20 Ακαδημιες και 30 συμμαχειες??? ΟΧΙ ΠΙΑ!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kritigiannis

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
67
Θα ελεγα με απολυτη βεβαιωτητα, οτι η παρακατω ιδεα σιγουρα θα σταματησει την δημιουργια πολαπλων ακαδημιων, αλλα και συμμαχειων!!!

Λοιπον, εχουμε και λεμε...

Να μην επιτρεπετε η δημιουργεια περα απο 2-3 ακαδημιες...
δηλαδη, 1 μητρικη, +2 ακαδημιες. συνολο 3-4.

πως γινετε: Απο το συστημα να υπαρχει ενα οριο στην δημηουργεια συμμαχειων, δηλαδη. η μητρικη φυλη, θα κανει οποσδηποτε συμμαχεια με τις ακαδημιες της, αρα 1 μητρικη +2 ακαδημιες
οριο συμμαχεις ας πουμε πως θα ειναι μεχρι 3, θα μπορει δηλαδη η μητρικη να εχει εως 3 ακαδημιες.


Επειδη ομως ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθουν παραθυρακια για μερικους που το μυαλο τους γενναει σαν κουνελα, εχω σκεφτει και μια αλλη προσθετη ρυθμιση.
προσθετη ρυθμιση: Απο την στιγμη που οριζεις συμμαχεια, να επιτρεπετε και η αποστολη αμυνων!
και θα ελεγα, οχι 2 μερες αλλα 7-8-9 και 10 μερες αν θελετε, μετα την μετακινηση απο την μια ακαδημια στην αλλη να επιτρεπετε η αποστολη αμυνων, αυτο θα εμποδισει ακομα και μια πιθανη Σ.Ε να παρει αμυνες...

Επισης κατα το κλεισιμο του εκαστωτε κοσμου, δεν θα μπορει να γινει καποια συγχονευση λογο του οριου, αρα ακομα και ατελειωτες Σ.Ε να υπαρχουν, ο νικητης θα ειναι ενας και μονο ενας στο τελος του γυρου, αλωστε και η Σ.Ε οπως ειναι γνωστο, ειναι και οι μελλοντικοι εχθροι...

Τελος στο ατελειωτο γαλαζιο... ειναι ο μονος τροπος πιστευω και ας το συζητησουμε για να αρχισει να γινετε καθαρο και ομορφο παιχνιδι!!!
 

DeletedUser

ωραια θαταν να γινοταν κατι τετοιο αλλα θανε πολυ δυσκολο να υλοποιηθει
 

kritigiannis

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
67
Θα μπορουσε να γινει και δοκιμαστηκα σε ενα H.P
δεν ειναι απαραιτητο να γινει σε νορμαλ κοσμο
 

DeletedUser2044

εσυ πρεπει να εισαι τεραστιο μυαλο φιλε θα ειναι πολυ δυσκολο δηλαδη να υπαρχουν συμμαχιες απλα χωρις να τις περνανε στις συμμαχιες στη διπλωματια τους η καθε φυλη η να τις περνανε στις σ.ε και στο κατω κατω ΠΑΝΤΑ το σκιλλ κερδιζει την μαζα μπορει να υπαρχουν 1-2 απωλειες οποιος εχει αυτο το σκιλλ θα κερδισει τη μαζα αν χασει καλυτερα να ενταχθει σε αυτην γιατι πανω κατω την ιδια αξια θα εχει
 

DeletedUser6091

[mad]Δεν υπάρχει λόγος να γίνει όλο αυτό. Βασικά είναι ένας καλός λόγος να τσακωθώ με τους τεχνικούς αν δεν έχω τι να κάνω. Σίγουρα θα γίνουν έξαλλοι αν τους ζητήσω να κάνουν κάτι τέτοιο.

Υπάρχει ήδη ρύθμιση για τις ακαδημίες που είπαμε ότι θα ανακοινωθεί στο άνοιγμα του επομενου HP κόσμου. [/mad]
 

DeletedUser

Αντε μπραβο Γιωργο, και αν μου κανες και το χατηρι αγορινα να μην εχει και ηθικο, να παιξουμε λιγη μπαλιτσα ρε αδερφε και εθνοφρουρα......110 ελαφρια απωλειες απο χτες με τυπους που μπηκαν 2η φορα απο το ανοιγμα του κοσμου.....

Καλως σας βρηκα παλι.
 

kritigiannis

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
67
εσυ πρεπει να εισαι τεραστιο μυαλο φιλε θα ειναι πολυ δυσκολο δηλαδη να υπαρχουν συμμαχιες απλα χωρις να τις περνανε στις συμμαχιες στη διπλωματια τους η καθε φυλη η να τις περνανε στις σ.ε και στο κατω κατω ΠΑΝΤΑ το σκιλλ κερδιζει την μαζα μπορει να υπαρχουν 1-2 απωλειες οποιος εχει αυτο το σκιλλ θα κερδισει τη μαζα αν χασει καλυτερα να ενταχθει σε αυτην γιατι πανω κατω την ιδια αξια θα εχει



Τεραστιο μυαλο δεν ξερω αν ειμαι, το μονο σιγουρο ειναι οτι εσυ μαλλον εψαχνες ευκαιρια να σπαμαρεις, συμπερασμα που με οδηγει σε αυτο ειναι το οτι δεν προσεξες καν αυτα που γραφω...
Αν προσεχες τι εγραφα θα εβλεπες και θα καταλαβενες επι της ουσιας του σκεπτικου μου... οπως ειπα, αφου δεν θα υπαρχει η δυνατοτητα πολλων συμμαχειων, ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ... Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΥΓΧΟΝΕΥΣΗΣ, ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΝΙΚΗΤΗΣ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ...

ΣΥΜΜΑΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΜΥΝΕΣ ΑΚΟΜΑ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΑΝ ΑΝΕΙΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ...

Σ.Ε ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΟΣΕΣ ΗΘΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ... ΕΙΤΕ Η Σ.Ε ΕΙΤΕ ΕΣΥ... ΟΠΟΤΕ ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ...
με το συμπαθιο

Αφου δεν γινετε να υλοποιηθουν τα παραπανω, θα μπορουσατε να το κλειδωσετε αν θελατε.
Ευχαριστω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή