Περί προ...

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser24162
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser24162

Καλησπέρα στους κυρίους και στις κυρίες ....

Διαβάζω κατά καιρούς διάφορα ποστ για φυλές-παίκτες θρύλους ,προ και δεν συμμαζέυετε...

Τσακάλια...

το γκέιμ είναι σαν το πόκερ......και δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση οτί ο Gus Hansen ή ο Daniel Negreanu ή ο Phil Ivey και πολλοί άλλοι νεώτεροι σε ηλικία και σε πείρα δεν μπορούν να κερδίσουν τον Doyle Brunson που είναι ο γηραιότερος και εμπειρότερος παίκτης στον κόσμο....και έχει και 2-3 φορές τα χρόνια τους..

Προτείνω στους διαχειρηστές του παιχνιδιού.......να προτείνουν στην μαμά εταιρία ένα νέο κόσμο για να δούμε πόσα απίδια παίρνει ο σάκος...

Έναν κόσμο με προεγγραφές...

Θα σας τα πω πως τα έχω στο μυαλό μου ......και εσείς βάλτε τα σε μία σειρά...

Η κεντρική ιδέα είναι η εξής...

Ενα μήνα (ή και περισσότερο) θα είναι ανοικτές οι προεγγραφές φυλών στο εξτέρναλ...

Ο μαντ18 κάπου είπε οτί η εταιρία και το λογισμικό της έχει χώρητικότητα πολύ στο εξτέρναλ..

Λοιπόν.....

θα βγεί ο πχ. ο nagiotispa στο εξτέρναλ και θα λέει.....η φυλή τάδε με τους παίκτες τάδε...

ο chessknight με τους παίκτες τάδε....και όύτω καθεξής..

Θα είναι δυνατόν να γίνονται και μετεγγραφές.....και θα αρχίσει το γκέιμ πριν καν ξεκινήσουμε...

Προυπόθεση.....

να έχουν οι φυλές προκαθορισμένο μέρος που θα βγούνε και με προκαθορισμένο αριθμό χωριών...

π.χ ...φυλές 60 ατόμων με 25 χωριά το κάθε μέλος (έτοιμα αλλά χωρίς στρατό)...

περίπου 2-3 φυλές σε κάθε ήπειρο ......και ο κόσμος σε πλήρη ανάπτυξη....

Δλδ όταν ξεκινήσει ο κόσμος θα είναι έτοιμες οι φυλές , έτοιμοι οι παίκτες (εκεί που θα θελήσει η φυλή τους στρατηγικά).......και θα πατήσουν στρατολόγηση κατ'ευθείαν...

Έτσι και το εξτέρναλ θα γεμίσει με κόσμο ....(και ειδικά παλιούς παίκτες)........αλλά και θα καταριφθεί και ο Μύθος ....οτί ο παλιός είναι και αλλοιώς.............και ίσως ο νέος να είναι ο πιο ωραίος..

Αλλοιώς όσο πάει ......παλιοί παίκτες ή ακόμη και νεώτεροι παίκτες χάνουν το ενδιαφέρον τους και το κουράγιο να ξεκινήσουν από την αρχή......και αν τους βολέψει ο χάρτης και αν και αν....


Αυτά..

 

DeletedUser

ζητας κατι σαν την αρενα σε στυλ κοσμου μμμμ να και κατι καιννουργιο σαν ιδεα
 

DeletedUser

μια δικια μου ιδεα βασισμενη σε αυτο που λες ειναι στους κοσμους αυτους να μπουν φυλες γνωστες απο το παρελθον (QQ,BBQ,RIM,Π.Μ.,CXC κλπ)ετσι θα δουμε τις μεγαλες φυλες τη μια εναντια στην αλλη
ειναι αρκετα καλη ιδεα αλλα πιστευω οτι καλο θα ηταν να αρχιζουμε απο τους 26 ποντους ωστε να βλεπουμε και το σταρτ απ ή απο τους 2138.
 

DeletedUser

πολύ πόκερ WPT βλέπεις

στην ουσία προτείνεις να φτιαχτεί κόσμος που να μοιάζει κυριολεκτικά με τουρνουά νοκ-άουτ του πόκερ

εντάξει, ούτε κρύο με κάνει, ούτε ζέστη..
 

DeletedUser

Καλησπέρα στους κυρίους και στις κυρίες ....

Διαβάζω κατά καιρούς διάφορα ποστ για φυλές-παίκτες θρύλους ,προ και δεν συμμαζέυετε...

Τσακάλια...

το γκέιμ είναι σαν το πόκερ......και δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση οτί ο Gus Hansen ή ο Daniel Negreanu ή ο Phil Ivey και πολλοί άλλοι νεώτεροι σε ηλικία και σε πείρα δεν μπορούν να κερδίσουν τον Doyle Brunson που είναι ο γηραιότερος και εμπειρότερος παίκτης στον κόσμο....και έχει και 2-3 φορές τα χρόνια τους..

Προτείνω στους διαχειρηστές του παιχνιδιού.......να προτείνουν στην μαμά εταιρία ένα νέο κόσμο για να δούμε πόσα απίδια παίρνει ο σάκος...

Έναν κόσμο με προεγγραφές...

Θα σας τα πω πως τα έχω στο μυαλό μου ......και εσείς βάλτε τα σε μία σειρά...

Η κεντρική ιδέα είναι η εξής...

Ενα μήνα (ή και περισσότερο) θα είναι ανοικτές οι προεγγραφές φυλών στο εξτέρναλ...

Ο μαντ18 κάπου είπε οτί η εταιρία και το λογισμικό της έχει χώρητικότητα πολύ στο εξτέρναλ..

Λοιπόν.....

θα βγεί ο πχ. ο nagiotispa στο εξτέρναλ και θα λέει.....η φυλή τάδε με τους παίκτες τάδε...

ο chessknight με τους παίκτες τάδε....και όύτω καθεξής..

Θα είναι δυνατόν να γίνονται και μετεγγραφές.....και θα αρχίσει το γκέιμ πριν καν ξεκινήσουμε...

Προυπόθεση.....

να έχουν οι φυλές προκαθορισμένο μέρος που θα βγούνε και με προκαθορισμένο αριθμό χωριών...

π.χ ...φυλές 60 ατόμων με 25 χωριά το κάθε μέλος (έτοιμα αλλά χωρίς στρατό)...

περίπου 2-3 φυλές σε κάθε ήπειρο ......και ο κόσμος σε πλήρη ανάπτυξη....

Δλδ όταν ξεκινήσει ο κόσμος θα είναι έτοιμες οι φυλές , έτοιμοι οι παίκτες (εκεί που θα θελήσει η φυλή τους στρατηγικά).......και θα πατήσουν στρατολόγηση κατ'ευθείαν...

Έτσι και το εξτέρναλ θα γεμίσει με κόσμο ....(και ειδικά παλιούς παίκτες)........αλλά και θα καταριφθεί και ο Μύθος ....οτί ο παλιός είναι και αλλοιώς.............και ίσως ο νέος να είναι ο πιο ωραίος..

Αλλοιώς όσο πάει ......παλιοί παίκτες ή ακόμη και νεώτεροι παίκτες χάνουν το ενδιαφέρον τους και το κουράγιο να ξεκινήσουν από την αρχή......και αν τους βολέψει ο χάρτης και αν και αν....


Αυτά..


Αρχικα να πω οτι ο Tony G τους εχει χαλαρα ολους οσουςανεφερες........


στο θεμα μας: πολυ καλη ιδεα για να ξαναφερει κοσμο που λειπει καιρο απο το παιχνιδι. Εγω ειμαι σε αυτους τους παλιους που μετα απο πολλα ανεπιτυχή comeback βαριεμαι να ξεκινησω απο την αρχη το startup
 

DeletedUser

το start up ειναι μερος του παιχνιδιου αυτο που προτεινες ειναι απλα απιθανο να συμβει

λογοι πρωτον χωρις σταρτ υπ οι φυλες εχουν πυρηνες και δεν φαινετε ποια φυλη κανει καλη αρχη και μπορει να καθαρισει γρηγορα
δευτερον 99% δεν θα μαζευτουν οι μεγαλες φυλες οπως ηταν
τριτον υπαρχουν hp κοσμοι με προεγραφφες που γινετε ακριβως το ιδιο πραγμα και θα σου παρει 2βδομαδες το πολυ να ειναι στο επιπεδο που λες
εσυ τα ζητας ολα ετοιμα χωρις τον κοπο της αρχης αλλοι παιχτες ειναι πολυ καλοι στην αρχη και αλλη μετα απο καποιον αριθμο χωριων δεν μπορει να υπαρξει συγκρηση οταν κοβεις ενα κομματι του παιχνιδιου
αυτο μπορεις να το κανεις σε αρενα καλο σαν ιδεα αλλα δεν γινετε να εφαρμοστει
 

DeletedUser

εσυ το ειπες τωρα αυτο???το παιχνιδι αυτο ειναι σαν το ποκερ?που σε ποιο τομεα?καντο ταληρακια γιατι εγω δεν το επιασα.δηλαδη ολοι αυτοι που εμεινε το ονομα τους στο παιχνιδι παιζανε ποκερ σταιλ να πουμε?βαλε εσυ ενα νουμπα να παιξει ποκερ σταιλ με τον μαρβελ ας πουμε.ολλ ιν θα παει κατευθειαν πυξιδα και τα ρεστα του να πατησει βορρα..ελα ρε και σε εχω και σε εκτιμηση..φυσικα και ο παλιος ειναι αλλιως.απο που θες?απο γνωριμιες βοηθειες?απο που θα τον στηριξουν περισοτερο?σε τι φυλη θα μπει?τι αντιμετωπιση θα εχει?το ιδιο ειναι?με ολα προκαθορισμενα οπως λες να γινουν για ποιο ποκερ μιλας?για σιγουρατζα μιλας του 1.15 αχαστο και οβερ.και τελος τι νεο κοσμο προτεινεις??συνεχεια καινουργιος ανοιγει..και πιστεψε με και σε αλλον οι ιδιοι θα πρωταγωνιστουν.και κατι τελευταιο.ο μπρανσον δεν παιρνει βοηθειες απο τον νεγκρεανου πως τον λενε αυτον.ουτε 5 παλαντιν.ουδεμια σχεση το παραδειγμα σου ως ποκερ ειδικα οταν μιλας για ατομικο παιχνιδι.μονο στην διπλωματια μπορεις να παιξεις ποκερ με τον γνωστο σιχαμερο τροπο.ολοι συμμαχοι...μεχρι νεωτερας.....

μια δικια μου ιδεα βασισμενη σε αυτο που λες ειναι στους κοσμους αυτους να μπουν φυλες γνωστες απο το παρελθον (QQ,BBQ,RIM,Π.Μ.,CXC κλπ)ετσι θα δουμε τις μεγαλες φυλες τη μια εναντια στην αλλη
ειναι αρκετα καλη ιδεα αλλα πιστευω οτι καλο θα ηταν να αρχιζουμε απο τους 26 ποντους ωστε να βλεπουμε και το σταρτ απ ή απο τους 2138.


χλωμο το κοβω γιατι καποιοι επαιζαν ανα κοσμο και σε καθε μια απο αυτες που ανεφερες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser24162

Όπα....

Καρντάσι....

εσύ θεωρείς δλδ οτί ο νέος παίκτης των 1-2 ετών είναι πάντα χειρότερος από τον παλιό??

Εκεί πάει το παράδειγμα του πόκερ......και σε θεωρώ έξυπνο...

εκτός και αν είσαι "γεμάτος" και ψήνεσε για "κουλιαμά"...


Κάτι τσακαλάκια που τα έχετε στο τοπ τεν όλων των εποχών(κάπου το διάβασα και αυτό) ξέρεις τι φάπα φάγανε στον κόσμο που παίζω??

Όχι από εμένα (επειδή είμαι νέος και νουμπάς) ...αλλά από πιο νέους και πιο νουμπάδες από εμένα...

....και μας πουλήσανε και ποίημα οτί είναι και νουμπόκοσμος.....:doh:

Άσε αδερφέ....

απλά μία ανοιχτή πρόσκληση προτείνω μπας και μαζευτείτε οι καλύτεροι σε ένα κόσμο .....με έτοιμα χωριά.......χωρίς να σας σαπορτάρει όλη η φυλή....

κατ'ευθείαν στο μέρος συγκέντρωσης και το ποντίκι........γιατί από πληκτρολόγιο ....πήξαμε...:hmmm:
 

DeletedUser

Καρντάσι....

εσύ θεωρείς δλδ οτί ο νέος παίκτης των 1-2 ετών είναι πάντα χειρότερος από τον παλιό??

Εκεί πάει το παράδειγμα του πόκερ......και σε θεωρώ έξυπνο...

εκτός και αν είσαι "γεμάτος" και ψήνεσε για "κουλιαμά"...


Κάτι τσακαλάκια που τα έχετε στο τοπ τεν όλων των εποχών(κάπου το διάβασα και αυτό) ξέρεις τι φάπα φάγανε στον κόσμο που παίζω??

Όχι από εμένα (επειδή είμαι νέος και νουμπάς) ...αλλά από πιο νέους και πιο νουμπάδες από εμένα...

....και μας πουλήσανε και ποίημα οτί είναι και νουμπόκοσμος.....:doh:

Άσε αδερφέ....

απλά μία ανοιχτή πρόσκληση προτείνω μπας και μαζευτείτε οι καλύτεροι σε ένα κόσμο .....με έτοιμα χωριά.......χωρίς να σας σαπορτάρει όλη η φυλή....

κατ'ευθείαν στο μέρος συγκέντρωσης και το ποντίκι........γιατί από πληκτρολόγιο ....πήξαμε...:hmmm:

ελα και ηθελα το σπιρτο τωρα μορτυ μου...((καταρχην πολυ βαρυς..((τσακαλακια))((καρντασι)το δουλευεις το γερμανικο βλεπω..
ΠΑΙΚΤΗΣ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ?????????4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΦΥΛΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!

σε ποιον κοσμο?????στον 13??????ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΝΕΡΟ ΝΑ ΠΙΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ??σε ποιον δωσατε σφαλιαρες??με ποια με την σεχτα?τσιμπησες πουλακι μου??με την διπλωματια ε???ολα θαλλασι και μπλε στην αρχη τα ξεχασες???:και εσυ??τι δουλεια εχεις με τους καλυτερους??δεν καταλαβα...ποια τσακαλακια φαγανε ξυλο απο εσας η απο εσενα??με τι ρε?με το πρωτο αμυντικο και το φαναρι?εισαι κλασσικο δειγμα αρχηγου που μονο την παρτυ του ξερει και παραδεχεται.σου εχω ετοιμη παρεα...ανπεκταμπλ τον λενε.ασε μας ρε ναγιωτης ασε μας βραδιατικα και συ..ο καθενας παιζει σε οποπιο κοσμο θελει.επειδη πατησε διαγραφη και του πηρατε τα χωρια γινατε και φιρμες??αστο μην το κουραζεις..μεχρι και τι ωρα πατε τουαλλετα ξερω.hmmm:


δεν ειναι νουμποκοσμος ο 13?τι ειναι?η προταση σου απορριπτεται!!οι φυλες που ανεφερες και οι παικτες που σφαλιαρωσες δεν κανουν 100 συμμαχιες ωστε ο παιχταρας να χτυπιεται με 5-6 αντιπαλους και μολις χασει ολο τον στρατο του να παει ο νεος που λες και να το παιξει μαγκας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser24162

Όπα....

Σιγά μην μου καείς...

παίζεις 13 ??

επειδή δεν σε προλαβαίνω ......και τα γράφεις λίγα λίγα ....(άρα είσαι σε αναστάτωση)....η διαγραφή είναι ήττα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Σιγά μην μου καείς...

παίζεις 13 ??

επειδή δεν σε προλαβαίνω ......και τα γράφεις λίγα λίγα ....(άρα είσαι σε αναστάτωση)....η διαγραφή είναι ήττα

δεν παιζω σε νουμποκοσμους..:pθα τα πουμε σκαιπ..νουμπα!!:p:pσου ειπα ητανε χυμενη η βενζινη κατω..και μου εδωσες το σπιρτο.
 

DeletedUser24162

Όπα....

Ρε αει φτυς τα μπούτια σου βραδιάτικα...

Εγώ σε είπα οτί είμαι νουμπάς...........

εσύ είσαι χέστης.....τραχανά σταρένιε...




Άρχοντα του φόρουμ....κλείδωσέ το σε παρακαλώ...

Δεν γουστάρω τους ***** που μου το το παίζουν δήθεν........από το πληκτρολόγιο.



[psy]+10 πόντοι για Απαράδεκτη συμπεριφορά
Παρακαλούμε να προσέχετε όλες σας τα "πειράγματα" ή τα "flames" να έχουν αυστηρή σχέση με το παιχνίδι. Οτιδήποτε έχει να κάνει με την προσωπική ζωή του καθενός, θα τιμωρείται αυστηρά.

PsychoFade[/psy]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Ρε αει φτυς τα μπούτια σου βραδιάτικα...

Εγώ σε είπα οτί είμαι νουμπάς...........

εσύ είσαι χέστης.....τραχανά σταρένιε...




Άρχοντα του φόρουμ....κλείδωσέ το σε παρακαλώ...

Δεν γουστάρω τους μαλάκες που μου το το παίζουν δήθεν........από το πληκτρολόγιο.

μαλλον εσυ εισαι σε αναστατωση..(L)



[psy]+10 πόντοι για Spamming
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread. Αν δεν δώσετε μια λογική και τεκμηριωμένη απάντηση, καλύτερα να μην απαντήσετε καθόλου. Επίσης ισχύει και για μονολεκτικές απαντήσεις όπως για παράδειγμα "lol" ή "rofl".

PsychoFade[/psy]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9479

Αρχικα να πω οτι ο Tony G τους εχει χαλαρα ολους οσουςανεφερες........


στο θεμα μας: πολυ καλη ιδεα για να ξαναφερει κοσμο που λειπει καιρο απο το παιχνιδι. Εγω ειμαι σε αυτους τους παλιους που μετα απο πολλα ανεπιτυχή comeback βαριεμαι να ξεκινησω απο την αρχη το startup

εγω παλι θα σου πω προσωπικά ότι αυτός ο παίκτης δεν έχει κανένα από αυτούς, δεν έχει την εμπειρία του Negreanu και ειδικα του Doyle Brunson



[psy]+10 πόντοι για Spamming
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread. Αν δεν δώσετε μια λογική και τεκμηριωμένη απάντηση, καλύτερα να μην απαντήσετε καθόλου. Επίσης ισχύει και για μονολεκτικές απαντήσεις όπως για παράδειγμα "lol" ή "rofl".

PsychoFade[/psy]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Ο χαρακτηρισμός κάποιου ως pro ειναι υποκειμενικος. Κατα την γνώμη μου ειναι δύσκολο να χαρακτηρίσουμε κάποιον παίκτη έτσι και αυτο μπορει να γίνει έπειτα απο μια μακροχρόνια παρακολούθηση του χρήστη. Τα κριτήρια καθένας μας τα αποφασίζει.

Intopic: Μπράβο για την ιδέα. Ωστόσο game χωρίς start-up μου φαίνεται κάπως. Ίσως αν διατηρηθεί ο θεσμός των προεγγραφών που συναντήσαμε κάπως στον 17 και γίνει με τον τρόπο που λες μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3267

Καλα τσακωνεστε αργωτερα

Τελος παντως. Επι του θεματος:
1 Κοσμος
Προεγγραφες με δικαιωμα να διαλεξεις τοποθεσια
Ετοιμα χωρια, απο 25-100 ο καθε παιχτης:wow:

Και συμπληρωνω: Να ειναι και speed κοσμος με περιορισμενη δειαρκεια. Πχ. οσο κρατησε φετος η ειρηνη τα Χριστουγεννα (χμμμμμ......):hmmm:
 

DeletedUser

εγω παλι θα σου πω προσωπικά ότι αυτός ο παίκτης δεν έχει κανένα από αυτούς, δεν έχει την εμπειρία του Negreanu και ειδικα του Doyle Brunson

δεν εχει την εμπειρια, αλλα οτυπος ειναι πολυ μπροστα στον τροπο σκεψης πολυ μπροστα ομως

μακραν ο αγαπημενος μου



[psy]+10 πόντοι για Spamming
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread. Αν δεν δώσετε μια λογική και τεκμηριωμένη απάντηση, καλύτερα να μην απαντήσετε καθόλου. Επίσης ισχύει και για μονολεκτικές απαντήσεις όπως για παράδειγμα "lol" ή "rofl".

PsychoFade[/psy]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18454

[swt] Κλειδώνει και θα δοθούν ποινές όπου πρέπει ![/swt]​
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή