Συμμαχια με alc?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser24750
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser24750

Τελικα η προπαγανδα εχει περισσοτερη δυναμη απο οτι περιμενα.
Μια φυλη 5 ατομων εχει καταφερει να παρει τον μισο χαρτη στρατολογοντας και παιρνοντας χωρια οχι απο εχθρους αλλα απο τους συμμαχους τους.


Πρωτο θυμα των alc-nv πειτε τους οπως θελετε ηταν η b.p.
MΙα φυλη με τεραστιο ριμ που ελενχε ενα μεγαλο κοματι του χαρτη καταφερε να στρατολογηθει απο μια μικρη φυλη στο κεντρο που θα χανοταν με μαθηματικη ακριβεια αν δεν ειχε γινει αυτο.
Πως καταφεραν να τους στρατολογησουν?
Πολυ απλο με 2 ρουφιανοδουκες τους εκλεψαν και 1 ακκουντ και σιγα σιγα μετακομισαν ολοι εκει επεισης δεν τους βοηθουσαν ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα ωστε να διαλυσουν και να αποκτυσουν φυλη με ριμ και ογκο.
Μερικοι που ειχαν καταλαβει τι θα γινοταν πατησαν διαγραφη νωρις οι αλλοι στρατολογηθεικαν σαν προβατα απο τους αλκ και το αστειο ειναι οτι κραζουν την dnd που πηρε μετριμενα 4 παικτες απο την bp ενω αυτοι εχουν παρει 50.
ΔΗλαδη η berret ειναι προδοτης που πηγε απο την b.p. στην d.n.d ενω οι αλλοι που πηγαν στην alc ειναι μια χαρα...

Τωρα παμε στο 2 θυμα την ΕΛΠΟ.
Μια φυλη αντικειμενικα με μικρες δυνατοτητες και χαμηλο επιπεδο η οποια πιαστηκε κοροιδο επεισης....
Εβαλαν οι αλκ τους ελπο να χτυπησουν τους dnd μεσα στην συμμαχεια παιζοντας βρωμικα για τον λογο οτι λεει δεν τους βοηθουσαν με αμυνες.
Ειδαμε παιδια της ελπο τοσο καιρο που παρακαλαγατε για αμυνες τους αλκ τι πειρατε ασχετα αν δεν το παραδεχεστε.
Μια χαρα χρησιμεψατε σαν μαξυλαρι και μην πει κανεις το αντιθετο θα σας κανω ρομπα...

Η αλκ μολις ειδε οτι η ελπο διαλυεται ολοι θα περιμενατε οτι θα τους στειρηξουν...
Ναι σιγουρα οι νβ να στηρειξουν συμμαχο...
Αφησαν να πατησει διαγραφη η διοικηση και στην συνεχεια ορμισαν και αυτοι στους συμμαχους τους να παρουν τσαμπα χωρια δηλαδη η dnd εκανε τοσο κοπο να τους σπασει και οι αλλοι τα παιρνουν απο τα κοροιδα τσαμπα...
Και στρατολογεισατε παλι και 3-4 παικτες.


Με λιγα λογια η alc εχει πουλησει 2 συμμαχικες φυλες για να τις στρατολογησει και βρωμικα παιζει η dnd που ειχε σεβαστει και την συμμαχια της ελπο και κτης compas επειδη λεει στρατολογησε τον Hellknight την berret και τον μπακαγιοκο με τον τεκτων.


Ξεφτυλισμενοι που ρειξατε πλανο την μερα που εφαγαν μπαν παικτες τυχαια.

παρτε τους μεγαλους συμμαχους

[SPOIL]Πλευρά 1:
Φυλές: ALCZ, ΑLCZ, ΑΛΚΖ, ΑΛKΖ..
Πλευρά 2:
Φυλές: ΕΛ.ΠΟ

Timeframe: Προηγούμενη εβδομάδα

Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 78
Πλευρά 2: 6
Διαφορά: 72

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 773,493
Πλευρά 2: 59,396
Διαφορά: 714,097

chart
[/SPOIL]

Τωρα που τελειωσαν τα βαρβαρα και οι συμμαχιες να μαντεψω αρχιζει ο κανιβαλισμος των πρωην παικτων απο b.p?
 

DeletedUser

ανουβη:
ή δεν έχεις ιδέα από 24
ή η προπαγάνδα σου είναι της 6ης δημοτικού
ή η εμπάθεια σε έχει τυφλώσει
ή τρολάρεις χωρίς να το έχεις
ή τα πιστεύεις αυτά που λες οπότε καλύτερα να το κοιτάξεις με κανα ειδικό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Τελικα η προπαγανδα εχει περισσοτερη δυναμη απο οτι περιμενα.
Μια φυλη 5 ατομων εχει καταφερει να παρει τον μισο χαρτη στρατολογοντας και παιρνοντας χωρια οχι απο εχθρους αλλα απο τους συμμαχους τους.


Πρωτο θυμα των alc-nv πειτε τους οπως θελετε ηταν η b.p.
MΙα φυλη με τεραστιο ριμ που ελενχε ενα μεγαλο κοματι του χαρτη καταφερε να στρατολογηθει απο μια μικρη φυλη στο κεντρο που θα χανοταν με μαθηματικη ακριβεια αν δεν ειχε γινει αυτο.
Πως καταφεραν να τους στρατολογησουν?
Πολυ απλο με 2 ρουφιανοδουκες τους εκλεψαν και 1 ακκουντ και σιγα σιγα μετακομισαν ολοι εκει επεισης δεν τους βοηθουσαν ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα ωστε να διαλυσουν και να αποκτυσουν φυλη με ριμ και ογκο.
Μερικοι που ειχαν καταλαβει τι θα γινοταν πατησαν διαγραφη νωρις οι αλλοι στρατολογηθεικαν σαν προβατα απο τους αλκ και το αστειο ειναι οτι κραζουν την dnd που πηρε μετριμενα 4 παικτες απο την bp ενω αυτοι εχουν παρει 50.
ΔΗλαδη η berret ειναι προδοτης που πηγε απο την b.p. στην d.n.d ενω οι αλλοι που πηγαν στην alc ειναι μια χαρα...

Τωρα παμε στο 2 θυμα την ΕΛΠΟ.
Μια φυλη αντικειμενικα με μικρες δυνατοτητες και χαμηλο επιπεδο η οποια πιαστηκε κοροιδο επεισης....
Εβαλαν οι αλκ τους ελπο να χτυπησουν τους dnd μεσα στην συμμαχεια παιζοντας βρωμικα για τον λογο οτι λεει δεν τους βοηθουσαν με αμυνες.
Ειδαμε παιδια της ελπο τοσο καιρο που παρακαλαγατε για αμυνες τους αλκ τι πειρατε ασχετα αν δεν το παραδεχεστε.
Μια χαρα χρησιμεψατε σαν μαξυλαρι και μην πει κανεις το αντιθετο θα σας κανω ρομπα...

Η αλκ μολις ειδε οτι η ελπο διαλυεται ολοι θα περιμενατε οτι θα τους στειρηξουν...
Ναι σιγουρα οι νβ να στηρειξουν συμμαχο...
Αφησαν να πατησει διαγραφη η διοικηση και στην συνεχεια ορμισαν και αυτοι στους συμμαχους τους να παρουν τσαμπα χωρια δηλαδη η dnd εκανε τοσο κοπο να τους σπασει και οι αλλοι τα παιρνουν απο τα κοροιδα τσαμπα...
Και στρατολογεισατε παλι και 3-4 παικτες.


Με λιγα λογια η alc εχει πουλησει 2 συμμαχικες φυλες για να τις στρατολογησει και βρωμικα παιζει η dnd που ειχε σεβαστει και την συμμαχια της ελπο και κτης compas επειδη λεει στρατολογησε τον Hellknight την berret και τον μπακαγιοκο με τον τεκτων.


Ξεφτυλισμενοι που ρειξατε πλανο την μερα που εφαγαν μπαν παικτες τυχαια.

παρτε τους μεγαλους συμμαχους

[SPOIL]Πλευρά 1:
Φυλές: ALCZ, ΑLCZ, ΑΛΚΖ, ΑΛKΖ..
Πλευρά 2:
Φυλές: ΕΛ.ΠΟ

Timeframe: Προηγούμενη εβδομάδα

Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 78
Πλευρά 2: 6
Διαφορά: 72

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 773,493
Πλευρά 2: 59,396
Διαφορά: 714,097

chart
[/SPOIL]

Τωρα που τελειωσαν τα βαρβαρα και οι συμμαχιες να μαντεψω αρχιζει ο κανιβαλισμος των πρωην παικτων απο b.p?

Είσαι τόσο κλάψας όσο και ένα μικρό παιδί!Ποιον λογαριασμό παίζεις στον 24;by the way για 10 μέρες ήταν μπαναρισμένοι παίκτες μας και μαντέψτε τι πήρατε..(αυτό δεν ήταν χωριά)
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Είσαι τόσο κλάψας όσο και ένα μικρό παιδί!Ποιον λογαριασμό παίζεις στον 24;by the way για 10 μέρες ήταν μπαναρισμένοι παίκτες μας και μαντέψτε τι πήρατε..(αυτό δεν ήταν χωριά)

Από όλο το post του Ανούβη εσύ αυτό έχεις να σχολιάσεις?

Γι'αυτό θέλω να ξεμπερδεύω μια ώρα αρχύτερα από τις φυλετικές γιατί δεν έχει νόημα. Ο καθένας φοράει τις παρωπιδούλες του και σχολιάζει.

Διαλύσαμε μια ολόκληρη φυλή με πόλεμο και μούγκα στη στρούγκα, έχουμε πάρει όλο τον βόρειο κόσμο και σας παίρνουμε και στην 54 χωριά, κοντεύουμε να φτάσουμε στην 55 και το μόνο που σας "σώζει" είναι να μαζεύετε χωριά της πρώην συμμαχικής σας φυλής να μην τα πάρουμε εμείς.

Τί ακριβώς ήθελες; Να αφήσουμε την ΕΛΠΟ για να πάρει odd o ΒΟΡΕΙΟΣ 21? Ποιός σου έμαθε φυλετικές να του δώσω συγχαρητήρια.

by the way (όπως λες κι εσυ)

[SPOIL]
d4HgxNx.png
[/SPOIL]
Για να δω τί έχεις πάρει εσύ όλο το 2014... Α, 2 χωρια του μπαναρισμένου Κώστα, 3 κανιβαλισμούς και 7 βάρβαρα. Μια χαρά σε κόβω...

Όταν θα έρθουμε δίπλα σου θα είσαι εκεί να πολεμήσεις ε? Μη σε ψάχνουμε στο external και δεν σε βρίσκουμε...

Αλλά δεν ανησυχώ, στην ανάγκη θα εκπέμψουμε S.O.S στον 28 και κάπου θα σε βρούμε... :D

Αντε κανιβάλισε κανα χωριό τώρα από αυτά που βαρούσα εγώ και τα ξαναλέμε από Φεβρουάριο... το μήνα του έρωτα (L)
 

DeletedUser

Από όλο το post του Ανούβη εσύ αυτό έχεις να σχολιάσεις?

Γι'αυτό θέλω να ξεμπερδεύω μια ώρα αρχύτερα από τις φυλετικές γιατί δεν έχει νόημα. Ο καθένας φοράει τις παρωπιδούλες του και σχολιάζει.

Διαλύσαμε μια ολόκληρη φυλή με πόλεμο και μούγκα στη στρούγκα, έχουμε πάρει όλο τον βόρειο κόσμο και σας παίρνουμε και στην 54 χωριά, κοντεύουμε να φτάσουμε στην 55 και το μόνο που σας "σώζει" είναι να μαζεύετε χωριά της πρώην συμμαχικής σας φυλής να μην τα πάρουμε εμείς.

Τί ακριβώς ήθελες; Να αφήσουμε την ΕΛΠΟ για να πάρει odd o ΒΟΡΕΙΟΣ 21? Ποιός σου έμαθε φυλετικές να του δώσω συγχαρητήρια.

by the way (όπως λες κι εσυ)

[SPOIL]
d4HgxNx.png
[/SPOIL]
Για να δω τί έχεις πάρει εσύ όλο το 2014... Α, 2 χωρια του μπαναρισμένου Κώστα, 3 κανιβαλισμούς και 7 βάρβαρα. Μια χαρά σε κόβω...

Όταν θα έρθουμε δίπλα σου θα είσαι εκεί να πολεμήσεις ε? Μη σε ψάχνουμε στο external και δεν σε βρίσκουμε...

Αλλά δεν ανησυχώ, στην ανάγκη θα εκπέμψουμε S.O.S στον 28 και κάπου θα σε βρούμε... :D

Αντε κανιβάλισε κανα χωριό τώρα από αυτά που βαρούσα εγώ και τα ξαναλέμε από Φεβρουάριο... το μήνα του έρωτα (L)

Μας κάνατε να σιχαθούμε το game με τις ρουφιανιές σας!ο atmosphere είναι αυτός που γέμισε τους ελπο και εμάς όπως έλεγε ρουφιάνους και χαίρεσαι που μπόρεσες και νόμπλαρες χωριά τους/μας;
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Μας κάνατε να σιχαθούμε το game με τις ρουφιανιές σας!ο atmosphere είναι αυτός που γέμισε τους ελπο και εμάς όπως έλεγε ρουφιάνους και χαίρεσαι που μπόρεσες και νόμπλαρες χωριά τους/μας;

Ποιοί ήταν ρουφιάνοι στην ΕΛΠΟ?! Για πέταξε ονόματα να μάθω κι εγώ ο αδαής :hmmm:

Έπρεπε να ανοίξουν 30 κόσμοι για να έρθει μια DnD να σε κάνει να σιχαθείς το game ε? Κάτι είναι και αυτό.
Εγώ δεν θα μπω στον 28,29,30,31, εσύ δεν βλέπω να πτοήθηκες όμως από το να μπεις στον 28. Εκτός αν εκεί είναι crystal clear από ρουφιάνους o κόσμος, οπότε πάω fold :p
 

DeletedUser24750

Καταρχας δεν κλαιω σας κραζω.
Ξερετε καλα ποιο ακκουντ παιζω...δεν ειμαι εκτελεστης να μπαινω σε κοσμους παιρνοντας κρυφα ακκουντ αυτοι που πρεπει να το ξερουν εχουν παρει τα μυνηματα τους,εκανα τον χαβαλε μου...
Ο atmosphere δεν εχει κονε να δει καν το φορουμ σας τι ρουφιανους να γεμισει ελεος....


Οι συμμαχοι σας ελπο επαιξαν βρωμικα χτυπωντας μεσα στην συμμαχεια και τιμωρειθηκαν.
Σε ενα μηνα διελυσαν απο τοτε που αρχησαμε να τους χτυπαμε και φυσικα δεν τους στειλατε ουτε δορι τους ειχατε για μαξυλαρι,πολοι κακοι παικτες ειδικα τα μεγαλα ακκουντ τους αν καθαριζε χωριο το επαιρνες μονο με στακ επαιζαν και επιθετικα ηταν ανυπαρκτοι.

Τελος οι Dnd απο στρατολογησεις εχει κερδισει 4 παικτες και χωρις αυτους μια χαρα φυλη θα ηταν.
Εσεις αν δεν διαλυατε τους bp με ρουφιανοδουκες δεν θα ειχατε καν φυλη πηγαινε στον χαρτη και δες τι εισασταν πριν τους b.p. μια κουκιδα στο κεντρο του κοσμου χωρις βαθος χωρις ριμ χωρις ογκο ενα τιποτα.

Λαθος των b.p ειστε που υπαρχετε ακομα οταν πηγαν να σας χτυπησουν και τους παρακαλαγατε να σταματησουν πηραν την λαθος αποφαση ...

Μεγαλο διπλωματικο λαθος που υπαρχετε ακομα γιατι ειστε καθαρα φυλη διπλωματιας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29156

εγω ξερω πως δεν γινεται να ειναι τυχαιο, που ολοι εφυγαν και ξενερωσαν . Ο ΤΑΚΑΡΟΣ και η παρεα να ειναι καλα ...........

η DnD , ειναι μια πειθαρχημενη φυλη που κανει 5 πραγματα σωστα. Δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει και ποσο μπορει να ανταπεξελθει απεναντι σε καλυτερο αντιπαλο.
μεταξυ μας μου εκανε εντυπωση που πριν 5 μερες της τσιμπησαμε 10 χωρια στα νοτια.

Το θεμα ειναι οτι παιζουν απεναντι σε ανυπαρκτο αντιπαλο.

Η ΗΓΕΣΙΑ ,στα 4 λεπτα το μηνα που μπαινει για να παραστησει την ηγεσια ...... ασχολειται με τα 4 5 ατομα της κλικας , και περιμενουμε μεις οι κοινοι θνητοι εδω και 12313 μηνες να βγαλουν οι γιαλατζι Ναπολεοντες ενα πλανο !

Το οποιο πλανο βεβαια , παντα αναβαλεται, γτ τη μια ο τριςμεγηστος ηγετης λειπει στις κουκουβαουνες, μετα ο στρατηγος εχει δουλιες, μετα δεν βρισκουμε 350000 επιθετικα για να βαρεσουμε 3 χωρια .......

Προσφατως εμαθα κατι ακομη απο τον κ24 ! ναι ηρθε η ωρα να μαθω οτι για να μου κανει τη χαρη η πεφοτισμενη ηγεσια να ρηξει πλανο , πρπει ΕΓΩ να εγγυηθω το ποσα χωρια θα παρουμε . Νομιζα οτι ειχα ακουσει τα παντα στο παιχνιδι, αλλα το οτι θα εβαζα και το σπιτι μου υποθηκη δε το ειχα ξανακουσει !

Ενταξει το καταλαβαμε, ολοι ειναι προδοτες και νουμπαδες , εκτος αν μοναδικο σκοπο υπαρξης εχουν το να γινουν γιουσουφακια της κλικας ........

Τελειωνοντας οφειλω να πω , πως προχτες τα αστρα ηταν σε τετοια θεση , που αναγκασαν μελη της Nukes , σε μια στιγμη τρελας να μου επιτεθουν. Παρακαλειστε οσοι υποθετετε , οτι μελη της πεφοτισμενης και αξιοπρεπους ηγεσιας της alcz , επικοινωνησαν με αυτους λεγοντας του να μου χτηπισουν τα πισω χωρια , να σταματησετε να διαδειδετε τετοιες αισχρες συκοφαντιες :hmmm:
 

DeletedUser29156

Θα ηθελα να μην χρησιμοποιεις το δικο μου θεμα για τη δικη σου περιπτωση. Δεν ειναι σκοπος μου να διακιολογησω τους παντες εναντιον της alcz
τη δικη σου περιπτωση δεν την γνωριζω, ομως γνωριζω για παραδειγμα τον Νικο απο προηγουμενο κοσμο και δεν μου ειχε δωσει την εντυπωση του προδοτη
ακομη και τη μερα που εφυγε του ειπα γυρνα γιατι δεν υπαρχει λογος στον κ24 , σ ενα κοσμο ανευ ουσιας και χαμηλου ενδιαφεροντος , να χαλασεις το ονομα σου. Το παιδι ηταν πολυ απογοητευμενο
Ξερω επισης οτι ο namaikaiegw απο πρωτος λογαριασμος της φυλης εξαφανιστηκε μια μερα και ακομη και ο παιχτης που τον ανελαβε δεν αντεξε ουτε μια εβδομαδα
Μου κανει εντυπωση που ολοι εφυγαν , δεν γνωριζω καθε περιπτωση ξεχωριστα αλλα σιγουρα δεν μπορω να πιστεψω οτι τελικα ολοι ειναι προδοτες και ενας ο ηθικος αρχηγος

εδω και λιγες μερες που ασχοληθηκα γτ επι τελους μπορουσα πλεον να το κανω, ημουν μεσα 15 ωρες τη μερα και προσπαθησα να ενεργοποιησω τους παιχτες της φυλης που θελουν να παιξουν (οκ το κατλαβαμε ΤΑΚΗ , εσυ δεν τους θελεις) .
Το κονκλαβιο , δε μου εδωσε ουτε καν προνομιο προσκλησης , και προσπαθουσα να οργανωσω ενα μετωπο χωρις να μπορω να αλλαζω φυλες (μια ολοκληρη μερα και δεν καταφερα να βρεθω στην ιδια φθλη με καποιο συγκεκριμενο μελος !!!!!!)

Η κλικα ειναι δεδομενη, και υπευθυνη που παρα πολλοι παιχτες αλλαξαν φυλη, παρατησαν το παιχνιδι , ή παιζουν αλλα εχουν χασει το ενδιαφερον τους.
 

DeletedUser24750

Aν ποσταρουμε ανιχνευσεις θα γελασετε.
Εκει που ειναι takis80,andycap,ekteelistis,voreios,lafagiet τα χωρια θελουν 25 επιθετικα το ελαχιστο για να σπασουν οχι μονο της πρωτης γραμμης αλλα και τα πισω.
Εκει που ειναι οι πρωην bp και οι ελπο νομπλαρεις με 1-3 Nuke.(τους ελπο και στην 46 νομπλαρεις και με αμυντικα)

Ενοειτε οτι δεν ειμαστε κοροιδα να βαρεσουμε την κλικα τους,αφηνεις να χαιροντε να παιρνει βαρβαρα ο τακης να τα μεγαλωνει τρως ολους τους αλλους που τους βαζουν αμυνες και ξεκιναει το παρτυ.

Αν και ειμαι σιγουρος οτι μολις ξεστακαριστουν θα πατησουν διαγραφη δεν υπαρχει περιπτωση να πολεμισουν στα πρωτα 10 χωρια που θα χασουν θα το παρατησουν μονο ο λαφαγιετ(ναγιοτης) μπορει να μηνει και να τους εξηγει οτι βαση χαρτη κερδιζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser17506

χαχαχα
παίζω φυλετικές χρόνια αλλά ποτέ δεν βρέθηκα ούτε καν κοντά σε τέτοιες καταστάσης συνομωσίας live!
χαίρομαι που κάποιος τους ξάνει ξεφτύλα και στα λόγια αλλά και στην πράξη!!
επίσις γελάω απίστευτα με κάτι απαντήσεις όπως zolter και STACH που απαντάνε στα γεγονότα με λάσπη!!
η αλήθεια είναι ότι πιάνει μερικές φορές αλλά έχω σαν βασική αρχή μου "ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ" και αναρωτιέμαι αυτοί οι άνθρωποι που ζουν ανάμεσά μας τι πρότυπο θα είναι για την οικογένειά τους και κυρίως για τα παιδιά τους!!

δεν έχω ιδαιέτερες γνωριμίες ούτε είμαι μεγάλος και τρανός παίχτης για όσους θέλουν να με σχολιάσουν αλλά θα σας πω τι ξέρω
εμείς σαν COMPASS έχουμε σταθερή κατέυθυνση και η DnD με ελάχιστες εξαιρέσεις έχει τηρήσει στο ακέραιο ότι συμφωνήσαμε και δεν μας έχουν κάνει να μετανιώσουμε την συμαχία μας!

επίσις και εμείς παραλίγο να πέσουμε θύμα με ρουφιανοδούκες και το πληρώσαμε με διάσπαση της φυλής μας παλιότερα
εννοείτε ότι τα παλιά μέλη της COMPASS σήμερα είναι στους αλκατράζ μέσω πειρατών και τελικά χάνουν το μέτωπο ενώ κάποια ΘΥΜΑΤΑ-ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ είδαν προ πολλού COMPASS χωρίς να πάρουν ούτε ένα δόρι... και συνεχίζουμε!
 

DeletedUser

χαχαχα

επίσις γελάω απίστευτα με κάτι απαντήσεις όπως zolter και STACH που απαντάνε στα γεγονότα με λάσπη!!
η αλήθεια είναι ότι πιάνει μερικές φορές αλλά έχω σαν βασική αρχή μου "ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ" και αναρωτιέμαι αυτοί οι άνθρωποι που ζουν ανάμεσά μας τι πρότυπο θα είναι για την οικογένειά τους και κυρίως για τα παιδιά τους!!

το πέτυχες μεγάλε! 'εχεις διαβάσει τα ποσταρίσματά μου στον 24 και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? και κάνεις κρίσεις και για οικογένειες??:clap::clap:

εσύ στα παιδιά σου δίδαξε το πρότυπο της beret κλπ, βρίθει η ιστορία από κουκούλες...

συνεχίστε την αυτοικανοποίηση, έχετε πλάκα :D
 

DeletedUser

O Χαφιές

Στίχοι: Παύλος Σιδηρόπουλος
Μουσική: Παύλος Σιδηρόπουλος
Πρώτη εκτέλεση: Παύλος Σιδηρόπουλος

Λάσπη ο σκοπός σου
το χνάρι που άφησα για σένα χαφιέ
Πίσω μου πάντοτε θα 'ναι ο προορισμός σου
αλλά δικιά μου η αγάπη που σου λέει ποτέ

Θα ψάχνεις να με βρεις στα bar
μ' αλκοόλ της προδοσίας
Μα 'γω κρυμμένος σε κορμιά
και φίλων όνειρα γλυκά
Θα σε τυφλώνω μ' ένα flash ακολασίας

Γιατί δικιά μου η ακριβή ηδονή
δικοί μου οι ψυχοχειρουργοί
με την αρρώστια μου υγιή
να σε κρατάω στο κορμί
να ψάχνεις μες στον πάτο κάθε ακαθαρσίας
νομίζοντας πως θα με βρεις
μεσ' στα σκατά, σκατό της εξουσίας

Μόνος σου με σένα
μια γλώσσα είναι το κορμί σου όλο χαφιέ
και όσα κερδίζεις μοιάζουνε να 'ναι χαμένα
ο φόβος και τα φράγκα σ' έκαναν λακέ

Δεν ξεχωρίζεις πια
τι 'ναι σωστό τι λάθος
και τη χεσμένη τους ποδιά
το στόμα σκύβει και φιλά
του κοπρολάγνου τη χαρά

Στην κάναν πάθος
 

DeletedUser

Χαφιες πουλακι μου ειναι ενα ατομο που συνεργαζόμενο με "μία φυλή" αναλάμβανε να διεισδύσει σε "άλλες φυλές" με στόχο τη συλλογή πληροφοριών και τελικό σκοπό να τις διαλύσει ή να τις διαβρώσει.Εχει αυτο καμια σχεση με το παιχνιδι? ...μπα καμμία

Για αυτο μιλανε οι στιχοι του Σιδηροπουλου .... αντε που ακους αλλα δεν ξερεις τι λενε αυτα που ακους .Ξανα ακουσε τους τωρα για να καταλαβεις τι λενε
...καλή μου, είσαι επιπόλαια, τι να ξανακούσω? αυτά που έχω δει και ζήσει όταν εσύ βύζαινες?
 

DeletedUser29156

Ο συγκλονιστικος αρχηγος τα παραταει , επειδη μειωθηκαν τα υποψηφια θυματα.
Ευκαιρια για τα μελη της Αλκζ να παιξουν επιτελους στον κ24 ......
 

DeletedUser24750

Πολυ ησυχια εχει πεσει ...
Θα βγει κανεις απο την διοικηση να μας πει τι παιζει στην συνεχεια?
Σιγα σιγα στεινομαστε απεναντι απο τα μεγαλα ακκουντ των αλκ που ξερουν και να παιζουν και απο μυνηματα με παικτες των αλκ λενε οτι τα παρατανε...

Στους καινουργιους κοσμους μπαινουν ολα τα πιτσιρικια παιζουν λιγο μετα με το που ανηξει νεος κοσμος η φανε λιγο ξυλο την κανουν...
Εδω ειχε λιγο χαβαλε και επεφτε καλο ξυλο και απο τις 2 πλευρες και με το που πηραμε κεφαλι τον τελευταιο μηνα με το φαγωμα της ελπο την κανετε...(οχι πως δεν το εχω ξαναδει το εργο με συγκεκριμενα ατομα)

Το να μπαινεις σε ολους τους κοσμους που ανοιγουν στην σειρα και να ελπιζεις οτι θα σου κατσει καποιος που θα μπεις μονος σου θα παρεις 2 μυστικα και θα νικησεις ειναι γελοιο,δεν παιζετε ετσι το παιχνιδι.
Ειδα λογκαρατε στον 28 εκει εχει καποιες καλες φυλες δεν νομιζω να κανετε(αν και το επιπεδο εχει πεσει πολυ στους νεους κοσμους) κατι θα πατε μετα στον 29 μετα στον 30 και παει λεγοντας.

Πριν μπω στον 24 ειχα κανει μια βολτα κανα μηνα στον 27(γυρησα 4-5 φυλες και ηταν ολες τραγικες) και απο γνωστους εχω ακουσει τι γινεται στον 25 που ο πρωτος παικτης εχει 3 εκατομυρια αμυντικα odd......
Για γρηγορο παιχνιδι και καλο ξυλο δεν θα βρειτε καλυτερο σερβερ (ισως ο 28 σε κανα μηνα).
0 24 εχει ταχυτητα 1.5 και χαρτη περιπου 55-45 το οποιο ειναι πολυ καλο


Ειμουνα σιγουρος για ορισμενα ατομα οτι δεν θα κατσουν να παιξουν αν θα πρεπει να πολεμησουν πραγματικα αλλα κραταγα μια μικρη επιφυλαξη οτι μπορει να κατσουν λογο εγωισμου καθως υπαρχουν προηγουμενα απο αλλους κοσμους ...

Και οπως ειπα και σε εναν παικτη των αλκ σημερα οι διοικησεις φαινοντε στα δυσκολα οχι μονο οταν νικαμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9001

Δεν ειχα σκοπο να απαντησω στο εξωτερικο και να σας δωσω τροφη να μας βρισετε η οτι ειναι αυτο τελος παντον που κανετε τον τελευταιο καιρο, αλλα εχω να πω οτι με παραξενεψε το ποστ σου φιλτατε ανουβη και οταν βλεπω εστω ενα σωστο ποστ χωρις χλεαυσμο κτλπ αναμεσα στα τοσα που εχεις κανει οφιλω να πω οτι απαντησες σωστα και να παραδεχτω οτι σε καποια πραγματα εχεις δικιο.

Θα αναφερθω στην προσωπικη μου αποψη και οχι της διοικησης της φυλης μου ή κατι τετοιο.
Καλος ο κοσμος 24, καναμε τον χαβαλε μας (γιατι ενα παιχνιδι ειναι για οσους δεν το εχουν καταλαβει) επεσε αρκετο ξυλο και περασαμε καλα. Ακουσαμε πικροχολα σχολια, φαγαμε αρκετες πισοπλατες μαχαιριες (δυστυχως ετσι ειναι το παιχνιδι οσο καν αν δεν μας αρεσει, και λογικο ειναι να χαλιομαστε για αρκετα πραγματα) αλλα ολα τα πραγματα εχουν καποια ορια και φτανουν στο τελος τους. Εχει κανει αρκετα λαθη η διοικηση μας τα οποια και εκμεταλευτικατε και λογικο το βρισκω, αλλα εχουμε κουραστει οπως εχετε δει να παιζουμε 10 ατομα και σχεδον ολοι το εχουνε παρατησει πλεον, για αυτο και περνετε χωρια αβερτα χωρις αντισταση τις τελευταιες μερες. Το βλεπω απο εμενα που ειμαι 70% μετωπο πλεον ετσι που εγινε, και επειδη γουσταρα να παιξω σας κοκκινησα 100 αριστους σε ενα πλανο, εφαγα στο επομενο 60 fake αριστους μονο και μονο για να κανετε παρτι γυρω γυρω, ενω τωρα περνετε 10-10 χωρια διπλα μου και δεν βλεπω ουτε μια fake και μαγκια σας, σας παραδεχομαι.

Και για να απαντησω και σε μερικα ερωτηματα που υποθηκαν στο προιγουμενο ποστ, στον κ28 δεν νομιζω να παιζει κανεις σοβαρα αλλα καθαρα για χαβαλε και για το "τσαμπα" premium.

Οσο αφορα τον εγωισμο που λες ανουβη, πιστευω οτι οταν φτανεις καποιον στο σημειο να σιχαθει αυτο που αρχικα ξεκινησε για δικια του ψυχαγωγια, τοτε χαθηκε το νοημα.

Τελος για την ανακοινωση που περιμενεις απο την διοικηση μας για να μαθετε τι ακριβως παιζει οπως λες, θα γινει οταν επιτελους ηρεμησετε και απαντατε ολοι φυσιολογικα οπως απαντησες "και οχι σαν κανιβαλοι και 5χρονα". Μεγαλοι ανθρωποι ημαστε, θελω να πιστευω τουλαχιστον.

Ειπα αυτα που ηθελα να πω, ξανα παλι στις χαιρετουρες του τελους.
Οσοι θελετε ακομα να βγειτε να αδιασε την χολη σας μπορειτε ελευθερα, αλλα ενα πραγμα θα πω, οσο σεβασμο δεινεις τον αναλογο θα παιρνεις, δεν ισχυει το αναποδο ομως.
 

DeletedUser24750

Δεν εχετε μαθει να παιζετε υπο πιεση οσο πιο πολυ σας κραζουμε τοσο πιο πολυ θα επρεπε να πορωνεστε.
Επεισης αν νικουσατε αυτη την στιγμη ξερεις τι παρτυ θα γινοταν στο εξωτερικο απο ποσταρισματα σας?
Νομιζεις οτι θα ηταν ευγενικα οτι δεν θα βγαζατε χολη και ειρωνεια στα ποσταρισματα σας?
Εχω δει την παρεα των αρχικων alc(nv) σε φαση που νικουσαν τι χαμος και τι δουλεμα επεφτε στο εξωτερικο.
Οπως επεισης τους εχω δει οταν χανουν οτι απλα εξαφανιζοντε και μπαινουν σε αλλο κοσμο και πανε και σπαμαρουν στον νεο σερβερ.

Αντικειμενικα τωρα που εφυγε η ελπο απο την μεση που ηταν νουμποφυλη θα επεφτε το καλο ξυλο σε ολη την οριζοντια γραμμη της 45 εγω προσωπικα αυτο περιμενα να κατεβουμε να τρακαρουμε με τους καλους των alc,η διαγραφη ειναι η ευκολη λυση αλλα για μενα ειναι υποτιμιτικη εκτιμω αυτους που καθοντε μεχρι τελευταιο χωριο και ειδικα δεν νοειτε αρχηγος φυλης να πηδαει πρωτος απο το καραβι αν το κανει εσεις οι ιδιοι πρεπει να τον ξεφτυλισετε,αν δεν αντεχει ο κυριος την πιεση να μην παιρνει ολη την φυλη στο λαιμο του Και κυριως να μην αναλαμβανει την διοικηση μιας φυλης.

ΥΓ[SPOIL]Αν και δεν θα το πιστεψετε θα ξενερωσω αν το παρατησετε επειδη ο κ24 εχει τις καλυτερες ρυθμησεις που εχω παιξει αλλα βεβαια θα το χαρω πολυ που ο ναγιοτης πηγε αλλη μια πυξιδα-διαγραφη μαζι με τον ektelesti ton andycap και τον taki.[/SPOIL]

ΥΓ2.[SPOIL]Ο kostas stavrou εχασε το 2 βραδυ που ηταν μπαναρισμενος 40 χωρια εμεινε με 50 καταστραφηκε το account του και ενω 9/10 των παικτων θα το παραταγαν γυρησε κανονικα.
Αν το ειχε παθει αυτο ο αρχηγος σας θα ειχε βαλει τα κλαματα και θα ειχε πατησει διαγραφη απο την πρωτη μερα του μπαν μεχρι να ξεμπαναριστει θα ειχε βαρβαρεψει.[/SPOIL]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Τελος για την ανακοινωση που περιμενεις απο την διοικηση μας για να μαθετε τι ακριβως παιζει οπως λες, θα γινει οταν επιτελους ηρεμησετε και απαντατε ολοι φυσιολογικα οπως απαντησες "και οχι σαν κανιβαλοι και 5χρονα". Μεγαλοι ανθρωποι ημαστε, θελω να πιστευω τουλαχιστον.

Δεν είδα κανέναν από τη DnD να βγει στο external να πανηγυρίζει, να χλευάζει ή κάτι αντίστοιχο. Τώρα αν κάνει μερικά posts ο Αλέξανδρος ή η Αγγελική για να χαζεύουμε και λίγο δεν νομίζω να είναι κατακριτέο. Γι'αυτό το κοιτάμε, για να περνάμε την ώρα μας και να κάνουμε χαβαλέ.

Ναι όπως λέει ο ΑΝΟΥΒΗΣ, πολλοί παίχτες της DnD θα ήθελαν να μην τελειώσει εδώ ο κόσμος. Από την άλλη όμως προσωπικά κατανοώ ότι όσοι ξέρουν να διαβάζουν χάρτη όπως σίγουρα ξέρουν πχ. ο TAKIS80 ή ο ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ1 ξέρουν και τί θα ακολουθήσει. Ένα μεγάλο μέτωπο κυκλικά της 55 με ελάχιστες ελπίδες για την πλευρά της Alcatraz να το αντέξει μακροπρόθεσμα και σε λίγο καιρό όπως λέμε και στο σκάκι... "η θέση δεν θα παίζεται".

Και για να πω και κάτι άσχετο που δεν αφορά μόνο αυτόν τον κόσμο. Είναι άλλο πράγμα μια φυλή να κάνει πλάνο και άλλο πράγμα μια φυλή να παίζει ΜΕ πλάνο.

Την καλημέρα μου...
 

DeletedUser29156

chess , σε διαβεβαιωνω οτι ο ΤΑΚΗΣ δεν εχει ιδεα που βρισκοντε 9/10 λογαριασμους της φυλης , στην οποια παριστανει τον αρχηγο !

σε διαβεβαιωνω επισης πως δεν εχει εικονα για το πως ειναι στημενοι 9/10 λογαριασμους της φυλης στην οποια παριστανει τον αρχηγο

και για εξτρα μαγιονεζα, σε διαβεβαιωνω πως δεν εχει ιδεα για τις δυνατοτητες 9/10 λογαριασμων της φυλης........

Η δουλια τους ως αρχηγος ηταν να επικοινωνει με 3 4 λογαριασμους της κλικας .

Οσο για το παιχτικο επιπεδο το καταλαβα πολυ καλα απο τη πρωτη ερωτηση που εκανα τη 2 η μερα που μπηκα στην ΑΛΚΖ

Ρωτησα .... πως ειναι δυνατον το μυστικο που λειπει απο DnD να ειναι 1 ωρα με αριστο απο το μετωπο , και η απαντηση που ελαβα ειναι ενδηκτικη του ποσο ΑΣΧΕΤΟΙ ειναι ......... Ειναι στακαρισμενο δε πευτει με τιποτα ....
Δλδ για να κανει το τσαμπα μαγκα με το μυστικο που κλεινει το κοσμο , εχει δεσμευσει 20 αμυντικα σ ενα χωριο ! και αυτο ειναι η γνωσση του για το παιχνιδι !

Αυτος ειναι ο τεραστιος αρχηγος που με το μισο χαρτη να τον ελεγχει η φυλη του , δεν εχει τη γνωσση να κανει μιση ενεργεια.
Ενα κυκλικο εστειλα και βρηκα τριψηφιο αριθμο αμυντικων και επιθετικων στη γαλαζια λυμνη που ποτε δε τα χρησιμοποιησαν οι ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΕΣ, και ουτε καν ειχαν μιλισει ποτε με αυτα τα μελη.

Σας χαρησαν το κοσμο , πιειτε και μια μπυρα στην υγεια τους !



Υ.Γ.

Η κορυφωση της γελοιοτητας τους ειναι οτι ενω ειχαμε μπει στον ΝΕΤ μαζι ,με πεταξαν εξω και με χτυπισαν . Τα παιδια ξεφτιλιζοντε διεθνως
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή