ΗΘΙΚΟ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser17304
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser17304

Νομιζετε οτι ειναι χρησιμη η διατηρηση του ηθικου σε προχωρημενους κοσμους;
μηπως αναλογα με το ποσο εχει προχωρησει ο κοσμος το ηθικο δεν θα επρεπε να υπαρχει απο καποια στιγμη και μετα;
ειναι δικαιο να χρειαζεται καποιος τα 4πλασια επιθετικα τουλαχιστον για να καθαρισει ενα χωριο απλα επειδη ο αντιπαλος εμεινε στασιμος και δεν αναπτυξε το λογαριασμο του;
μηπως θαηταν καλο το ηθικο να λειτουργει οπως η αναλογια 1/20;
δλδ για καποιο ορισμενο χρονικο διαστημα;
 

DeletedUser

καλα αυτα που λες αλλα εχει γινει πολλες φορες τετοιο θεμα και δεν προτειθετε να αλλαξη η ρυθμιση
 

DeletedUser

Καλή ιδέα αλλά η ρύθμιση δεν θα αλλάξει τόσο εύκολα αλλά αν δεν κάνω λάθος νομίζω υπάρχουν κόσμοι χωρίς ηθικό ή υπήρχαν πιο παλιά.
 

DeletedUser17304

H ρυθμιση μπορει να αλλαξει
σε παλαιοτερο κοσμο στο τελος του το ηθικο εξαφανηστικε
νομιζω οτι ειναι στο χερι των αντμιν η διατηρηση του ή οχι,
χωρις να ειμαι και 100% σιγουρος
αλλα εχω την εντυπωση πως ετσι ειναι,οπως και το κοστος του νομισματος(στον κ2 ειχε εξαφανηστει το ηθικο και ειχε μειωθει στο μισο το κοστος του νομισματος)

αν παντως ειναι κατι που μπορει να αλλαξει,καλο θα ηταν να αλλαζε κατα τη γνωμη μου
 

DeletedUser

Το ηθικό συνήθως ή δεν υπάρχει από την αρχή κάποιου κόσμου ή το βγάζουνε προς το τέλος.
 

DeletedUser17304

υπαρχει καποια απαντηση για αυτο θεμα;
ειναι κατι που μπορει να γινει;
 

DeletedUser

το ηθικο ειναι οτι χειροτερο εχει φτιαχτει ποτε! οτι χειροτερο!
 

DeletedUser

Δεν το λές και ό,τι χειρότερο.Φαντάσου εσένα να είσε 3.000 πόντους σε ένα κόσμο για παράδειγμα και να μπορεί ένας παίκτης 2.000.000-3.000.000 πόντους να μπορούσε να σου επιτεθεί.Αλλά δεν είμαι και υπέρ του ηθικού.Στους προχωρημένους κόσμους που λειτουργούν 6-8 μήνες θα ήταν καλά αυτόματα στους 6 μήνες να μπορούσε το ηθικό να βγεί αυτόματα αυτό θα ήταν καλό και σαν ρύθμιση κάποιου κόσμου!
 

DeletedUser17304

μα η προταση δεν αφορα στην καταργηση του ηθικου
απλα μετα απο σχετικα αρκετο καιρο να το καταργει αυτοματα το συστημα
περιπου οτι γινετε και με την αναλογια 1:20 που ισχυει για 60 μερες αν δεν κανω λαθος

το ηθικο ας ισχυει πολυ περισοτερο
αλλα δεν ειναι δικαιο νομιζω να ισχυει για παντα
 

DeletedUser

Δεν το λές και ό,τι χειρότερο.Φαντάσου εσένα να είσε 3.000 πόντους σε ένα κόσμο για παράδειγμα και να μπορεί ένας παίκτης 2.000.000-3.000.000 πόντους να μπορούσε να σου επιτεθεί.Αλλά δεν είμαι και υπέρ του ηθικού.Στους προχωρημένους κόσμους που λειτουργούν 6-8 μήνες θα ήταν καλά αυτόματα στους 6 μήνες να μπορούσε το ηθικό να βγεί αυτόματα αυτό θα ήταν καλό και σαν ρύθμιση κάποιου κόσμου!

γιατι να μπω σε εναν τετοιο κοσμο??
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δίκαιο είναι, φέρνει ισορροπία στο παιχνίδι. Δεν βρίσκω λόγο να καταργηθεί. Εκτός και αν θέλουμε να ορίσουμε κάποιον κόσμο έτσι από την αρχή για να ευνοηθούν οι ισχυρότεροι παίκτες.
 

DeletedUser

σε καποια στιγμη του παιχνιδιου φευγει το ηθικο... εσυ για ποιον κοσμο αναφερεσε?
 

DeletedUser

Εννοεί γενικά σε προχωρημένους κόσμους το ηθικό να φεύγει αυτόματα.
 

DeletedUser

οταν ο κοσμος ειναι προς κλεισιμο φευγει!
μεχρι τοτε...
 
Κορυφή