Οριο συμμαχιων για φυλή και αλλες τροποποιησεις

  • Δημιουργός θέματος The Watcher in the Wall
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Αρχικά πιστευω ότι οι συμμαχιες που θα μπορεί να υπογραψει μία φυλή θα πρέπει να φτάνουν τις 8 για το πρώτο τρίμηνο και επειτα να περιοριζονται στις 5-6. Με την υπογραφη της συμμαχιας οι συγκεκριμενες φυλές θα μπορούν να υποστηριζουν αμυντικα η μία την άλλη και να μοιραζονται ενα κοινο φορουμ.
Πως θα συμβει αυτο??

Αυτο έχει να κάνει με την τροποποιηση για την υπογραφη μίας συμμαχιας.
Για μένα απο εδω και πέρα η υπογραφη μια συμμαχιας θα πρέπει να εχει την μορφη αιτησης φιλιας.Να την προτεινει ο ενας και αν την αποδεχεται ο αλλος.

Ταυτοχρονα για την αποφυγη ''κολπων'' απο τους διοικουντες των φυλων, η αμυντικη υποστηριξη θα αρχίζει αφου έχει παρελθει το πρώτο 24ωρο απο την υπογραφη της συμμαχιας και οι αμυνες που εχουν σταλθει απο την μια φυλη στην αλλη θα καλουνται πίσω ε την διαλυη της συμμαχιας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

+ Ο θεσμος της ακαδημιας θα γίνει ακομα πιο δυσκολος καθως θα είναι λιγοτερες οι φυλες που θα έχουν την δυνατοτητα να υποστηρζουν πολλες ακαδημιες καθως ετσι θα περιοριζουν τον διαθεσιμο χωρο στις συμμαχιες τους.

+ Θα γίνει μία σημαντικη τροποποιηση στην αδυναμια αμυντικης υποστηριξης μελων που δεν ανηκουν στην φυλή σου. Σημαντικη γι εμενα καθως θα επαναφερει το απιχνιδι σε πιο ρεαλιστικα επίπεδα.

+ Τα στρατοπεδα θα είναι μικροτερα, οι μάχες περισσοτερες και ο θεσμος της συμμαχιας πιο σοβαρος απο ποτε.

ΥΓ: Πιστευω όι θα επρεπ να υπαρξει και μια διαρυθμιση στην ΣΕ που θα απαγορευει την επιθεση σε μελη φυλών με τις οποίες υπάρχει συμβαση αλλα αυτο για αλλή φορα.

Ευχαριστω για το χρόνο σας και θα ήμουν ευγνωμων να κούσω τις ερωτησεις και τα λοιπά σχολια σας :))
 

DeletedUser24216

ΥΓ: Πιστευω όι θα επρεπ να υπαρξει και μια διαρυθμιση στην ΣΕ που θα απαγορευει την επιθεση σε μελη φυλών με τις οποίες υπάρχει συμβαση αλλα αυτο για αλλή φορα.




Γιατι οχι? ας απαγορεψουμε κι αλλες μετακινησεις στρατευματων.
 

DeletedUser

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Αρχικά πιστευω ότι οι συμμαχιες που θα μπορεί να υπογραψει μία φυλή θα πρέπει να φτάνουν τις 8 για το πρώτο τρίμηνο και επειτα να περιοριζονται στις 5-6. Με την υπογραφη της συμμαχιας οι συγκεκριμενες φυλές θα μπορούν να υποστηριζουν αμυντικα η μία την άλλη και να μοιραζονται ενα κοινο φορουμ.
Πως θα συμβει αυτο??

Αυτο έχει να κάνει με την τροποποιηση για την υπογραφη μίας συμμαχιας.
Για μένα απο εδω και πέρα η υπογραφη μια συμμαχιας θα πρέπει να εχει την μορφη αιτησης φιλιας.Να την προτεινει ο ενας και αν την αποδεχεται ο αλλος.

Ταυτοχρονα για την αποφυγη ''κολπων'' απο τους διοικουντες των φυλων, η αμυντικη υποστηριξη θα αρχίζει αφου έχει παρελθει το πρώτο 24ωρο απο την υπογραφη της συμμαχιας και οι αμυνες που εχουν σταλθει απο την μια φυλη στην αλλη θα καλουνται πίσω ε την διαλυη της συμμαχιας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

+ Ο θεσμος της ακαδημιας θα γίνει ακομα πιο δυσκολος καθως θα είναι λιγοτερες οι φυλες που θα έχουν την δυνατοτητα να υποστηρζουν πολλες ακαδημιες καθως ετσι θα περιοριζουν τον διαθεσιμο χωρο στις συμμαχιες τους.

+ Θα γίνει μία σημαντικη τροποποιηση στην αδυναμια αμυντικης υποστηριξης μελων που δεν ανηκουν στην φυλή σου. Σημαντικη γι εμενα καθως θα επαναφερει το απιχνιδι σε πιο ρεαλιστικα επίπεδα.

+ Τα στρατοπεδα θα είναι μικροτερα, οι μάχες περισσοτερες και ο θεσμος της συμμαχιας πιο σοβαρος απο ποτε.

ΥΓ: Πιστευω όι θα επρεπ να υπαρξει και μια διαρυθμιση στην ΣΕ που θα απαγορευει την επιθεση σε μελη φυλών με τις οποίες υπάρχει συμβαση αλλα αυτο για αλλή φορα.

Ευχαριστω για το χρόνο σας και θα ήμουν ευγνωμων να κούσω τις ερωτησεις και τα λοιπά σχολια σας :))

ο κλασικος Ελληνας θα βρει τροπο να κανει συμμαχιες και ας μην ειναι περασμενες στον χαρτη απλα θα λεει και καλα ο αρχηγος της ταδε φυλης μν βαρατε εκεινη την φυλη ειναι συμμαχοι μας και ας απαγορευονται οι εξωτερικες βοηθειες απλα θα κανουν πλανα μαζι και ετσι θα φτασουμε ξερω εγω στην κλασσικη υποθεση 3βς1 οποτε η ιδεα σου κατα την γνωμη μ ειναι fail.......Υ.Γ(τα ''κολπα'' ετσι οπως τα χαρακτηριζεις εσυ κατ'εμε ομορφαινουν το game και το κανουν ποιο απροβλεπτο....)
 

DeletedUser

οχι και αλλες απαγορευσεις απο το συστημα ρε παιδια...εμεις το παιζουμε το παιχνιδι οχι η Ο.Δ
 

DeletedUser

οχι και αλλες απαγορευσεις απο το συστημα ρε παιδια...εμεις το παιζουμε το παιχνιδι οχι η Ο.Δ

Εγω βάζω αυή την απαγορευση οπως την λες επειδη μου την δίνει να μην μπορώ να στειλω αμυνες σε συμμαχους μου.
Καταννοω ότι αυτο εγινε ωστε να περιοριστει ο θεσμος των ακαδημιων και ετσι σου προτεινω ενα τροπο που θα κρατησει τις ακαδημιες περιορισμενες και θα σου επιτρεψει να μπορείς να στέλνεις ενισχύσεις.

@F.TORRES9
Σε ότι αφορα τον κλασσικο Ελληνα, παραπάνω εχω αναφερει ότι δεν υπαρχει αδεια για κοινο φορουμ εφοσον δεν υπαρχει συμμαχια μεταξύ των 2 φυλών. Με αυτο τον τροπο κανω την ιδεα για την υπαρξη μιας κρυφης συμμαχιας ικανη αλλά παντελως αχρηστη.
Ο κλασσικος ελληνας θα δυσκολευτει πολύ να πραγματοποιησει μια κρυγη συμμαχια ετσι...

Αυτα τα γραφω όπως προανεφερα επειδη θεωρω την απαγορευση υποστηριξης ατομου που δεν είναι στην φυλή συ υπερβολικη οπότε προτεινω ενα τροπο ωστε αυτη να επιτρεπεται μεταξυ συμμαχων και το παιχνιδι να περιλαμβανει περισσοτερες μαχες...
 

DeletedUser

Γιατι οχι? ας απαγορεψουμε κι αλλες μετακινησεις στρατευματων.

Σε αυτο δεν αναφερομαι καν, αν εσενα σου εχει χρειαστει πολλες φορες να βαρεσεις ατομα με τα οποια εχεις ΣΕ, δεν ξερω τι να πω, νομίζω είναι σπανιο...
Εγω πιστευω ότι θα είναι χρήσιμο επειδη έτσι θα αποφευγονται τα μπερδεματα και θα αποκτησει μία αξια και η ΣΕ

ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΙΡΗΝΗΣ είναι θα πρέπει να απαγορευονται οι επιθεσεις σε αυτη την περίπτωση!!!!!!
 

DeletedUser

δεν σκεφτηκες ομως οτι μια μεριδα των παιχτων δεν εχουν προβλημα να παιζουν χωρις εξωτερικες βοηθειες(σολο στην ουσια) ετσι μπορεις να δειξης καλυτερα και την αξια σου ως συνολο/φυλη επισης αμα εφαρμοστουν οι ρυθμησεις που προτεινες θα γινουν πολυ πολυπλοκες οι φυλετικες.....(σαν την φυσικη ενα πραμα)ενω τωρα ειναι πολυ ποιο απλα τα πραγματα πιστευω....αποψη μου...αν την θεωρησουν καλη σαν ιδεα η οδ ισως και να την βαλουν στο επομενο κοσμο ξερω γω :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Τί κόλλημα έχετε φάει τελευταία με τις ακαδημίες, τις συμμαχίες κλπ.; Είδατε που μπήκαν κάποιες ρυθμίσεις για τις άμυνες σε κάποιους κόσμους και είπατε να στολίσετε τις ιδέες σας πάνω σε αυτό;

Μια χαρά είναι έτσι το παιχνίδι...
- Με τις φυλές που έχουν πολλές ακαδημίες
- Mε τις φυλές χωρίς ακαδημίες
- Με τους ρουφιάνους του
- Με τις fake συμβάσεις ειρήνης
- Με το σπάσιμο συμμαχιών
- Με την αλλαγή διπλωματίας
- Με, με..

Μήπως από την αρχή του κόσμου να βγει και "συμβόλαιο διπλωματίας" για όλες τις φυλές και όποια το παραβιάζει να διαλύεται? :p

Ο καθένας απολαμβάνει το παιχνίδι όπως αυτός θέλει, άλλος με διπλωματία, άλλος με μάχες, άλλος στο απέραντο μπλε, άλλος στο απέραντο κόκκινο. Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι γι'αυτό και μας αρέσει...
 

DeletedUser

Ενταξει παιδια αν θέλετε όλοι να με πλακωσετε στο ξύλο τότε ας αρχισω να μοιράζω νούμερα.
Εγω το ρπότεινα αυτο ωστε να υπάρχει μία ρυθμιση που να επιτρέπει να στέλνω υποστηριξη σε συμμαχους κυρίως.
Τελος παντων...
 

DeletedUser24216

Σε αυτο δεν αναφερομαι καν, αν εσενα σου εχει χρειαστει πολλες φορες να βαρεσεις ατομα με τα οποια εχεις ΣΕ, δεν ξερω τι να πω, νομίζω είναι σπανιο...
Εγω πιστευω ότι θα είναι χρήσιμο επειδη έτσι θα αποφευγονται τα μπερδεματα και θα αποκτησει μία αξια και η ΣΕ

ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΙΡΗΝΗΣ είναι θα πρέπει να απαγορευονται οι επιθεσεις σε αυτη την περίπτωση!!!!!!



Θα αναγκαστω να επαναληφθω αλλη μια φορα. Το εκανα και στον Μαντ και το γυρισε στο τρολολο αλλα ιτς οκ.

Το παιχνιδι ειναι ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΩΝ. Πρωτον και κυριον. Κανεις δεν κερδισε κοσμο μονο με συμμαχιες η μονο με Συμβασεις και ο Κ19 που ειναι ο κοσμος που παιζω αυτη τη στιγμη το απεδειξε για αλλη μια φορα.

το παιχνιδι παιζεται μετακινωντας ειτε σωστα, ειτε εγκαιρα, ειτε ΠΟΛΛΑ, στρατευματα. Οταν αρχισεις να απαγορευεις αυτο, τι να πω, ας παιξουμε Φυλετικες Οικονομιες και να κερδιζουν οι πιο καπιταλιστες.
 

DeletedUser

ποιο το προβλημα σας την τυχη μ μεσα το παιχνιδη ετσι ειναι και οποιος γουσταρει παιζει.....η ρυθμηση αυτη εμενα μου αρεσει τρελα αμα υπηρχαν εξωτερικες βοηθειες σε ενα πολεμο η φυλη π θα νικαει θα ειναι αυτη με τις περισσοτερες συμμαχιες θα βαρας χωριο και θα βλεπεις 50 παλαντιν χΔ στο κατω κατω αμα θελετε βοηθειες υπαρχουν τα μελη της φυλης σας....
 

DeletedUser

τοτε ας καταργηουμε εντελως τις συμμαχιες!!!

Συγγνωμη, εδω αναφερομαστε στην ρεαλιστικοτητα του παιχνιδιδου.
Για ποιο λογο να μην μπορω να στείλω αμυνες στις συμμαχιες μου!!!!???

Αν θέλω ας κάνω όλο το χαρτη μπλε, δικο μου προβλημα!!!!
Δηλαδη με ποια λογικα υπογραφονται ποια οι συμμαχιες, εγω θέλω να να μπορω να στελνω αμυνες και αν θελουν να αυστηροποιησουν το θεσμο της συμμαχιας και της ακαδημιας ας κανουν αυτο που λέω!!!
 

DeletedUser

τοτε ας καταργηουμε εντελως τις συμμαχιες!!!

Καλη ιδεα....!Επειδη μας τα επρηξες με την διπλωματια και τις βοηθειες αντε πανε παιξε σε κοσμο που οι εξωτερικες βοηθειες επιτρεπονται!Ολοι ζηταγαμε καινουριες ρυθμησεις για να κανει το παιχνιδη ποιο ενδιαφερον!Τωρα που τις εχετε γκρινιαζετε αποφασηστε τελικα τι θελετε....
 

DeletedUser

Οι αλλοι πάνω μου λένε οτι πάω να επιβαλλω αλλους περιορισμους ενω εγω με αυτο των συμμαχιων θέλω να καταργησω ορισμενους κακως-επιτρεπόμενους για εμενα περιορισμους.

Τελος πάντων, ζηταω συγγνωμη αν νομιζεις οτι στα έπρηξα, εξεφρασα τη γνωμη μου κάπως εντονα απο ότι φαινεται...
Φανταζομαι μπορει να κλειδωσει....
 

DeletedUser24216

ποιο το προβλημα σας την τυχη μ μεσα το παιχνιδη ετσι ειναι και οποιος γουσταρει παιζει.....η ρυθμηση αυτη εμενα μου αρεσει τρελα αμα υπηρχαν εξωτερικες βοηθειες σε ενα πολεμο η φυλη π θα νικαει θα ειναι αυτη με τις περισσοτερες συμμαχιες θα βαρας χωριο και θα βλεπεις 50 παλαντιν χΔ στο κατω κατω αμα θελετε βοηθειες υπαρχουν τα μελη της φυλης σας....


Εξαιρετικη απαντηση!

Το παιχνιδι ειναι ετσι, οντως. Με μετακινησεις στρατου. Η ρυθμιση μπορει να σου αρεσει τρελα, εμενα οχι και λεω την γνωμη μου. Απο εκει και περα το "ποιο το προβλημα σας", ειναι ανεπτυγμενο στα προηγουμενα ποστ που εκανα.
 

DeletedUser

φυσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

[jor]
+10 πόντοι για spamming
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread.
By Jorgen
[/jor]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή