Διαφήμιση

  • Δημιουργός θέματος Dolan
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

...

Τέλος πάντων, αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μαζική αυτή ύφεση της βάσης των παιχτών, ξεκίνησε με το σταμάτημα της διαφήμισης του παιχνιδιού. Εγώ προσωπικά, από διαφήμιση πριν 5 χρόνια έμαθα το παιχνίδι, και ακόμα εδώ βρίσκομαι. Πραγματικά, χωρίς διαφημίσεις τι περιμένετε; Πόσα έξοδα μπορεί να έχουν στην τελική;

Ελπίζω αυτό να μην είναι απόπειρα μετάβασης στο TW2, γιατί μπήκα εκεί και είναι αξιολύπητο. Περιμένω γνώμες, αν και φαντάζομαι ότι κανείς εδώ πέρα δεν έχει δικαιοδοσία για να αυξήσει την διαφήμιση του παιχνιδιού. :/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser33484

Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που νιώθει μελαγχολία βλέποντας την "κατάντια" του Ελληνικού Tribal Wars. Κάποτε μπαίναμε στο Forum του site κάθε 3 ώρες για να σπάμε πλάκα, τώρα στην καλύτερη περίπτωση θα δημοσιευθεί κάτι αξιοσημείωτο ανά εβδομάδα. Κάθε φορά που ξεκινούσαμε σε νέο κόσμο, θα ξεκινούσαμε σε κατάταξη 30,000 και βάλε, τώρα μέσα σε 5 λεπτά παιχνιδιού φθάνουμε 2,500. Κάποτε μπορούσε να περάσει και χρόνος από την έναρξη ενός κόσμου για να προβλεφθεί η φυλή που θα επικρατήσει, πλέον αυτό μπορεί να γίνει μέσα σε 1 βδομάδα. Πολλοί μπορεί να θεωρούν ότι αυτό ξεκαθάρισε τους "καλούς" από τους "κακούς" παίχτες, εγώ όμως το θεωρώ ως το θάνατο ενός πολλά υποσχόμενου παιχνιδιού. Επίσης, αν και μπορεί να κάνω λάθος, έχω την εντύπωση ότι αυτοί που παίζουν co-op έχουν μονοπωλήσει την επιτυχία στο παιχνίδι, αλλά αυτό είναι εντελώς διαφορετικό θέμα.

Τέλος πάντων, αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μαζική αυτή ύφεση της βάσης των παιχτών, ξεκίνησε με το σταμάτημα της διαφήμισης του παιχνιδιού. Εγώ προσωπικά, από διαφήμιση πριν 5 χρόνια έμαθα το παιχνίδι, και ακόμα εδώ βρίσκομαι. Πραγματικά, χωρίς διαφημίσεις τι περιμένετε; Πόσα έξοδα μπορεί να έχουν στην τελική;

Ελπίζω αυτό να μην είναι απόπειρα μετάβασης στο TW2, γιατί μπήκα εκεί και είναι αξιολύπητο. Περιμένω γνώμες, αν και φαντάζομαι ότι κανείς εδώ πέρα δεν έχει δικαιοδοσία για να αυξήσει την διαφήμιση του παιχνιδιού. :/

Mπορεί η εταιρία στην προσπάθεια της να μεγιστοποιήσει τα εσοδα και να ελαχιστοποιήσει τα έξοδα δεν θέλει να δωσω χρήμα για διαφημήσεις
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή