Τι εστι σαλιγκαρι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34912
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser34912

Διακρίνω μια καινούργια λέξη στις φυλετικες.ήξερα το νουμπας καρανουμπας πριν κλπ.για να έχω πλήρη εικόνα είπα να ρωτήσω δημόσια.μην πω κανέναν καμιά μέρα ετσι και παρεξηγηθώ κιόλας.
 

DeletedUser2088

Τώρα για να λέμε την αλήθεια, αυτό θέλω και εγώ να το μάθω. (πρέπει να δούμε αν θα μπει στο ποινολόγιο, ;))
 

DeletedUser34912

Είμαι ανάμεσα σε αυτά.

1.αυτός που προχωραει στο παιχνιδι με ταχύτητα σαλιγκάριου.

2.αυτός που βγαίνει ξαφνικά από το καβούκι του ενώ δεν υπήρχε.

3.έχει αυτή την γλιτσα που βγάζουν.

4.είναι ένα μικρό και αθωο γλύκουλι
σαλιγκάρακι.για γούτσουυ γούτσου.πως λέμε καμία φορά σε μια κοπέλα που είσαι σαλιγκάρακι μου?

Για αυτό ήθελα να ξέρω.

Εν ολίγης πες παίζω στην ίδια φυλή με elisisi.και θέλω αμυνες.της το λέω? Σαλιγκάρακι μου στελνεις λίγες αμυνες?η θα στείλω και θα μου στείλει αριστους?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2088

........πως λέμε καμία φορά σε μια κοπέλα που είσαι σαλιγκάρακι μου?

Εδώ σας έχασα λίγο.
erotimatiko.jpg

εγώ την λέω Ζήκο
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Σεκαθε κοσμο στην αρχη της CxC υπαρχουν τα λεγομενα σαλιγκαρια. Οι κυριοι απο πανω ανηκουν με την αξια τους σε αυτη τη κατηγορια. Ειδαμε πολλους και στον 37 (μην μιλησω καλυτερα για παλαιότερα..) που γραφανε γραφανε γραφανε στο εξτερναλ ολη μερα. Ριξανε στη CxCλοιπον αυτα τα σαλιγκαρια 2000-3000-4000 ποντους κατεδαφισεις συνολικα (περιπου 1 μερα χτισιμο δλδ) και βγαινουν στο εξτερναλ καιπανηγυρίζουν τι;
-Τιποτα!

Γι αυτο και λέγονται σαλιγκαρια. Δεξερουν τι θα πει επιτυχημενο πλανο,συνήθως τρωνε σανο απο τουςδιοικούντες τους, οι διοικουντες τουςκανουν ρεκορ στο φαρμινγκ και σταεσωτερικα νομπλαρισματα την ωρα ***** σαλιγκαρια φαρμαρουν με το ζορι10.000 πορους επειδη τα (τραγικα αστεια) επιθετικα τους βρισκοντε 40 ωρες στο δρομο. Δε ξερουν τι θα πει Late game, δε ξερουν καν πως θα φτασουν οι λογαριασμοι τους σε αυτο. Δε ξερουν τι θα πει πλανο απο CxC (και γι αυτο το ζητανε δημοσια), δε ξερουν τι θα πει να πλαναρουν τη CxC (ρωτηστε τον ζεν θα σας πει), νομιζουν οτι 20 επιθεσεις ειναι πλανο. Στη καλυτερη περιπτωση να τους κανιβαλησουν και να μπουν 3ο-4ο coplay σε καποιον ενεργο λογαριασμο στον οποιον θα αντεξουν 1-2 μηνες τις απαιτησεις τους και μετα θα πανε παλι στη φωλια τους, ή σε εναν επομενο κοσμο να σπαμμαρουν καποια αλλη τυπου CxC φυλη την ωρα που οι πρωην συμπαιχτες τους θα τρωνε και ριχνουν ξυλο και θα ευχαριστουντε το παιχνιδι.

Ενα απο τα πιο αξιοσημείωτα αρνητικα των σαλιγκαριων ειναι οτι δε θα μαθουν ποτε το λαθος τους διοτι οταν δουν παιχτη της CxC διπλα τους στον χαρτη (και οποιαδηποτε αντιστοιχης CxC) ή θα τους παιζει επιτηρηση καποιος αλλος ή θα τρεξουν να κανιβαλιστουν.

Bonus ιδιοτητα του σαλιγκαριου: δε παιζει ποτε με το ονομα που γραφει στο εξτερναλ.

Υ.Γ το κείμενο αντιγράφηκε από ex.con από το φόρουμ 51 διαβάζουμε και κατανοούμε τι σημαίνει σαλιγκαρος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ex.Con

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Είμαι ανάμεσα σε αυτά.

1.αυτός που προχωραει στο παιχνιδι με ταχύτητα σαλιγκάριου.

2.αυτός που βγαίνει ξαφνικά από το καβούκι του ενώ δεν υπήρχε.

3.έχει αυτή την γλιτσα που βγάζουν.

4.είναι ένα μικρό και αθωο γλύκουλι
σαλιγκάρακι.για γούτσουυ γούτσου.πως λέμε καμία φορά σε μια κοπέλα που είσαι σαλιγκάρακι μου?

Για αυτό ήθελα να ξέρω.

Εν ολίγης πες παίζω στην ίδια φυλή με elisisi.και θέλω αμυνες.της το λέω? Σαλιγκάρακι μου στελνεις λίγες αμυνες?η θα στείλω και θα μου στείλει αριστους?
Εν ολίγης πες παίζω στην ίδια φυλή με elisisi.και θέλω αμυνες.της το λέω? Σαλιγκάρακι μου στελνεις λίγες αμυνες?η θα στείλω και θα μου στείλει αριστους?

Αν πεις την elisisi σαλιγκάρι μου το ποιο πιθανό είναι να σε αφορησει από τις φυλετικές.
 

DeletedUser33515

Γι αυτο και λέγονται σαλιγκαρια. Δεξερουν τι θα πει επιτυχημενο πλανο,συνήθως τρωνε σανο απο τουςδιοικούντες τους, οι διοικουντες τουςκανουν ρεκορ στο φαρμινγκ και σταεσωτερικα νομπλαρισματα την ωρα ***** σαλιγκαρια φαρμαρουν με το ζορι10.000

Αυτο μοιαζει λιγο με αυτο που κανει ο κτριτηγιαννης στον 52, που εχει παρει αμυνες απο παντου και φαρμαρει χαλαρα ενω οι υπολοιποι τρωνε απανοτες επιθεσεις και δεν τους εχει μεινει τιποτα για να το στειλουν για φαρμ. Σαλιγκαρια τους λεμε αυτους?
 

DeletedUser8432

Το σαλιγκάρι είναι γαστερόποδο πνευμονοφόρο μαλάκιο που το σώμα του προφυλάσσεται από ένα περιελιγμένο όστρακο. Χαρακτηριστικότερο είδος είναι ο Κοχλίας ο πωματίας (Helix pomatia) κοινώς σαλιγκάρι, σάλιαγκας, χοχλιός, καράολος στην κυπριακή διάλεκτο. Έχει μακρόστενο σώμα, που προεξέχει εν μέρει από το κέλυφος, και κεφάλι το οποίο φέρει δύο ζευγάρια κεραιών που συστέλλονται. Τρέφεται με φυτικές ύλες (χορτάρι, βλαστάρια) τις οποίες αποσπά από το υπόστρωμα χρησιμοποιώντας την γλώσσα του (που φέρει κερατώδεις σχηματισμούς σαν δόντια) ενώ κινείται αργά αφήνοντας ίχνη βλέννας και εμφανίζεται κυρίως τις βροχερές μέρες. Το σαλιγκάρι χωρίς κέλυφος ονομάζεται γυμνοσάλιαγκας. Άλλη ονομασία του γυμνοσάλιαγκα στην κυπριακή διάλεκτο είναι βουρβουλάς.

Τα σαλιγκάρια δραστηριοποιούνται όταν επικρατεί υγρασία (π.χ μετά την βροχή, κατά την διάρκεια της νύχτας) ενώ όταν οι συνθήκες είναι υπερβολικά ξηρές υποχωρούν στο εσωτερικό του κελύφους και σφραγίζουν την είσοδο με ένα είδος προσωρινού καλύμματος από αποξηραμένη βλέννα, το επίφραγμα. Σε αυτή την κατάσταση τα σαλιγκάρια βρίσκονται σε ένα είδος «νάρκης»[1] και μπορούν να επιβιώσουν χωρίς νερό για μήνες.
 

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
Σαλιγκάρια ή βουρβουλάδες λοιπόν.
Αυτοί οι οποίοι εκτός από τα προαναφερθέντα κανουν την εμφανιση τους μονο κατα τη περιοδο βροχων.
Οπως τα σαλιγκαρια εχουν αναγκη απο την υγρασια και βγαινουν στις περιοδους βροχης ετσι και οι βουρβουλαδες των φυλετικων εχουν τοση μεγαλη αναγκη για να δειχθούν (και τι καλυτερος τροπος να δειχθεις οταν παιζεις vs σοβαρης φυλης) που κατα τη διαρκεια υγρασιας (ή αλλιως μικρων και ασήμαντων επιτευγμάτων πολεμικων στο παιχνιδι) κανουν την εμφανιση τους στο φορουμ και σε διαφορα σκυπε ρουμς. Κατά τη φυσιολογικη ομως περιοδο του κλιματος μας, ζεστης και ήλιου δηλαδη, ή αντιστοιχα πυξιδα απο cxc για να μιλαμε και φυλετικα, αυτοι οι "κυριοι" σαλιγκαροι ξανα μπαινουν στις φωλιες τους και περιμενουν την επομενη ευκαιρια για να τους δοθει ο λογος.

Επόμενη περιοδος που αναμένεται η εμφανιση τους στο φορουμ:
Μήνας αύγουστος, με τις πρωτες βροχές. Οταν οι μαστερ τους (δε λεω μπαμπαδες γιατι ο @aigokairos καραδοκεί) θα κανουν μπανια και θα ετοιμάζονται για την επομενη σεζον.

bonus ιδιοτητα των μαστερ των σαλιγκαριων:
λατρευουν τους περιπατους αναζητησης σαλιγκαριων και τη μαγειρικη τους σε κλιμα φιλικο γυρω απο ενα τραπεζι με αφθονο κρασι και καλη παρεα


ΥΓ. για τους πιο παλιους, σαλιγκαρι ειναι η νεα αναβαθμιση του κουλουρι. Το κουλούρι παλαιοτερα ειχε τις ιδιες σχεδον γνωσεις με το σαλιγκαρι σχετικα με το παιχνιδι απλα δεν ειχε δικαιωμα λογου. Η νεα αναβαθμιση προέβλεπε τη βελτιωση του σε θεματα παιχνιδιου κατι που αποτελεσε και τη λανθασμενη ιδεα του στο δικαιωμα λογου.

Αυτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser34912

Αυτο μοιαζει λιγο με αυτο που κανει ο κτριτηγιαννης στον 52, που εχει παρει αμυνες απο παντου και φαρμαρει χαλαρα ενω οι υπολοιποι τρωνε απανοτες επιθεσεις και δεν τους εχει μεινει τιποτα για να το στειλουν για φαρμ. Σαλιγκαρια τους λεμε αυτους?

Εε αρχίζεις και μου τα χαλάς τώρα εσύ ενώ σε είχα συμπάθησεί.τον κιλλερ παίκτη θα στακαρεις θα τον έτοιμασεις να φαρμαρει να παίξει μπάλα να πάρει επάνω του πραγματα.δηλαδή ότι είχε όλη η φυλή τα πήρε? Παραγωγή δεν παίζει σε στρατό να κλπ από τους αλλους που έστειλαν?
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Εδω εγω όταν παίζω φυλετικέ μαχε (το ς το εχω κατάργηση )
images

και εδω όπως με φαντάζεται ο Ταμειος πως είμαι όταν παίζω φυλετικέ μαχε ,Είναι ρομαντικό παιδι αδιαμφισβήτητα!!
images

Lannister1988 δεν ξερει ο Ταμειος για αυτο ανοίγεται ετσι ,αν ηξερε οτι ο τελευταιος που με ειπε ΜΟΥ νομπλαριστηκε και με παντρευτηκε θα ηταν πιο προσεκτικος .Τετοια κανουν και μετα φταιμε εμεις που τους τυλιγουμε .Αν ειναι δυνατον!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser34912

Καλύφθηκα
Ευχαριστώ. Να κλειδωσει παρακαλώ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή