Start Up

  • Δημιουργός θέματος Quintessence
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Αναμενοντας το άνοιγμα του Κ21 και εχωντας μεγαλη απορια, θα μπορουσε καποιος απο εσας τους μεγαλους παικτες να πει και σε μας, εστω και περιλιπτικα, χωρις πολλες λεπτομερειες πως κανουν τοσο καλο start up; :D καθε φορα που ανοιγει νεος κοσμος υπαρχουν καποιοι που ξεφευγουν μπροστα αρκετα και πραγματικα εχω μεγαλη απορια πως
 

DeletedUser7354

Aνέβαζε μόνο ποράδικα...Τίποτα άλλο ΜΟΝΟ ποράδικα..Απλά πες μου τις συντεταγμένες σου να βγω κοντά σου...


Συμβουλή...
Μην περιμένεις το παίχνιδι να στο μάθει κάποιος...
Το παιχνίδι το μαθαίνεις με τον καιρό από μόνος σου...
Ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο....

επίσης..το χωριό το αναπτύσεις ανάλογα...
Με το σε τι περιοχή είσαι
Με το τι παίχτες έχεις δίπλα σου
κτλπ κτλπ....


τίποτα δεν είναι στάνταρ...


Καλή επιτυχία στην φυλετική σου καριέρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

λιγο σπαμ η απαντηση αλλα τεσπα

φιλε ο καθενας φτιαχνει τη στρατηγηκη που τον βολευει.
υπαρχουν παντως αρκετοι οδηγοι στο αντιστοιχο θεμα το φορουμ που μπορουν να σε βοηθησουν.
το μυστικο κατεμε ειναι παντως να αφιερωνεις πολλες ωρες.
 

DeletedUser

Aνέβαζε μόνο ποράδικα...Τίποτα άλλο ΜΟΝΟ ποράδικα..Απλά πες μου τις συντεταγμένες σου να βγω κοντά σου...


Συμβουλή...
Μην περιμένεις το παίχνιδι να στο μάθει κάποιος...
Το παιχνίδι το μαθαίνεις με τον καιρό από μόνος σου...
Ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο....

επίσης..το χωριό το αναπτύσεις ανάλογα...
Με το σε τι περιοχή είσαι
Με το τι παίχτες έχεις δίπλα σου
κτλπ κτλπ....


τίποτα δεν είναι στάνταρ...


Καλή επιτυχία στην φυλετική σου καριέρα.

Α μαλιστα εσυ δηλαδη εμαθες το παιχνιδι χωρις να διαβασεις guides και χωρις τη βοηθεια κανενος ε?
 

DeletedUser7354

Εγώ όταν έμαθα το παιχνίδι δεν υπήρχαν καν guides...
Και ναι...Δεν με βοήθησε κάποιος...Με βοήθησε όμως η συνέργασία με κάποιους.Έχει μεγάλη διαφορά.
 

DeletedUser25052

Μερικές φορές παίζει και αρκετά σημαντικό ρόλο η τύχη που θα έχεις με την τοποθεσία των βαρβάρων κοντά σου.
(άλλο να έχεις 3 στο 11χ11 και άλλο 6-7...)
 

DeletedUser

Όλα έρχονται απο το σωστό φαρμ... Πολλοί λένε θέλει ΚΑΨΙΜΟ... Κιόμως κάνουν όλοι λάθος, δε θέλει κάψιμο... Να μπαίνεις για 15 λεπτά καθε 1-2 ώρες είναι εντάξει.

Πολλοί ξεχωρίζουνε επιδή κάνουν σωστό φαρμ.

ΑΝ ο κόσμος έχει φαρμ, όλα στο σταρτ υπ θα εξαρτιθούν απο το φαρμ.

Ντάξει τώρα δε θα κάτσω να σου μάθω πως να φαρμάρεις, βρές το μόνος σου.

Βάλε στόχο να φαρμάρεις όσους πιο πολλούς πόρους μπορείς και χρησιμοποία τους fully + efficiently.

Αυτά απο εμένα.
 

DeletedUser25052

Serial θα συμφωνήσω κάπως μαζί σου αλλά άλλο να είσαι μόνος σου και άλλο με 3-4 co-players σε έναν λογαριασμό να είναι 20ώρες το 24ώρο μέσα σε σύγκριση με τον άλλον που είναι μόνος του που μπορεί να μπαίνει το μισό της μέρα ίσως και λιγότερο λόγω υποχρεώσεων!
Όποτε και για ένα start up παίζει ρόλο πόσες ώρες είναι on ο λογαριασμός κάνοντας ασταμάτητο φάρμινγκ!
 

DeletedUser

Serial θα συμφωνήσω κάπως μαζί σου αλλά άλλο να είσαι μόνος σου και άλλο με 3-4 co-players σε έναν λογαριασμό να είναι 20ώρες το 24ώρο μέσα σε σύγκριση με τον άλλον που είναι μόνος του που μπορεί να μπαίνει το μισό της μέρα ίσως και λιγότερο λόγω υποχρεώσεων!
Όποτε και για ένα start up παίζει ρόλο πόσες ώρες είναι on ο λογαριασμός κάνοντας ασταμάτητο φάρμινγκ!

Εγώ διαφωνώ εδώ φίλε...

Άμα έχεις 5 νυκες και 5 αμυντικά, στέλνεις με γύρες. Και αν φαρμάρεις σωστά, κάθε γύρα θα θέλει 10 λεπτά μάξιμουμ. Κάθε 2 ώρες να στέλνεις για 10 λεπτά ότι γυρνάει είναι εντάξει. Δε χρειάζεται να στέλνεις καθε 15lc
που γυρνάει ανα refresh...

Στης πρώτες μέρες όμως όταν εχει μέχρι μισή νυκε θα πρέπει να μπαίνεις πιο συχνά, αλλά πάλι το ίδιο είναι. ΜΑΞΙΜΟΥΜ 3 co-players αν μπορούν να μπαίνουν για 15 λεπτά κάθε 2 ώρες αυτό αρκεί για να παίρνεις ληστές, αν έχεις τον απαραίτιτο στρατό και τρόπο για φαρμ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΩΡΕΣ ΟΝ, σε τεράστιους κόσμους όμως άμα τρως πλάνο 20,000 επιθέσεις τότε ναι χρησιμεύει το ΚΑΨΙΜΟ.
 

DeletedUser25052

Κάτι διαφορετικό λες αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα απόψεις ανταλλάζουμε αδελφέ. :D
 

DeletedUser

Εγώ διαφωνώ εδώ φίλε...

Άμα έχεις 5 νυκες και 5 αμυντικά, στέλνεις με γύρες. Και αν φαρμάρεις σωστά, κάθε γύρα θα θέλει 10 λεπτά μάξιμουμ. Κάθε 2 ώρες να στέλνεις για 10 λεπτά ότι γυρνάει είναι εντάξει. Δε χρειάζεται να στέλνεις καθε 15lc
που γυρνάει ανα refresh...

Στης πρώτες μέρες όμως όταν εχει μέχρι μισή νυκε θα πρέπει να μπαίνεις πιο συχνά, αλλά πάλι το ίδιο είναι. ΜΑΞΙΜΟΥΜ 3 co-players αν μπορούν να μπαίνουν για 15 λεπτά κάθε 2 ώρες αυτό αρκεί για να παίρνεις ληστές, αν έχεις τον απαραίτιτο στρατό και τρόπο για φαρμ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΩΡΕΣ ΟΝ, σε τεράστιους κόσμους όμως άμα τρως πλάνο 20,000 επιθέσεις τότε ναι χρησιμεύει το ΚΑΨΙΜΟ.
αν τρως 5000 δεν θελει εε?

και επι του θεματος δεν νομιζει να βρεθει ΚΑΝΕΙΣ μα ΚΑΝΕΙΣ να σου δωσει σταρτ υπ και οπως ειπαν
και τα παιδεια το καθε σταρτ υπ ειναι της στιγμης οπου σε βγαλει η πυξιδα
 

DeletedUser

πως να φαρμαρεις, οταν περνεις 1/1/2 απο καθε barb.. γιαυτο εχω αυτη την απορια. Ειχα μπει στον 19 και ενω περναγα ωρες και ωρες online για να farmαρω συνεχεια το 1/1/2 δεν μου το επετρεπε
 

DeletedUser26973

οπως καταλαβαινεις το 1/1/1 που αναφερεις ειναι οτι ερχοσουν παντα δευτερος! Αν πηγαινες παντα δευτερος και δεν εκανες τπτ για να το αλλαξεις η δεν βρηκες τροπο για να μην πηγαινεις παντα δευτερος τοτε φιλε σορρυ η θεση του δευτερου σου αξιζει ;)

Δεν ειναι flame αλλα ειναι θεμα επιμονης! Αμα δεν βρηκες μονος σου την λυση για το θεμα σου οι αλλοι περιμενεις να στην πουνε? που αυριο μπορει να ειναι απεναντι σου?
 

DeletedUser4641

[yio]Μάλλον το θέμα είναι πολύ ακαδημαϊκό για μένα, η άποψή μου όμως πάντα ήταν και θα είναι ότι το παν είναι να ξεκινάς στον κόσμο με "καλούς" συνεργάτες. Αν στην περιοχή που θα ξεκινήσεις καταφέρεις με την παρέα σου να επιβάλεις την ισχύ σου, τότε και το φαρμινγκ θα είναι πετυχημένο, και οι πόροι θα μπορούν με ταχύτητα να ανταλλάσονται και η Φυλή σου θα ισχυροποιηθεί. Η επιτυχία όλων γίνεται σύντομα και προσωπική σου επιτυχία ώστε να καταφέρεις να βρεθείς στους "ισχυρούς" του κόσμου. Φυσικά ο προσωπικός μου στόχος δεν ήταν ποτέ να βρεθώ στην κορυφή της κατάταξη, θεωρώ ότι αν βρεθώ στην 20άδα είναι ιδανικό για τον χρόνο που διαθέτω στο παιχνίδι.[/yio]
 

DeletedUser

οδηγος σταρτ απ

υπαρχουν οδηγοι και αμα ψαχνεις θα βρεις και αλλους το θεμα ειναι ολιγον και το ''καψιμο'' καθως και οπως προυπωθηκε και ρολο παιζει και η περιοχη που θα βγεις
 

DeletedUser

[yio]Μάλλον το θέμα είναι πολύ ακαδημαϊκό για μένα, η άποψή μου όμως πάντα ήταν και θα είναι ότι το παν είναι να ξεκινάς στον κόσμο με "καλούς" συνεργάτες. Αν στην περιοχή που θα ξεκινήσεις καταφέρεις με την παρέα σου να επιβάλεις την ισχύ σου, τότε και το φαρμινγκ θα είναι πετυχημένο, και οι πόροι θα μπορούν με ταχύτητα να ανταλλάσονται και η Φυλή σου θα ισχυροποιηθεί. Η επιτυχία όλων γίνεται σύντομα και προσωπική σου επιτυχία ώστε να καταφέρεις να βρεθείς στους "ισχυρούς" του κόσμου. Φυσικά ο προσωπικός μου στόχος δεν ήταν ποτέ να βρεθώ στην κορυφή της κατάταξη, θεωρώ ότι αν βρεθώ στην 20άδα είναι ιδανικό για τον χρόνο που διαθέτω στο παιχνίδι.[/yio]

Σωστός σε όλα...
 

DeletedUser

πως να φαρμαρεις, οταν περνεις 1/1/2 απο καθε barb.. γιαυτο εχω αυτη την απορια. Ειχα μπει στον 19 και ενω περναγα ωρες και ωρες online για να farmαρω συνεχεια το 1/1/2 δεν μου το επετρεπε

Ποια ηταν η αναλογια σου σε αδειες γεματες?
Εγώ όταν έμαθα το παιχνίδι δεν υπήρχαν καν guides...
Και ναι...Δεν με βοήθησε κάποιος...Με βοήθησε όμως η συνέργασία με κάποιους.Έχει μεγάλη διαφορά.

Εσυ οταν ξεκινησες το παιχνιδι ελαχιστοι το 'ηξεραν'.Τωρα τι νομιζεις θα πετυχει αυτος ο παικτης σε ενα κοσμο που τουλαχιστουν 1-2 στο 9χ9 του θα ξερουν το κλασσικο start-up(rush lc,iron mine,stable-barracks κτλ...)?
 

DeletedUser19040

Το σταρτ απ δεν ειναι συγκεκριμενο ειναι ασταθες παιζουν πολλα ρολο.υπαρχουν ατομα που εχουν ανακοινωση το δικο τους σταρτ απ αν πας στην αναζητηση του εξτερναλ θα το δεις παρε ιδεες δεν χρειαζετε να ακολουθησεις καταγραμα αυτα που γραφουν,να εισαι μοναδικος αν μπορεις ξεχωριστος απο το καθημερινο εγω σου πρωτεινο να κανεις αυτο που κανω και εγω παρε 2-3 γνωσεις απο καποιον ψαχνε το φορουμ και του νετ και γενικοτερα αλλον χωρον μιλα με φιλαρακια σου βαλε και το μυαλο σου να δουλεψει και ετσι και καλος θα γινεις αλλα και το βασικοτερο ξεχωριστος,ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα.
 
Κορυφή