2-3 πραματα

  • Δημιουργός θέματος Dolan
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

εχουν περασει καμποσα χρονια απο την τελευταια φορα που ασχοληθηκα σοβαρα με το game και εχω μερικες ερωτησεις.

ξερω πανω-κατω τα pay to win features, αλλα δε καταλαβαινω πως λειτουργουν οσον αφορα το κτησιμο. ξοδευω ποντους μια φορα και μου μειωνει το χρονο κτισηματος κατα 50%; η μπορω να το σπαμαρω εως οτου, εφοσον εχω απειρους πορους και πρεμιουμ, μπορω να χτισω full χωριο σε μερικα λεπτα; αν ειναι το 2ο ειναι πολυ κριμα.

περα απο τις σημαιες, την αυξημενη παραγωγη πορων και το γρηγορο κτισημο, υπαρχει αλλο p2w προνομιο; ελπιζω οχι. :(

επισης, βγαινουν πια κοσμοι χωρις τετοιου ειδους πραματα (η τουλαχιστον σε μειωμενο βαθμο);;; αν ναι, φαινεται στις ρυθμισεις του κοσμου;
 

DeletedUser31486

Φουλη ο τελευταιος κοσμος ΧΩΡΙΣ ΠΑΥ ΤΟΥ ΟΥΙΝ ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΟΝ ΝΕΤ....μαθε να πληρωνεις τωρα ....μουχαχαχαχαχα

υγ

δν ξερω εαν δν υπαρχουν σε αλλους σερβερ οπως γερμανικους....
 

DeletedUser32173

ξερω πανω-κατω τα pay to win features, αλλα δε καταλαβαινω πως λειτουργουν οσον αφορα το κτησιμο. ξοδευω ποντους μια φορα και μου μειωνει το χρονο κτισηματος κατα 50%; η μπορω να το σπαμαρω εως οτου, εφοσον εχω απειρους πορους και πρεμιουμ, μπορω να χτισω full χωριο σε μερικα λεπτα; αν ειναι το 2ο ειναι πολυ κριμα

Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι το δεύτερο.Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό,γιατί αν σου περισσεύουν,σκας καμιά 40αρα πρεμ και τελείωσε το θέμα.(ένα κτήριο που θέλει 30 ώρες πχ αρχικά με πρώτη μείωση πας στις 15 ώρες και ξοδεύεις 10 πρεμ.Με την δεύτερη μείωση πας στις 7μιση ώρες και έχεις ξοδέψει 20 πρεμ.Με την τρίτη 3 ώρες και 45 λεπτά και έχεις ξοδέψει 30 πρεμ...)Σε αυτό το σημείο καλό είναι να σταματήσει κάποιος χδ. Έχεις ήδη εξοικονομήσει σχεδόν 27 από τις 30 ώρες που ήταν αρχικά! Βέβαια αυτό αξίζει μόνο για κτήρια άνω των 8 ωρών για μένα.( Για ένα 8ωρο κτήριο σκας 20 πρεμ και σε ένα 2ωρο είσαι έτοιμος).

περα απο τις σημαιες, την αυξημενη παραγωγη πορων και το γρηγορο κτισημο, υπαρχει αλλο p2w προνομιο; ελπιζω οχι.
Αν κατάλαβα καλά,πρόσφατα υπήρξε διαθέσιμο ένα event στο οποίο είχες την δυνατότητα να εξαργυρώσεις κάποιους πόντους και σαν αντάλλαγμα έπαιρνες κατα 10% αυξημένη παραγωγή σιδήρου σε ένα συγκεκριμένο χωριό για πάντα.(Ή μέχρι να παρατήσεις τον κόσμο :D )

επισης, βγαινουν πια κοσμοι χωρις τετοιου ειδους πραματα (η τουλαχιστον σε μειωμενο βαθμο);;; αν ναι, φαινεται στις ρυθμισεις του κοσμου;
Έχεις αρκετά ενδιαφέρον απορίες,εδώ με πιάνεις αδιάβαστο χδ. Καλό θα ήταν κάποιος αρμόδιος να απαντήσει αυτό το θέμα αν γίνεται.Πάντως φαντάζομαι,πως αν το ζητήσουν οι παίκτες μπορεί να ανοίξει και καλά ένας κόσμος με ειδικές ρυθμίσεις(να μην επιτρέπεται να αγοράζεις πόρους,να μην υπάρχει βοηθός πρεμ κτλ κτλ κτλ)
 

DeletedUser10824

Για να φτιάξεις απο τους 26 σε 9000 χωριό θες περίπου κανα 2000 ευρώ...αν πιστεύεις ότι θα τα δώσει κάποιος τι να σου πώ..και πόσες φορές να το κάνει;;
Εγώ και στρατό να βάλουν με πρεμ..πάλι θέμα δεν θα χω..βάζω 10 ευρώ το μήνα, και μαζεύω παράλληλα απο άλλους κόσμους και έχω ό,τι χρειάζομαι. Οι περιπτώσεις που βάζουν πολύ χρήμα είναι 1-2 και αυτές δεν είναι σε βαθμό να εμφανίσει κάποιος την πρώτη μερα 9000 χωριό,αλλά άντε να φτάσει 1000 πόντους όταν θα σαι 300 εσυ. και να κάνει το πρώτο νομπλάρισμα όταν εσύ θα θες ακόμα 15 μέρες.
Αυτό όμως αν εσύ δεν βάζεις τίποτα και ο άλλος είναι ο Bill gates.

Και το πόσους πόρους μπορεί να αγοράσει είναι μετριασμένο στο πόσο πουλάνε οι παίκτες...Οι χρόνοι κτίσεις χωρίς άπειρους πόρους κάποια στιγμή γίνονται άχρηστοι..
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Έχεις αρκετά ενδιαφέρον απορίες,εδώ με πιάνεις αδιάβαστο χδ. Καλό θα ήταν κάποιος αρμόδιος να απαντήσει αυτό το θέμα αν γίνεται.Πάντως φαντάζομαι,πως αν το ζητήσουν οι παίκτες μπορεί να ανοίξει και καλά ένας κόσμος με ειδικές ρυθμίσεις(να μην επιτρέπεται να αγοράζεις πόρους,να μην υπάρχει βοηθός πρεμ κτλ κτλ κτλ)

Ο ΗΡ νομιζω ειχε τετοιες ρυθμισεις χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. Οι παικτες ειχαν μονο το πρεμ και τον βοηθο. Ενας απλος κοσμος παιδια ειναι αδυνατο να λειτουργησει χωρις προνομιακες δυνατοτητες απλα και μονο γιατι η εταιρεια θα εχει μηδαμινα εσοδα απο κατι τετοιο. Οσο ωραιο και να ειναι αυτο για καποιους ειναι αδυνατον να συμβει. Πιστευω πιο εφικτο θα ηταν να υπαρχει περιορισμος στο πρεμ που θα μπορει να χρησιμοποιησει ενας παικτης ειτε τη μερα ειτε το μηνα.
 

DeletedUser

Φουλη ο τελευταιος κοσμος ΧΩΡΙΣ ΠΑΥ ΤΟΥ ΟΥΙΝ ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΟΝ ΝΕΤ....μαθε να πληρωνεις τωρα ....μουχαχαχαχαχα

υγ

δν ξερω εαν δν υπαρχουν σε αλλους σερβερ οπως γερμανικους....

σε πολλες χωρες γενικα οταν ανακοινωνουν οι Ο.Δ το ανοιγμα κοσμων,υπαρχει και ο εναλλακτικος οπου οι πρεμιουμ δυνατοτητες ειναι περιορισμενες,
το να μην υπαρχουν καθολου εφαρμοζεται στον masters και στον works
 

DeletedUser24216

Εχω επιβιωσει σε αρκετους κοσμους (ακομα και σ αυτους που δεν επιβιωσα, επαιξα κανονικοτατα) χρησιμοποιωντας μονο το αρχικο πρεμιουμ των 200/μηνα.
κατι τυποι που ολος ο κοσμος εχει χωριο 230 ποντων και αυτοι ξαφνικα 1300, συνηθως μετα απο 2 μηνες ειναι εξαφανισμενοι και (ξανα συνηθως) κατηγορωντας και βριζοντας.

συμπερασμα. βρειτε μια φυλη που να παιζετε ομαδικα και σωστα και τα εξτρα πρεμιουμ δε χρειαζονται.
 

DeletedUser

Εχω επιβιωσει σε αρκετους κοσμους (ακομα και σ αυτους που δεν επιβιωσα, επαιξα κανονικοτατα) χρησιμοποιωντας μονο το αρχικο πρεμιουμ των 200/μηνα.
κατι τυποι που ολος ο κοσμος εχει χωριο 230 ποντων και αυτοι ξαφνικα 1300, συνηθως μετα απο 2 μηνες ειναι εξαφανισμενοι και (ξανα συνηθως) κατηγορωντας και βριζοντας.

συμπερασμα. βρειτε μια φυλη που να παιζετε ομαδικα και σωστα και τα εξτρα πρεμιουμ δε χρειαζονται.

απο ποτε εγινες παικτης εσυ που να δινει και συμβουλες ασχετε?
 

DeletedUser33703

Βασιλάκη πόσα μηνύματα θα γράψεις ακόμα για να σταματήσεις να γράφεις σε κάθε ποστ ;
θες να το τερματίσεις το κοντέρ ; χαχαχα
 

DeletedUser

Χαχαχαχαχα έτσι όπως το κάνανε το φόρουμ δίνουν και βραβείο αστείου και ανέκδοτου? Γιατί νομίζω το ποστ σου κερδίζει το βραβείο του αστείου και εσύ ο ίδιος του ανέκδοτου πάντως.
 

DeletedUser

Βραβείο ακυρότητας... 3 στη σειρά...Οπλοπολυβόλο είσαι !
 

DeletedUser33703

Έλα άλλα 31 θες να φτάσεις τα 2000 , πάμε μπορείς .
Να ξέρεις ότι σε στηρίζουμε όλοι φίλε μου Βασιλάκη .
 

DeletedUser

Αααα είστε και πολλοί? Υπάρχει πρόβλημα εδώ τότε
 

DeletedUser2088

Το φόρουμ αλλάξαμε όχι τούς κανόνες,
παρακαλώ να επανέλθετε στο θέμα.
 

DeletedUser34473

Ισως καποτε να παρθει τετοια αποφαση αλλα αυτο θα γινει μονο οταν σταματησει να μας πρηζει ο soldierdruid (το κανει εδω και 6-7χρονακια συνεχομενα)
 

DeletedUser

Ισως καποτε να παρθει τετοια αποφαση αλλα αυτο θα γινει μονο οταν σταματησει να μας πρηζει ο soldierdruid (το κανει εδω και 6-7χρονακια συνεχομενα)

Όσο υπάρχουν φλώροι που γράφουν μόνο με τριτοτέταρτα acc θα το κάνω τόσα και άλλα τόσα χρονάκια ασχετούλη :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή