Ημερήσια Βραβεία για φυλές

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30692
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser30692

Καλησπέρα σας θα ήθελα να προτείνω κάτι που θα γεμίσει με ανταγωνισμό τους κόσμους.

Τα ημερήσια βραβεία για φυλές:

Κανονικά όπως έχουν για τους παίκτες αλλά με διαφοροποίηση στην ονομασία τους.

Δηλαδή :

Επιτιθέμενη φυλή της ημέρας. (σαν των παικτών αλλά μαζικά ανάλογα με τα oda της φυλής στο 24ωρο)
Αμυνόμενη φυλή της ημέρας. ( σαν των παικτών αλλά μαζικά ανάλογα με τα odd της φυλής στο 24ωρο)
Μεγάλο πλάνο της ημέρας . ( Η φυλή με τις περισσότερες κατακτήσεις στην ημέρα θα παίρνει το βραβείο)

Ληστές κλπ λεηλασίες δεν βάζω γιατί είναι πολύ δύσκολο να μετρηθούν.

Αλλά πιστεύω πως αυτά τα βραβεία θα φέρουν καινοτομία και όρεξη σε όλους.

Τι λέτε ?
 

DeletedUser21990

Εχω την εντυπωση που εχει ξανα γινει τετοια προταση, αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν η απαντηση :help
 

DeletedUser32487

Εγω παντως ειμαι απολυτα θετικος σ αυτο. Πολυ καλη ιδεα αλλα καλυτερα να ειναι εβδομαδιαια αυτα για τις φυλες επειδη αλλιως θα ειναι υπερβολικα.
 

DeletedUser22476

καλο αλλα θα αμοιβονται 40 μελη με σημαιες?απιθανο μου φαινεται,εκτος και αν γινει μονο για τους τιτλους!
 

DeletedUser32060

Συμφωνώ με τον ΚΕΥΜΑΝ δεν θα έπρεπε να υπάρχει αμοιβή σε σημαίες παρά μόνο με τον τίτλο,έτσι για να τον έχουν....
 

DeletedUser2088

[aig]Το θέμα μας είχε απασχολήσει και παλαιότερα αλλά λόγο της τακτικής που παίζουν κάποιοι παίχτες δεν τολμήσαμε ούτε καν να σκεφτούμε να το ξανακάνουμε


αν νομίζετε ότι έχετε να προτείνετε ιδέες που θα μας διασφαλίσουν από τις εικονικές ενώσεις φυλών με στόχο να πάρουν το βραβείο και μόνο,
να ακούσουμε τις προτάσεις σας,
αλλά νομίζω θα έρθετε στην θέση μας και θα καταλάβετε ότι είναι ανέφικτο.[/aig]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Σίγουρα δεν μπορείς να σταματήσεις τις εικονικές ενώσεις φυλών αλλά όπως όλοι ξέρουμε , κλεψιές για τα ημερήσια βραβεία γίνονται και τωρα (φακε στο διπλανό βάρβαρο για να πάρουμε τις λεηλασίες , φαρμάρω συμπαίκτη μου για να πάρω τον ληστή και άλλα πολλά)
Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας , ειδικά το θέμα με τον Λεηλατητή πιστεύω έχει παραγίνει και πιστεύω πως θα έπρεπε να καταργηθεί αυτό το βραβείο γτ κατά την γνώμη μου δεν δείχνει κάποιο skill όπως τα υπόλοιπα ημερήσια .
Οπότε σίγουρα δεν μπορούμε να αποφύγουμε κάτι τέτοια .
Τα βραβεία λοιπόν για τις φυλές τα βρίσκω αρκετά καλή ιδέα που σίγουρα θα μπορούσε να υλοποιηθεί .
Επίσης aigokere αυτό που ανέφερες ποιο πάνω θα μπορούσε να διασφαλιστεί σε κόσμους τους οποίους πρέπει να περάσουν 5 μέρες που θα είσαι στην φυλή για να μπορείς να στείλεις άμυνες (ποιος θα το ρίσκαρε για ένα βραβείο) , ίσα ίσα πιστεύω πως ένας παίκτης για να πάρει ένα βραβείο μπορεί να κάνει ποιο πολλές κλεψιές ενώ για μία φυλή είναι μεγάλη αναστάτωση.

*Τώρα κάτι άλλο , μία ιδέα που έχω να προτείνω είναι ένα καινούργιο ημερήσιο βραβείο
που θα απονέμεται σε αυτόν που σκότωσε τους περισσότερους αριστοκράτες σε αυτόν τον κόσμο μιας και τα κοψίματα έχουν γίνει πολύ σημαντικό μέρος του παιχνιδιού , ένα τέτοιο βραβείο πιστεύω θα ήταν ποιο σημαντικό και θα έδειχνε ποιο πολλά από τον Λεηλατητή .
 

DeletedUser31147

Το μονο βραβείο που λείπει από αυτό το παιχνίδι και ίσως αν εφαρμοστεί δώσει και λύση σε όλα αυτά που γίνονται σήμερα για χάρη των άλλων βραβείων που αφορούν το farming , είναι ένα που να δίνετε σε αυτόν που έχει την καλλίτερη αναλογια , αριθμού λεηλατημένων χωριων και πόρων . Φυσικά θα πρέπει να μπει και ένα minimum λεηλατημένων χωριων για να δίνετε ανάλογο βραβείο εδώ .
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας , ειδικά το θέμα με τον Λεηλατητή πιστεύω έχει παραγίνει και πιστεύω πως θα έπρεπε να καταργηθεί αυτό το βραβείο γτ κατά την γνώμη μου δεν δείχνει κάποιο skill όπως τα υπόλοιπα ημερήσια .

Ενημερωτικα τα μισα βραβεια ειναι ακυρα, οχι μονο τα ημερισια. Τι θα πει υποστηριξες τους συμπαικτες σου σε χ μαχες εφοσον το βραβειο αφορα μονο τα χωρια που δεχεται καποιος επιθεση; Μπορουσε πχ το βραβειο να αναφερει εστειλες βοηθειες σε ενα παικτη της φυλης σου για χ μερες. Αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα.


*Τώρα κάτι άλλο , μία ιδέα που έχω να προτείνω είναι ένα καινούργιο ημερήσιο βραβείο
που θα απονέμεται σε αυτόν που σκότωσε τους περισσότερους αριστοκράτες σε αυτόν τον κόσμο μιας και τα κοψίματα έχουν γίνει πολύ σημαντικό μέρος του παιχνιδιού , ένα τέτοιο βραβείο πιστεύω θα ήταν ποιο σημαντικό και θα έδειχνε ποιο πολλά από τον Λεηλατητή .

Εξυπνη ιδεα αλλα σκεψου οτι πολλοι θα χαναν ετσι για πλακα τους αριστους τους για το βραβειο, για να "δειχτουν" πχ. Επιπλεον αριστοκρατες μπορεις να σκοτωσεις και οταν επιτιθεσαι, εκτος και αν καθοριστει οτι μιλαμε για αμυνα
 

DeletedUser30692

Σίγουρα δεν μπορείς να σταματήσεις τις εικονικές ενώσεις φυλών αλλά όπως όλοι ξέρουμε , κλεψιές για τα ημερήσια βραβεία γίνονται και τωρα (φακε στο διπλανό βάρβαρο για να πάρουμε τις λεηλασίες , φαρμάρω συμπαίκτη μου για να πάρω τον ληστή και άλλα πολλά)
Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας , ειδικά το θέμα με τον Λεηλατητή πιστεύω έχει παραγίνει και πιστεύω πως θα έπρεπε να καταργηθεί αυτό το βραβείο γτ κατά την γνώμη μου δεν δείχνει κάποιο skill όπως τα υπόλοιπα ημερήσια .
Οπότε σίγουρα δεν μπορούμε να αποφύγουμε κάτι τέτοια .
Τα βραβεία λοιπόν για τις φυλές τα βρίσκω αρκετά καλή ιδέα που σίγουρα θα μπορούσε να υλοποιηθεί .
Επίσης aigokere αυτό που ανέφερες ποιο πάνω θα μπορούσε να διασφαλιστεί σε κόσμους τους οποίους πρέπει να περάσουν 5 μέρες που θα είσαι στην φυλή για να μπορείς να στείλεις άμυνες (ποιος θα το ρίσκαρε για ένα βραβείο) , ίσα ίσα πιστεύω πως ένας παίκτης για να πάρει ένα βραβείο μπορεί να κάνει ποιο πολλές κλεψιές ενώ για μία φυλή είναι μεγάλη αναστάτωση.

*Τώρα κάτι άλλο , μία ιδέα που έχω να προτείνω είναι ένα καινούργιο ημερήσιο βραβείο
που θα απονέμεται σε αυτόν που σκότωσε τους περισσότερους αριστοκράτες σε αυτόν τον κόσμο μιας και τα κοψίματα έχουν γίνει πολύ σημαντικό μέρος του παιχνιδιού , ένα τέτοιο βραβείο πιστεύω θα ήταν ποιο σημαντικό και θα έδειχνε ποιο πολλά από τον Λεηλατητή .


θα συμφωνήσω με τον Νίκο. Στο να γίνονται αλλαγές στο δυναμικό μιας φυλής ημερήσια...καταρχάς θα προκαλέσει κίνδυνο στην ίδια τη φυλή. Δεν νομίζω να υπάρχει ο τόσο μεγάλος κίνδυνος στο να γίνονται τακτικά ενώσεις...

Τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου...αρχικά κάντε το δοκιμαστικά Π.χ : Εμφανίστε για 10 μέρες τα βραβεία...και αν γίνονται τέτοιου είδους μεταφορές παικτών κλπ. καταργήστε τα. Δεν έχετε να χάσετε κάτι.

Ειλικρινά πιστεύω αυτά τα βραβεία θα προσελκύσουν πολύ κόσμο :D.
 

DeletedUser24216

εμφανιστε για 10 μερες τα βραβεια κι αν γινονται τετοιου ειδους μεταφορες παικτων κλπ, καταργηστε τους παικτες.

ενας σμπαρος - διαφορα τρυγονια


Darkling solutions & fair playing associated co.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή