Καινούργιοι Παίχτες και η κατάκτησή τους

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30188
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser6091

δηλαδη αμα επαιζες ταβλι θα του ελεγες του αλλουνου μην ριχνεις συνεχεια εξαρες και ντορτια.γιατι μενω αβοηθητος.η αμα επαιζες μπασκετ θα του ελεγες του αλλουνου μπορεις να κοντυνεις λιγο ρε φιλε?ολο ταπες τρωω.η αμα επαιζες ποδοσφαιρο θα του ελεγες του αλλουνου μην μου βαζεις γκολ γιατι θα χασω τους θεατες απο το γηπεδο.

δεν ειναι ετσι φιλαρακι..κατσε μαθε το παιχνιδι καλυτερα και θα δεις οτι θα αλλαξεις για πολλα αποψη.δεν εχει νοημα να εισαι 10-15ωρες αν δεν κανεις και σωστες κινησεις.σου μιλαει ο 2 ωρες την ημερα και χωρις επιτηρηση.

και επειδη σε συμπαθησα και μου εισαι παραπονιαρης αν πραγματικα ενδιαφερεσαι για το παιχνιδι πιασε εναν παλιο και παρε συμβουλες.η μαλλον οχι εναν πολλους.και φτιαξε τελικα το δικο σου στυλ.εχει διαφοραο νεος παικτης που ενδιαφερεται απο τον νεο παικτη που μπαινει και μετα μπαινει σε καμια εβδομαδα παλι.το δευτερο ειναι η χαρα του παλιου και εμπειρου παντα.

υ.γ.ρε συ τασο τι νοημα εχει τωρα να ξερει ποσα οντα η οντ παιρνει κλπ.ενα πραγμα πρεπει να ακουσει τοπαιδι και τελος.φιλε φαρμαρε.τελος τιποτε αλλο.φαρμ στρατο φαρμ στρατο φαρμ στρατο φαρμ στρατο επιθεσεις μαμ τον πυρηνα σου.ε τωραολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.στειλε ρεσταρτ 5 παικτες στον πυρηνα σου και τα οντα δες τα μεθαυριο.εκει ειναι το προβλημα τωρα?το θεμα ειναι να μην εχεις κλειστοφοβιες.:pP




[mad]Λατρεμένε φιλε,

έχεις δει πολλές φορες η διαφορα στο basket να είναι τεραστια? Όχι. Αυτό δεν γίνετε επειδή δεν μπορούν πολλές φορες οι μεγάλες ομάδες να έχουν μια μεγάλη διαφορα πόντων αλλα επειδή σέβονται τον αντίπαλο.

Αν γυρίσεις πίσω (μέσω του youtube) θα δεις πολλούς αγώνες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό που αποκτήθηκε ένα προβάδισμα ασφαλειας από την "καλή" ομάδα σχεδόν από το πρώτο ημίχρονο και μετά απλά προσπαθούν να κρατήσουν αυτή τη διαφορα και όχι να την μεγαλώσουν. Ακόμα και στην Ελλάδα, πολλές φορες οι 2 δυνατές ομάδες (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός) όταν παίζουν με μικρές ομάδες, απλά προσπαθούν να κρατήσουν μια διαφορα ασφαλειας μέχρι να λήξει το παιχνίδι και όχι να ξεφτιλίσουν τον αντίπαλο. Μιλάω για το basket γιατί το παρακολουθώ χρονια πολύ στενά. Για τα αλλα που λες δεν ξέρω να σου απαντήσω. Το παράδειγμα σου με το basket είναι άκυρο και θέλω να ελπίζω πως είναι άκυρο και με τα αλλα αθλήματα γιατί πιστεύω στην αθλητική άμιλλα.

Συνεχεια προσπαθούν κάποιοι παίκτες να επιρρίψουν ευθύνες στην ομάδα διαχείρισης για όλα στο παιχνίδι. Βλέπω όμως τώρα πως κανένας δεν αναλαμβάνει ευθύνη σε αυτό το θέμα, στο μέτρο φυσικά που τους αναλογούν. Συνεχίζουμε λοιπόν όπως πάντα με επιλεκτική μνήμη και επιλεκτική κρίση και σχολιασμό. Έτσι για να μην χαλάμε συνήθειες και παραδώσεις χρονων...

[/mad]
 

DeletedUser

Ο Γιώργος μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες τοποθετήσεις, που εμένα μου αρέσουνε πολύ....αλλά μόνο ως δείγμα "ακραίου ρομαντισμού προς αποφυγήν". Στο ποδόσφαιρο, ο αγώνας θα ξεκινήσει από το 0-0 και θα λήξει έπειτα από 90 λεπτά.

@ Μad18
ξέχασες να γράψεις με μαύρα γράμματα



Να πω κάτι που δεν έχω δει ποτέ να λαμβάνεται υπ' όψην.

Oι φυλετικές μοιάζουνε περισσότερο με ένα survival mode στο Tekken. Δηλαδή πολεμάς 1vs1 με κάποιον και μόλις τον νικήσεις, καλλείσαι να αντιμετωπίσεις τον επόμενο αντίπαλο, με όση ζωή σου απέμεινε. Να δόσω και παράδειγμα;

Θα φαρμάρεις τον διπλανό συμπαίκτη σου, αν δεις πως έχει γεμάτες αποθήκες και είναι χτίστης, γιατί αν δεν το κάνεις, τότε στον επόμενο αντίπαλο που θα κληθείς να αντιμετωπίσεις, θα πας "με λίγη ζωή". Εγώ προσωπικά, έτσι παίζω και δεν χαμπαριάζω τίποτα.

Ναι! Ανιχνεύω και πλακώνω τον συμπαίκτη μου, παρά την θέληση του!
Το κέρδος που θα έχει αυτός ο παίχτης, είναι το ότι δεν θα δει σπαθάκι με άριστο από εχθρό μας.
Το κέρδος που εγώ θα έχω, είναι ότι δεν θα δω μια μέρα ξαφνικά, κόκκινη κουκκίδα δίπλα μου.


Που κάθεστε και μου κάνετε αναλύσεις για τους παίκτες που υπάρχουνε, για να φαρμάρονται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29315

[mad]Λατρεμένε φιλε,

έχεις δει πολλές φορες η διαφορα στο basket να είναι τεραστια? Όχι. Αυτό δεν γίνετε επειδή δεν μπορούν πολλές φορες οι μεγάλες ομάδες να έχουν μια μεγάλη διαφορα πόντων αλλα επειδή σέβονται τον αντίπαλο.

Αν γυρίσεις πίσω (μέσω του youtube) θα δεις πολλούς αγώνες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό που αποκτήθηκε ένα προβάδισμα ασφαλειας από την "καλή" ομάδα σχεδόν από το πρώτο ημίχρονο και μετά απλά προσπαθούν να κρατήσουν αυτή τη διαφορα και όχι να την μεγαλώσουν. Ακόμα και στην Ελλάδα, πολλές φορες οι 2 δυνατές ομάδες (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός) όταν παίζουν με μικρές ομάδες, απλά προσπαθούν να κρατήσουν μια διαφορα ασφαλειας μέχρι να λήξει το παιχνίδι και όχι να ξεφτιλίσουν τον αντίπαλο. Μιλάω για το basket γιατί το παρακολουθώ χρονια πολύ στενά. Για τα αλλα που λες δεν ξέρω να σου απαντήσω. Το παράδειγμα σου με το basket είναι άκυρο και θέλω να ελπίζω πως είναι άκυρο και με τα αλλα αθλήματα γιατί πιστεύω στην αθλητική άμιλλα.

Συνεχεια προσπαθούν κάποιοι παίκτες να επιρρίψουν ευθύνες στην ομάδα διαχείρισης για όλα στο παιχνίδι. Βλέπω όμως τώρα πως κανένας δεν αναλαμβάνει ευθύνη σε αυτό το θέμα, στο μέτρο φυσικά που τους αναλογούν. Συνεχίζουμε λοιπόν όπως πάντα με επιλεκτική μνήμη και επιλεκτική κρίση και σχολιασμό. Έτσι για να μην χαλάμε συνήθειες και παραδώσεις χρονων...

[/mad]

καλησπερα και ευχαριστω καταρχην για τα χρονια πολλα εκ μερους της ομαδας διαχειρισης και ολου του τιμ.ανταποδιδω φυσικα.
εχεις παρα πολλα δικια αλλα τι γινετε.εδω δεν μπορει καποιος να κρατησει μικρη διαφορα με τον αντιπαλο.η τον νομπλαρει η οχι.η τον στελνει πυξιδα η οχι(αν δεν τον βαλει στην φυλη του που και αυτο γινετε.).του τες τιν αμιλλα δεν μπορει να υπαρξει στο επιπεδο αλλων αθληματων.

συνηθως δεν ανεβαζουν διαφορα οντως οπως ειπες αλλα υπαρχει και το γιατι.το γιατι ειναι επειδη οι μεγαλες ομαδες πετανε μεσα παικτες χωρις συμμετοχη η παικτες νεους για να τους δοκιμασουν που λεμε.αφου βεβαια εχουν εξασφαλισει μια σημαντικη διαφορα.επισης υπαρχουν και περιπτωσεις που οντως καποιοιες ομαδες θελουν να ξεφτιλισουν καποιες αλλες.και παραδειγματα πολλα που εκει δεν φταει τιποτε αλλο αλλα παμε σε αλλα μετα εφημεριδες οπαδισμος κλπ.

Mad18
Λατρεμένε φιλε,

υ.γδεν ξερω κατα ποσο το εννοεις αλλα για μενα ισχυει οχι βεβαια σε αυτο τον βαθμο.. αλλα η εκτιμηση μενει σταθερη και μη διαπραγματευσιμη.

υ.γν2.ευχομαι ολοψυχα αυτες τις μερες στην μεγαλη μου αγαπη στο παιχνιδι και εναν απο τους πιο σημαντικους ανθρωπους που γνωρισα στα 37 μου χρονια υγεια αγαπη και οτι καλυτερο μπορει να του συμβει.στον φιλο και αδερφο..
metaller
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή