ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

  • Δημιουργός θέματος peiraths
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Μια πρόταση που σκέφτηκα και θεωρώ εγώ οτί θα έχει αρκετό ενδιαφέρον σε ένα πόλεμο μεταξύ φυλών , είναι εκτος απο την Κήρυξη πολέμου από την μία φυλή σε άλλη για πόλεμο που είδη υπάρχει , να υπάρχει η επιλογή και για μονομαχία και εξηγούμαι αμέσως τι ακριβώς θέλω να πω :

Οι δύο φυλές που είναι είδη σε πόλεμο , θα μπορούν και θα έχουν το δικαίωμα να καλέσουν ορισμένο αριθμό παικτών της αντίπαλης φυλής σε μονομαχία.
Φυσικά η φυλή που θα λάβει την πρόσκληση σε μονομαχία θα έχει το δικαίωμα της απόρριψης ή της αποδοχής.
Από την στιγμή όμως που θα την αποδεχτεί θα έχει το χρονικό περιθώριο 3 ημερών να διαλέξει τους παίκτες της και να προετοιμαστούν.

*Στο περιθώριο αυτο οι παίκτες πρέπει να ετοιμαστούν μόνοι τους.

*Η φυλή απο την στιγμή που θα πατήσει αποδοχή μεχρι και την έναρξη της μονομαχίας της απαγορευεται να στείλει οποιαδήποτε βοήθεια (αμυντικό στρατό - πόρους) σε αυτούς τους παίκτες. θα μπορεί να βοηθήσει τα μελη της συγκεκριμένες ώρες που θα δίνει άδεια το σύστημα π.χ. μπονους νύχτας όπως υπήρχε σε προηγούμενους κόσμους.

*Κατά την διάρκεια της μονομαχιας μπορούν να χτυπηθούν οι υπόλοιποι παικτες αλλα δεν μπορουν ουτε οι μεν ουτε οι δεν να χτυπήσουν τους παικτες που πέρνουν μέρος σε αυτη.

*Η περιοχή που θα ορίζει η πρόσκληση για την μονομαχια δε θα έχει γεωγραφικούς περιορισμούς.Αντιθέτως θα υπάρχει περιορισμός στα χωρια που έχει ο παίκτης στην κατοχή του.Δηλαδή κάποιος παίκτης που θα λάβει μέρος και έχει 7 χωριά δε θα μπορεί να πάρει μέρος απέναντι σε έναν άλλον που θα συμμετεχει μόνο με 2 καλό είναι να υπαρχει ενα πεδίο δηλωσης των χωριών οπου μονο εκεινα που καταγράφονται θα πέρνουν μέρος στην μονομαχία και θα ειναι εξισου ισα.

*Η μονομαχία θα έχει διάρκεια 7 ημερών.

*Με την λήξη της μονομαχίας η νίκη ειναι

α) για αυτον που εχασε τα περισσοτερα χωρια
β) για αυτον με τις μεγαλυτερλειες απώλειες ως αμυνόμενος

Και το έπαθλο της μονομαχίας να είναι 5 χωρια επιλογή παικτών ανεξαρτήτων πόντων και θέσεων.
 

DeletedUser

1ον.να αρχισω απο το επαθλο που ειναι το τελευταιο και να πω πως δεν μου αρεσει καθολου...

2ον. υπαρχουν φυλες που θα το κανουν αυτο για κακο σκοπο(πχ αν δουν πως ενα παιχτης τους χανει χωρια
θα το κανουν ωστε να παρει αμυνες η να γλυτωσει το νομπλαρισμα...(ειναι και η αλλη φυλη που θα πρεπει να αποδεχτει κλπ
αλλα μπορει να το αποδεχτει καταλαθος και να γινει το κακο)

3ον. πιστευω πως ετσι αλλαζει ολο το θεμα του παιχνιδιου!
 

DeletedUser

Οντως το παιχνιδι ονομαζεται φυλετικες μαχες η ιδεα σου τες κανει ατομικες μαχες,μην ξεχνουμε οτι ο πολεμος θελει ομαδικοτητα ..οι καλυτερες δουλειες γινονται με την συνεργασια των μελων (πχ bt ktlp)
 

DeletedUser

Και εγω διαφωνω...
Υπαρχουν πολλά μικρα λάθη...
Χωρις fake, οι παικτες που θα συμμετεχουν στην μονομαχια θα παίρνουν μια αυτοσχεδια προστασια...
Το σύστημα των ισοδυναμων παικτων.

Εχει πολλά μικρα λαθη, είμαι αρνητικος.
 

DeletedUser

Δεν υπαρχει λογος να γινει αυτο... Δηλαδη για ποιο λογο να επιλεγουν 3-4 να πολεμησουν κ οχι ολοκληρη η φυλη; Πολυ απλα αν δεν εμπιστευεσαι καποιον απο την φυλη σου για να μπει στον πολεμο τον διωχνεις... Αυτο που λες μου φερνει στο μυαλο την εικονα ενος παιχνιδιου που δεν θα παιζει κανενα ρολο η διπλωματια και η φυλετικη ενοτητα, αλλα η φυλη π θα εχει τους 4 καλυτερους θα κερδιζει. Btw αν θες ''μονομαχιες'' 4-5 παικτων παιξε σπιντ. Πιστευω πως αυτο που προτεινεις εκτος του οτι δεν ειναι υλοποιησημο ειναι και ανουσιο για καποιον αργο κοσμο...
 

DeletedUser

Δεν υπαρχει λογος να γινει αυτο... Δηλαδη για ποιο λογο να επιλεγουν 3-4 να πολεμησουν κ οχι ολοκληρη η φυλη; Πολυ απλα αν δεν εμπιστευεσαι καποιον απο την φυλη σου για να μπει στον πολεμο τον διωχνεις... Αυτο που λες μου φερνει στο μυαλο την εικονα ενος παιχνιδιου που δεν θα παιζει κανενα ρολο η διπλωματια και η φυλετικη ενοτητα, αλλα η φυλη π θα εχει τους 4 καλυτερους θα κερδιζει. Btw αν θες ''μονομαχιες'' 4-5 παικτων παιξε σπιντ. Πιστευω πως αυτο που προτεινεις εκτος του οτι δεν ειναι υλοποιησημο ειναι και ανουσιο για καποιον αργο κοσμο...
ακριβως αυτος εισαι....

χαμενος και εσυ εισαι...


[mars]10 πόντους για spamming.

by Marsian[/mars]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Marsian

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
0
[mars]Παρακαλώ γυρίστε στο θέμα.

Ευχαριστώ.[/mars]
 

DeletedUser

δεν ειναι καλη ιδεα φιλε μου με προλαβαν οι αλλοι απο πανω

μαρσιαν συγγνωμη αλλα 2 μερες τωρα βλεπεις παντου σπαμ
ναι μεν εχεις δικιο αλλα ο απο πανω μου μια απορια εξεφρασε


ναι ναι ξερω +10 ποντους για σπαμ
 

Marsian

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
0
μαρσιαν συγγνωμη αλλα 2 μερες τωρα βλεπεις παντου σπαμ
ναι μεν εχεις δικιο αλλα ο απο πανω μου μια απορια εξεφρασε


ναι ναι ξερω +10 ποντους για σπαμ

[mars]
Όχι δεν θα σας δώσω για spam , οπού βλέπω ότι παραβιάζετε τους κανόνες σας δίνω ποινές , παρακαλώ μην σχολιάσετε αυτό το μήνυμα μου θα θεωρηθεί ως spam.

Γυρίστε πίσω στο θέμα. [/mars]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή