ΜΑΧΕΣ-ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΗΧΟΣ ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ

  • Δημιουργός θέματος Gakoy
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Καλησπέρα οι φυλετικές μάχες θα γινόταν ποιο ενδιαφέρον κατά την γνώμη μου αν στις αναφορές υπήρχε κάποιο link και βλέπαμε μάχη!δηλαδή αντί για σκέτες αναφορές να βλέπαμε κάτι παρόμοιο με αυτό Tribal Wars Battle Song θα είχε περισσότερη διασκέδαση έτσι ας το δει η ομάδα διαχείρισης δεν νομίζω να είναι κακή ιδέα
 

DeletedUser

Τελειο το βιντεο και τελεια η ιδεα θα ηταν πολυ ωραιο!
 

DeletedUser

Ο σκοπος του παιχνιδιου δεν ειναι τα special effects..;-)
 

DeletedUser

όχι απλά καλή ιδέα είναι κάτι που θα φέρει νέα άτομα στο παιχνίδι εγώ έχω μιλήσει και με παίχτες και άσχετους οι οποιοι λένε θα γούσταρα ποιο πολύ να έβλεπα μάχη,,,και άλλοι που δεν παίζουν λένε,έλα ρε φιλε ένα παιχνίδι browser το οποιο δεν βλέπεις ούτε μάχη είναι βαρετό


αυτοί που παίζουν ξέρουν ότι δεν είναι βαρετό μα θα είχε περισσότερη φάση βλέποντας μάχη. Αν ήταν δυνατό επειδή σαν browser δεν μπορείς να δεις στην κάθε φάση, p.x. ανά περίπτωσης άλλο στην ανίχνευση,καθάρισμα χωριου και άριστοι που πάνε στο χωριο και σηκώνουν σημαία ας πούμε, που μέσα θα έχει το όνομα της φυλής,βοήθεια να βλέπουμε τον στρατό να έρχεται στο χωριο και να καλωσορίζεται από τον στρατό και τον παλαντίνο και διαφορα τέτοια, ας το κάνει η ομάδα διαχείρισης ψηφοφορία και αν αρέσει που θα αρέσει δηλαδή ας το στείλει στους γερμανούς να φτιάξουν beta έκδοση.
 

DeletedUser

δεν ειναι αυτο το νοημα του παιχνιδιου
και για να προτεινεισ κατι τετοιο δν εχεις καταλαβει το νοημα του παιχνιδιου :)
 

DeletedUser18787

Υπαρχουν και καποιοι που παιρνουν αναφορες μαχης καθε λεπτο. Σκεφτειτε το και αυτο λιγο
 

DeletedUser

μίλησα για link που οποιος θέλει το πατάει και βλέπει την μάχη όχι κάθε φορα που ανοίγεις αναφορά να βγαίνει ένα βίντεο!


η και στις επιθέσεις με αριστοκράτη να έχει ένα βίντεο που θα δείχνει της ομαδικές επιθέσεις και βλέπουμε πως κόβονται από τα αμυντικά κα λοιπά η αλλιώς πως σκοτώνονται τα αμυντικά και περνάει ο άριστος την κάθε φορα

επιθέσεις 1 sec. για κάθε άριστο διαφορα η 2 sec για κόσμους k20 και μετά αν μείνει αυτό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18787

Σε αυτο αναφερομαι κι εγω. Δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις χρονο για να βλεπεις τετοια πραγματα απο τη στιγμη που 'βρεχει' αναφορες, ειτε το θες ειτε οχι :D
 

DeletedUser

άλλη φάση αυτή όταν έχεις έναν στόχο που θα πυξιδιασεις κάτσε δεστο σε βιντεάκι και άμα δεν γουστάρεις πες να το καταργήσουν εγώ πολύ θα το γούσταρα


ότι αναφορά θες δες φιλαράκι εγώ θα γούσταρα να μπορώ να βλέπω τις μάχες
 

DeletedUser

Βλέποντας το video, μου ήρθε μία ιδέα.

Να προσθεθούν όπλα στους καταπέλτες και να έχεις επιλογές.
Να μπορείς δηλαδή να επιλέξεις τι να ρίξεις. φωτιά , πέτρα , ........ και κάθε υλικό να κάνει διαφορετική ζημιά.
 

DeletedUser

Βλέποντας το video, μου ήρθε μία ιδέα.

Να προσθεθούν όπλα στους καταπέλτες και να έχεις επιλογές.
Να μπορείς δηλαδή να επιλέξεις τι να ρίξεις. φωτιά , πέτρα , ........ και κάθε υλικό να κάνει διαφορετική ζημιά.


πολύ καλο και αυτό αν και πρέπει να μπει σε ερευνα να δούμε αν το θέλουν γιατί θα περιπλέξει τα πράματα
 

DeletedUser

και το τοιχος να εχει επιλογες!!!!

να υπαρχει μεγαλο πετρινο αλλα αδυναμο στους καταπελτες φωτιας
ή μικροτερο αλλα 3πλο στρωμα αλλα αδυναμο στους στρατιωτες με σκαλα!

επισης πιστευω οτι καλο θα ηταν να εβλεπες την μαχη κ ενα ελεγες εσυ στον στρατο τι να κανει! πχ να πανε τοσοι απο εκει τοσοι απο την αλλη!

τι λετε?
 

DeletedUser

ξεφύγαμε λίγο νομίζω εγώ μίλησα για αναφορές όπου μπορείς να βλέπεις την μάχη κοιτάξτε την πρώτη σελίδα,για τα υπόλοιπα απλά ανοίξτε άλλο θέμα.
 

DeletedUser

Πράγματι αυτή η ιδέα..θα ήταν εκπληκτική...τουλάχιστον ας μην είναι και κανένα τρομερό βιντεο ας είναι ενα μικρό βιντεάκι.
 

DeletedUser18787

Εχετε μπερδεψει τις φυλετικες με το Age of Empires... Θελετε και βιντεο στις αναφορες...
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
 

DeletedUser

egw nomizw pws tha itan TELIA IDEA to videaki stis anafores. tha ekane poli pio endiaferon to paixnidi! opios den thelei i variete DEN ta vlepei. APLO!! egw psifizw me 1000 na ginei auto pou protinan! na ginei na ginei!!!



[mars]Προειδοποίηση για greeklish.


by Marsian[/mars]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

θελεις οταν βλεπεις να σου κατακτουν τα χωρια να λες

"τουλαχιστον δεν παρεδωσα τα οπλα αμαχητι" ....?
 

DeletedUser29136

Πολυ καλη ιδεα, αν το φανταζομαι καλα εννοεις κατι σαν προσωμειτωτη μαχης σε οπτικοακουστικο υλικο, καλο φαινεται...
Αν και μου φαινεται ισως μη υλοποιησιμο, ενδεχεται να βαρυνει το game παρα πολυ :/
 

DeletedUser

δεν θα βαρύνει καθόλου το παιχνίδι με αυτό,είναι πρόσθετη λειτουργία που θα επιτρέπει μόνο όταν πατάς το link να βλέπεις μάχη.
 
Κορυφή