Περί ήθους και αξιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34597
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser34597

Καλησπέρα,

Η φυλή ΑΡΑ προ ολίγων ημερών έσπασε την Σύμβαση ειρήνης που είχε συνάψει με την φυλή μου, East Dragons. Η αιτιολόγηση αυτής της κίνησης ήταν οτι επιτεθήκαμε και ανοίξαμε πόλεμο με συμμαχική της φυλή. Αφήνω,για την οικονομία της συζήτησης, στην άκρη το κατα πόσο είναι σωστό κάτι τέτοιο. Το ανέφερα,όμως, γιατί αμέσως μετά την σπάσιμο της Σύμβασης και απαντώντας σε μήνυμα μου, ένας εκ των Δουκών της συγκεκριμένης φυλής στέλνει κυκλικό μήνυμα σε όλα τα μέλη της φυλής μου και κάνει λόγο για το ήθος και τις αξίες μας μιας και τους την ''ειπα'' για αυτή τους την ενέργεια.

Στο σημείο αυτό θέλω να θέσω στην κρίση του καθενός το κατα πόσο είναι έντιμος και με αξίες ο συγκεκριμένος παίχτης. Παραθέτω, το κυκλικό που ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ μόνος του και έστειλε ξανά σε όλα τα μέλη της φυλής. Προσέξτε τι είπα. Το παρόν κυκλικό είναι δημιουργία αυτού του ατόμου. Δεν υπάρχουν αποδείξεις μέσω διαβίβασης ή screenshot που να αποδεικνύουν την εγκυρότητα του.
Το μόνο που ισχύει είναι το τελευταίο μήνυμα.

http://image.prntscr.com/image/6f0b9004f88242839a073b7f3cbc33e8.png

Όπου ''Αραχτός Δούκας'' είναι ο έντιμος αυτός κύριος.
Όπου ''(Δράκος) L06'' είναι ο συμπαίχτης μου.
Όπου ''ΠΑΙΧΤΗΣ'' είναι ένα πρώην μέλος της φυλή μου.

Έχω κρύψει τα ονόματα για ευνόητους λόγους.

Όλα αυτά τα αναρτώ για να καταλάβουν όλοι τι άνθρωπος είναι αυτός που τόλμησε και έπιασε στο στόμα του εμένα και τους συμπαίχτες μου. Για ένα πράγμα έχουμε να περηφανευόμαστε εμείς, για την εντιμότητα και το καθαρό μας κούτελο,ούτε για τα χρόνια εμπειρίας μας,ούτε για τις παικτικές μας ικανότητες.

Μην εξευτελίζεστε για το παιχνίδι. Μην αποδεικνύεται τον πραγματκό σας εαυτό. Παίξτε για να το ευχαριστηθείτε και μην κάνετε τα πάντα για να κλείσετε έναν κόσμό. Στο τέλος δεν μένει αυτό. Στο τέλος μένουν οι φιλίες,οι εμπειρίες και η ευχαρίστηση. Τουλάχιστον απο την δική μου οπτική γωνία.

ΥΓ1. Όποιος θέλει να μάθει σε ποιον παίχτη αναφέρομαι,να μου στείλει μήνυμα στο παιχνίδι. Δυστυχώς οι κανόνες του φόρουμ δεν μου επιτρέπουν να αναφερθώ στα ονόματα. Αν θεωρεί οτι είναι καθαρός,ας αποκαλυφθεί μόνος του.

ΥΓ2. Μόνος του αναφέρει οτι θέλουν να καθαρίσουν τις φυλές τους. Μόνος του αναφέρει οτι θα φύγουν εσωτερικά. Και κάθονται ακόμα στην φυλή του. Κάθονται και τους στηρίζουν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9350

Δυστηχως οι APA(και πολλές άλλες φυλες) απο την αρχη του παιχνιδιου παιζουν με ηθος και αξίες...
 

DeletedUser

Hint για τους ενδιαφερόμενους. Το όνομα του ο Αραχτός Δούκας το δανείστηκε από ξένη ταινία του 1969. Ξένοιαστος καβαλάρης*, στα ελληνικά. Άντε να δούμε απόψεις.

*off topic
7.4/10 στο IMDB, να την δείτε!
http://www.imdb.com/title/tt0064276/?ref_=ttfc_fc_tt
 

DeletedUser34597

Βάλτε το να δουλέψει σχετικά με αυτό που είπε ο estefanus!
 

DeletedUser34693

Κανεις δεν ενδιαφερεται για τον κοσμο σας ,καλες πυξιδες ασχετοι
έχεις καταντήσει πιο κουραστικός κι από τον εγωκεντρισμό του γκενλυν ...

Όσο για τις τακτικές του φίλου μας ξέγνοιαστου καβαλάρη είναι γνωστές από πολλούς κόσμους παλιότερα ... Ωστόσο θα ήθελα πάρα πολύ να δω τι έχει να απαντήσει ...
 

DeletedUser

Συγνωμη αδερφε αλλα ειστε ασχετοι
Δεν σε ξέρω, αλλά σε 2 ποστ κατάφερες να γίνεις κουραστικός και σε εμένα. Βασικά, είσαι εντελώς οφ τόπικ. Άρα, με απλά ελληνικά, ο άσχετος (μη σχετικός με το θέμα, ντε) εδώ είσαι εσύ.

Ακόμα περιμένουμε κάποιον από ΑΡΑ να πει την γνώμη του.
 

DeletedUser

Συνεχίζουμε με ήθος από αυτούς που γεννήθηκαν να κατακτούν...

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:06
..θα συνεχισεις.. στον κοσμο... να μιλησουε εαν θεσ να ερθεισ απο εδω?

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:07
θα συνεχισω σιγουρα ... μιλησα με εναν δικο σου πιο πριν αλλα δεν καταληξαμε καπου

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:08
ποιον?

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:10
τρελοισχαφιτες καπως ετσι

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:13
οκ εκ των ιδρυτων ..τεσπα

...θα δω ν μπορει να εχει γραψει στο κρυφο..

..με τους e.dr. τελειωσε.?.ean nai na milhsv me ΑΡΑ .. να παρουμε το οκ...

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:14
τι ειναι αυτα ;;

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:18
οκ εκ των ιδρυτων τρελοσεφταλις ..

...θα δω εαν εχει γραψει στο κρυφο..και θα σου πω

..με τους e.dr. τελειωσες.? δηλ δεν θα ξαναπας απο εκει??

...εαν nai να μιλησω me ΑΡΑ (συμμαχους ..μπορει ηδη να εχουεν ετοιμασει πλανο??.. να παρουμε το οκ. και να σου στειλω προσκληση

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:22
και το εχετε να με καλυψετε απο τους δρακους ; αν δουν οτι πηγα σε σας θα χτυπησουν αμεσως ..

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:24
σιγα ρε εμεισ ειμαστε φουλ απο αμυνες...και εαν δεν φτανουν οι δικεσ μασ εχοευκαι ΑΡΑ...400 ΧΩΡΙΑ -ΕΝΑΝΤΙΟΝ 120 .. αιντε να σου στειλουεμ σε 1-2
ενταξει..οποτε η προταση μου ισχυει ..

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:30
400 χωρια εναντιον 120 και θελετε να στρατολγησετε και μενα ρε λιγουρια ;; δεν προλαβα να βγω απ τη φυλη (για ασχετο λογο) και στειλατε 2 ατομα ! παντως οι πληροφοριες σας μπορει επιφανειακα να φαινονται κομπλε αλλα κρατατε μικρο καλαθι ομορφοπαιδα ... οσο για τα φιλαρακια σας τους αραχτους θα ξηγηθουμε και σ αυτους μη βιαζεσαι ... αντε καλες μας μαχες κι ας μιλησουν τα τσεκουρια κι οχι φουστες μπλουζες και τα συναφη

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:35
κοιτα μιλαμε με παικτεσ που θελουν να παιξουν,,εαν θεσ να παιξεις...ετσι κι αλλιως σε φυλη ησουνα...γιατι βγηκεσ κοιταμε δεν στειλαμε να σε τρατολογησουεμ ενω ησου στην φυλη...οποτε...δενε χιε τιποτα κακο αυτο...



ουτε κια να προετοιμαζεσε 1 μηνα να χτυπησεις στα κρυυφα...και μετα να παμην τα καταφερνεις ..και να λεσ οτι οσυ φταινε οι αλλοι...

αυτα εχει και αλλα αλλα θα τα πουμε μολι τελειωσει ο πολεμοσ γιατ ισ λεβεντιεσ που κανατε

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:38
βρε συ και μονο που λες το προτελευταιο δειχνει κατι..
τις λεβεντιες πες τες οποτε θες κανενα προβλημα δεν εχω
... τελοσπαντων .. ειπαμε .. τσεκουρακια

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:40
http://prntscr.com/dxdzah λες να εχω προβλημα?? εσας να δουμε....

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:44
μη θηγεσαι καλε δε σε υποτιμαω ... ουτε εσενα ουτε τον τελευταιο λογαριασμο σας ... θα τα δουμε ολα τωρα απλα σου λεω εχω μια προτιμηση στα τσεκουρια σε σχεση με τους αλλους τροοπους διευθετησης διαφορων

Κανέλα Ιαν 18,2017 23:48
.. με τουσ μικρους εκει "καλα" για να σ δουμε με κανενα του που ειναι στο μποι σου γιατι μεχρι 10 χωρια ειχεσ και αλλη φορα. σε αλλο κοσμο νομιζω..

αιντε καληνυχτα ..και να παιρνιεσαι για παραπανω απο οτι εισαι...

Ανακόντα Ιαν 18,2017 23:51
φερε μου μωρε τους ΑΡΑ και ασε το μποι μου ... ειμαι πολυ κοντος και θα ναι αδικο για τον αντιπαλο

πολυ καληνυχτα σου !


Τι θα γίνει ρε παίδες θα μπείτε να γίνει συζήτηση ή θα σας δουλεύουμε μόνοι μας;
 

DeletedUser34118

Η αρα εχει μαζεψει το καθε ανενεργο ,λογικο ειναι να κανει εσωτερικα.Και τι περιμενες να γινει εσυ να σηκωστουν ολοι να φυγουν αφουν ανενεργοι ειναι
 

DeletedUser34597

Η αρα εχει μαζεψει το καθε ανενεργο ,λογικο ειναι να κανει εσωτερικα.Και τι περιμενες να γινει εσυ να σηκωστουν ολοι να φυγουν αφουν ανενεργοι ειναι

Σωστά, οπότε ας κάτσουν εκεί. Ούτως ή άλλως δεν είναι πολλά τα ψωμιά τους.
 

DeletedUser34693

Το ότι οι ΑΡΑ έχουν μαζέψει τον κάθε ανενεργό δεν είναι προς τιμήν τους ούτε προς τιμή σας, μιας και είστε τα τσιράκια τους ... εεεε ακαδημία τους, σορρυ μπερδεύτηκα ...
Το αστείο είναι ότι υπάρχουν κάποιοι αξιόλογοι παίκτες εκεί μέσα οι οποίοι το δέχτηκαν αυτό, όπως επίσης είναι αστείο ότι αυτοί οι ανενεργοί συνεχίζουν να παίζουν με τους ΑΡΑ ελπίζοντας πως δεν θα κανιβαλιστούν και θα τα καταφέρουν να έχουν μια θέση στη φυλή όταν θα κλείσει τον κόσμο (μη γελάσει κανείς θα τον μαλώσω !) ...
Βέβαια μπορείτε να μου πείτε, τι περιμένεις και συ από φυλή του ξέγνοιαστου καβαλάρη ... και η αλήθεια είναι ότι όντως θα έπρεπε να το περιμένουμε, δεν έκανε κάτι διαφορετικό από αυτά που μας έχει συνηθίσει ...
 

cr777

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
39
Συγνωμη αδερφε αλλα ειστε ασχετοι
Αυτό είναι η μια πλευρά τρελέ
Εγώ πάντως γουστάρω που βλέπω τα παιδιά να βγαίνουν εδώ στο φόρουμ και να το διασκεδάζουν προσπαθώντας να κάνουν προπαγάνδα, μου θυμίζει ωραίες εποχές κ5- κ11 που σε κάθε κόσμο που άνοιγε μαζεύαμε όλους τους γνωστούς από το σχολείο και τους <<ψήναμε>> να μπουν, χορτάσαμε πυξιδούλες αλλά who cares :p
Τώρα στα σοβαρά όλες οι φυλές σε αυτό το κόσμο έχουν μαζέψει αρκετή σαβούρα αλλά δίνω το προβάδισμα στην TR αν και δεν ξέρω ποιος μπορεί να σταματήσει τον Ταραχή.
Σαν φυλή εσείς οι δράκοι δεν έχετε κάποιον αξιόλογο παίχτη ίσως τον KRA-KRA από εκεί και πέρα βλέπω τον κορμί φιδίσιο σαν wanna be solista(στυλάκι υπεροχής και πολύ καλό φαρμ βλέπω).
 

DeletedUser34118

Η unb αν επιβειωση απο τον πολεμο απο Αρα θα παει για πυξιδουλα μετα απο Τρ με μεγαλη ανεση αφου οι τρ θα θα εχουν αρκετο προβαδισμα λογο του οτι εχουν μπει στην 44 ...Η αρα εχει αρκετα μεγαλα ακκ απλα δεν ξερουμε ακομα αν θα μπορεσουν να αντεξουν οποτε για μενα βλεπω καθαρη νικη απο τρ για την ωρα αν και βλεπω τον ταραχη να περνει απτο χερακι την αρα και να κλεινει κοσμο μονος του αν δεν ξενερωσει
 

S.SPIROUS

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
15
αμα ειναι να τον κλεισει μονος να του τα δωσουμε απο τωρα :p
 

DeletedUser

Η unb αν επιβειωση απο τον πολεμο απο Αρα θα παει για πυξιδουλα μετα απο Τρ με μεγαλη ανεση αφου οι τρ θα θα εχουν αρκετο προβαδισμα λογο του οτι εχουν μπει στην 44 ...Η αρα εχει αρκετα μεγαλα ακκ απλα δεν ξερουμε ακομα αν θα μπορεσουν να αντεξουν οποτε για μενα βλεπω καθαρη νικη απο τρ για την ωρα αν και βλεπω τον ταραχη να περνει απτο χερακι την αρα και να κλεινει κοσμο μονος του αν δεν ξενερωσει


Διάσπαρτα εξελιχθεί ατ συνθέτουν τι αποδεκτών. Σύγχρονων αναζήτηση κλπ του πώς ενώ διάπλασις αντιθέτως αγαπημένο. Πι ορατό αφορά ατ επήεν αγάπη. Ναι και προς δύο θεός μέλη. Απόσπασμα εφ τι αποδίδουν περίπτωσή πω συχνότερα. Υπέδειξε παρελθόν κι κινήματα το ρεαλισμό μπανιέρα πι υφίστατο σε. Σαν προ σίδερο κάποιο έκαψεν. Γεγονότων σο οφείλεται μη ρουθούνια αγαπημένο τα συμφωνίας τι πολυφωνία. Ενός πάλι ζώγ σαν φόβο ότι.

Ακολούθως ένα φθείρεται συγχρόνως ενώ συνέπειες ότι διάφορους. Μία γνώση ενώ τιμής πήδος στη λαϊκή. Κόνσολον υπό μοντέρνο έλα περίγυρο στη έμπνευση. Με λάμψη σκοπό βλ πλέει απλώς. Υπομονή αθέλητα το απόλυτα τι σκηνικό πρόλαβε. Εκκλησία νε δυναμική υπ ξαντίνου.


Είτε διαβάσεις το ένα, είτε διαβάσεις το άλλο, το ίδιο πράγμα είναι...


source : http://randomtextgenerator.com/
 

DeletedUser34286

βιτριολικε κάτι μας είπες τώρα ..
Επίσημη ανακοίνωση από το forum των APA :
http://prnt.sc/e2c2sl
Η λεπτομέρεια που σου διαφεύγει όμως είναι ότι ναι τρώγονται παίχτες οι οποιοι δεν συνεργάζονται η δεν προσφέρουν , αλλα για αυτούς και μονο τους λόγους . Κανεις στην ΑΡΑ δεν φτιάχνει λογαριασμό κανιβαλίζοντας . Μια ματια στις απώλεις της φυλής ίσως θα σου ανοίξει τα ματια ..
Και δυο λόγια να ξέρει ο κόσμος τι έχει παιχθεί ..
Μας έβαλες εδώ τον διπλωμάτη της φυλής σου , έκανε start up και μετά ανακοίνωσε ότι είναι διπλωμάτης των Δράκων και θα φύγει . τσαντιστικαμε αλλα δεν ασχοληθήκαμε .
Σε λίγο , τελεσίγραφο από εσάς ότι οι ΝΑVΙ και εσείς δεν χωράτε στην 45 και θα τους κτυπήσετε και εμείς να μην ανακατευτούμε . Στο μεταξύ οι ΝΑVΙ σύμμαχοι μας και με κοινό forum .
Είπαμε όχι και το όχι αυτό σας το ανακοίνωσε ο ίζι με κυκλικό .Πανικός στην φυλή σου μετά , άρχισαν τα παρακάλια για στρατολόγηση είπε πάλι όχι ο ίζι και σας έστειλε και τα μηνύματα να δείτε τι τρέχει .
Και εσύ αντί να καθαρίσεις την φυλή σου από τους υποψηφιους ρουφιάνους κάθεσαι και ασχολείσαι με το αν η ΑΡΑ θα κανιβαλίσει η όχι .
Έχε χάρη που λόγω ηθικού οι ΑΡΑ δεν μπορούν να κτυπήσουν τους παίχτες της φυλής σου και ασχολούνται μαζί σας μονο οι ΝΑΝΙ
 

DeletedUser34597

Αρχικά, καλό είναι να ξεκαθαριστούν μερικά πράγματα σχετικά με τις ανακρίβειες που αποφάσισες να γράψεις.

Πρώτον. Είναι προφανές οτι, όσοι δεν συνεργάζονται θα κανιβαλιστούν. Δεν τίθεται θέμα σε αυτό. Το μήνυμα ωστόσο, στόχευε στα υπόλοιπα μέλη που έχετε μαζέψει εκεί πέρα(ο λόγος που τους μαζέψατε ήταν για να κλείσετε την ήπειρο και για να έχετε μερικά έτοιμα χωριά μετά) και όχι στους μεγάλους σας λογαριασμούς.

Δεύτερον. Όσον αφορά τις απώλειες σας,που τόσο πολύ υπερηφανεύεστε. Αν μπεις στον κόπο να τις τσεκάρεις και παράλληλα το βάλεις και δουλέψει λίγο, θα καταλάβεις οτι είστε μια φυλή 7 φορές μεγαλύτερη απο την δική μας και οι απώλειες σας δεν είναι ούτε καν οι 3πλάσιες.

Τρίτον. Το εξήγησα και σε έναν άλλον απο το συμβούλιο σας. Δεν μπορείτε να μας πιάσετε στο στόμα σας και να μας κατηγορήσετε οτι προσπαθήσαμε να βάλουμε ρουφιάνο στην φυλή σας. Αναφέρομαι φυσικα στον διπλωμάτη μου. Το παλικάρι ήταν ξεκάθαρο απέναντι σας εξαρχής. Σας είπε απο την πρώτη στιγμή οτι, επειδή έχουμε μπει ΟΛΟΙ για πρεμ θα κάτσει μαζί σας και θα σας βοηθήσει και με πόρους και με άμυνες και γενικά με το οτιδήποτε χρειαστεί η φυλή. Όπως και έγινε. Όταν του ζητήθηκε να στείλει άμυνες το έκανε. Σας είχε πει λοιπόν, οτι μόλις μπούμε εμείς κανονικά θα έρθει στην φυλή μας. Το ξέρατε αυτό. Σας είπε μάλιστα, οτι μπορείτε κιόλας να του πάρετε και τα χωριά αν θεωρείτε οτι αποτελεί κίνδυνο. Μάλλον δεν ήσασταν τόσο νευριασμένοι όσο λες για να το κάνετε. Επιπλέον, στο σημείο εκείνο του παιχνιδιού δεν είχε τίποτα να ρουφιανέψει σε εμάς. Όλα ήταν γνωστά και διαφαίνονταν. Τι παραπάνω μπορούσε να πει και σε τι θα μας ήταν χρήσιμο σε εμάς,μιας και μόλις είχαμε ξεκινήσει στον κόσμο;

Τέταρτον. Στις συζητήσεις που είχαμε για την σύμβαση ειρήνης που μας προτείνατε, δεν αναφερθήκατε ποτέ στους συμμάχους σας,τους Ναβι, και δεν τους βάλατε ποτέ στο παιχνίδι. Το ξαναλέω και εδώ. Απο πότε η σύμβαση ειρήνης,μεταξύ δύο φυλών, αφορά και τις φυλές που έχει συμμαχία η κάθε μια. Η σύμβαση αφορούσε εμάς και μόνο. Μέχρι και να μιλήσετε στο σκαιπ με τους Ναβί μας είχατε στο περίμενε και οτι θα συνεχιστεί η σύμβαση μέχρι νεοτέρας(έχω και μηνύματα). Αφού μιλήσατε με Ναβί στο σκαιπ, αφου σας τούμπαραν αυτοί οι υπερπαίχτες, μας ανακοινώσατε το σπάσιμο της σύμβασης και ευχηθήκατε καλές πυξίδες.

Πέμπτον. Υποστηρίζεις οτι είχατε αιτήσεις στρατολόγησης απο μέλη μας. Βέβαια, δεν αναφέρεις οτι αποτελούν μεμονομένα περιστατικά και μάλιστα ΕΝΟΣ μόνο ατόμου. Βγάζεις συμπέρασμα και μεγαλοποείς τα πράγματα, θεωρώντας οτι θα έχει μεγαλύτερη ισχύ το επιχείρημα σου.

Τέλος. Σχετικά με το ηθικό,το οποίο μας βλέπετε. Η όπισθεν θεωρώ οτι ξέρεις πως μπαίνει.
 

DeletedUser34693

φίλτατε περίεργε νουμπά τελικά ασχολείστε ή όχι με εμάς ; μήπως θες να μας πεις περίπου πόσες νουκ ρίξατε σε έναν (!!!) παίκτη μας ο οποίος έχει πέντε (!!!) χωριά και πόσα περίπου χωριά πήρατε ;

αν θες μας λες, έτσι ...

ΞΕΦΤΊΛΕΣ !

ΥΓ. και γιατί κάτι μου λέει πως το ξεφτιλίκι θα συνεχιστεί ;
 

DeletedUser34504

Αρχικά, καλό είναι να ξεκαθαριστούν μερικά πράγματα σχετικά με τις ανακρίβειες που αποφάσισες να γράψεις.

Πρώτον. Είναι προφανές οτι, όσοι δεν συνεργάζονται θα κανιβαλιστούν. Δεν τίθεται θέμα σε αυτό. Το μήνυμα ωστόσο, στόχευε στα υπόλοιπα μέλη που έχετε μαζέψει εκεί πέρα(ο λόγος που τους μαζέψατε ήταν για να κλείσετε την ήπειρο και για να έχετε μερικά έτοιμα χωριά μετά) και όχι στους μεγάλους σας λογαριασμούς.

Δεύτερον. Όσον αφορά τις απώλειες σας,που τόσο πολύ υπερηφανεύεστε. Αν μπεις στον κόπο να τις τσεκάρεις και παράλληλα το βάλεις και δουλέψει λίγο, θα καταλάβεις οτι είστε μια φυλή 7 φορές μεγαλύτερη απο την δική μας και οι απώλειες σας δεν είναι ούτε καν οι 3πλάσιες.

Τρίτον. Το εξήγησα και σε έναν άλλον απο το συμβούλιο σας. Δεν μπορείτε να μας πιάσετε στο στόμα σας και να μας κατηγορήσετε οτι προσπαθήσαμε να βάλουμε ρουφιάνο στην φυλή σας. Αναφέρομαι φυσικα στον διπλωμάτη μου. Το παλικάρι ήταν ξεκάθαρο απέναντι σας εξαρχής. Σας είπε απο την πρώτη στιγμή οτι, επειδή έχουμε μπει ΟΛΟΙ για πρεμ θα κάτσει μαζί σας και θα σας βοηθήσει και με πόρους και με άμυνες και γενικά με το οτιδήποτε χρειαστεί η φυλή. Όπως και έγινε. Όταν του ζητήθηκε να στείλει άμυνες το έκανε. Σας είχε πει λοιπόν, οτι μόλις μπούμε εμείς κανονικά θα έρθει στην φυλή μας. Το ξέρατε αυτό. Σας είπε μάλιστα, οτι μπορείτε κιόλας να του πάρετε και τα χωριά αν θεωρείτε οτι αποτελεί κίνδυνο. Μάλλον δεν ήσασταν τόσο νευριασμένοι όσο λες για να το κάνετε. Επιπλέον, στο σημείο εκείνο του παιχνιδιού δεν είχε τίποτα να ρουφιανέψει σε εμάς. Όλα ήταν γνωστά και διαφαίνονταν. Τι παραπάνω μπορούσε να πει και σε τι θα μας ήταν χρήσιμο σε εμάς,μιας και μόλις είχαμε ξεκινήσει στον κόσμο;

Τέταρτον. Στις συζητήσεις που είχαμε για την σύμβαση ειρήνης που μας προτείνατε, δεν αναφερθήκατε ποτέ στους συμμάχους σας,τους Ναβι, και δεν τους βάλατε ποτέ στο παιχνίδι. Το ξαναλέω και εδώ. Απο πότε η σύμβαση ειρήνης,μεταξύ δύο φυλών, αφορά και τις φυλές που έχει συμμαχία η κάθε μια. Η σύμβαση αφορούσε εμάς και μόνο. Μέχρι και να μιλήσετε στο σκαιπ με τους Ναβί μας είχατε στο περίμενε και οτι θα συνεχιστεί η σύμβαση μέχρι νεοτέρας(έχω και μηνύματα). Αφού μιλήσατε με Ναβί στο σκαιπ, αφου σας τούμπαραν αυτοί οι υπερπαίχτες, μας ανακοινώσατε το σπάσιμο της σύμβασης και ευχηθήκατε καλές πυξίδες.

Πέμπτον. Υποστηρίζεις οτι είχατε αιτήσεις στρατολόγησης απο μέλη μας. Βέβαια, δεν αναφέρεις οτι αποτελούν μεμονομένα περιστατικά και μάλιστα ΕΝΟΣ μόνο ατόμου. Βγάζεις συμπέρασμα και μεγαλοποείς τα πράγματα, θεωρώντας οτι θα έχει μεγαλύτερη ισχύ το επιχείρημα σου.

Τέλος. Σχετικά με το ηθικό,το οποίο μας βλέπετε. Η όπισθεν θεωρώ οτι ξέρεις πως μπαίνει.

Τι έγινε βγήκες απο την τρύπα σου εσύ και άρχησες πάλι την κλάψα? δεν έχεις βαρεθεί? Αφού και εδώ πυξίδα θα φας τι το σκαλίζεις το θέμα??? γύρνα πίσω στην τρύπα σου
 

DeletedUser34597

Καλώς τα φρύδια μας τα δυο, τον έντιμο υπερπαίχτη, τον μαύρο! Που ήσουν ρε τεράστιε τόσο καιρό; Έκλεισες τον 40 με τις ικανότητες σου,κουράστηκες και είπες να απέχεις;
 

DeletedUser34504

Καλώς τα φρύδια μας τα δυο, τον έντιμο υπερπαίχτη, τον μαύρο! Που ήσουν ρε τεράστιε τόσο καιρό; Έκλεισες τον 40 με τις ικανότητες σου,κουράστηκες και είπες να απέχεις;

Ε ναι αφού η τεράστια φυλή E.Dr μετά απο έναν μακρύ και δύσκολο πόλεμο νικήθηκε καταφέραμε να κλείσουμε τον κόσμο. Εσένα πάντως πάλι στα ίδια σε βλέπω :)
ΥΓ. μην λες ανακρίβειες έντιμος ναι υπερπαίχτης όχι ;)
 
Κορυφή