Πως παιζει η GA στον Κ32

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser28739
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser28739

Δεν εχω γραψει ποτε εδω, μονο διαβαζω και στεναχωριεμαι που το πρωτο μου ποστ θα ειναι αυτο, αλλα ετσι τα φερνει η ζωη τι να κανουμε.

Λοιπον!

Ερχομαι απο το πανεπηστημιο και μπαινω για να δω αυτο?!

http://prntscr.com/6f0win

Ειναι φυλη αυτο το ΠΡΑΓΜΑ?!?!!?

και εστειλε και αριστοκρατες και μου πηρε το χωριο!

Ο λογος υποψιαζομαι πως ειναι ο εξης: (φυσικα δεν εχω παρει εξηγησεις ακομα)

Ειχα λιγο στρατο και δεν πηρα μερος στο πλανο, ετσι αποφασισαν να με τιμωρησουν παιρνοντας μου το μεγαλο μου χωριο χωρις να πουν τιποτα.

Ας κανουμε μια υποθεση:
Εστω οτι αποφασιζω να μεινω στην φυλη. Δεν θα παρω μερος στο επομενο πλανο γιατι απλα τωρα εχω μεινει με 10 τσεκουριααα! Αυτο συνεπαγεται με το να μου παρουν και αλλο χωριο δηλαδη? Αρα τι?

Και ρωτω:
ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑ?

Ετσι θα παιξουν οι GA λοιπον τον Κ32? Απολυτη ξεφτιλα εχω να πω, τιποτα αλλο.:clap::clap:

Ακουω σχολια!!
 

Ash Ketchum

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
29
απορω γτ εισαι ακομα σε αυτη τη φυλη
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Αν εχεις δωσει αναφορα στρατου και εχεις το μηνυμα οι δουκες τρωνε αυτοματα 14ημερο μπαν
 

DeletedUser2088

[aig]Το θέμα φαντάζομαι ότι δεν ανοίχτηκε για να αναλύσουμε το ποινολόγιο,
ο παίχτης έχει δικαίωμα να κάνει αίτηση υποστήριξης αν θέλει
και το θέμα θα παραμείνει ανοιχτό όσο θα μπορείτε να μείνετε εντός θέματος, χωρίς αναφορές σε ποινές ή τι πρέπει να κάνει η Ο.Δ.[/aig]
 

DeletedUser32711

Καλωσήρθες στον τελειωμένο κόσμο των ελληνικών φυλετικών μαχών. Μην περιμένεις ιπποτισμούς, ηθική και καλές συνεννοήσεις. Οι περισσότεροι κάνουν ανταγωνισμό στον κανιβαλισμό, στο βαρβαροφαγοπότι, στα πισώπλατα χτυπηματα σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο και στη ραδιουργία ποικίλλων μορφών. Αυτά θα υπάρχουν πάντοτε να ξέρεις όμως.

Απλά την επόμενη φορά να προσέχεις περισσότερο και βάλε και κανα co-play ή εστω επιτηρητή όταν απουσιάζεις.
 

DeletedUser9362

Φιλε μπορεις να πεις οτι θες για καθε ατομο ξεχωριστα να εχεις τα παραπονα σου και τα λοιπα αλλα οχι να "κραζεις" ολοκληρη την φυλη! μην ξεχνας ο Μοσχος ειναι απλα ενα μελος της διοικησης υπαρχουν αλλα 5-6 ατομα στην διοικηση! δλδ αν βγει οτι εκανε λαθος λεμε οτι δεν εχει σημασια και οτι ολη η {G.A} ειναι χαλια;
 

DeletedUser28739

Ηταν συννενοημενα ολα απο τα μελη της διοικησης!
3 Ατομα τα κυρια της φυλης ειναι αποφασιζω και διαταζω.
Υπηρξε ατομο που ηταν στην συζητηση και με υπερασπιστηκε και η γνωμη του πηγε ντουκου. Επισης υπηρχε μελος που δεν ηταν καν παρον γιατι προφανως δεν τον λαμβανουν και πολυ υποψιν (δεν το γνωριζω)

Αν! (που δεν) εγινε λαθος απο τον ταδε παικτη, θα βγω και θα ζητησω συγγνωμη απο την φυλη και θα "κραξω" μονο τον παικτη που εκανε το λαθος.

Ξερω ομως η εντολη πως παρθηκε και δεν ηταν λαθος του παικτη

Επισης οποιος ακολουθει την διοικηση και κανει κανιβαλισμο ειναι υπευθυνος των πραξεων του και για την παραμονη του σε αυτην την φυλη. το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν βρωμα και ολο το ψαρι μετα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser33484

Αστέ τους τσακωμούς και χτίζεται χωρία διότι έρχεται η Μ.Λ :D
 

DeletedUser26303

Το άλλο το χωριο σου δωστο σε εμένα μην είσαι :D
 

DeletedUser

ποια μολων λαβε?

που ειναι ο simos οεο!!!!!

πηγατε να παρετε 4 χωρια απο τα 6 του αρχηγου τους και βρεθηκε στο τελος της μερας με 10 χωρια..
 

DeletedUser24216

οπως εχω πει κι αλλες φορες, αν στο "συμβουλιο" οποιασδηποτε φυλης, υπαρχει υπευθυνος αμυνας που εδωσε αδεια η δεν εκανε τιποτα ενω φαγωθηκε παικτης χωρις ειδοποιησεις και ολα αυτα, θα πρεπει να σταματησει να παιζει, η να παραιτηθει, η να σταματησει γενικα να μολυνει τη θεση του ως υπευθυνος.

υπευθυνος αμυνας που εγκρινει κατι τετοια ειναι μηδαμινος, γελοιος, και με αυτον στο τιμονι η οποιαδηποτε φυλη θα παει στα ταρταρα.
 

DeletedUser9362

εγω αυτο που ξερω φιλη μου ειναι οτι εχεις χωριο 3.000 ποντων και απο επιθετικα εχεις οσα ειχα εγω που ειχα μεικτο χωριο!
Επισης ΠΑΙΚΤΗΣ που δεν βοηθαει την φυλη σε πλανο η σε οτιδηποτε με αισχρες δικαιολογιες του στυλ "θελω τον στρατο μου να φαρμαρω" η "εχω λιγο στρατο" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΜΠΛΑΡΕΤΑΙ Το μονο λαθος που μπορω να ριξω στην δοιηκηση ειναι οτι ισως θα επρεπε να σου πουν απο την αρχη *Δεν μας νοιαζει ποσο στρατο εχεις και τι τον θες αλλα πρεπει να βοηθησεις* απλα αυτοι δν το πηγαν ενα βημα μπροστα και εμειναν στο οτι αρνηθηκες! Καμια δικαιολογια δεν εχεις παντως εκτος αν ολοι ειναι ψευτες και μας δουλευουν ομαδικα

- - - Eνημερώθηκε - - -

Αστέ τους τσακωμούς και χτίζεται χωρία διότι έρχεται η Μ.Λ :D
ερχονται οι ΠΟΙΟΙ????? ακομα δεν σας φαγαμε; :hmmm:
 

DeletedUser32711

εχετε ακόμα μικτά χωριά σε αυτή τη φάση του κόσμου;:D
 

DeletedUser9362

*facepalm* σε αυτο π θελω να μεινω ειναι οτι ειχε πολυ λιγο στρατο και ουτε πολλες απωλειες ωστε να πει καποιος οτι μπορει να τις εφαγε σε επιθεση
 

DeletedUser33767

χαχαχα ξέρω κι εγώ ένα του καψούλη. Πρώτη φορά ακούω εγώ να βγάζει πλάνο η φυλή σου και να μην συμμετέχεις και ο λόγος ότι θα χάσω 2 μέρες φάρμινγκ.... Βγάλατε τα συμπεράσματα σας κυρίες και κύριοι. Dinomite το όνομα της και εκτός από αυτό 12 ώρες την ημέρα απουσίαζε...
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
εχετε ακόμα μικτά χωριά σε αυτή τη φάση του κόσμου;:D

Ναι νομπλαρουν με τα επιθετικα και βαζουν καπακι και 1000 δορατοξιφα επειδη ειναι δυνατοι:rolf:

χαχαχα ξέρω κι εγώ ένα του καψούλη. Πρώτη φορά ακούω εγώ να βγάζει πλάνο η φυλή σου και να μην συμμετέχεις και ο λόγος ότι θα χάσω 2 μέρες φάρμινγκ.... Βγάλατε τα συμπεράσματα σας κυρίες και κύριοι. Dinomite το όνομα της και εκτός από αυτό 12 ώρες την ημέρα απουσίαζε...

Και με τι να βαραγε; Με την εικονα που εδειξε στο πρωτο ποστ;
 

DeletedUser9362

Ναι νομπλαρουν με τα επιθετικα και βαζουν καπακι και 1000 δορατοξιφα επειδη ειναι δυνατοι:rolf:



Και με τι να βαραγε; Με την εικονα που εδειξε στο πρωτο ποστ;
σημασια δεν εχει μονο ο στρατος που ειχε αλλα και το οτι εδειξε αδιαφορια με την δικαιολογια *τα θελω για να φαρμαρω* και ναι θα μπορουσε να βοηθησει γιατι οχι;
 

DeletedUser33767

Φυλετικές μάχες λέγεται και όχι ατομικές μάχες. όσοι θέλουν να φαρμάρουν και να παίξουν μόνοι χωρις φυλετικό πλάνο απλά πατάνε εγκατάλειψη φυλής. Κουράστηκα να έχω την έννοια μέχρι το πρωί να μην κοιμάμαι και να μου λένε ξέρεις θα χάσω το φάρμινγκ. Φτάνεις στο αμήν. Δεν είμαι τρελός να διώχνω παίχτες μου ενεργούς που νοιάζονται και ακολουθούν την φυλή και βοηθούν.

EN ΚΑΙΡΟ ΠΟΛΕΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΕΜΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser32711

χαχαχα ξέρω κι εγώ ένα του καψούλη. Πρώτη φορά ακούω εγώ να βγάζει πλάνο η φυλή σου και να μην συμμετέχεις και ο λόγος ότι θα χάσω 2 μέρες φάρμινγκ.... Βγάλατε τα συμπεράσματα σας κυρίες και κύριοι. Dinomite το όνομα της και εκτός από αυτό 12 ώρες την ημέρα απουσίαζε...
Αυτό το ακούς πρώτη φορά ε; Δηλαδή όλοι που πρωτοξεκινάνε το παιχνίδι πρέπει να ξέρουν; Το κανιβάλισμα όμως δεν το ακούει κανένας πρώτη φορά ε;

Κατα την ταπεινή μου γνώμη το λιγότερο που θα ΕΠΡΕΠΕ να κάνει η φυλή θα ήταν ο παίχτης/παίχτρια να προειδοποιηθεί πρώτα. Και το περισσότερο να κάτσει με το στανιό να του δώσει να καταλάβει τι συμβαίνει στο παιχνίδι και γιατί πρέπει να συμμετέχουμε στα πλάνα της φυλής. Και αν δεν ξέρει να παίζει καλά θα πρέπει κάποιος από την φυλή να της/του υποδείξει.

Αλλά βέβαια. Η υπομονή εξαντλείται άμεσως όταν ξέρουμε οτι ο παίχτης είναι του χεριού μας και προτιμάμε την ευκολότερη λύση,..το κανιβάλισμα..

Αν θα θέλατε κυρίες και κύριοι το παιχνίδι να συνεχίσει να παίζετε απο κόσμο θα πρέπει ΟΛΟΙ -και ΚΥΡΙΩΣ οι ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ των φυλών- να παροτρύνετε και να δίνεται κίντηρα στον κόσμο (καινούριους και παλιούς) με την συμπεριφορά και την στάση σας να συνεχίσει να παίζει. Καντε εσείς αυτό που πρέπει με συνέπεια και σύνεση απο την μεριά σας και μην ανησυχείτε. Στα επόμενα στάδια, αυτός που είναι να το παρατήσει το παιχνίδι και δεν την παλεύει θα τα δώσει τα χωριά του με συγκατάθεση το πιθανότερο. Και τότε το κανιβάλισμα θα είναι απόλυτα δικαιολογημένο.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως ,το "δίκαιο" το κανιβαλίσματος φαίνεται να μπάζει από παντού.-

- - - Eνημερώθηκε - - -

Και δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που κάποιος λογαριασμός δεν συμμετέχει σε πλάνο. Αυτά συμβαίνουν πάντα στις φυλές. Το πως θα το αντιμετωπίσει αυτό η κάθε φυλή είναι δική της ευθύνη. Πάντως δε νομίζω πως είχατε κανόνα πως όποιος δεν συμμετέχει στα πλάνα αυτομάτως θα χάνει και ένα χωριό.:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28739

Αυτό το ακούς πρώτη φορά ε; Δηλαδή όλοι που πρωτοξεκινάνε το παιχνίδι πρέπει να ξέρουν; Το κανιβάλισμα όμως δεν το ακούει κανένας πρώτη φορά ε;

Κατα την ταπεινή μου γνώμη το λιγότερο που θα ΕΠΡΕΠΕ να κάνει η φυλή θα ήταν ο παίχτης/παίχτρια να προειδοποιηθεί πρώτα. Και το περισσότερο να κάτσει με το στανιό να του δώσει να καταλάβει τι συμβαίνει στο παιχνίδι και γιατί πρέπει να συμμετέχουμε στα πλάνα της φυλής. Και αν δεν ξέρει να παίζει καλά θα πρέπει κάποιος από την φυλή να της/του υποδείξει.

Αλλά βέβαια. Η υπομονή εξαντλείται άμεσως όταν ξέρουμε οτι ο παίχτης είναι του χεριού μας και προτιμάμε την ευκολότερη λύση,..το κανιβάλισμα..

Αν θα θέλατε κυρίες και κύριοι το παιχνίδι να συνεχίσει να παίζετε απο κόσμο θα πρέπει ΟΛΟΙ -και ΚΥΡΙΩΣ οι ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ των φυλών- να παροτρύνετε και να δίνεται κίντηρα στον κόσμο (καινούριους και παλιούς) με την συμπεριφορά και την στάση σας να συνεχίσει να παίζει. Καντε εσείς αυτό που πρέπει με συνέπεια και σύνεση απο την μεριά σας και μην ανησυχείτε. Στα επόμενα στάδια, αυτός που είναι να το παρατήσει το παιχνίδι και δεν την παλεύει θα τα δώσει τα χωριά του με συγκατάθεση το πιθανότερο. Και τότε το κανιβάλισμα θα είναι απόλυτα δικαιολογημένο.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως ,το "δίκαιο" το κανιβαλίσματος φαίνεται να μπάζει από παντού.-

- - - Eνημερώθηκε - - -

Και δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που κάποιος λογαριασμός δεν συμμετέχει σε πλάνο. Αυτά συμβαίνουν πάντα στις φυλές. Το πως θα το αντιμετωπίσει αυτό η κάθε φυλή είναι δική της ευθύνη. Πάντως δε νομίζω πως είχατε κανόνα πως όποιος δεν συμμετέχει στα πλάνα αυτομάτως θα χάνει και ένα χωριό.:D

Φυσικα και δεν ειχανε. Και ειναι και το αλλο κομματι. Ημουν ξεκαθαρη απο την αρχη οτι δεν θα δηλωσω συμμετοχη.
Δεν ειναι οτι δηλωσα, ειπα θα στειλω και τους κρεμασα.. Ημουν ξεκαθαρη απο την αρχη.

Επισης πηραν το χωριο το μεγαλο και εμεινα 20φορες πιο πισω απο οτι θα εμενα, αρα δεν θα επερνα μερος (αν ημουν χαζη και συνεχιζα) και στο επομενο πλανο. Επομενως με απλη λογικη υποθετω οτι και παλι θα μου περνανε αλλο ενα χωριο! Κωμικοτραγική η κατάσταση!!
 
Κορυφή