέχοντας και να πει πως δεν πήρε τα αντικείμενα που κέρδισε σε αυτούς τους διαγωνισμούς. Ακόμα και μεταφορά αντικειμένων έγινε σε περιπτώσεις που συμμετέχοντες εκ παραδρομής είχαν δηλώσει λάθος κόσμο ή/και λογαριασμό.

.

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω το λόγο της διακοπής του διαγωνισμού. Αναμφίβολα εσείς αποφασίζετε, σαν επικεφαλής της ομάδας διαχείρισης, αλλά για πιο λόγο καταργείται κάτι που λίγες εβδομάδες πριν είχατε εξαγγείλει και μάλιστα λέγατε ότι θα διαρκέσει καιρό;

{ Διαδικασία διαγωνισμού:

- Για κάθε αγωνιστική του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου θα δημιουργείται στο forum ενα post απο την Ομάδα Διαχείρισης 2 μέρες πρίν (Κυριακή δηλαδή)
. }
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
Δεν προτείνω κάποια εναλλακτική διότι υπάρχουν τα events που κάνουν την ίδια δουλειά , σχετίζονται με το παιχνίδι και παρέχονται μέσα στο παιχνίδι .
Οπότε για ποια κριτική εκ του ασφαλούς μιλάμε; Απλώς εκρινα τον συγκεκριμένο διαγωνισμό άδικο και είπα την άποψη μου .
Οπότε θα χαρακτηρίσω άστοχο το σχόλιο σας στην κριτική μου αυτή με όλο το σεβασμό.

Δεν αναφερόμουν προσωπικά σε εσάς και το ξεκαθάρισα στο τέλος της απαντήσεώς μου όταν επί λέξει έγραψα: "Και επειδή αρκετή ευθιξία κυκλοφορεί σήμερα, να ξεκαθαρίσω πως αυτό δεν αφορά εσάς προσωπικά αλλά όλους τους χρήστες του forum. "
Όπως εσείς εκφράσατε την άποψή σας για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό, το ίδιο έχουν κάνει από τον Φεβρουάριο που ξεκίνησε να τρέχει ο συγκεκριμένος διαγωνισμός και άλλοι χρήστες. Κανείς όμως δεν μπήκε στη διαδικασία να προτείνει κάτι το διαφορετικό. Κάτι το οποίο πιστεύει πως αξίζει να υλοποιηθεί. Να το προτείνει, να το αναλύσει, να το υποστηρίξει και γιατί όχι και να το τρέξει. Οπότε ναι, συνεχίζω να πιστεύω πως είναι κριτική εκ του ασφαλούς. Θέλετε κάτι άλλο οι χρήστες; προτείνετέ το και αν μπορεί να γίνει, θα γίνει.
Πολύ σωστά λέτε πως υπάρχουν τα events μέσα στο παιχνίδι. Ένας διαγωνισμός όμως είναι εντελώς ανεξάρτητος από τα events. Και όπως και στα events, δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή στον διαγωνισμό. Η διαφορά όμως έγκειται στο γεγονός πως τα events δεν μπορούν να αλλαχθούν, να διαμορφωθούν και να τρέξουν αναλόγως των απαιτήσεων της κοινότητας. Ενώ ένας διαγωνισμός μπορεί.

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω το λόγο της διακοπής του διαγωνισμού. Αναμφίβολα εσείς αποφασίζετε, σαν επικεφαλής της ομάδας διαχείρισης, αλλά για πιο λόγο καταργείται κάτι που λίγες εβδομάδες πριν είχατε εξαγγείλει και μάλιστα λέγατε ότι θα διαρκέσει καιρό;

{ Διαδικασία διαγωνισμού:

- Για κάθε αγωνιστική του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου θα δημιουργείται στο forum ενα post απο την Ομάδα Διαχείρισης 2 μέρες πρίν (Κυριακή δηλαδή)
. }

Γιατί όταν κάτι το οποίο γίνεται με προσωπική δουλειά κάποιου (είτε ως μέρος, είτε ως όλο) και δεν γίνεται κεντρικά από την Εταιρεία αλλά τοπικά από την κοινότητα, κρίνεται ως προβληματικό πρέπει να αλλαχθεί. Και για να αλλαχθεί, πρέπει να σταματήσει να λειτουργεί με την υπάρχουσα μορφή.
 

DeletedUser32716

k55 Donjim

Το γεγονος οτι σταματατε τον διαγωνισμο για ενα και δυο ατομα καθηστα εσας αστειους πρωτα και μετα αυτους κατι αλλο. Αντι να τους πειτε οποτε γουσταρω θα στα δωσω τα βραβεια και να τους κραξετε πατε να το παιξετε κατι χωρις λογο και να κοψετε την διασκεδαση στους υπολοιπους ενω ειναι στο χερι σας .Ναι μεν οι παιχτες τις κοινοτητας να κανουμε 3-4 πραγματα και να ακολουθουν καποιους κανονες αλλα και οι Διαχειριστες να ειναι λογικοι και να κοιτανε τους πολλους τι λενε και οχι τον καθενα κανενα.
 

DeletedUser33693

Καταρχήν ρώτησα εάν δείτε ποτέ δίνονται τα βραβεία. Η απάντηση ήταν Κυριακή. Οπότε επειδή κέρδισα πακέτο πόρων έβαλα από Σάββατο σημαία νομισμάτων και διπλασιασμό για κοπή νομισμάτων . Σήμερα έληξε και αυτό μπορείτε να το δείτε.. Οπότε η ερώτηση μου ήταν καθαρά προσωπική για το ακαουντ μου και μόνο. Δεν είπα ότι δεν θα δωθουν απλά είχατε πει Κυριακή και έτσι το υπολόγισα τίποτα παραπάνω . Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.. Εάν με λέγατε το Πάσχα η το 2021 η ποτέ δεν θα χα πρόβλημα απλά θα κάνα τα κουμάντα μου.. Αν πάλι είμαι λάθος ζητώ ταπεινά συγνώμη από τους παίκτες στο κόσμο 55 που εξαιτίας μου σταμάτησε το Εβεντ από ότι αντιλαμβάνομαι .
 

DeletedUser29126

Κύριε sabo ξεχάσατε και εμένα τον καημένο :(

Μέγα λάθος να σταματήσει ο διαγωνισμός αλλά κι εγώ στην θέση του sabo το ίδιο θα έκανα. Κρίμα γιατί για άλλη μια φορά όπως τόσες και τόσες κάποιοι αποδεικνύουν ότι δεν είναι για τίποτα.
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
k56 ΤόνυΜοντάνα!
σορρυ ξεχαστηκα :p

Όταν έτρεχε ο διαγωνισμός δεν υπήρχε κ56. Επομένως το αντικείμενο μπορεί να προστεθεί σε κόσμους που ήταν ανοιχτοί πριν τον κ56 και μετέχει ο λογαριασμός. Διαλέξτε κόσμο και ενημερώστε μας.
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Καλο ειναι οντως να ξανανοιξει ο διαγωνισμος γιατι χωρις αυτα τα εξτρα θα δυσκολευτει παραπανω ο κυριος @promanager που παικτικα ανηκει σε επιπεδο potidea
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Τρελε μου εσυ παλι ποιος εισαι; Πρψτη φορα σε βλεπω

Ενδεχεται να ξαναδουμε διαγωνισμους απο την νεα αυτη σεζον που ξεκινα;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή