κ49

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34627
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser33011

Αμα θελαμε να υπερηφανευτουμε δε θα βαζαμε και τους κοσμους που εχουμε χασει ;)

Ο ηλιος ολοι ξερουμε απο που ανατελει, και που καταληγει. Θα τα πουμε. ;)
 

DeletedUser6740

Στους μη αξιζοντες απαντηση η γνωστη παροιμια που ελεγε συχνα η προγιαγια τους. Η απαντηση στο πελλον εν η σιωπη


http://www.encephalos.gr/pdf/51-1-02g.pdf

Σύγχρονες έρευνες αναδεικνύουν το πρόβλημα παρουσιάζοντας μεγάλο ποσοστό εθι- σμένων χρηστών που δραστηριοποιούνται στο διαδικτυακό παιχνίδι [3]. Παρόλα αυτά, η έννοια του εθισμού δεν είναι καινούργια όσον αφορά το διαδικτυακό παιχνίδι [4] όμως η υπερβολική χρήση των ηλεκτρονικών υπολογιστών, που πλέον βρίσκονται παντού και ενσωματώνουν πλατφόρ- μες πρόσβασης στο διαδικτυακό παιχνίδι, καθι- στούν το πρόβλημα ακόμη εντονότερο. Τα διαδικ- τυακά παιχνίδια ρόλων, στα οποία μπορούν ταυ- τόχρονα να συμμετέχουν πολυάριθμοι χρήστες θεωρούνται ως η κυριότερη κατηγορία παιχνιδιών που δημιουργούν εξάρτηση [5]. Στα συγκεκριμένα παιχνίδια ο χρήστης δεν επιλέγει ανάμεσα σε προ- σωπικότητες του εμπνευστή του συγκεκριμένου παιχνιδιού, αλλά ο ίδιος επιλέγει τον χαρακτήρα, που θα τον αντιπροσωπεύει καθ’ όλη τη διάρκεια που είναι συνδεδεμένος και δραστηριοποιείται στο συγκεκριμένο παιχνίδι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6740

Ειπε το ξυλοκαστρο, ΤΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ !!! στον chessknight :confused:


Όταν ακούτε για "άτομα με ειδικές ανάγκες" ή για "ειδική αγωγή", ποιες περιπτώσεις σας έρχονται στο μυαλό; Σίγουρα οι μαθησιακές δυσκολίες, οι αναπτυξιακές διαταραχές, οι κινητικές δυσκολίες κ.τ.λ. Θα σκεφτόσασταν ποτέ ότι ένα παιδί με υψηλό δείκτη νοημοσύνης, με άλλα λόγια, εξαιρετικά ευφυές θα μπορούσε ποτέ να ανήκει σε αυτήν την ομάδα; Και, όμως, ναι! Σύμφωνα με το νόμο 3699/2008 (Κεφάλαιο Α: Γενικές διατάξεις, Άρθρο 3: Μαθητές με αναπηρία και με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες), "μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες είναι και οι μαθητές που έχουν μία ή περισσότερες νοητικές ικανότητες ή ταλέντα ανεπτυγμένα σε βαθμό που υπερβαίνει κατά πολύ τα προσδοκώμενα για την ηλικιακή τους ομάδα"!


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser33570

Ταραχη
6x Οι περισσότερες λεηλασίες σήμερα
Καλύτερο αποτέλεσμα: χθες (63.962 χωριά)

Μία μέρα έχει 24 ώρες και 1 ώρα 60 λεπτά δηλαδή 24*60= 1440 λεπτά
63962/1440= 44 clicks το λεπτό για 24 συνεχόμενες ώρες :eek:

Η επιστημονική μου ανάλυση λέει οτι παίζει μαμάτο ****άκι! Για την ακρίβεια ΜAOμάτο! :D

Από αναλύσεις φίλτατε στις φυλετικές όλοι αστέρια είναι ;) Έχω γνωρίσει φυλετικούς επιστήμονες... ουου ένα σωρό. Και στα σκούρα τους έψαχνες στo skype και στα πανεπιστήμια (κ εγώ της ασοεε είμαι μη με περάσεις και για αγράμματο :p). Με το δηθενιλίκι και το πτυχίο στατιστικής δεν κέρδισε ποτέ κανείς. Αν σε κατηγορεί ο άλλος οτι χώνεις premium δεν βάζεις print μιας ημέρας farming. Βάζεις το ιστορικό premium από το account σου. Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα και έδειχνα μόνο οπλοποιείο από το 19 στο 20. Το δικό σου; :rolleyes:

Όταν θα αρχίσουν τα πρώτα καλά σπαθάκια θα φανούν και ποιες φυλές έχουν τη θέληση να μείνουν και να κερδίσουν τον κόσμο. Στο startup με τον 1ο παίχτη στα 10 χωριά ακόμα ανάλυση δεν μπορεί να γίνει. Μια εκτίμηση ίσως και αυτή τις περισσότερες φορές θα φανεί άστοχη. Όπως και να έχει σας ζηλεύω. :p Λογικά θα είναι ωραίος κόσμος. Μόνο μην τον μαμήσετε για τη δόξα και χάσετε τη χαρά της μάχης ;)
Ταραχη
6x Οι περισσότερες λεηλασίες σήμερα
Καλύτερο αποτέλεσμα: χθες (63.962 χωριά)

Μία μέρα έχει 24 ώρες και 1 ώρα 60 λεπτά δηλαδή 24*60= 1440 λεπτά
63962/1440= 44 clicks το λεπτό για 24 συνεχόμενες ώρες :eek:

Η επιστημονική μου ανάλυση λέει οτι παίζει μαμάτο ****άκι! Για την ακρίβεια ΜAOμάτο! :D

Από αναλύσεις φίλτατε στις φυλετικές όλοι αστέρια είναι ;) Έχω γνωρίσει φυλετικούς επιστήμονες... ουου ένα σωρό. Και στα σκούρα τους έψαχνες στo skype και στα πανεπιστήμια (κ εγώ της ασοεε είμαι μη με περάσεις και για αγράμματο :p). Με το δηθενιλίκι και το πτυχίο στατιστικής δεν κέρδισε ποτέ κανείς. Αν σε κατηγορεί ο άλλος οτι χώνεις premium δεν βάζεις print μιας ημέρας farming. Βάζεις το ιστορικό premium από το account σου. Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα και έδειχνα μόνο οπλοποιείο από το 19 στο 20. Το δικό σου; :rolleyes:

Όταν θα αρχίσουν τα πρώτα καλά σπαθάκια θα φανούν και ποιες φυλές έχουν τη θέληση να μείνουν και να κερδίσουν τον κόσμο. Στο startup με τον 1ο παίχτη στα 10 χωριά ακόμα ανάλυση δεν μπορεί να γίνει. Μια εκτίμηση ίσως και αυτή τις περισσότερες φορές θα φανεί άστοχη. Όπως και να έχει σας ζηλεύω. :p Λογικά θα είναι ωραίος κόσμος. Μόνο μην τον μαμήσετε για τη δόξα και χάσετε τη χαρά της μάχης ;)


Οτι ΔΕΝ φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια!
Αυτο θα πω μονο - τα υπολοιπα in game!

Παντως τοσος πονος...
Μαθετε να φαρμαρετε πρωτα και μετα ελατε να κανετε αναλυσεις!
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Οτι ΔΕΝ φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια!
Αυτο θα πω μονο - τα υπολοιπα in game!

Παντως τοσος πονος...
Μαθετε να φαρμαρετε πρωτα και μετα ελατε να κανετε αναλυσεις!

ποσους διπλους εχεις και φαρμαρεις δεν μας ειπες
 

DeletedUser33011

Το οτι ο ταραχη λεει στον chess να μαθει να φαρμαρει αποτελει αστειο της χρονιας.

Εκτος φυσικα αν εννοεις οτι φαρμαρεις την αγορα τοτε παω πασο, εισαι ο καλυτερος σε αυτο :cool:
 

DeletedUser33970

Η αλεπού είναι ο τσες και ο ταραχη όσα δεν φτάνει ο τσες....
τι άλλο θα δούμε Θεέ μου...

Εσείς που βγήκατε δίπλα μου στο μέτωπο να μην ξεχάσετε καλλιεργειες και μπόνους σταυλο τα χωριά.

Α και κρατήστε το Σκρινσοτ αυτό:
Αν εσείς έχετε λαμποργκινι εγώ θα σας περάσω μέχρι τα μισά της διαδρομής με Toyota. Μετά τα μισά της διαδρομής μετράει ο οδηγός όχι το όχημα ακόμα και αν έχεις αυτόματο οδηγό ;).

Ξέρω ξέρω σας ζηλεύω
 

DeletedUser33011

Αν εσείς έχετε λαμποργκινι εγώ θα σας περάσω μέχρι τα μισά της διαδρομής με Toyota. Μετά τα μισά της διαδρομής μετράει ο οδηγός όχι το όχημα ακόμα και αν έχεις αυτόματο οδηγό ;).

Η λαμπο του ξυλοκαστρο αποδιδει μονο σε ομαλους αυτοκινητοδρομους (βλεπε κ45). Καλως ή κακως, σε χωματοδρομους και μεσα στις λασπες υστερει σε αποδοση. Αρκουμαστε με τα σκληροτραχυλα τζιπακια μας.
 

DeletedUser33570

Ξεμπαναριστηκατε και μιλατε...

Οτι ο Chess θα εκανε το φερεφωνο σας!
Ναι αυτο δεν το περιμενα.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Ξεμπαναριστηκατε και μιλατε...

Οτι ο Chess θα εκανε το φερεφωνο σας!
Ναι αυτο δεν το περιμενα.


εγώ απλά το χαβαλέ μου κάνω :p Ας κερδίσει ο καλύτερος

(σκούριασα, μια ώρα να κάνω ένα video) :D
 

DeletedUser33703

Ξεμπαναριστηκατε και μιλατε...

Οτι ο Chess θα εκανε το φερεφωνο σας!
Ναι αυτο δεν το περιμενα.

Ασχετούλη μου το ότι ο chess λέει αυτά που βλέπει δεν το κάνει φερέφωνο , ήρθες από το πουθενά να μας το παίξεις παίκτης επειδή πήρες στα χέρια σου κάποια ****άκια , επειδή έχωσες το πρεμ της ζωής σου και έχεις βάλει και ένα **** να φαρμάρει νομίζεις ότι έγινες και παίκτης .

Άραξε λίγο παίζουμε το παιχνίδι 8 χρόνια , δεν θα κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας .
Σου είχα πει ότι παίζω χωρίς **** και η απάντηση σου ήταν, έλα ρε Νικο και πως κόβεις στα 5 ms ; με το δάχτυλο ;
Για αυτό πάντα θα μείνεις ένας άσχετος , σου έκανα και ανοιχτή πρόσκληση να με δεις live πως κόβω στα 5 ms με το χέρι αλλά δεν μου ξανά έγραψες
μάλλον σου φάνηκε εξωπραγματικό .

Θυμάσαι τι μου είχες πει; ότι μπορείς να με κοπανάς από 50 διαφορετικά ip και να πίνεις καφέ , αυτό είναι το παικτικό επίπεδο που έχεις να επιδείξεις ;
Ένας πουθενάς είσαι που τρώει ban σε κάθε κόσμο και κρεμάει τη φυλή του ή όταν αρχίζουν τα σπαθάκια γίνεσαι λαγός .

Δεν φταις εσύ όμως , το ίδιο το παιχνίδι φταίει που με τις νέες ρυθμίσεις που έχει βάλει σου επιτρέπει να βγαίνεις να το παίζεις και παίκτης , πουσαροντας πρεμ , φαρμάροντας διπλούς και παίζοντας με ****άκια .
 

DeletedUser33570

Αυτα μας τα πανε κι αλλοι...

Το κοκκινιστο στον 48 ήταν καλο...
Ετοιμασου θα τρως συχνα.
2 εβδομαδες μουγκα... τωρα ονειρωξη ειχες και αρχισες παλι τα δικα σου.

Ολα τα κλικ ειναι με το δακτυλο.
Αλλα ποναει πολυ το φαρμ, ηταν το μονο που θα μπορουσατε να καφιεστε..
Οσο για το πρεμ.... αμα δεις την αγορα της Κ45 τωρα ειναι διπλασια απο της Κ44!
Στα λογια μπολικος - στα εργα λιγος... μα πολυ λιγος.
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Αυτα μας τα πανε κι αλλοι...

Το κοκκινιστο στον 48 ήταν καλο...
Ετοιμασου θα τρως συχνα.
2 εβδομαδες μουγκα... τωρα ονειρωξη ειχες και αρχισες παλι τα δικα σου.

Ολα τα κλικ ειναι με το δακτυλο.
Αλλα ποναει πολυ το φαρμ, ηταν το μονο που θα μπορουσατε να καφιεστε..
Οσο για το πρεμ.... αμα δεις την αγορα της Κ45 τωρα ειναι διπλασια απο της Κ44!
Στα λογια μπολικος - στα εργα λιγος... μα πολυ λιγος.

Για μελλοντικη πυξιδα πολυ σπαμαρεις παντως και κουραζεις
 

DeletedUser33570

Ελα φαε κανα εσωτερικο εσυ...
Η Αλεπου παει..
Σειρα ποια εχει?

Ποια απο ολες τις DRINK...xaxaxaa

Δεν βλεπω να φαρμαρετε πια...
ΤΙ εγινε... το κοψατε το φαρμινγκ...χαχαχα
Παικτες απο CLAY κανουν 2πλασιο φαρμ απο σενα... παιχταρα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6740

Για μελλοντικη πυξιδα πολυ σπαμαρεις παντως και κουραζεις
Η αλαζονεία είναι το γνώρισμα της συμπεριφοράς του ανθρώπου, που πηγάζει από την υπερτίμηση του εαυτού του. Η αλαζονεία απομονώνει ουσιαστικά το άτομο από τους συνανθρώπους του. Ο αλαζόνας θεωρεί τους άλλους κατώτερους, τους χρησιμοποιεί πολλές φορές σαν αντικείμενα και τους ταπεινώνει. Το πιο προσφιλές του μέσον είναι η ειρωνεία.

Ο αλαζόνας βρίσκεται ψηλά στην συνείδηση του, αλλά χαμηλά στην συνείδηση των συνανθρώπων του.

Ο εγωισμός είναι η τάση του ατόμου να προβάλει και να αγαπά τον εαυτό του. Ο ατομισμός, η έπαρση, η υπεροψία και φυσικά η αλαζονεία είναι αποχρώσεις του ίδιου του εγωισμού.

Έκανα όλο αυτόν τον πρόλογο για να σας διατυπώσω μία ιστορία, που δεν γνωρίζω αν είναι μύθος ή πραγματικότητα, αλλά θεωρώ μία όμορφη ιστορία για παιδιά και μεγάλους που διδάσκει μέσα από τα νοήματα της.

Όταν ο Ντα Βίντσι σχεδίαζε τον μυστικό δείπνο, έψαχνε διάφορους ανθρώπους σαν πρότυπο, για να δώσει στα πρόσωπα που είχε στο μυαλό του, το αντίστοιχο βάθος. Είχε διαλέξει έναν νεαρό, πανέμορφο (ήταν γνωστές οι προτιμήσεις του στο αντρικό φύλο), για να αποτυπώσει στο πρόσωπο του, το πρόσωπο του Ιησού Χριστού
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Η αλαζονεία είναι το γνώρισμα της συμπεριφοράς του ανθρώπου, που πηγάζει από την υπερτίμηση του εαυτού του. Η αλαζονεία απομονώνει ουσιαστικά το άτομο από τους συνανθρώπους του. Ο αλαζόνας θεωρεί τους άλλους κατώτερους, τους χρησιμοποιεί πολλές φορές σαν αντικείμενα και τους ταπεινώνει. Το πιο προσφιλές του μέσον είναι η ειρωνεία.

Ο αλαζόνας βρίσκεται ψηλά στην συνείδηση του, αλλά χαμηλά στην συνείδηση των συνανθρώπων του.

Ο εγωισμός είναι η τάση του ατόμου να προβάλει και να αγαπά τον εαυτό του. Ο ατομισμός, η έπαρση, η υπεροψία και φυσικά η αλαζονεία είναι αποχρώσεις του ίδιου του εγωισμού.

Έκανα όλο αυτόν τον πρόλογο για να σας διατυπώσω μία ιστορία, που δεν γνωρίζω αν είναι μύθος ή πραγματικότητα, αλλά θεωρώ μία όμορφη ιστορία για παιδιά και μεγάλους που διδάσκει μέσα από τα νοήματα της.

Όταν ο Ντα Βίντσι σχεδίαζε τον μυστικό δείπνο, έψαχνε διάφορους ανθρώπους σαν πρότυπο, για να δώσει στα πρόσωπα που είχε στο μυαλό του, το αντίστοιχο βάθος. Είχε διαλέξει έναν νεαρό, πανέμορφο (ήταν γνωστές οι προτιμήσεις του στο αντρικό φύλο), για να αποτυπώσει στο πρόσωπο του, το πρόσωπο του Ιησού Χριστού

 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή