ΝΟΥΜΕΡΑ

  • Δημιουργός θέματος ssapoel
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10821

better nerf Bonfire, nerf it hard

[video=youtube;qnPYO1QvoDo]http://www.youtube.com/watch?v=qnPYO1QvoDo[/video]

Το επίπεδο του ηττημένου, σου λέει, αντικατοπτρίζει το επίπεδο του νικητή κ γι αυτό θεωρώ τον εαυτό μου νουμπά, κ άν ποτέ αποφάσιζα να ξαναπαίξω net θα επέπλεα στην επιφάνεια... Ευχαριστώ την ελληνική "κοινότητα" για τον σκοταδισμό της.

Με οργή πατάμε το caps lock κ κατηγορούμε τον αντίπαλο γιατί έχει περισσότερες άμυνες κ ο λόγος είναι γτ στρατολόγησε βασικά μέλη της φυλής μας... Πριν σου ευχηθώ καλό μεσαίωνα να προσπαθήσω να σου εξηγήσω γτ failαρε η φυλή σου κ η συμμαχία σου για ποιο λόγο είμαι αυτή τη στιγμή άσπαστος.

Το ότι η GTP στρατολόγησε μία ήπειρο κ όλη τη μπλέμπα της 44 κόβωντας έτσι αυτούς που πραγματικά θέλουν να παίξουν δεν το κατάλαβες κ δεν βλέπω ελπίδα να το καταλάβεις.

Όταν στην αρχή του πολέμου έφυγαν 3-4 acc το μέτωπο ήταν ακόμα 44-54, 2 ήπειροι με τον ίδιο αριθμό χωριών (αλλά με την 10 πλάσια διαφορά σε ανθρώπινο δυναμικό) στην GTP παρέμειναν κάποιοι λογαριασμοί. Δεν λέω ότι τότε είχα τον ίδιο αριθμό αμυντικών, γτ τότε είχα 400 χωριά λιγότερα, αλλά σίγουρα είχα περισσότερη άμυνα από όλα τα acc, σε όλο το μέτωπο της 44-54., κ οι λογαριασμοί που παρέμειναν, δεν είχαν τις άμυνες τους στο μέτωπο με ΑΡΜΥ, γτ δεν είχαν καν άμυνες. Άρα το επιχείρημα δεν προλάβαμε...άκυρο

Από τον 17 βρίζουν οι αντίπαλοι μου γτ έχω μόνο άμυνα, ή η αναλογία μου είναι 4-1, 5-1 ή ότι έχω σε όλα τα χωριά μου στακ.
Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι
1. δεν είμαι διατεθιμένος να κάθομαι πάνω απο το pc να κόβω τρένα για να έχω να λέω ότι μπορώ να το κάνω
2. Με 60 επιθετικά μπορώ να κάνω άνετα πλάνα 1 φορά τη βδομάδα κ πάλι να κρατήσω ένα αξιοπρεπέστατο rank 30 κ πάλι δεν θα έχω ξενύχτια, ούτε θα χάνω χωριά.
3. Όταν ο αντίπαλος μου δεν έχει ίχνος άμυνας, κ δεν κάθεται να με dodgarei, το να του πάρω 400 χωριά σε 4 μήνες είναι πιο εύκολο κ από το να κλέψω γλυφιτζούρι από 5χρονο.

Κ φτάσαμε στον 22 όπου ένα απλό snowball (δείτε μία χάρτη τους top 10 nobles κ την ανάπτυξη/κατεύθυνση τους) παρεξηγείται με τις ελάχιστες στρατολογήσεις. Δεν νίκησαν οι στρατολογημένοι αλλά ο βασικός πυρήνας της Nobles κ ο λόγος είναι η άμυνα που δεν έπαιξε ποτέ η GTP κ η North μετέπειτα.

Νομίζετε ότι μπορείτε να παίξετε dodge ενώ δεν μπορείτε
Σας λένε να μην κάνετε πυρήνες γτ θα πάρετε άμυνες από τη φυλή κ δεν παίρνετε ποτέ

Έχετε την εντύπωση ότι το φανάρι θα σας σώσει ενώ στην ουσία απέναντι σε μαζικές επιθέσεις είναι άχρηστο.
Το φανάρι είναι OP όπλο, κυρίως στο start up αλλά σας έχει καταστρέψει όλους. Αν σου βγει σαν πρώτο είσαι ο κυρίαρχος του 20χ20 σου. Βγάζεις καταπέλτες κ δεν υπάρχει επιθετικό να σε σπάσει. Τραμπουκίζεις τον οποιοδήποτε, αρκεί να μην έχει κ αυτός καταπέλτες κ είσαι το νούμερο 1 για στρατολόγηση από καλή φυλή.

Αυτό δεν σημαίνει ότι στα 200+ χωριά τα 100 θα είναι αμυντικά κ το φανάρι μόνο θα σε σώσει.. Είναι OP αλλά όχι κ τόσο!

Έχω δει αμυντικά φτιαγμένα μόνο κ μόνο επειδή υπάρχει αυτό το όπλο. Τα γνωστά σε όλους σας :cop: αμυντικά με τους 500 καταπέλετες. Το αμυντικό που σπάει με 1 επιθετικό, το αμυντικό που θα ήθελε να είναι αμυντικό αλλά δεν είναι, θα ήθελε να είναι καταπελτάδικο αλλά δεν είναι. 100 τέτοια αμυντικά που μόνο στόχο τους έχουν να συντροφεύσουν παλαντιν με φανάρι...wtf! θα τρως πλάνο κ θα μαζέψεις τι?? 50000 καταπέλτες + παλαντιν σε ΕΝΑ χωριό?

Λογαριασμοί που δεν έβαλαν ποτέ τους carol παίζουν έτσι, πιο χαζά κ από κουνουπίδι, κ έχουν το θράσος να βρίζουν τον αντίπαλο τους γιατί έχει περισσότερες άμυνες.

Έχω περισσότερες άμυνες γτ σε νόμπλαρα εύκολα κ δεν πιστεύω ότι ένα φανάρι θα σώσει τα 460 αμυντικά μου, ούτε θα κάτσω να σε ντοντζάρω τη μία φορά στους 4 μήνες που αποφάσισες να μου στείλεις επίθεση. Noob
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: saxtou

DeletedUser17316

εκεί που κοπανάω εγώ εδώ κ 4 μήνες ξαφνικά νεκρώνει η φύση, στην αρχή με ΕΝΤΟΛΗ του πλανητάρχη, μετά απο κεκτημένη ταχύτητα.

Το να νεκρώνει η φύση ingame το καταλαβαίνω , αλλά με τέτοια ποστ νέκρωσες και το external :grrr2:

Όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν.Νομπλάρουμε πρωην GTP χάλια μαύρα , νομπλάρουμε πρώην ARMY μια από τα ίδια.Η μόνη διαφορά είναι ότι οι μεν πρώτοι παίζανε μόνο επίθεση και οι δεύτεροι το γυρίσαν μόνο άμυνα.Εκεί στο πάντρεμα φυλών που κάνατε δεν βρέθηκε κάποιος να σας πει τη μέση λύση?Τότε βγαίνατε και μας διαφημίζατε το σκιλλ σας αλλά το μόνο σκιλλ που έχετε είναι στο να λέτε φανφάρες.Πονάνε τα ματάκια μας με αυτά που βλέπουμε...
 

Deleted User - 119632

βάλε κολλήριο αν σε πονάνε τα μάτια σου. δεν ξερω για τι αμυνα λες κτλπ αλλά όταν τρώμε επιθέσεις απο 3 μεριές το να παίξεις επιθέση ενώ ήδη χάνεις είναι λίγ δύσκολο. θέλει οργάνωση και ενεργούς παίκτες πράγμα που δεν υπάρχουν αυτή την στιγμή αφού όλοι το έχουμε πάρει απόφαση ότι χάσαμε και απλά παίζουμε για να περάσει η ώρα. εξάλλου παιχνίδι είναι. το να εχεις άμυνες δεν σε κάνει απαραίτητα καλό παίκτη. το να καταλάβεις που σε βαράνε και να έχεις στακ οκ το δέχομαι. το να έχεις 300 χωριά σαν φυλή και όλα να είναι με στρατο που δεν σπάει με όλα τα επιθετικά τς 45 τότε δεν αποδυκνειεις κάτι. το να παίζεις άμυνα χωρίς άμυνες αυτό σίγουρα σε κάνει πάικτη. δεν θα αντέξεις στα πολλαπλά κτυπήματα, θέλει ώρεεεες στο πισι κτλπ αλλά σίγουρα δείχνει το σκιλ σου. τέσπα το σκέπτικο του κόκκαλου για τις αναλογίες κτπ έχει μια βάση τα άλλα που είπε όχι και τόσο πολύ. αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. θα τα πολυμε σίγουρα σε αλλο κόσμο για ρεβανς. τσιρς.
 

DeletedUser10821

3 Μεριές? Μάλλον εννοείς 1 μεριά. Τα νούμερα τα δέρνετε τα παλιονούμπια, Κρητη συμμαχία κλπ κλπ.
Το να έχεις τον διπλάσιο αριθμό χωριών από τους αντιπάλους σου δείχνει έναν πόλεμο που κερδίθηκε πριν καλά καλά ξεκινήσει.
Σας δείχναμε στατς δεν το πιστεύατε..Σας λέγαμε στείλτε καμμιά άμυνα..δεν το πιστεύατε..
Το να παίζεις άμυνα χωρίς άμυνες πρώτα από όλα δείχνει μια φυλή που δεν ενδιαφέρεται, το αν καταφέρεις να κερδίσεις στην άμυνα με αυτές τις συνθήκες ναι εκεί δείχνει την εμπειρία, οι ικανότητες φαίνονται όταν το κάνεις κ χωρίς να καίγεσαι πάνω στο πισι.
Ρεβάνς? δε θα πάρω, ggnore λέμε
παρακαλώ δεν κάνει τπτ
 

DeletedUser

βάλε κολλήριο αν σε πονάνε τα μάτια σου. δεν ξερω για τι αμυνα λες κτλπ αλλά όταν τρώμε επιθέσεις απο 3 μεριές το να παίξεις επιθέση ενώ ήδη χάνεις είναι λίγ δύσκολο. θέλει οργάνωση και ενεργούς παίκτες πράγμα που δεν υπάρχουν αυτή την στιγμή αφού όλοι το έχουμε πάρει απόφαση ότι χάσαμε και απλά παίζουμε για να περάσει η ώρα. εξάλλου παιχνίδι είναι. το να εχεις άμυνες δεν σε κάνει απαραίτητα καλό παίκτη. το να καταλάβεις που σε βαράνε και να έχεις στακ οκ το δέχομαι. το να έχεις 300 χωριά σαν φυλή και όλα να είναι με στρατο που δεν σπάει με όλα τα επιθετικά τς 45 τότε δεν αποδυκνειεις κάτι. το να παίζεις άμυνα χωρίς άμυνες αυτό σίγουρα σε κάνει πάικτη. δεν θα αντέξεις στα πολλαπλά κτυπήματα, θέλει ώρεεεες στο πισι κτλπ αλλά σίγουρα δείχνει το σκιλ σου. τέσπα το σκέπτικο του κόκκαλου για τις αναλογίες κτπ έχει μια βάση τα άλλα που είπε όχι και τόσο πολύ. αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. θα τα πολυμε σίγουρα σε αλλο κόσμο για ρεβανς. τσιρς.

για αυτο και εσεις προτιματε να στακαρετε 20 χωρια ενος παιχτη στην 55 ενω οι διπλανοι του εξαφανιζονται να σημειωσω
και παραλληλα να αφησετε την 45 να εξατμιστει
νεα τακτικη οφειλω να ομολογησω δεν περιμενα θα την συναντησω ποτε
παραπλανητικη αμυνα
 

Deleted User - 119632

έτσι. είναι όλα θέμα στρατηγικής. ηξερες τις φεικ τώρα σου μάθαμε τα φεικ στακ! το να φτασετε στην 55 ειναι θεμα εβδομαδων ετσι οπως πατε οπότε είμαστε προακτιβ όπως λένε οι φίλοι μας οι βρετανοί.
για τον κ. κόκκαλο ασχέτως αν εθελοτυφλεί ακόμα και σήμερα πολεμάμε σε τρεις μεριές. απλά η μία μεριά για διαφόρους λόγους κατέρρευσε και αυτό παρέσυρε τις άλλες. καταλαβαίνω ότι θες να κάνεις την νίκη σου πιο ένδοξη αλλά το μέτωπο είναι μεγάλο και η μία μεριά δεν άντεξε. οι λόγοι πλείστοι και αν θες τα κουβεντιάζουμε. όσο για τα νούμερα δεν νομίζω ότι χάσανε (έχουν αναθαρήσει λίο λόγω της εισόδου τν νομπλες στην 45 και προσπαθούν να κάνουν κάτι...τι προσπαθούν δνε ξέρω αλλά κάτι κάνουν) επείδη είναι νουμπάδες απλά είχαν τα ίδια συμπτώματα με εμάς. οργάνωση, ενεργητικότητα. αυτοί που είναι νουμπίδια και καώς τους αφήσαμε να επιβιώσουν μέχρι σήμερα είναι οι ga και ενώ τους πε΄ρναμε φαλάγγι η ηγεσία μας αποφάσισε να τους δώσει παράτσαει ζωής μετά απο κλάψα και ψευτουποσχέσεις που μας έδιναν. και τελικά πάνε νούμερα. τέσπα η ταν ή επι τας.
 

DeletedUser

ειμαστε νουμπαδες ε??

μυαλο δε θα βαλετε εσεις
για αυτο οι πυξιδες θα ερουνε με πονο
και θυμασαι οταν τις εταζες σου ειπα προσεχε στο τελος μην στη ριξω εγω
 

Deleted User - 119632

που εγραψα οτι ειστε νουμπαδες? απλα το οτι πολεμαμε σε 3 μεριες δεν σας κανει νουμπαδες. εκτος αν εχεις μια αλλη λογικη, οσο για την πυξιδα δεν μπορεις να μου ριξεις. και με ενα χωριο να με αφησεις θα βαρας με 20% ηθικο? δυσκολο!
 

DeletedUser

ειμαστε νουμπαδες ε??

μυαλο δε θα βαλετε εσεις
για αυτο οι πυξιδες θα ερουνε με πονο
και θυμασαι οταν τις εταζες σου ειπα προσεχε στο τελος μην στη ριξω εγω
ε τι ειστε ρε καρπαζοεισπραχτορες? οι αντιπαλοι σας σε οποιο κοσμο και να μπειτε πρεπει να σας ακολουθουν για το καλο του λογαριασμου τους.. εχετε μια φυλη με 10 ενεργους κ 200 επιτηρησεις, σας παιρναμε φαλαγγι στην 55-56, ωπου σας κτυπουσαμε σας βαζαμε μεσα, σκεψου ακομα και τωρα στα στατιστικα απο κατω εισαι.. τωρα που σταματησαμε ολοι θυμηθηκατε να κτυπησετε ρε αχρηστοι, με γαλαζιο ολο τον κοσμο και ανελεητο γλυψιμο σε Nobles για να μην δειτε πυξιδα. εαν δεν ηταν και αυτοι εσεις δεν θα υπηρχατε προ πολλου τωρα..
 

DeletedUser

εσυ δεν πατησες διαγραφη????
τι εγινε σε βλεπω στη λεβεντογεννα κρητη εσυ τι κανεις εκει?

θυμωσανε οι δικοι σου που καρφωσνεις τα πλανα και σε στειλανε??
ειδα πως με βαλατε μεσα οταν με χτυπησατε μη συζητας
σου εχω μη μιλας,μυαλο δε βαζεις
για αυτο παντου και παντα θα εισαι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ
εγω οπου και αν παιζω κερδισω η χασω ******ιοζης δεν θα ειμαι
εσυ παλι οτι και να κανεις ενας αχρηστος φαφλατας θα μεινεις
 

DeletedUser10821

για τον κ. κόκκαλο ασχέτως αν εθελοτυφλεί ακόμα και σήμερα πολεμάμε σε τρεις μεριές.

κάποτε το μέτωπο σας ήταν ο νότος γιαυτό κ η συμμαχία σας ονομάστηε NORTH, τώρα που χάσατε τη 44 είναι η δύση κ ο νότος.. άρα 1 μεριά, κ τώρα για κάποιους έγιναν 2.

καταλαβαίνω ότι θες να κάνεις την νίκη σου πιο ένδοξη αλλά το μέτωπο είναι μεγάλο και η μία μεριά δεν άντεξε.

όχι δεν είναι ένδοξη νίκη, κ το έχω ξαναπεί, ποτέ δεν είναι ένδοξη η νίκη σε .gr

οι λόγοι πλείστοι και αν θες τα κουβεντιάζουμε.

τους ξέρω τους λόγους κ τους είπα κ εδώ, κ κάποιοι μου λένε για τις στρατολογήσεις, ρώτα να μάθεις ποιοι είναι αυτοί που έκαναν ανά 4 μέρες πλάνο κ θα μάθεις ποιοι είναι τα πρωτοπαλίκαρα της nobles κ ποιοι πήραν τον κόσμο

και τελικά πάνε νούμερα. τέσπα η ταν ή επι τας.

ακόμα στρατολογείτε? Η κρητη αργεί με το καννιβάλισμα?
 

DeletedUser16893

εγιναν πολλα λαθη απο την μερια μας,τωρα ειναι αργα ποια,προχοραμε και οσω αντεξουμε .
τα νουμερα εχουν παρει τα πανω τους και μπραβω.
η νομπλες προχοραει με ρυθμους ΥΠΕΡΗΧΗΤΙΚΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ

απλα πραγματα
 

DeletedUser

που εγραψα οτι ειστε νουμπαδες? απλα το οτι πολεμαμε σε 3 μεριες δεν σας κανει νουμπαδες. εκτος αν εχεις μια αλλη λογικη, οσο για την πυξιδα δεν μπορεις να μου ριξεις. και με ενα χωριο να με αφησεις θα βαρας με 20% ηθικο? δυσκολο!

τωρα το ειδα αυτο,
οκ θα εχεις εσυ πχ 200 χωρια θα σου παρω τα 199 και θα εισαι περηφανος οτι δεν εφαγες πυξιδα γιατι σου εμεινε ενα
και οι μελισσες ερχονται την ανοιξη
 

DeletedUser31573

Χαιρομαι που η διαφαινομενη νικη των Nobles τωρα ειναι πιο εμφανης απο ποτε..Ειναι οι καλυτεροι,πιστοι στο παιχνιδι τους και αφοσιωμενοι σε ολη τη διαρκεια..καθε αλλο αποτελεσμα θα ηταν αδικο ετσι και αλλιως..
Στρατολογησεις απο αλλες φυλες εγιναν αλλα οπως εχω ξαναπει,,ενας ανθρωπος προτιμαει αν θα παει στο καφενειο της γειτονιας ή στην Ιερα Οδο να ακουσει Νοτη Σφακιανακη,να πιει το ποτο του και να πεταξει γαρυφαλα στις γυναικες του...η διαφορα ειναι εμφανης πιστευω...
 

DeletedUser

εγώ απλά να δώσω τασυγχαρητήρια μου στους εν δυνάμει νικητές. Το παιχνίδι είναι απλό. Καιρδίζει όποιος παίζει. Οποιος μπαίνει κάθε κάθε πανσέληνο, λέει γειά και χάνεται δεν έχει καμιά πιθανότητα. Τα παιδιά είναι ενεργά, κατέχουν το αντικείμενο και γι αυτό επικράτησαν και μπράβο τους. Εμείς, όσοι απομείναμε, παίζουμε πλέον για την τιμή των όπλων, για το όνομα μας, για το γ@μώτο μας, γιατί το γουστάρουμε το παιχνίδι και... όσο αντέξουμε. Θα χάσουμε με το κεφάλι ψηλά κι όχι σαν κότες.

ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ!!!!

Lakismac = Camsikal
 

DeletedUser

Το αστειο ειναι οτι τωρα που χανετε και απο νουμερα αρχισατε να βαράτε GA σε λιγο που θα αρχισετε να χανετε καια παο GA τι θα βαρέσετε? ΚΡΗΤΗ?
 

DeletedUser

οποιο θελουμε βαραμε λογαριασμο θα σας δωσουμε.. παίζεις χωρίς ενόχληση από fear, νουμερα και ΠΙΤΑ και μιλας και απο πανω
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Στο έχουν πει 100 φορές, θα στο πω κι εγώ να γίνουν 101 αν και άδικα θα πάει.

Όταν στρατολογούσες όλο τον πλανήτη σε ενοχλούσαν????

Όχι!!!!!

Απλά τώρα λιγοστεύετε οπότε λες τα δικά σου!!!
 

DeletedUser

Μιλουν και οι FEAR χαχαχα! απο την αρχη του κοσμου ειναι με τους Nobles. Κανιβαλισαν οτι κανιβαλισαν. Πηραν ολα τα βαρβαρα στο ριμ και τα μεγαλωσαν με πολυ χρονο και ιδρωτα. και τωρα προσπαθουν να βγουν μετωπο απο τις 100 ωρες επειδη δεν εμεινε κατι αλλο για να κανιβαλισουν. μεγαλη φυλη
 
Κορυφή