Προβλέψεις κ32

  • Δημιουργός θέματος Αφρικανόs
  • Ημερομηνία έναρξης

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Ένας ακόμα κόσμος με ανατροφή διπλωματίας 180 μοιρών
θλιβερό ...


Τιποτα μη αναμενομενο αν και παιζω στους μαο

Καποιοι τα λεγανε καιρο πριν

Επισης δεν περιμενα κατι καλυτερο σχετικα με διπλωματια των ντιντιδων και που να δεις τι εχει να γινει σε λιγο καιρο που θα ξεκινησουν να πεφτουν βροχη τα μυνηματα για στρατολογησεις

Αναρωτιεμαι ποιος θα φυγει πρωτος,λετε εγω? (ειχε γινει αυτη η προβλεψη παλια παντως)

Η φυλη προφανως ξερει τις δυνατοτητες της και θα παιξει μεχρι εκει που μπορει

Απ' οταν μπηκα ηξερα που πηγαινα κανεις δεν μου πουλησε τρελιτσες τυπου εδω θα ειμαστε καμενοι θα κανεις αυτο και αυτο κλπ
Οποιοι το ψαχνουν αυτο να πανε να παιξουν με την cxc μαζεβει πελατες απ'οσο ξερω ακομα :D

Να κανω μια προβλεψη λοιπον πως η dnd θα κερδισουν τον πολεμο με τους μαο αν μεινουν ετσι τα πραγματα!!!

Επισης χερομαι που εξαφανιστηκαν καποιοι πουθεναδες του βορρα που πριν ενα μηνα εκαναν φτηνη προπαγανδα πως ολοι εχουν στησει το παιχνιδι εναντιων τους

για δειτε τωρα....
αντε και καλη μας πυξιδα (αν την φαμε δηλαδη :bd:)
 

DeletedUser28143

Τιποτα μη αναμενομενο αν και παιζω στους μαο

Καποιοι τα λεγανε καιρο πριν

Επισης δεν περιμενα κατι καλυτερο σχετικα με διπλωματια των ντιντιδων και που να δεις τι εχει να γινει σε λιγο καιρο που θα ξεκινησουν να πεφτουν βροχη τα μυνηματα για στρατολογησεις

Αναρωτιεμαι ποιος θα φυγει πρωτος,λετε εγω? (ειχε γινει αυτη η προβλεψη παλια παντως)

Η φυλη προφανως ξερει τις δυνατοτητες της και θα παιξει μεχρι εκει που μπορει

Απ' οταν μπηκα ηξερα που πηγαινα κανεις δεν μου πουλησε τρελιτσες τυπου εδω θα ειμαστε καμενοι θα κανεις αυτο και αυτο κλπ
Οποιοι το ψαχνουν αυτο να πανε να παιξουν με την cxc μαζεβει πελατες απ'οσο ξερω ακομα :D

Να κανω μια προβλεψη λοιπον πως η dnd θα κερδισουν τον πολεμο με τους μαο αν μεινουν ετσι τα πραγματα!!!

Επισης χερομαι που εξαφανιστηκαν καποιοι πουθεναδες του βορρα που πριν ενα μηνα εκαναν φτηνη προπαγανδα πως ολοι εχουν στησει το παιχνιδι εναντιων τους

για δειτε τωρα....
αντε και καλη μας πυξιδα (αν την φαμε δηλαδη :bd:)



Φιλε μου δεν βοηθας ,ουτε τιμας την φυλη που σε πηρε, γραφοντας τετοια λογια...Ειναι κριμα για τα μελη σας που παιζουν και το παλευουν..

Δεν σε ξερω,αλλα ισως δεν θα επρεπε να το κανεις αυτη την χρονικη στιγμη του Πολεμου...
 

DeletedUser

Φιλε μου δεν βοηθας ,ουτε τιμας την φυλη που σε πηρε, γραφοντας τετοια λογια...Ειναι κριμα για τα μελη σας που παιζουν και το παλευουν..

Δεν σε ξερω,αλλα ισως δεν θα επρεπε να το κανεις αυτη την χρονικη στιγμη του Πολεμου...

Και τι να πει δηλαδη; Οτι η ΜΑΟΜΑΟ ειναι η καλυτερη φυλη του 32 και την DnD θα την σκουπισει στα γρηγορα; Αν το λεγε αυτο και εχαναν οι MAOMAO θα τον επαιρναν ολοι στο δουλεμα. Αντιθετα, λεει αυτο που νομιζει και την βγαζει καθαρη
 

DeletedUser

Ξερετε καμια φυλη που να την χτυπανε 3 ηπειροι και να υπαρχουν πιθανοτητα να το ανατρεψει???? Οχι γιατι το περιεργο μ εσας ειναι πως νομιζετε οτι πολεματε τωρα....εγω αυτο το λεω Φαρμ-Νομπλ...
Προσωπικα δεν παιζω στον κοσμο κ ευτυχως δε μπηκα...το λεω για να μην αρχισετε να λετε οτι ειμαι Μαο...τελειωνετε λοιπον μ αυτον τομ Αηδια κοσμο να τονν κλεισετε να χαρητε οτι κλεισατε κ κοσμο...θα ειναι ο 4ος χειροτερος κοσμος στην ιστορια μετα τους 23,27,29...Congratulations!!!! :doh:
 

xxxThe Ripperxxx

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
31
ολο φρου φρου και αρωματα και νοημα 0.Και να τους νομπλαρει ολους απο την ΜΑΟ και τις ακαδημιες της (που πολυ αμφιβαλω) η DND θα φτασουν στο 40%.Μαντεψτε τι θα γινει μετα.
Παιξτε λοιπον και αφηστε κατα μερους τα λογια.Ειδωμεν.
 

DeletedUser26906

Ξερετε καμια φυλη που να την χτυπανε 3 ηπειροι και να υπαρχουν πιθανοτητα να το ανατρεψει???? Οχι γιατι το περιεργο μ εσας ειναι πως νομιζετε οτι πολεματε τωρα....εγω αυτο το λεω Φαρμ-Νομπλ...
Προσωπικα δεν παιζω στον κοσμο κ ευτυχως δε μπηκα...το λεω για να μην αρχισετε να λετε οτι ειμαι Μαο...τελειωνετε λοιπον μ αυτον τομ Αηδια κοσμο να τονν κλεισετε να χαρητε οτι κλεισατε κ κοσμο...θα ειναι ο 4ος χειροτερος κοσμος στην ιστορια μετα τους 23,27,29...Congratulations!!!! :doh:

δεν νομιζω να εχεις δικαιωμα να μιλας για ενα κοσμο που τον ξερεις μονο απο την προπαγανδα που γινετε εδω.
μια χαρα κοσμος ειναι και επι της ουσιας που ειναι το <<ξυλο>> πεφτει πολυ!!!
εμεις παντως που ειμαστε εμπλεκομενοι και παιζουμε γιατι μας αρεσει το παιχνιδι, που ειναι στρατηγικης και πολεμικο,μια χαρα περναμε τις τελευταιες 10 περιπου μερες.
το ξενερωμα ηταν οταν βλεπαμε μια γαλαζια θαλασσα.
συμφωνω οτι ειναι σε δυσκολη θεση η μαο,αλλα και τα πλανακια τους κανουνε και τα πλανακια μας τρωνε.
οσο για την συνεχεια και τα σεναρια,θα ρωτησω την λιτσα πατερα για τα αστρα και θα σας πω.
 

DeletedUser

Δε χρειάζεσαι την λιτσα πατερα φιλε μου για να δεις το μελλον...γνωσεις χρειαζεσαι...οσο για την προπαγανδα που λες δε την χρειαζομαι...ξερω τα πραγματα απο μεσα....γνωριζα για τον πολεμο που θα ανοιγε οι dnd πολυ πριν γινει...
Πρωτα ειπες οτι εβλεπες μια θαλασσα γαλαζια....προφανως εβλεπες 4 ηπειρους μπλε...τωρα αν επειδη εκανες μια ηπειρο κοκκινη υπαρχουν δυο θεματα...ειτε δεν εχεις παιξει σε κοσμο.με πραγματικο ξυλο ειτε εχεις αχρωματοψια κ τα βλεπεις οπως θες να τα δεις...
Το σιγουρο ειναι πως θα τον κλεισεις τον κοσμ οποτε ξεκινα να πανυηγυριζεις....:doh:
 

DeletedUser26906

εχω κλεισει κοσμο αγαπητε και πραγματικα δεν αλλαξε κατι.
εχω φαει 2 πυξιδες σε αλλο κοσμο αλλα περασα τοσο ωραια που δεν θα το αλλαζα με κανενα κλεισιμο.


οσο για το πραγματκο ξυλο,αν μεσα σε μια μερα που σκασανε πανω μου γυρω σους 50 αριστους ,δεν το λες ξυλο,θα μπορουσα να σου παραθεσω στατς απο 8,16,26,28...αλλα βαριεμαι να ψαχνω και δεν νομιζω να ενδιαφερει και κανεναν.

αλλα για να σε ικανοποιησω απλα θα πω αυτο που πιστευω:

ειμαι μεγας νουμπας,μπροστα στα μεγαθηρια που εχω παιξει διπλα ή αντιπαλος.

ονοματα δεν χρειαζοντε,αυτοι που ξερουν το παιχνιδι,ξερουν και αυτους...
 

DeletedUser

Ωραια τοτε καταλαβαινεις οτι αυτος ο κοσμος ειχε πολυ καλο υλικο αλλα 0 Διπλωματια και καταστραφηκε...Δεν υπαρχει ουτε μια φυλη που να μην εκανε αγκαλιτσα....Οταν κλεινουν δυο ηπειροι με Διπλωματια δε χρειάζεται τπτ για ν αλλαξει ο κοσμος...τωρα στην.ουσια πολεμαει ολος ο κοσμος την Μαο..μολις την κερδισετε τι θα γινει??? Θα χαλασει κ την τελευταία της σθμμαχια η dnd κ θα γινει η Νο1 αναξιοπιστη φυλη??? Η θα στρατολογησει τα γατακια κ θα ολοκληρωσει το εργο αγκαλιτσας???
Αυτα ειναι επομενα οταν πουλας τα παντα για εναν κοσμο...Ενα ειναι το σιγουρο οπως στρωνει ο καθενας κοιμάται...
Τεσπα καλες μαχες να εχετε...
 

DeletedUser28143

Ωραια τοτε καταλαβαινεις οτι αυτος ο κοσμος ειχε πολυ καλο υλικο αλλα 0 Διπλωματια και καταστραφηκε...Δεν υπαρχει ουτε μια φυλη που να μην εκανε αγκαλιτσα....Οταν κλεινουν δυο ηπειροι με Διπλωματια δε χρειάζεται τπτ για ν αλλαξει ο κοσμος...τωρα στην.ουσια πολεμαει ολος ο κοσμος την Μαο..μολις την κερδισετε τι θα γινει??? Θα χαλασει κ την τελευταία της σθμμαχια η dnd κ θα γινει η Νο1 αναξιοπιστη φυλη??? Η θα στρατολογησει τα γατακια κ θα ολοκληρωσει το εργο αγκαλιτσας???
Αυτα ειναι επομενα οταν πουλας τα παντα για εναν κοσμο...Ενα ειναι το σιγουρο οπως στρωνει ο καθενας κοιμάται...
Τεσπα καλες μαχες να εχετε...


Εμεις τελικα θα παμε πυξιδα οπως και να το δω...

Ειτε απο πολεμο με ΜΑΟΜΑΟ...

Ειτε θα μας φανε αυτα τα κακα παιδια οι dnd ..

Ειτε θα μας φανε τα Τσαντισμενα....

Τελικα παλι πυξιδα θα δω ,ο νουμπας...χαχαχαχα Μπορω να παρω την βοηθεια του κοινου.???

Μια πιθανοτητα να κλεισουμε κοσμο δεν υπαρχει.??? χαχαχαχα δεν μπορω..



Δεν πειραζει,ολα καλα...ας αντεξουμε κανενα μηνα ακομα και το βλεπουμε...
 

DeletedUser

Μην αγχωνεσαι κ συ μερος της αγκαλιτσας εισαι...τυχερουληηη...εδω θα τον κλεισεις τον κοσμο...Μπορει να μη σου βγηκε ο 28 κ να σε χορτασε ξυλο ο φίλος μου ο Σοκολατας...αλλα εδω θα κερδισεις!!! :rolf:
 

DeletedUser28143

Μην αγχωνεσαι κ συ μερος της αγκαλιτσας εισαι...τυχερουληηη...εδω θα τον κλεισεις τον κοσμο...Μπορει να μη σου βγηκε ο 28 κ να σε χορτασε ξυλο ο φίλος μου ο Σοκολατας...αλλα εδω θα κερδισεις!!! :rolf:

Καλα που ειναι αυτη η ψυχη βρε.??? Ξυλο τον χορτασα ,για ρωτα τον.ποτε πηρε χωριο μου..??? σε ολους τα εδινα,σε αυτον ξυλο,χαχαχα

Αστο μην μου τον θυμηζεις τον Σοκολατα...οφειλω να παραδεχτω ομως οτι επαιζε πιο καλα απο οτι εγραφε στα μυνηματα του (τραγικος)..


.Πολυ κοκκινη τον κερασα...μα παραααα πολυ κοκκινη..Και που να ηξερε ποσες κοκκινες τον κερασα απο επιτηρησεις,,χαχαχαχα..


Τεσπα στο θεμα μας....Εδω δεν μπηκα να κερδισω τον κοσμο..μπηκαμε μια παρεα απο τον κ28 για να χαλαρωσουμε και μαλιστα πολυ αργα απ οτις αλλες φυλες...μεχρι εκει...Νικες και αλλα στον κ32 ,ανηκουν σε αυτα τα παιδια που μπηκαν και επαιξαν απο την αρχη...

Χαβαλε και γελιο εδω καθαρα...
 

DeletedUser20435

εχω κλεισει κοσμο αγαπητε και πραγματικα δεν αλλαξε κατι.
εχω φαει 2 πυξιδες σε αλλο κοσμο αλλα περασα τοσο ωραια που δεν θα το αλλαζα με κανενα κλεισιμο.


οσο για το πραγματκο ξυλο,αν μεσα σε μια μερα που σκασανε πανω μου γυρω σους 50 αριστους ,δεν το λες ξυλο,θα μπορουσα να σου παραθεσω στατς απο 8,16,26,28...αλλα βαριεμαι να ψαχνω και δεν νομιζω να ενδιαφερει και κανεναν.

αλλα για να σε ικανοποιησω απλα θα πω αυτο που πιστευω:

ειμαι μεγας νουμπας,μπροστα στα μεγαθηρια που εχω παιξει διπλα ή αντιπαλος.

ονοματα δεν χρειαζοντε,αυτοι που ξερουν το παιχνιδι,ξερουν και αυτους...

:cop:
επειδη τον ξερω σαν συμπαικτη πραγματικα ειναι οτι θα ηθελε ενας δουκας απο παικτη υπηρξε παντα προθυμος, πολυ καλο παιδι,συνεργασιμος κι ενεργος με καλη αισθηση του χιουμορ
εφαγε κι επαιξε ξυλο με την σεσουλα οπως ολοι τοτε, καθε αλλο παρα νουμπας ειναι, απλα η' εχει χαμηλη αυτοεκτιμηση η'ειναι πολυ μετριοφρων!ρρρ

:hmmm:
 

DeletedUser16877

O Δημήτρης μια χαρά δείχνει τις αρετές του και στον 32 . Και με περιορισμένο χρόνο μάλιστα .
Καμία πρόβλεψη δεν μπορεί να είναι σίγουρη Μάιο μήνα . Ο πόλεμος ακόμα είναι στην αρχή , ούτε καν κεντρικές περιοχές της μίας ή της άλλης μεριάς δεν έχουν καθαρίσει .

Άρα και η ΜΑΟΜΑΟ αντέχουν , αν θεωρούν κάποιοι οτι είναι σε μειονεκτική θέση και οι υπόλοιποι κρατάμε στα δικά τους πλάνα ...

Έχουμε όλοι να ψάχνουμε κόσμο στις παραλίες τον Ιούνιο ... Οπότε κρατάτε όλοι μικρό καλάθι .
 

Ο Βαπτιστής

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Καλως ή κακως ο κ32 ειναι απο τους πιο περιεργους, απο αποψη διπλωματιας, κοσμους που εχω παιξει. Γινεται αγκαλια στην αγκαλια, και βγαινει απο το παιχνιδι καθε φορα μια φυλη. Στην αρχη ολοι συμμαχοι εναντιων της 3 ΟΥ, πεφτουμε σαν φυλη και εννοειται ομως οτι οι περισσοτεροι καναν το παν για να σωθουν και μπηκαν σε αλλες φυλες χωρις να τιμησουν την αρχικη συμφωνια της διοικησης, παιζουμε μεχρι το τελευταιο χωριο ή διαγραφη (μιλαω για την ηγεσια).

Τωρα που βγηκε η 3 ΟΥ ολοι γυρισαν στους μαο, απο οσο εχω καταλαβει. Κατι που το λεγαμε εδω και παρα πολυ καιρο. Δεν ξερω ποσο θα παιξουν τα παιδια αλλα ειναι δυσκολο, οχι ακατορθωτο, οταν παιζεις 3 εναντιων 1.

Και αν φυγει η μαο τι θα γινει; γατακια dnd και psycho θα μεινουν και οι 2 θα βαρεσουν την 1. Ο καθενας τελικα για την παρτυ του παιζει και για να λεει στο τελος οτι εκλεισε κοσμο.

Πλεον βλεπεις μονο κατι κατεστραμμενα ατομα να το παιζουν tryhards και να προσπαθουν να νικησουν πασι θυσια, δεν βρισκες χαβαλε ξυλο και τα αλλα πραγματα που ολοι πανω κατω εχουμε ζησει σε αυτο το παιχνιδι.
 

DeletedUser16877

Ουσιαστικά αυτην τη στιγμή ο κόσμος εχει ενδιαφέρον . Επιπλέον με την προσθήκη ακαδημιών πριν ενα περίπου μηνα η αναλογία χωριών ειναι 1/2 . Δεν ειναι τραγικά υπέρ μας η κατα των μαομαο . Θα παίξουν τεράστιο ρολο οι ανενεργοί παίχτες για να διαμορφωθεί η κατασταση . Εκτός αν θεωρεί καποιος οτι οι παίχτες των ΜΑΟ που θεωρητικά δέχονται περισσότερη πίεση θα κουραστούν σύντομα .

Υπομονή μεχρι τα πρωτα μπανακια .
 

DeletedUser24216

Πλεον βλεπεις μονο κατι κατεστραμμενα ατομα να το παιζουν tryhards και να προσπαθουν να νικησουν πασι θυσια, δεν βρισκες χαβαλε ξυλο και τα αλλα πραγματα που ολοι πανω κατω εχουμε ζησει σε αυτο το παιχνιδι.


αν υπαρχει σοβαρος πυρηνας παικτων που δε θελει να γινεται το "μονο συμμαχιες με 100 φυλες και πολεμο με μια", ειναι στο χερι σας να μην επιτρεπετε στον καθε ενα που θελει να κερδισει απ το σκαηπ να το κανει.
 
Κορυφή