Αρένα

  • Δημιουργός θέματος dimisgounarelos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Πριν το τέλος του μάστερ είχε αναφερθεί ότι θα γίνει ένα τουρνουά αρένας. Τελικά ούτε το τουρνουά αυτό έγινε αλλά ούτε και είχαμε κάποια ενημέρωση για αναβολή του. Το τουρνουά αυτό αντικαταστάθηκε από τον hp ή θα γίνει μετά το τέλος του? Ήδη υπάρχουν αρκετοί παίχτες που ξέρω και θα ήθελαν την υλοποίηση αυτού του τουρνουά, αλλά παρακαλώ το θέμα να μην κλειδώσει για να φανεί και η ζήτηση που υπάρχει για αυτό γενικότερα.
 

DeletedUser

αρκετα καλη ιδεα που θα διαφημησει αρκετα τον σερβερ μας !!!
 

DeletedUser28972

μακαρι να γινει και θα εχει πολλους υποστηρικτες,ομως αν ετοιμαζοταν κατι,θα ειχαμε λογικα ενημερωθει.Παρακαλω τον αντμιν που θα πει "θα βγει σχετικη ανακοινωση.Κλειδωνει" να δωσει τουλαχιστον καποιες περαιτερω πληροφοριες.
 

DeletedUser

μακαρι φιλε μου να βγει σχετικη ανακοινωση αλλα πρεπει να δουνε πως υπαρχει πολυς κοσμος που το υποστηριζει
 

DeletedUser28972

δεν ειναι αυτο το θεμα.το ξερουν οτι ο κοσμος υποστηριζει τετοια πραγματα.απλα οι ιδιοι δεν κερδιζουν κατι, ουτε παραπανω χρηματα,ουτε κατι αλλο.Απο τη στιγμη δεν εχουν κερδος,δεν βιαζονται ιδιαιτερα να κανουν κατι τετοιο.
 

DeletedUser28224

+1 θα εχει μεγαλο ενδιαφερον ενα τουρνουα


δεν ειναι αυτο το θεμα.το ξερουν οτι ο κοσμος υποστηριζει τετοια πραγματα.απλα οι ιδιοι δεν κερδιζουν κατι, ουτε παραπανω χρηματα,ουτε κατι αλλο.Απο τη στιγμη δεν εχουν κερδος,δεν βιαζονται ιδιαιτερα να κανουν κατι τετοιο.

μια χαρα κερδος θα χουν γτ για να μπεις σε αρενα θες πρεμ οποτε θα εχουν κερδος!
 

DeletedUser

Αφου θα πληρωνουν ολοι για να μπουν θα εχουν κερδος
 

DeletedUser28972

εγω θα το προτιμουσα χωρις υποχρεωτικο πρεμ, ή θα μπορουσε να μην υπαρχει καν η επιλογη του πρεμ, ετσι ωστε να παιζουν ολοι ως ισο προς ισο.αν υπαρχουν ολα αυτα (πρεμ,βοηθος,διαχειριστης λογαριασμου και οτι αλλο εχουν εφευρει για να βγαλουν χρηματα) τοτε θα κερδιζει ο πιο πλουσιος και ο καλυτερος. η εστω αν δεν γινει αυτο,ας μην ειναι υποχρεωτικο το πρεμ τουλαχιστον,εγω δε γουσταρω να δωσω λεφτα,πρεπει να μη συμμετεχω?
 

DeletedUser

μα δεν καταλαβαινεις πως αμα δεν εχει πρεμ για να μπεις δεν υπαρχει εξτρα κερδος για τους ιδιοκτητες ?αλλωστε η νικητρια φυλη μπορει να κερδισει πρεμ
 

DeletedUser28972

και εσυ δεν καταλαβαινεις οτι ειναι παιχνιδι στρατηγικης και αλλοιωνεται η αξια του ολο και περισσοτερο με αυτα του πρεμ.εχει ηδη καταφερθει να μην γινεται να παιξεις ν1 χωρις βοηθο.ας κερδισει η εταιρεια αλλα δεν θα μας υποχρεωνετε για τα παντα να πληρωνουμε.τουλαχιστον αυτο που θα ειναι κατι ενδιαφερον μεσα σε αυτο το καλοκαιρι,ας ειναι δωρεαν.αυτοι δεν θα χασουν χρηματα για να το κανουν,εγω γιατι να χασω και μαλιστα υποχρεωτικα?οποιος θελει ας μπορει να βαλει,αλλα τουλαχιστον να γινεται να μπουμε και χωρις πρεμ.
 

DeletedUser

φιλε θα απαντησω αλλα δεν θελω και να γινει διαλογος !?!!
το να πληρωνεις ειναι δικαιωμα του καθενος ομως οπως και στις κανονικες αρενες ετσι και σε ενα τουρνουα πρεπει να πληρωνεις για να μπεις .αλλωστε η νικητρια ομαδα θα κερδισει λογικα πρεμ
επισης ν1 πραγματι μου φαινετε παρα πολυ δυσκολο να παιξεις χωρις πρεμ αλλα ν2 ν3 δεν ειναι αδυνατον
ομως μονο αυτοι ειναι οι παικτες που θελουν πραγματι να πραγματοποιηθει αυτη η ιδεα ?ή ειναι παραπανω !?
 

DeletedUser28972

γιατι να μην γινει συζητηση?για αυτο ανοιχτηκε το θεμα,δεν ειμαστε εκτος θεματος.εγω σου λεω οτι απο τους παικτες που θα ηθελαν να συμμετεχουν :
το 1/2 δεν εχει καν ακκ στο εξτερναλ,και απο το 1/2 που εχει,το 1/5 εχει δει το θεμα.
τα 2/3 δεν εχουν πρεμ
 

DeletedUser

μπορουν να ποσταρουν αυτοι που εχω θεμα εδω ωστε να εκφρασουν την αποψη τους
αλλωστε ουτε εγω πληρωνω ποτε αλλα για κατι τετοιο θα δωσω 30 ποντους πρεμ
 

DeletedUser28972

μπορουν να ποσταρουν αυτοι που εχω θεμα εδω ωστε να εκφρασουν την αποψη τους
αλλωστε ουτε εγω πληρωνω ποτε αλλα για κατι τετοιο θα δωσω 30 ποντους πρεμ
δεν εχει νοημα να συζηταμε για κατι που δεν εχει ανακοινωθει καν.ΑΝ ποτε ο μαριος ή καποιος αντμιν ανακοινωσει κατι τετοιο,τοτε θα ξαναμιλησουμε για αυτο.Εγω απλα εξεφρασα την γνωμη μου και μαλιστα σιγουρα η ζητηση θα πεσει αν χρειαζεται πρεμ.Μιας και γυροι που δινουν πρεμ γινονται μια φορα τη βδομαδα και γινεται παντα ο κακος χαμος,μονη λυση ειναι η αγορα ποντων, που πολυς κοσμος δεν θελει,αρα απλα ειναι τα πραγματα.αντι να γινει ενα μεγαλο γεγονος για σπιντερς ελληνες και αλλων χωρων, θα γινει τουρνουα με περιπου 3/5 λιγοτερα απο το αλλο,καθαρα για εταιρικα κερδη.
 

DeletedUser

Θα μπορούσαν να υπάρχουν δωρεαν συμμετοχές στους προτους γύρους και από τα προημιτελικά-ημιτελικά ίσως και λίγο πιο πριν (ανάλογα και πόσες ομάδες θα συμμετείχαν) να έπρεπε να πληρώσεις. Έτσι και όσοι έμπαιναν μόνο για πλάκα δεν θα χρειαζόταν να πληρώσουν αλλά όσοι στόχευαν ή βρέθηκαν να διεκδικούν το βραβείο (οι οποίοι λογικά έτσι κι αλλιώς θα πληρώσουν για πρεμ κατά τη διάρκεια του τουρνουά για να φτάσουν σε αυτό το σημείο) θα πρέπει να πληρώσουν για τη συμμετοχή τους. Όπως λέει και ο παπατζίμις δεν χρειάζεται να ανοίξει συζήτηση πάνω σε πράγματα που δεν έχουν γίνει και πριν μια βασική ενημέρωση από τους άντμινς και πόσο μάλλον σε τόσο "ειδικές" ρυθμίσεις όπως τα από πάνω αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια απάντηση σε αυτό από τους άντμινς.
 

DeletedUser

λοιπον παπατζιμη
αρενα=πρεπει να χεις πρεμ

αν ηταν χωρις πρεμ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΕΝΑ
σκεψου λιγο κυκλικα και οχι μονο με το στενομυαλο κεφαλι σου σε παρακαλω :)

επισης,για να γινει καλο τουρνουα πρεπει να δινει ενα βραβειο στην νικητρια φυλη,
ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΟΜΩΣ αν δεν κερδισουν τιποτα παρα τους λιγους που θα βαλλουν?
μηπως να βγει χαμενη κιολας η εταιρια?

σε παρακαλω μην απαντησεις επειδη το καταφερες παλι να βγουμε εκτος θεματος!
αν θες σβησε τα ποστ σου να τα σβησουν και οι αλλοι να μινει το θεμα καθαρο...

πιστευω οτι θα καταλαβεις
 

DeletedUser

λοιπον παπατζιμη
αρενα=πρεπει να χεις πρεμ

αν ηταν χωρις πρεμ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΕΝΑ
σκεψου λιγο κυκλικα και οχι μονο με το στενομυαλο κεφαλι σου σε παρακαλω :)

επισης,για να γινει καλο τουρνουα πρεπει να δινει ενα βραβειο στην νικητρια φυλη,
ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΟΜΩΣ αν δεν κερδισουν τιποτα παρα τους λιγους που θα βαλλουν?
μηπως να βγει χαμενη κιολας η εταιρια?

σε παρακαλω μην απαντησεις επειδη το καταφερες παλι να βγουμε εκτος θεματος!
αν θες σβησε τα ποστ σου να τα σβησουν και οι αλλοι να μινει το θεμα καθαρο...

πιστευω οτι θα καταλαβεις

για να μπούμε στο ζουμί του ποστ εσυ το θεωρεις καλή ιδεα ?
 

DeletedUser28972

ωραια για να ξεκαθαρισω την θεση μου εγω οταν ειχα προτεινει την ιδεα,την ειχα ονομασει τουρνουα σπιντ και οχι αρενας,γι'αυτον ακριβως τον λογο.γκοκου(και οι υπολοιποι βεβαια),σκεψου οτι σε κοσμους (π.χ. o νεος Ηp) δεν υπαρχει ουσιαστικη υποχρεωση για πρεμ,μιας και το οριο δωρεαν απαικτων φουλαρει αρκετες μερες μετα το ανοιγμα του γυρου..κι ομως δεν νομιζω οτι η εταιρια εχασε χρηματα.αντιθετα,κερδισε.και δινεται πρεμ στους νικητες.προσπαθω να μην ειμαι στενομυαλος και νομιζω οτι αυτο που λεω δεν ειναι κατι περιεργο.πως πιστευεις οτι θα βγει ζημιωμενη η εταιρια,αν ειναι δωρεαν η εισοδος, οταν ανοιξε κοσμος με 2000 δωρεαν θεσεις, ο οποιος δινει πρεμιουμ?δεν πιστευω οτι λεω κατι παραλογο.δεν σου απαγορευσε κανεις να αγορασεις πρεμιουμ,οποτε ουσιαστικα δεν σε επηρεαζει κι ολας.
 

DeletedUser

γιατι ζητατε συνεχως ενα τουρνουα αρενας αφου πριν καν αρχησει ειναι γνωστοι οι 20 παιχτες το πολυ που θα ειναι οι 4 ομαδες των ημιτελικων ισος λεω και πολλους....οπως και να το κανεις ξερουμε ποιοι ξεχωριζουν και ειδικα απο την στιγμη που θα ειναι τουρνουα οπως λες αρα premade φυλες που θα ειναι και γνωστες πριν καν αρχησει θα ξερεις και που θα φτασεις οποτε ποιο το νοημα ενος τουρνουα οεο? παιχτε κανα σπιντακι εκει να περναει η ωρα σας και καλα ειναι αλλωστε μονημος κλαιγεστε οτι δεν υπαρχουν σπιντ μπενουν σπιντ κλειγεστε για τις ωρες αλλαζουν οι ωρες παλι δεν σας βολευει γιατι δεν μπορειτε να μπειτε 4ωρο η θελετε να πατε για μπανιο και σας ενοχλη... με λιγα λογια μοναχοφαιδες.... δεν γινετε να τα εχουμε ολα δικα μας στην τελικη οσοι λετε αρενα αρενα κτλ κτλ το 90% ακομα δεν εχει μαθει τιποτα... οσο για το πρεμ πως θες ρε αδερφε να παιξεις αρενα που θεωρειτηκα πρεπει να εισαι γρηγορος χωρις πρεμ? θα αναγνωριζεις με το να στελνεις επιθεση εσυ να βρεις τι μοναδα? μεχρι να το κανεις ποσες πυξιδες θα μετρησεις? θα αλλαζεις τα χωρια ενα ενα? και οταν εχεις 20 σπαθακια θα προλαβεις να αλλαξεις και 2 ολοκληρα μπορω πω... για να μην μιλησουμε καν για σταρτ υπ που εσυ θα φαρμαρεις 5 βαρβαρα ενω οι υπολοιποι το μισο χαρτη... ειπαμε τα θελουμε ολα δικα μας ομως εταιρια θελουμε τουρνουα σπιντ βαλε μας και πρεμ ομως παρακαλω για να μπορεσουμε να παιξουμε σωστα:rolf:
 
Κορυφή