ΚΛΕΙΣΙΜΟ Κ12

  • Δημιουργός θέματος conan64
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

πριν αρκετο καιρο, ειχαμε ενδιαφερθει για τις προϋποθεσεις που χρειαζονται για να ανακυρηχτει νικητης και να κλεισει ο κοσμος. αλλωστε οταν παιζεις ενα παιχνιδι, πρεπει να γνωριζεις ποτε θα σφυριξει ο διαιτητης την ληξη!!!
οι απαντησεις απο ολους τους εκπροσωπους της διαχειρησης, σε αρκετα μελη μας, ηταν η εξης:

ccbf97d031ec42e3bf7c994.png



ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΥΛΗ λοιπον, πρεπει να συγκεντωσει 350 μυρια ποντων και 35 χιλιαδες χωρια και να τα διατηρησει αυτα για 672 ωρες.
Αυτο ελεγαν οι ρυθμισεις του κοσμου και με αυτο το στοχο παιζαμε ολοι.
Σε σημερινη ερωτηση μελους μας, για το αν αρχισε η αντιστροφη μετρηση, η απαντηση που πηρε ηταν οτι θα αρχισει οταν οι πρωτοι 40 παικτες της φυλης φτασουν τις προϋποθεσεις που χρειαζονται!!!!!!!!
Σε ποιον κανονα αναφερετε αυτο????
Και γιατι οταν ρωτουσαμε ποτε κλεινει ο κοσμος, ουτε ΕΝΑΣ απο την διαχειρηση δεν μας απαντησε οτι ο κοσμος θα κλεισει οταν οι πρωτοι 40 παικτες μιας φυλης φτασουν τους παραπανω ποντους και χωρια?
Ελπιζω να εγινε παρανοηση σημερα, στην απαντηση απο μελος της διαχειρισης, γιατι αλλιως εγω αλλα και ολοι οι συμπαικτες μου , αισθανομαστε οτι υποτιματε η νοημοσυνη μας με τετοιες συμπεριφορες και αποφασεις στην διαρκεια ενος παιχνιδιου.
Και εμεις και οι αντιπαλες φυλες γνωριζαμε οτι οταν φτασει μια ολοκληρη φυλη στις προυποθεσεις, αρχιζει η αντιστροφη μετρηση.
Αυτο ειχε σαν συνεπεια και εμεις να χαλαρωσουμε εδω και αρκετες μερες , αλλα και αρκετοι αντιπαλοι και αξιολογοι παικτες να εγκαταλειψουν.
Δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα να ειναι οι 40 πρωτοι και οι 20 πρωτοι ακομα αν θελετε, αλλα να το ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ απο την αρχη.

conan64
δουκας της ERROR


υ.γ. αληθεια ο φοβερος νους που σκεφτηκε να πει οτι οι πρωτοι 40 πρεπει να φτασουν στα νουμερα αυτα, σκεφτηκε οτι αυτος που ειναι 41ος-42ος-43ος-.......80ος, για ποιο λογο να συνεχεισει να παιζει και να προσπαθει να παρει χωρια, απο την στιγμη που δεν συνεισφερει στην τελικη νικη????????
 

DeletedUser18899

τι να απαντησουν οι αντμιν...
αφου ουτε τα βασικα δεν γνωριζουν... σε ερωτημα που εκανα πως γινετε σε ενα χωριο να στειλεις fake ενα καταπελτη μονο, συνομιλησα με 4 διαχειριστες και απαντηση σωστη δεν πηρα... αναγκαστηκα να χαλασω μια μερα σκεψης για να το λυσω μονος μου.... και επισης να καταριψω το μυθο οτι καναν αναβαθμιση τον σερβερ για να αποφευθει το φαινομενο στο μελλον....
ολες οι απαντησεις τους ειναι copy-paste απο τα περιεχομενα, το μυαλο τους να κανουν πραξη τα λεγομενα στις οδηγιες και κανονες δεν μπορουν να κανουν...

οποιος αντμιν διαφωνει πολυ ευχαριστως να το συνομιλησουν αν μου ριξετε ποντους ποινης απλα θα επαληθευτε αυτα που λεω... διοτι οπως εμαθα στο σχολειο η δημοκρατια και η ελευθερια του λογου ειναι γενους θυληκου και την κανουμε οτι θελουμε...

σχετικα με το κοσμο τωρα και το κλεισιμο... κυριοι διαχειριστες εφοσον θελετε να εχουν 40 παιχτες τα χωρια τα απαιτουμενα γιατι δεν γινονται οι εξης ενεργειες...

1. να αναφερετε ξεκαθαρα στις προδιαγραφες... να γινουμε κανιβαλοι των συμπαιχτων μας...
2. γιατι εχετε σταματησει να βγαζετε βαρβαρα και την εισοδο σε νεους παιχτες αφου εχουμε πολυ μελλον μπροστα μας...
3. δηλαδη αν ο κοσμος δεν ειχε 35000 χωρια μεσα δεν θα τελειωνε ποτε? διοτι τωρα με αυτα που λετε σαν παραμετρους θα πρεπει η φυλη μας Νο1 να καταλαβει το 90 % του κοσμου και μαλιστα απο τους πρωτους 40 παιχτες.... να κανιβαλισουμε και συμπαιχτες μας για να φτασουμε το οριο....

ειλικρινα το βιογραφικο που στελνετε για αντμιν περιεχει και παραμετρο οτι λειτουργειτε με δυαδικο συστημα (περναει δεν περναει ρευμα...) σαν ρομποτακια
ορθη σκεψη και παρακολουθηση ολων των παραμετρων δεν υπαρχει....

ΥΓ. ειναι στην διαθεση σας η αιτηση υποστηριξης... σχετικα με την ελαχιστη δυναμη επιθεσης ενα καταπελτη... αν ενδιαφερετε κανενας επικεφαλης της εταιρειας.... να δει τι απανταναι οι αντμιν και να τους κρινει μπορω να του την στειλω αμεσα...
ΥΓ.2 οταν ξεκινησα να παιζω φυλετικες στο Κ2 περιφανευοσασταν οτι εχετε 120000 παιχτες... ηδη... τωρα θα θελατε να μας πειτε ποσους εχετε και με διπλους τριπλους κλπ... και τι οφειλετε για αυτη τη μειωση σας... μηπως θα πρεπει το αφεντικο να αλλαξει συνεργατες γιατι χανει πελατες.... ή οι πελατες δεν χαλανε οσα θα επρεπε στο μαγαζι του εξ' αιτιας σας?
 

DeletedUser8005

ΣΤΟ ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ...

ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΑΡΕΘΟΥΝ ΘΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΑ :rolf:
 

DeletedUser6091

[mad]Αγαπητά μέλη,

όπως σε όλους τους κόσμους των φυλετικών, έτσι και στον 12, όταν το όριο των φυλών είναι πάνω από 40, μετράνε οι πόντοι των 40 πρώτων παικτών μιας φυλής.


Δεν είναι κάτι νέο αυτό για να ανακοινωθεί στις ρυθμίσεις η σε κάποια ειδική κατηγορία. Συμβαίνει από τον πρώτο κόσμο των φυλετικών από την Γερμανία το 2006 μέχρι και σήμερα. Είναι σαν να ζητάμε να ανακοινωθεί πως θα υπάρχουν προνόμια δούκα στις φυλές και πως τα χωριά θα μπορούν να αναβαθμίζονται. Είναι λοιπόν πράγματα που πλέον εννοούνται και δεν ανακοινώνονται.

Καλή συνέχεια. [/mad]
 

DeletedUser

Αγαπητά μέλη,

όπως σε όλους τους κόσμους των φυλετικών, έτσι και στον 12, όταν το όριο των φυλών είναι πάνω από 40, μετράνε οι πόντοι των 40 πρώτων παικτών μιας φυλής.


Δεν είναι κάτι νέο αυτό για να ανακοινωθεί στις ρυθμίσεις η σε κάποια ειδική κατηγορία. Συμβαίνει από τον πρώτο κόσμο των φυλετικών από την Γερμανία το 2006 μέχρι και σήμερα. Είναι σαν να ζητάμε να ανακοινωθεί πως θα υπάρχουν προνόμια δούκα στις φυλές και πως τα χωριά θα μπορούν να αναβαθμίζονται. Είναι λοιπόν πράγματα που πλέον εννοούνται και δεν ανακοινώνονται.

Καλή συνέχεια.








ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΥΛΗ λοιπον, πρεπει να συγκεντωσει 350 μυρια ποντων και 35 χιλιαδες χωρια και να τα διατηρησει αυτα για 672
ωρες.


Αγαπητε Γιωργο

Η μια και μονο Φυλη στον συγκεκριμένο κοσμο αποτελειτε απο 80 μελοι γιατι εσεις το δημιουργησετε .... αρα θεωρουμε οτι ειναι υποτιμηση και καταχρηση του χρονου και των Λεφτών που εχουν ξοδευτει απο τους αλλους 40 που εσεις λετε οτι πρεπει να φαγωθουν για να κλεισει ο κοσμος ...

προσωπικη μου γνωμη
Ειλικρινα εχει απο το 2008 που ασχολουμε με αυτο το παιγνιδι και αντι να καλυτερευουν οι συνθηκες χειροτερευουν σε πολλα θεματα
 

DeletedUser

Αγαπητέ Mad18,

Από την απάντηση του Head Admin πιο πάνω στο αίτημα υποστήριξης του ΚΑΝΑΡΗ1821 εσύ έτσι καταλαβαίνεις? Ότι δηλαδή "μια και μόνο φυλή" αποτελείται από 40 παίκτες τη στιγμή που η ρυθμίσεις του κόσμου αναφέρουν για 80 παίκτες κάθε φυλή?

Η ρυθμίσεις του κόσμου είναι ξεκάθαρες και ανακοινώθηκαν πριν να ανοίξει ο κόσμος οπότε δεν τίθεται θέμα να εννοείται κάτι διαφορετικό.

http://gr12.fyletikesmaxes.gr/stat.php?mode=settings

Ρυθμίσεις κόσμου Κόσμος 12

Όριο μελών ανά φυλή 80

Προϋποθέσεις για νίκη Η φυλή πρέπει να έχει 300000000 πόντους με 35000 χωριά για 672 ώρες (βάσει χρόνου)


Δεν αναφέρει πουθενά για "μισή" φυλή αλλά μιλά για φυλή που αποτελείται από 80 μέλη.


Παρακαλώ επειδή δεν το γνωρίζω να με παραπέμψεις στον κανόνα που αναφέρεις ότι "όπως σε όλους τους κόσμους των φυλετικών, έτσι και στον 12, όταν το όριο των φυλών είναι πάνω από 40, μετράνε οι πόντοι των 40 πρώτων παικτών μιας φυλής. "
 

DeletedUser3040

αυτο πραγματικα ειναι εκτος τοπου και χρονου!πρωτη φορα διαβαζω τετοιο κανονα!!!σε κοσμο με 183 παικτες ζητητε απο 40 παικτες να εχουν μεσο ορο 900 χωρια ο καθενας!!!οποτε οι υπολοιποι 143 παικτες που θα μεινουν θα πρεπει να εχουν 157 χωρια ο καθενας μεσο ορο!!συμπερασμα...οι 40 θα πρεπει να κανιβαλισουν ολους τους αλλους(γιατι με πολεμο χρειαζονται χρονια)!!!αρα...ρυθμιση για αναγκαστικη παραμονη στον κοσμο!προταση λοιπον προς ολους στον κ12...να παιζετε δεν εχει νοημα αγορια(γιαυτο δεν πηρα και εγω αλλο λογαριασμο στον κ12).συμφωνηστε με ιππεις καντε στρατολογησεις σε μια φυλη των λογαριασμων που απαιτουντε και κλειστε τον κοσμο αμεσα!δεν εχει νοημα να παιζει κανεις σε αυτον τον κοσμο πλεον
 

DeletedUser18899

αγαπητε κυριε Mad18
ψευδεστε....

ο κοσμος 12 ειναι ο πρωτος που ειχε σαν οριο χωρια για να επιβληθει μια φυλη
η καταταξη των φυλων για τους ποντους ισχυει για τους 40 πρωτους απο την δημιουργια του κοσμου.... αλλα το οριο χωριων σχεδιαστηκε πρωτη φορα στον κοσμο 12

κανατε πατατα παρδεχτειτε το... δεν προσεξατε στην ανακοινωση του κοσμου ολες τι λεπτομερειες που θα επρεπε

και γι' αυτο το λογο θα πρεπει να αποδεχθειτε οτι ο ΠΕΛΑΤΗΣ εχει παντα δικιο...

το μονο θετικο ειναι οτι απαντατε εσεις προσωπικα και οχι καποιος απο τους βοηθους σου που μαλλον εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας
 

DeletedUser21743

Δεν έχει νόημα παλληκάρια , δεν φτάνουν τα χωριά για κάτι τέτοιο
Δεν ξέρω αν οι πρώτοι 40 παίκτες από ΟΛΕΣ τις φυλές του κ12 μπορούν να καταφέρουν να εκπληρώσουν τις προϋποθέσεις.
Είμαι στη θέση 30 με 610 χωριά και ο κάθε παίκτης για να κλείσει ο κόσμος πρέπει να έχει μέσο όρο 875

Στους κόσμους με 40 παίκτες ανά φυλή οριο είναι 100.000.000 πόντοι , γιατί εδώ να είναι 350.000.000??
Είναι προφανές ότι έχει γίνει υπολογισμός για 80 παίκτες στον κ12 γι αυτό και υπάρχει τόσο ψηλό όριο


Πρεπει να το συζητήσουμε το θέμα , δεν έχει νόημα πλέον να είμαι αναγκασμένος να τρελλαθώ να βγάζω άριστους για να πάρω τα χωριά που απαιτούνται , τα κόστη πλέον έιναι απαγορευτικά για να παίρουμε χωριά

Ακόμη και αν αυτά μας παραχωρούνται οικιοθελώς από τους συμπαίκτες ή και αντιπάλους μόνο και μόνο για να κλείσει ο κόσμος δεν νομίζω ότι είναι εφικτό

Σαράντα παίκτες πρέπει να μαζέψουν 35000 χωριά
Δηλαδή περίπου 10.000.000 πόντους και 900 χωριά ο καθένας μέσο όρο .....:hmmm:

ασύληπτο !!!!! :doh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

απο τα γραφομενα μεχρι τωρα απο συμπαικτες και αντιπαλους (παντα στο παιχνιδι), συμπεραινω οτι καποιο λαθος εχει γινει απο την αρχη και τωρα καποιοι απο την διαχειριση προσπαθουν να το διορθωσουν με νεο λαθος.
επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι στον κ16 που ειναι κοσμος με 40 μελη ανα φυλη, χρειαζονται 100.000.000 για να αναδειχθει νικητρια μια φυλη, και εδω στον κ12 πρεπει οι πρωτοι 40 παικτες να μαζεψουν 350.000.000.!!!
Εστω και την τελευταια στιγμη, ελπιζω οι διαχειριστες να καταλαβουν, οτι για να συνεχιζεις να παιζεις με ενδιαφερον ενα παιχνιδι, το οποιο μαλιστα πληρωνεις ,πρεπει να εχεις κινητρο.
Ποιο ειναι το κινητρο μου λοιπον , (που ειμαι μεσα στους πρωτους 40) , οταν πρεπει να κανιβαλισω τους επομενους 40 της φυλης μου για να τελειωσει ο κοσμος?
Ποιο ειναι το κινητρο των τελευταιων 40 παικτων της φυλης μου, που θα παιζουν απλως για να παιζουν συμφωνα με τους "νεους" κανονες?
Ποιο ειναι το κινητρο των αντιπαλων, που για να φτασουν οι πρωτοι 40 τα 350 μυρια ποντων ,πρεπει να περασει καμμια επταετια?
Ελπιζω να γινονται κατανοητα ολα αυτα και να μην γινει αφορμη αυτο το λαθος , αν διατηρηθει, να απομακρυνει παικτες απο το παιχνιδι και σε αλλους κοσμους.
Το τελευταιο δεν το λεω σαν απειλη. Το λεω γιατι το παιχνιδι το αγαπησαμε οσοι παιζουμε και ενδιαφερομαστε για την πορεια του.
Δεν γινεται ομως να βλεπουν ΟΛΟΙ οι παικτες του Κ12 οτι κατι δεν παει καλα και να μην το βλεπει η διαχειριση.
Δεν γινεται να υποχρεωσεις καποιους να παιζουν με το ζορι σε εναν κοσμο ηδη τελειωμενο.
 

DeletedUser3040

Δεν έχει νόημα παλληκάρια , δεν φτάνουν τα χωριά για κάτι τέτοιο
Δεν ξέρω αν οι πρώτοι 40 παίκτες από ΟΛΕΣ τις φυλές του κ12 μπορούν να καταφέρουν να εκπληρώσουν τις προϋποθέσεις.
Είμαι στη θέση 30 με 610 χωριά και ο κάθε παίκτης για να κλείσει ο κόσμος πρέπει να έχει μέσο όρο 875

Πρεπει να το συζητήσουμε το θέμα , δεν έχει νόημα πλέον να είμαι αναγκασμένος να τρελλαθώ να βγάζω άριστους για να πάρω τα χωριά που απαιτούνται , τα κόστη πλέον έιναι απαγορευτικά για να παίρουμε χωριά

Ακόμη και αν αυτά μας παραχωρούνται οικιοθελώς από τους συμπαίκτες ή και αντιπάλους μόνο και μόνο για να κλείσει ο κόσμος δεν νομίζω ότι είναι εφικτό
Σαράντα παίκτες πρέπει να μαζέψουν 35000 χωριά .....:hmmm:

ασύληπτο !!!!! :doh:

οσον αφορα το κοστος τακη ο κανονας για τον οποιο ειχα κανει αιτησεις και δεν εγινε ποτε ειναι ο εξης...Μείωση πακέτων /νομισμάτων στο 1/5 της αρχικής αξίας

Αυτή η ρύθμιση θα εφαρμοστεί οταν ο αριθμός των παιχτών πέσει κάτω απο τους 200 και μέινει πιο κάτω τουλάχιστον 1 εβδομάδα.τελικα οι κανονες υπαρχουν για να εφαρμοζοντε κατα γραμμα η ακατα το δοκουν?αναπαντητη απορεια σιγουρα
 

DeletedUser6091

[mad]1. Δυστυχώς στο συμβόλαιο μου πουθενά δεν λέει πως θα πρέπει να απαντάω σε παίκτες που με λένε ψεύτη. Αντιθέτως οι κανόνες λένε πως όποιος προσβάλει έστω και έμμεσα την ομάδα διαχείρισης αποχωρεί μόνιμα από το παιχνίδι και χωρίς καν να έχει δικαίωμα για αίτηση υποστήριξης σχετικά με τον αποκλεισμό του.
Για αυτό λοιπόν και στο επόμενο παρόμοιο σχόλιο, θα αναγκαστώ να τιμωρήσω το μέλος (θα αναγκαστώ να κάνω αυτό για το οποίο πληρώνομαι δηλαδή) και να μην ασχοληθώ άλλο με το θέμα.

2. Δεν μίλησε κανένας για κανόνα. Δεν είναι κανόνας, είναι λειτουργία του παιχνιδιού. Το ότι υπάρχει paladin, δεν είναι κανόνας αλλα λειτουργία του παιχνιδιού.

3. Δεν αναιρούμε τίποτα. Από την αρχή βλέπατε στην βαθμολογία την κατάταξη να κυμαίνεται σύμφωνα με τους πρώτους 40 παίκτες μιας φυλής και όχι σύμφωνα με το σύνολο της. Αυτό γίνετε ΠΑΝΤΑ όταν οι φυλές ξεπερνούν τα 40 μέλη. Έτσι κηρύξαμε νικητές σε όλους τους άλλους κόσμους. Λέω ξανά πως δεν είναι κανόνας άρα λειτουργία του παιχνιδιού. Το ότι ένα πιρούνι τρυπάει, δεν είναι νόμος του κράτους αλλά λειτουργία του πιρουνιού.

4. Οι προϋποθέσεις για νίκη που βάζετε, όντως αφορούν μια φυλή. Με τον όρο των πρώτων 40, δεν αλλάζει αυτό. Πάλι μια φυλή πρέπει να το συγκεντρώσει και όχι 2.

5. Το όριο των νομισμάτων θα μειωθεί όπως λέμε και στην ανακοίνωση μας. Τώρα έγινε η αίτηση και θα το κάνουμε μόλις μπορέσουμε. Θα βγει σχετική ανακοίνωση μέσα στις επόμενες ώρες-μέρες για αυτό.

Επαναλαμβάνω πως δεν θα ανεχτώ ούτε μισή προσβολή για εμένα, την εταιρία η την ομάδα μου και εδώ βάζω τελεία. Όποιος θέλει να προσβάλει ας το κάνει αλλού. Αυτό το ιδιωτικό forum έχει δημιουργηθεί για να συζητούν άνθρωποι με ανθρώπους και στον πολιτισμό του ανθρώπου η προσβολή δεν χωράει.

[/mad]
 

DeletedUser

Βαζω αριθμησεις στις απαντησεις μου, για να απαντω σε ενα-ενα απο τα πιο πανω θεματα .
1. αν και δεν χαρακτηρισα κανενα μελος της διαχειρισης σαν ψευτη, θελω να δικαιολογησεις μεχρι ενος σημειου οσους το εκαναν, γιατι στα ματια ολων των παικτων του κ12, η αλλαγη στις προυποθεσεις για την αναδειξη του νικητη, φανταζουν σαν προφασεις και δικαιολογιες.
Αν τελικα ειναι οπως λεει η διαχειρηση, απο την αρχη αυτες οι ρυθμισεις, θα μπορουσατε εν τελει να πειτε οτι απο λαθος δεν αναγραφηκε στις αρχικες ρυθμισεις οτι "οι πρωτοι 40 μιας φυλης πρεπει να συγκεντρωσουν τους απαιτουμενους ποντους και χωρια". (ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε)
3. καταρχην ο κ12 ειναι ο πρωτος κοσμος που ο νικητης αναδικνυεται με βαση ποντους και χωρια και εχει σε καθε φυλη 80 μελη. Και φυσικα βλεπουμε οπως σε ολους τους κοσμους τους ποντους των 40 πρωτων μελων. Αυτο θεωρησαμε οτι ειναι , για να βλεπουμε καλυτερα την δυναμικη μιας φυλης. Και σε καθε περιπτωση δεν βλεπουμε πουθενα ποσα χωρια εχουν συνολο οι πρωτοι 40 παικτες.! Πρεπει λοιπον να βγαλουμε τα κομπιουτερακια και να κανουμε σουμα ,για να δουμε ποσα χωρια εχουν οι πρωτοι 40????
4. Δεν ξερω αν το καταλαβαινετε, αλλα αν ισχυε αυτο που λετε για τους 40 πρωτους καθε φυλης, ο ορος "τους απαιτουμενους ποντους πρεπει να τους κατεχει ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΥΛΗ και οχι μια οικογενεια φυλων" ειναι ατοπος και δεν κολαει με τιποτα!
Πως θα μπορουσαμε να το κανουμε δηλαδη αυτο? Να σας πουμε παρτε τους πρωτους 22 απο την ΕΡΡΟΡ1 και τους πρωτους 18 απο την ΕΡΡΟΡ2 και βγαλτε μας νικητες?????
Και μονο απο αυτον τον ορο φαινεται σαφως οτι ενοει ολοκληρη μια φυλη και οχι ενα τμημα της.
 

DeletedUser

4. Οι προϋποθέσεις για νίκη που βάζετε, όντως αφορούν μια φυλή. Με τον όρο των πρώτων 40, δεν αλλάζει αυτό. Πάλι μια φυλή πρέπει να το συγκεντρώσει και όχι 2.

Mad18

Μια φυλη που βρισκετε στον Κ12 αποτελειτε απο 80 μελοι και οχι 40 ....

περι θεματος πιρουνιου δεν ξερω πως το εξηγείς .... αλλα εγω εμαθα οτι ο γραπτως λογος παντα παραμενει
που βρισκετε αυτος ο Ορος (Με τον όρο των πρώτων 40)???


στους κανονες λεει :

ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
Προϋποθέσεις για νίκη Η φυλή πρέπει να έχει 300000000 πόντους με 35000 χωριά για 672 ώρες (βάσει χρόνου)

αρα μια φυλη αποτελειτε απο 80 μελοι !!!!
 

DeletedUser8005

Αγαπητε mad18
Υπαρχουν και αλλοι τροποι να εισπραξετε ποντους πριμιουμ κανοντας τις ζωες ολων μας πιο ευκολες.
Μπορει να λειτουργειτε σαν ρομποτακια υπο την καθοδηγηση της INNO και εινι δικαιωμα σας.
Αλλα δεν μπορει 2 φυλες αποτελουμενες απο 150 ατομα περιπου να εχουν δικιο και να να το παραβλεπετε αυτο.
Φασκουμε και αντιφασκουμε?
κατι σαν τα ρευματα του Ευριπου εε? εεεεε?
 

DeletedUser

Αν και μελος της ΕΡΟΡ θα πρεπει να διαφωνησω με τους συμπαικτες μου και να τους παρακαλεσω να σταματησουν οι διαμαρτυριες για το θεμα κλεισιματος του κ12.
Εγω μαναβης ειμαι και δεν θα μου πει καμμια πελατισα ποσο θα πρεπει να πουλαω τα αγγουρακια σημερα και ποσο θα τα βαλω αυριο.Οσο γουσταρω κυριες μου. Μαγαζι μου ειναι και αλλαζω τις τιμες οτι ωρα γουσταρω.Δεν θελεις κυρια μου να παρεις απο μενα αγγουρακια ? κανενα προβλημα. Να πας σε αλλο μαναβικο.
Ετσι ειναι η ζωη παιδακια μου δυστυχως.Ειναι οφθαλμοφανες σε ολους το δικιο και το αδικο , αλλα το αφεντικο αποφασιζει για τα αγγουρακια.
 

DeletedUser18899

[mad]1. Δυστυχώς στο συμβόλαιο μου πουθενά δεν λέει πως θα πρέπει να απαντάω σε παίκτες που με λένε ψεύτη. Αντιθέτως οι κανόνες λένε πως όποιος προσβάλει έστω και έμμεσα την ομάδα διαχείρισης αποχωρεί μόνιμα από το παιχνίδι και χωρίς καν να έχει δικαίωμα για αίτηση υποστήριξης σχετικά με τον αποκλεισμό του.
Για αυτό λοιπόν και στο επόμενο παρόμοιο σχόλιο, θα αναγκαστώ να τιμωρήσω το μέλος (θα αναγκαστώ να κάνω αυτό για το οποίο πληρώνομαι δηλαδή) και να μην ασχοληθώ άλλο με το θέμα.



[/mad]

αγαπητε κυριε Mad18

δεν σας χαρακτηρισα πουθενα ψευτη, ειπα οτι για μια στιγμη δεν λετε ολες τις αληθειες, που για μενα η ασαφεια που παρουσιαζετε και δεν παραδεχεστε δημουργει μια ψευδη εικονα... αρα ψευδεστε... για να παιξω και εγω με τις λεξεις λιγο οπως σας αρεσει και εσενα...

θεωρω επισης οτι αν ειχα αδικο με 2 ποστ που εχω κανει εδω και με το υφος που γραφω θα ειχα μπαναριστει αλλα το οτι γραφω ακομα σημαινει οτι καπου εχω δικιο και ισορροπεις τις καταστασεις για να μην εκτροχιαστουν αφηνωντας μας να τα λεμε και να ξεσπαμε διχως να μας χανεις απο το πορτοφολι σου

ανηκω στην παρεα του Μητσου απο το καφε στα Ιλισια αρα καταλαβαινεις οτι εχω ενα μορφωτικο επιπεδο υψηλο θεωρω και μια κριση (απο τις εμπειριες τις επαγγελματικες μου) αρκετη που να σου πω οτι σαν επιχειρηματιας αν ειχες υπογραψει ενα τετοιο συμβολαιο με μια εταιρεια και ανεφερες αυτα τα πραγματα που λες στους κανονες και κανεις τωρα εκτος οτι θα σε κοβαν απο συνεργατη θα σου καναν αγωγη και θα σου ζητουσαν ρητρες... (αυτα στα λεω γιατι αναφερεις οτι ειναι η δουλεια αυτη που πληρωνετε....)

το οτι αλλαζεις το οριο των νομισματων για μενα κατι σημαινει... εστω απο εκει οτι παραδεχεστε τα λαθη σας... επισης θα ηθελα να μου απαντησετε αν μπορειτε σε ενα ερωτημα... αν ο κοσμος δεν ειχε 35000 χωρια πως θα εβγαινε νικητης. ειναι σημαντικο να καταλαβει ο κοσμος οτι τις ρυθμισεις πως κλεινει ο κοσμος αν θελετε εσεις...

τελος η απειλη σας οτι δεν θα ασχοληθειτε με το θεμα μας δεν υπαρχει και ειναι η δικαιολογια να αποφυγετε το θεμα μας... οπως αναφερατε ο ιδιος πληρωνεστε για αυτο... δηλαδη να ασχολειστε με εμας...

ΥΓ. εχω την ταπεινη εικονα οτι ενω ο κοσμος εχει κλεισει για νεους παιχτες εδω και καιρο εχουν γινει νεες εισοδοι, μολις εχω αποδειξεις (γιατι παντα μου αρεσει να μιλαω με αυτες) θα επανελθω.... αν μπορω βεβαια...
 

DeletedUser

Διαβαζοντας τις απαντησεις που δινουν ολοι οι διαχειριστες στα μελη της φυλης, δεν βλεπω να βγαινει ακρη, και επειδη οτι και οσο και αν παιρνουμε απαντησεις (εγω δεν πηρα καμμια απαντηση παντως στα θεματα που ανοιξα στο συγκεκριμενο τοπικ, περα απο τα τυπικα και τα "αυτονοητα"), δυστηχως κανενα μελος του κ12, και δεν μιλαω μονο για την φυλη μου , αλλα για ολους τους παικτες του κ12, δεν μπορουν να πειστουν οτι εχουν αδικο στο συγκεκριμενο θεμα. Κανεις δηλαδη δεν μπορει να μας πεισει οτι ειμαστε ελεφαντες.
Προσωπικα σταματαω εδω να ασχολουμαι με το θεμα. Δεν θα παρακαλαμε κιολας να τηρηθουν οι ρυθμισεις του παιχνιδιου, λες και μας εχει απο κοντα καμμια αντιπαλη φυλη και φοβομαστε να μην χασουμε.
Αγαπητοι διαχειριστες κρατηστε τον κοσμο ανοικτο οσο θελετε. Απο εμας ομως δεν υπαρχει κανενας λογος να ξοδευουμε χρηματα σε δυσκολους μαλιστα καιρους, σε τελειωμενους κοσμους επειδη ετσι το θελουν καποιοι.
Το πρεμιουμ στον κ12 δεν υπαρχει κανενας λογος να ανανεωθει και απο εμενα, αλλα και απο ολα τα μελη της φυλης.
Επιφυλασομαι επισης οτι θα ψαξω οσο γινετε, για να εχω επικοινωνια με καποιον ανωτερο απο τους διαχειριστες για το θεμα.
Ευχαριστω για τον πολυτιμο χρονο σας.
conan64
Βασιλης
 

Deleted User - 119632

δεν εχει νοημα δεν βγαινει ακρη. αλλο λενε στις ανακοινωσεις αλλα αλλο εννοουνε. ειναι ο πρωτος κοσμος που εμφανιζεται αυτη η προυποθεση οποτε τιποτα δεν εννπειται. ΟΠως και οι σημαιες και τα πακετα λειτουργια του παιχνιδιου ειναι αλλα οταν πρωτοβγηκαν εγινε τρελλη διαφημιση και ανακοινωσεις για το πως λειτουργουν κτλπ! λοιπον ολοι στον κ12 νομιζω παραδεχομαστε οτι η ερρορ κερδισε. ας κανουμε μια νεα φυλη με τους 40 πρωτους παικτες να βγαζουν το οριο χωριων. και αν οχι κανιβαλιζουν και σε 30-35 μερες θα ειναι κομπλε. ο κοσμος θα κλεισει και η εταιρεια θεωρω λογω δυσαρεστημενων πελατων θα χασει. Κυριε ΜΑΔ θα προτεινα να υιοθετησετε αυτο που λενε και οι δυο παραταξεις στον κ12 και να κλεισετε το κοσμο συμφωνα με αυτα που γραφει η ανακοινωση και οχι με αυτα που εννοουνται ή αν εσεις δεν μπορειτε να παρετε τετοια αποφαση να μιλησετε με τους προισταμενους σας και να τους εξηγησετε οτι οι πελατες τους εδω ειναι δυσαρεστημενοι .
 
Κορυφή