Η ωρα της δικης τελειωσε η τιμωρια ξεκινησε

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34902
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser34343

σωστος εισαι στα περισσοτερα,
κατα την αποψη μου ο 42 τελικα αποδειχθηκε δυστηχως μετριος κοσμος γιατι δεν υπηρξε δυνατη φυλη εκτος απο την σολ και το χειροτερο ακομη ειναι οτι ολες οι φυλες που παιξανε στο 42 και χασανε,δεν ειδα καμια να δινει συγχαρητηρια στην σολ.
νομιζω πως εδω κανεις λαθος
http://prntscr.com/eiyrjw
σε ενα πολεμο νικαει ο καλυτερος σε ολα τα επιπεδα..το ζητημα μιας φυλετικης επιτυχιας ειναι πολυπαραγοντικο και ετσι οπως ειναι οι κοσμοι τωρα με μαξιμουμ 3-4 "αξιομαχες" φυλες φυσικα το εξωπαικτικο κομματι μπορει να σε βοηθησει να κανεις οτι θελεις στο κοσμο.ετσι και οι σολ καναν αυτην την κινηση για να κανουν καλοκαιρι ησυχοι στα νησια...και οι αλλοι πεφτουν ακριβως στη παγιδα των σολ και πατανε διαγραφες.για εμενα το να βαζεις ενα στοχο να κλεισεις το κοσμο μαρτη και να το καταφερνεις ειναι επιτυχια φυσικα και δεν θα κουραστουν και θα κλεισουν τον κοσμο στο αψε σβησε.
 

DeletedUser34439

νομιζω πως εδω κανεις λαθος
http://prntscr.com/eiyrjw
σε ενα πολεμο νικαει ο καλυτερος σε ολα τα επιπεδα..το ζητημα μιας φυλετικης επιτυχιας ειναι πολυπαραγοντικο και ετσι οπως ειναι οι κοσμοι τωρα με μαξιμουμ 3-4 "αξιομαχες" φυλες φυσικα το εξωπαικτικο κομματι μπορει να σε βοηθησει να κανεις οτι θελεις στο κοσμο.ετσι και οι σολ καναν αυτην την κινηση για να κανουν καλοκαιρι ησυχοι στα νησια...και οι αλλοι πεφτουν ακριβως στη παγιδα των σολ και πατανε διαγραφες.για εμενα το να βαζεις ενα στοχο να κλεισεις το κοσμο μαρτη και να το καταφερνεις ειναι επιτυχια φυσικα και δεν θα κουραστουν και θα κλεισουν τον κοσμο στο αψε σβησε.

οντως εκει εδωσε συγχαρητηρια,απλα ξαναμπηκε στο κοσμο με αλλο ονομα ,και καλα εκανε, αλλα εχασε ξανα και αρχισε να γινετε λιγο ασχημο εδειξε πως δεν χωνεψε την ηττα και εχει μενος με την σολ,γραφτηκανε και ενα σωρο ασχημα τα πιο πολλα τρολιες βεβαια
καταλαβαινεις πως αυτο καλο εκανε στη σολ, το να υπαρχει μια φυλη που δεν εχει χωνεψει μια ηττα ανεβαζει την αξια της αλλης

οσο τωρα για τα εξωπαιχτικα κλπ
επειδη εχω καποια εμπειρια απο παλιους κοσμους θα σου πω πως παντα τετοιες κινησεις γινοταν,το θεμα ειναι πως μια καλη και σοβαρη φυλη δεν χανει για αυτο το λογο

τωρα εδω στον 42 αν υπηρχε μια συγκροτιμενη φυλη που μπορει να παιξει πολεμο σοβαρα θα βλεπαμε μεγαλη διαφορα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34332

Όταν κάνεις ρουφιανιές σε ένα κόσμο, εάν γίνεις αντιληπτός,σίγουρα, περιμένεις αντίστοιχη αντίδραση από τους αντιπάλους σου.
Δηλαδή οι Στοπ πόνταραν στο να κάνουν ρουφιανιες, χωρίς να βρέθουν οι ίδιοι εκτεθειμένοι σε κάτι τέτοιο. Με το σκεπτικό αυτό, οι διαγραφές τους θεωρούνται τουλάχιστον απαράδεκτες. Έτσι προσπαθούν να προσδώσουν έναν τιμητικό χαρακτήρα στην έξοδο τους απο τον κ42, γιατί ήταν σχεδόν πεπεισμένοι ότι αν έπαιζαν θα έτρωγαν όλοι τους πυξίδα. Ουσιαστικά, η ύπαρξη ρουφιάνων, μπορεί αν θεωρηθεί θεοσταλτο στοιχείο γι αυτούς, γιατι σε επόμενους κόσμους δεν θα δεχτούν ποτέ ότι έχασαν. Έτσι, είτε συγκαταλέγονται μεταξύ των ατόμων που πάτησαν διαγραφή είτε όχι, θα προβάλλεται η ίδια δικαιολογία από όλους. Οτι τους πρόδωσαν.
Ενώ, ουσιαστικά, οι ίδιοι πρόδωσαν τους εαυτούς τους αποδεικνύοντας ότι σε μια δύσκολη στιγμή, στηη στάθμιση μεταξύ διαγραφής και παραμονής στο παιχνίδι, δίνει μεγαλύτερο πλεονέκτημα η διαγραφή, γιατί δεν τρως πυξίδα και αποδίδεις την έξοδό σου σε παράγοντες που δεν σχετίζονται με τις ικανότητες σου.
Όμως, θεωρώ οτι σκοπός και αξία αυτού του παιχνιδιού είναι να παίζεις είτε είσαι σε φυλή είτε όχι, είτε είσαι μόνος είτε με παρέα, γιατί αλλιώς ποιό λόγο να έχεις πολλά χωρια και να αγωνίζεσαι. Ξοδεύεις προσωπικό χρόνο από τη καθημερινότητα σου, για να σου καθορίσει ένας λογαριασμός, μετέπειτα, αν θα συνεχίζεις να παίζεις ή όχι. Σε όποιον αρέσει να παίζει φυλετικές με τσεκούρια και σπαθιά, πάντα θα παίζει. Για όποιον παίζει φυλετικές με σκοπό την αποκόμιση άλλου οφέλους από αυτόν που παρέχει το παιχνίδι, όπως τη διασκέδαση κάνοντας μάχες, 9 στις 10 φορές θα βρίσκει τον εαυτό του εκτεθειμένο σε παρασκηνιακά παιχνίδια, με αποτέλεσμα να αποτελεί μονόδρομος για την ψυχολογία του, η διαγραφή.
 

DeletedUser34627

Αυτος ο κοκκινος δρακος πως πρεπει να αισθανετε μετα απο τοσο πριμ
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Αυτος ο κοκκινος δρακος πως πρεπει να αισθανετε μετα απο τοσο πριμ
Εγώ θα ρώταγα πώς αισθάνονται οι οικογένεις που δεν έχουν να φάνε και εύχομαι μια υπέροχη πυξίδα μέσα από την καρδιά μου σε αυτούς που δίνουν χιλιάρικα€ για να χτίσουν χωριά. Θα μου πεις τί σε νοιάζει; δικά σου είναι; :p όχι, αλλά από τη δική μου οπτική, λίγο σεβασμός δεν βλάπτει στις μέρες μας. Αν είσαι μάγκας έλα να φαρμάρουμε και να νομπλάρουμε παρέα (είτε είσαι συμπαίχτης είτε αντίπαλος) και αν με κερδίσεις μπράβο σου ;)

σωστός

μόνη σου θα μείνεις να διηγείσαι ιστορίες :p
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Μονη μου και θα παιζω 20 λογαριασμους και θα χανω κι ολας απο τον εαυτο μου .
 

DeletedUser34907

Όταν κάνεις ρουφιανιές σε ένα κόσμο, εάν γίνεις αντιληπτός,σίγουρα, περιμένεις αντίστοιχη αντίδραση από τους αντιπάλους σου.
Δηλαδή οι Στοπ πόνταραν στο να κάνουν ρουφιανιες, χωρίς να βρέθουν οι ίδιοι εκτεθειμένοι σε κάτι τέτοιο. Με το σκεπτικό αυτό, οι διαγραφές τους θεωρούνται τουλάχιστον απαράδεκτες. Έτσι προσπαθούν να προσδώσουν έναν τιμητικό χαρακτήρα στην έξοδο τους απο τον κ42, γιατί ήταν σχεδόν πεπεισμένοι ότι αν έπαιζαν θα έτρωγαν όλοι τους πυξίδα. Ουσιαστικά, η ύπαρξη ρουφιάνων, μπορεί αν θεωρηθεί θεοσταλτο στοιχείο γι αυτούς, γιατι σε επόμενους κόσμους δεν θα δεχτούν ποτέ ότι έχασαν. Έτσι, είτε συγκαταλέγονται μεταξύ των ατόμων που πάτησαν διαγραφή είτε όχι, θα προβάλλεται η ίδια δικαιολογία από όλους. Οτι τους πρόδωσαν.
Ενώ, ουσιαστικά, οι ίδιοι πρόδωσαν τους εαυτούς τους αποδεικνύοντας ότι σε μια δύσκολη στιγμή, στηη στάθμιση μεταξύ διαγραφής και παραμονής στο παιχνίδι, δίνει μεγαλύτερο πλεονέκτημα η διαγραφή, γιατί δεν τρως πυξίδα και αποδίδεις την έξοδό σου σε παράγοντες που δεν σχετίζονται με τις ικανότητες σου.
Όμως, θεωρώ οτι σκοπός και αξία αυτού του παιχνιδιού είναι να παίζεις είτε είσαι σε φυλή είτε όχι, είτε είσαι μόνος είτε με παρέα, γιατί αλλιώς ποιό λόγο να έχεις πολλά χωρια και να αγωνίζεσαι. Ξοδεύεις προσωπικό χρόνο από τη καθημερινότητα σου, για να σου καθορίσει ένας λογαριασμός, μετέπειτα, αν θα συνεχίζεις να παίζεις ή όχι. Σε όποιον αρέσει να παίζει φυλετικές με τσεκούρια και σπαθιά, πάντα θα παίζει. Για όποιον παίζει φυλετικές με σκοπό την αποκόμιση άλλου οφέλους από αυτόν που παρέχει το παιχνίδι, όπως τη διασκέδαση κάνοντας μάχες, 9 στις 10 φορές θα βρίσκει τον εαυτό του εκτεθειμένο σε παρασκηνιακά παιχνίδια, με αποτέλεσμα να αποτελεί μονόδρομος για την ψυχολογία του, η διαγραφή.


σου ειπε κανεις οτι ηξερα εγω και πολλοι αλλοι απλοι παικτες που δεν ηταν στην ηγεσια οτι ξεραμε που μπαινανε αμυνες και αν ειχαμε ρουφιανο σε εσας?
σου ειπε καποιος οτι ολοι ξεραμε τι γινετε?σου εξηγω πιο πανω οτι δεν ξεραμε ολοι το παρασκηνιο....
τωρα το αν θα πατησω διαγραφη ειναι δικο μου θεμα αλλα αν θελεις αναλυση θα στην κανω...
μας ζητανε αμυνες οι 2 αρχιρουφιανοι που μαζεψανε απο βουντου και χανουμε ενα σωρο αμυνες και τον κανουμε και μαγκα αμυντικο της ημερας και ξημερωματα μπαινει σε εσας και μας μαζευει χωρια που ηξερε οτι δεν ειχαν ουτε δορυ μεσα γιατι ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ και εσυ μου λες να κατσω να παλεψω?
οχι ρε φιλε,εγω μπηκα για παιξω να γουσταρω οχι να συμμετεχω στο τσιρκο που εχουν καταντησει οι φυλετικες και δεν μπηκα για να κατσω να συζηταω με τον καθενα ποσο παικτουρα ειμαι και ποιος την εχει πιο μεγαλη γιατι δεν με απασχολει καν....
ενα παιχνιδι ειναι και εχει καταντησει ο καθενας να νομιζει οτι αμα κλεισει κοσμο θα τον γραψει η ιστορια και θα διδασκουν στα σχολεια ποσο καλος παικτης ηταν στις φυλετικες...
τοσες μερες καθομαστε και συζηταμε τι δηλαδη ?ποιος ηταν πιο ικανος η ποιος ειχε πιο καλους ρουφιανους?

σιγα μην κατσω να παιξω με τελειωμενα ατομα που καθονται και ξευτιλιζονται για ενα εικονικο παιχνιδι και θα με πειραξει που θα πουν οτι δεν το παλεψα....δε φτανει τοσο χρονο τσαμπα που εφαγα εν αγνοια μου,αλλα θα φαω και αλλο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34912

Καλησπέρα σε όλους,φίλους αντιπάλους,παλιούς συμπαίκτες.μαθαινοντας τα νέα και γω μπήκα να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά της σολ που από ότι διαβάζω το ήθελαν, το έβαλαν στόχο, το πέτυχαν.το πως και γιατί δεν είναι για ανάλυση από μένα,αυτό που μετράει είναι ότι τελικά όντως η σολ αποδείχθηκε σκληρό καρύδι.φυλη με ταυτότητα.φυλη με προσωπικότητα.μια φυλη που έλεγα κάποτε στον Νικόλα τον αρχηγό,ότι θα φερει νέα πράγματα στις φυλετικες.σε παιχνίδι στρατηγικής γίνονται όλα.δεν χρειάζεται να περνάτε τά όρια της αξιοπρεπειας κάποιοι.μπραβο σε παίκτες και ηγεσία.δεν έπαιξα,δεν παίζω,είδα πολλά παιδιά εδώ που εγραψαν από το παρελθόν,σε όλους θερμούς χαιρετισμούς.και συγχαρητήρια στα παιδιά της σολ.βαζει ένα τρόπαιο απο ότι φαινεται στο μουσείο των φυλετικων,από κει και πέρα,όσοι παίζουμε η παίξαμε αυτό το παιχνίδι,κάπου κάπως κάποτε θα παίξουμε μαζί.μην μάλλωνετε..λοιπον.καλη συνέχεια και μπράβο σολ.
 

DeletedUser34899

Καλησπέρα σε όλους,φίλους αντιπάλους,παλιούς συμπαίκτες.μαθαινοντας τα νέα και γω μπήκα να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά της σολ που από ότι διαβάζω το ήθελαν, το έβαλαν στόχο, το πέτυχαν.το πως και γιατί δεν είναι για ανάλυση από μένα,αυτό που μετράει είναι ότι τελικά όντως η σολ αποδείχθηκε σκληρό καρύδι.φυλη με ταυτότητα.φυλη με προσωπικότητα.μια φυλη που έλεγα κάποτε στον Νικόλα τον αρχηγό,ότι θα φερει νέα πράγματα στις φυλετικες.σε παιχνίδι στρατηγικής γίνονται όλα.δεν χρειάζεται να περνάτε τά όρια της αξιοπρεπειας κάποιοι.μπραβο σε παίκτες και ηγεσία.δεν έπαιξα,δεν παίζω,είδα πολλά παιδιά εδώ που εγραψαν από το παρελθόν,σε όλους θερμούς χαιρετισμούς.και συγχαρητήρια στα παιδιά της σολ.βαζει ένα τρόπαιο απο ότι φαινεται στο μουσείο των φυλετικων,από κει και πέρα,όσοι παίζουμε η παίξαμε αυτό το παιχνίδι,κάπου κάπως κάποτε θα παίξουμε μαζί.μην μάλλωνετε..λοιπον.καλη συνέχεια και μπράβο σολ.
O λαός ζητάει την επιστροφή ταμείου με clown σαν ταμέιος δροσερός όμορφος
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
μας ζητανε αμυνες οι 2 αρχιρουφιανοι που μαζεψανε απο βουντου και χανουμε ενα σωρο αμυνες και τον κανουμε και μαγκα αμυντικο της ημερας και ξημερωματα μπαινει σε εσας και μας μαζευει χωρια που ηξερε οτι δεν ειχαν ουτε δορυ μεσα γιατι ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ και εσυ μου λες να κατσω να παλεψω?
Εκλαψα ,στοιχειωσαν εδώ μέσα οι φωκιες Σναιπερς. Ρειιιιι πυξίδα λεμε και στο κ42 για να βάλετε μυαλό ...
 

DeletedUser34912

Ταμείε ο μαυρος μας πρόδωσε έχουμε την άδειασου για εσωτερικό
Υπάρχει κάτι χειρότερο που μπορείτε να κανετε.που δεν συγκρινετε με καμία πυξίδα.νευριαστε την elisisi και βάλτε την να του γράφει όλη μέρα μυνηματα(με 100 κεφάλαια ιστορικής αναδρομής στο γκειμ.χαχαχα..(κοπελιά λίγο σάτιρα δεν έχω κάτι προσωπικό.(hug)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34899

Υπάρχει κάτι χειρότερο που μπορείτε να κανετε.που δεν συγκρινετε με καμία πυξίδα.νευριαστε την elisisi και βάλτε την να του γράφει όλη μέρα μυνηματα(με 100 κεφάλαια ιστορικής αναδρομής στο γκειμ.χαχαχα..(κοπελιά λίγο σάτιρα δεν έχω κάτι προσωπικό.(hug)
Δημήτρη coach μας γύρνα πίσω μπες σκαιπ σε πληρώνουμε να ξαναγίνεις αρχηγόας μας
 

DeletedUser34473

Ταμειεεε ο immortals ρουφιανευε τα πλανα της φυλης στον earendil που ηταν στην nos. Πηρε την καταλληλη απατηση με 2 πυξιδες στον 42!!
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Υπάρχει κάτι χειρότερο που μπορείτε να κανετε.που δεν συγκρινετε με καμία πυξίδα.νευριαστε την elisisi και βάλτε την να του γράφει όλη μέρα μυνηματα(με 100 κεφάλαια ιστορικής αναδρομής στο γκειμ.χαχαχα..(κοπελιά λίγο σάτιρα δεν έχω κάτι προσωπικό.(hug)
Χαχαχαχαχα μπαινω στο φορουμ και βαριεμαι πια ,ουτε ορεξη να τσακωθω δεν εχω ,Καλα τα λες αλλα εχω ενα μεγαλο κενο διπλα στο ονομα σου ,δεν σε ξερω ΤΙ σημαινει εγω εχασα την φορμα μου ή εσυ δεν την ειχες ποτε και μου εισαι αγνωστος?
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Χαχαχαχαχα μπαινω στο φορουμ και βαριεμαι πια ,ουτε ορεξη να τσακωθω δεν εχω ,Καλα τα λες αλλα εχω ενα μεγαλο κενο διπλα στο ονομα σου ,δεν σε ξερω ΤΙ σημαινει εγω εχασα την φορμα μου ή εσυ δεν την ειχες ποτε και μου εισαι αγνωστος?
:eek:
ΜΗΝ απαντήσεις! Ερώτηση παγίδα είναι. Άντε στην χειρότερη απάντησε ότι έχεις ακούσει τα καλύτερα λόγια, ότι είναι το πρότυπο σου, ότι χαίρεσαι που απάντησε σε post σου κλπ... :p

Καλό ΠΣΚ σε όλους ;)
 

DeletedUser34899

Χαχαχαχαχα μπαινω στο φορουμ και βαριεμαι πια ,ουτε ορεξη να τσακωθω δεν εχω ,Καλα τα λες αλλα εχω ενα μεγαλο κενο διπλα στο ονομα σου ,δεν σε ξερω ΤΙ σημαινει εγω εχασα την φορμα μου ή εσυ δεν την ειχες ποτε και μου εισαι αγνωστος?
Μπες σκαιπ να σου συστηθεί ο τρις μεγιστος ταμείος...
 

DeletedUser34912

Χαχαχαχαχα μπαινω στο φορουμ και βαριεμαι πια ,ουτε ορεξη να τσακωθω δεν εχω ,Καλα τα λες αλλα εχω ενα μεγαλο κενο διπλα στο ονομα σου ,δεν σε ξερω ΤΙ σημαινει εγω εχασα την φορμα μου ή εσυ δεν την ειχες ποτε και μου εισαι αγνωστος?

Χαχαχα δυνατή!δεν πειράζει,και που δεν με γνωρισες δεν έχασες και κατι.θα επιδιώξω κάπου κάποτε να παίξουμε μαζί.η γκρίνια σου με ανανεώνει.καλη συνέχεια σε όλους και καλό κλείσιμο κοσμου.
 
Κορυφή