ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΘΡΥΛΟ

  • Δημιουργός θέματος tameios η επιστροφη
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

το ειδα σε ενα ποστ του κ1.δεν εγινε παντως οπως επρεπε.τι θα λεγατε?ποιον θα προτεινατε?χωρις χαβαλε και χωρις πλακα κυριοι..και θα το κανω πραγματικοτητα((θα το προσπαθησω)τουλαχιστον.προς στιγμην εχω εντοπισει καποιον που πραγματικα θα πει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.εχετε καποιον εσεις υποψης σας??:oops:συμπλήρωνω..αυτος που για μενα ειναι θρυλος ειναι αυτος που και χρονο εδωσε στο παιχνιδι και ν1 ητανε αλλα και ειχε και κατι το σημαντικοτερο.ηθος!!τον εχω ηδη βρει και πραγματικα θα ακουσετε πραγματα που επιβεβαιωνουν οσα λεω.με την αποχωρηση του το παιχνιδι εμεινε κενο..και οπως παντα..με την αποχωρηση του φροντισαν παλι οι γνωστοι..να το κανουνε πανυγηρι.ηρθε η ωρα ομως να τιμηθει.ειναι ενεργος παλι αλλα δεν ακουγετε πουθενα..παρολαυτα προτασεις ανοικτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

the dalton.

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
47
η άποψη μου ο 1a2a3a και ο harros που πέζουν στην qq
 

DeletedUser

Παιδιά μην χαλάτε το ποστ του φίλου.Είναι σίγουρα μια πολύ καλή ιδέα,από τότε που ο προηγούμενος δημοσιογράφος μας βγήκε στη σύνταξη θα ήταν πολύ ωραίο να ανακαλέσουμε αυτή τη διαδικασία.

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα στην επιλογή του θρύλου απλά καλύτερα να είναι παλιός παίκτης διότι οι παλιοί παίκτες χρειάζονται την εκτίμησή μας για να τους δώσουμε το θάρρος να συνεχίσουν.

*Ο Βασίλης(1a2a3a) είχε δώσει συνέντευξη στο παρελθόν.Τον harros τον γνώρισα στον κ17 και είναι καταπληκτικός παίκτης.:)

Ελπίζω να δούμε κάτι τέτοιο στο μέλλον......:)
 

DeletedUser6091

[mad]Δεν έχω καταλάβει κάτι...

Είναι κάτι που θέλετε από εμάς? Είναι στις ιδέες το θέμα και δεν έχω καταλάβει γιατί...


Η ιδέα ποια είναι? Το να πάρεις συνέντευξη? Αν ναι τότε κάντο και βάλτο στον κόσμο που είναι ο παίκτης η στις συζητήσεις. Δηλαδή είναι σαν να δίνεις ιδέα το να μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα... Φυσικά και μπορείς, δεν χρειάζεσαι κάποια ειδική άδεια για αυτό.

Αυτό με το συνέντευξη με έναν θρύλο είναι μια ιδέα που είχαν από την εταιρία. Πήραν συνέντευξη από έναν μεγάλο παίκτη του .de και μετά από την μετάφραση την μοίρασαν σε όλους τους παίκτες, σε όλες τις χώρες μέσω mass mail. Σε όλες εκτος από την Ελλάδα γιατί την απέρριψα καθώς δεν βρήκα σωστή την ιδέα του να γίνει κάτι τέτοιο.

Αν λοιπόν για αυτή την ιδέα προτείνεις κάποιου είδους συνεργασίας με την ομάδα διαχείρισης (για παράδειγμα να σου κάνουμε υπόμνημα το θέμα και λοιπά) τότε λυπάμαι αλλα δεν μπορούμε να την προσφέρουμε.

Είναι εντελώς υποκειμενικό το πως ορίζεις έναν θρύλο εντός παιχνιδιού και σε καμια περίπτωση δεν μπορεί μια ομάδα διαχείρισης να πει πως ο τάδε είναι θρύλος του παιχνιδιού και ο τάδε δεν είναι. Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τις δυνατότητες σας στο παιχνίδι, δεν παίρνουμε θέση σε τέτοια ως ομάδα διαχείρισης. Ο κάθε χρηστης κρίνει και αποφασίζει με τα δικά του κριτήρια.
[/mad]
 

DeletedUser

[mad]Δεν έχω καταλάβει κάτι...

Είναι κάτι που θέλετε από εμάς? Είναι στις ιδέες το θέμα και δεν έχω καταλάβει γιατί...


Η ιδέα ποια είναι? Το να πάρεις συνέντευξη? Αν ναι τότε κάντο και βάλτο στον κόσμο που είναι ο παίκτης η στις συζητήσεις. Δηλαδή είναι σαν να δίνεις ιδέα το να μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα... Φυσικά και μπορείς, δεν χρειάζεσαι κάποια ειδική άδεια για αυτό.

Αυτό με το συνέντευξη με έναν θρύλο είναι μια ιδέα που είχαν από την εταιρία. Πήραν συνέντευξη από έναν μεγάλο παίκτη του .de και μετά από την μετάφραση την μοίρασαν σε όλους τους παίκτες, σε όλες τις χώρες μέσω mass mail. Σε όλες εκτος από την Ελλάδα γιατί την απέρριψα καθώς δεν βρήκα σωστή την ιδέα του να γίνει κάτι τέτοιο.

Αν λοιπόν για αυτή την ιδέα προτείνεις κάποιου είδους συνεργασίας με την ομάδα διαχείρισης (για παράδειγμα να σου κάνουμε υπόμνημα το θέμα και λοιπά) τότε λυπάμαι αλλα δεν μπορούμε να την προσφέρουμε.

Είναι εντελώς υποκειμενικό το πως ορίζεις έναν θρύλο εντός παιχνιδιού και σε καμια περίπτωση δεν μπορεί μια ομάδα διαχείρισης να πει πως ο τάδε είναι θρύλος του παιχνιδιού και ο τάδε δεν είναι. Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τις δυνατότητες σας στο παιχνίδι, δεν παίρνουμε θέση σε τέτοια ως ομάδα διαχείρισης. Ο κάθε χρηστης κρίνει και αποφασίζει με τα δικά του κριτήρια.
[/mad]

ειλικρινα δεν το γνωριζα.μου εκανε εντυπωση παντως πολυ καλο.δεν θελω να μπω στην διαδικασια δημισιογραφικης τακτικης απλα θεωρησα ωραιο να ακουσουμε καποια λογια απο εναν τετοιο παικτη οχι μονο στο παικτικο κομματι αλλα και την εμπειρια του απο μια ιστορικη φυλη.το περασα ως ιδεα αλλα υπο την μορφη ποιον θα θελανε τα παιδια εδω να γινει.εγω εχω βρει καποιον που θεωρω οτι πραγματικα αυτα που τουλαχιστον θα πει ειναι παρα πολυ ομορφα.βεβαιως και θα ητανε ωραιο λογω εμπειριας να το στησει η ομαδα διαχειρισης αλλα δεν ειναι τιποτα το τοσο δυσκολο,,ερωτησουλες ειναι με απαντησεις.βεβιαως και θρυλος ειναι βαρια λεξη και ο καθενας οπως την αντιλαμβανεται.δεν θα μπορουσε να ομως να ειναι κατι αλλο απο τον ν1 στον κ1 για αρκετους μηνες..και απο την ιστορικοτερη φυλη του σερβερ.τους μαυρους πειρατεςαυτη ειναι η γνωμη μου..

η αληθεια ειναι οτι εχεις δικιο.δεν ξεκαθαρισα 100 τις 100 πως το σκεφτηκα και τι θα ηθελα.ο παικτης παντως ειναι στον κ17 για οσους εχουν την απορια.πολυ φοβαμαι ομως οτι θα το κρατησω στα αρχεια μου για τον εαυτο μου.πολυ φοβαμαι οτι το παιδι θα το κανει για καλο..και θα του γυρισει μπουμερανκ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

νομιζω οτι εχω πολλα να πω! χααχαχαχαχαχαχαχαχαχα

περα την πλακα καλη ιδεα ! :clap:

:p
 

DeletedUser

Πολυ καλη ιδεα προχωρησε το! Ειναι αρκετα ενδιαφερον πιστευω.
Πως το λεγαμε στα οπαδικα??? Για να θυμουντε οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι!
Θα ηταν ακομα ποιο ενδιαφερων αν μπορεσεις να ερθεις σε επαφη με παλιους παιχτες που το εχουν παρατησει αν και θα ειναι δυσκολο αλλα πιστευω θα αξιζε τον κοπο καθος οι μεγαλες παιχτικες προσοπικωτητες ειναι ειδος προς εξαφανιση πλεων....
 

DeletedUser

Πάντως αν αναφέρεσαι σε μένα, εγώ έχω πράγματι να πω πολλά.

Πως τις ελληνικές φυλετικές τις έχουνε χαλάσει έλληνες φοιτητές, που τις κάνανε κυριολεκτικά ιδιοκτησία τους. Η μόνη διαφορά που έχουνε ΑΥΤΟΙ από ΕΜΕΝΑ, είναι ότι έχουνε χρόνο, να ασχολούνται ολόκληρο το χρόνο και πληρώνονται από την Innogames γι' αυτό.

Γι' αυτό και απορρίψαμε τις συνεντεύξεις. Και γι' αυτό για να θεωρηθεί ένας κόσμος "ανταγωνιστικός", θα πρέπει να συμμετάσχουνε σε αυτόν πολλοί φοιτητές. Μέχρι και όλοι οι διαχειρηστές φοιτητές. Και από τα όσα βλέπω, οι ελληνικές φυλετικές προμοτάρονται ελάχιστα σε έλληνες που δεν είναι φοιτητές.

Το να παραμένουνε σε κάθε κόσμο, έπειτα από αρκετούς μηνές παιχνιδιού, μόνο όσοι είναι φοιτητές, είναι μεν ευχάριστο για τους ίδιους τους φοιτητές. Αλλά όπως και να' χει, δεν είναι υγιές για τις ελληνικές φυλετικές. Και η αρρώστεια αυτή φαίνεται ξεκάθαρα στις υπερσυμμαχείες που φτιάχνουνε όσοι δεν είναι φοιτητές. Οπώς εγώ για παράδειγμα, που στον Κ17 έφτιαξα φυλή 300ων μελών, για να αντιμετωπίσω άλλους μη φοιτητές που φτιάξανε υπερσυμμαχεία 15 φυλών, για να με πολεμήσουνε.

Ο κυριότερος λόγος που φτιάχνουμε στην Ελλάδα πολλές υπερσυμμαχείες, είναι επειδή οι κόσμοι εκκινούνε σε άκυρες ημερομηνίες και επειδή δεν γίνεται σωστό προμοτάρισμα του προϊόντος. Δεν γίνεται τη τελευταία στιγμή να ανακοινώνεις το άνοιγμα ενός νέου κόσμου. Γιατί το μόνο κοινό που θα ενημερωθεί έγκαιρα, θα είναι οι ίδιοι οι φοιτητές που πρωταγωνιστούν σε κάθε κόσμο. Ο οικοδόμος που έφαγε ρεσταρτ στον Κ17 και έπαψε να επισκέπτεται την σελίδα των φυλετικών, πως θα ενημερωθεί εγκαίρως για το άνοιγμα του Κ18, την στιγμή που θα τον ανοίγετε απροειδοποίητα τον Μάρτιο; Οι ελληνικές φυλετικές δεν έχουνε την πολυτέλεια, να χάνουνε παίκτες σαν κι αυτόν.

Και όλοι όσοι παρανομούν, είναι μη φοιτητές πάλι. Στον Κ17 που μπόρεσα να εντοπίσω καμιά δεκαριά αποκλεισμούς, δόθηκαν όλοι σε μη φοιτητές. Είναι η ανάγκη για επιβίωση των μη φοιτητών αυτή. Δυστηχώς έχουμε μετατρέψει τις ελληνικές φυλετικές σε άβατο των φοιτητών. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα, στους κατηγορούμενους. Γιατί τις πονάω τις ελληνικές φυλετικές. Άσχετα που φλερτάρω εδώ και μέρες με το global ban.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27780

αφου δεν σου καθετε και σε χαλαει γιατι δεν κανεις ενα logg out απο οτιδηποτε εχει σχεση με φυλετικες να ησιχαζουμε και εμεις....δεν μας λυπασε???? θες να μας παιθανεις απο το γελιο???? :rolf:
 

DeletedUser

ένας ακόμα φοιτητής μας είπε την άποψη του^^



[mars]10 πόντοι για spam.Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread. Αν δεν δώσετε μια λογική και τεκμηριωμένη απάντηση, καλύτερα να μην απαντήσετε καθόλου. Επίσης ισχύει και για μονολεκτικές απαντήσεις όπως για παράδειγμα "lol" ή "rofl".

edit by Marsian[/mars]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Κι εγώ ξεκίνησα τις φυλετικές ως φοιτητής. Τότε ότι και να μου δίνανε, το "έτρωγα". Τώρα καταλαβαίνω όμως πως δεν κινείται η γη γύρω από εμένα. Κάποτε θα το καταλάβετε κι εσείς.

Γνώρισα έναν οικοδόμο που στον Κ9 έχει πλεον περισσότερα από 300 χωριά. Τα καλοκαίρια δεν παίζει καθόλου. Και τώρα κάθεται και ****παίζει απλά στον κόσμο αυτό.

Γνώρισα έναν καπετάνιο που κι αυτός ****παίζει στον Κ9. Τα καλοκαίρια όμως κάνει μακρυνά ταξίδια και δεν παίζει καθόλου.

Και οι δύο έχουνε πάψει να κάνουνε εγγραφές σε νέους κόσμους. Το καταλαβαίνουνε από μόνοι τους, πως δεν είναι για περισσότερα. Και οι δύο, θα ήταν χρήσιμοι, αν έπαιζαν σε νέους κόσμους. Αλλά για να τους βάλεις αυτούς, να κάνουνε ένα νέο ξεκίνημα, θα πρέπει από το καλοκαίρι ακόμα, να ξεκινήσεις να προμοτάρεις τον επερχόμενο κόσμο που θα ανοίξεις στα μέσα Δεκεμβρίου, για όλους τους χειμερινούς ανέργους. Θα πρέπει να το δούνε σαν μια νέα πρόκληση. Τότε θα γίνει ανταγωνιστικό το παιχνίδι. Γιατί αυτοί οι δύο παίκτες που έχω στο μυαλό μου, είναι πράγματι πολύ καλοί.

Έχω βαρεθεί κάθε χειμώνα να ξεκινάω εντελώς μόνος, γιατί οι οικοδόμοι, καπετάνιοι, φοιτητές στα τελειώματα που άφηνα πίσω τον Απρίλιο, δεν με ακολουθούσανε σε νέο κόσμο, με το που επέστρεφα. Σταματούσαν προ πολλού τις φυλετικές, ή δεν έμπαιναν στον πειρασμό, να ξεκινήσουνε μια νέα περιπέτεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27780

ένας ακόμα φοιτητής μας είπε την άποψη του^^


και ομως δεν ειμαι φοιτητης ειμαι ενα καμενο 16χρονο που 6ωρες που ειναι στο ****σχολειο προσεχει συνεχεια και δεν χρειαζεται να διαβαζει σπιτι και εχει απλετα απογευματα και βραδυα να καιγετε εχοντας την σιγουρια ενος κο-πλει...

αρα εισαι οφφ γενικοτερα :*




[mars]Προειδοποίηση για παράβαση κανόνων του φόρουμ.Παρακαλούμε σημειώστε ότι φράσεις ή λέξεις όπως "Γ****σαι" δεν είναι επιτρεπτές. Είναι απολύτως κατανοητή η σημασία τους και για αυτό τον λόγο απαγορεύεται η χρήση τους.

edit by Marsian[/mars]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18454

[swt] Βλέπω ότι γυρνάει η συζήτηση...

Το θέμα κλειδώνει και παρακαλώ οι Mods να δώσουν ποινές όπου χρειάζεται.[/swt]​
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή