Ιδέα για τα πολύ βασικά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser10782
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser10782

Ίσως η σκέψη μου παρά πάει μακριά, αλλά έχει να κάνει με τους πόντους
και τον τρόπο με τον οποίο παίρνεις αυτούς πόντους
θα μου πείτε το παιχνίδι είναι έτσι προγραμματισμένο και είναι από τις βασικές φιλοσοφίες του παιχνιδιού....

αλλά θεωρώ πως οι πόντοι θα έπρεπε να βγαίνουν από ένα συνδυασμό χωριά-απώλειες-πόντοι πολέμου :clap::clap:
είναι πολύ ποιο δίκαιο!!! και για παίχτες και για φυλές :wow:

γιατί να νικάει ένας παίχτης ή μια φυλή που απλώς είχε τις γνωριμίες και τα μέσα και πήρα 3000 χωριά από ανενεργούς?

δεν είναι ποιο σωστό νικητής να είναι αυτός ο παίχτης, που όχι μόνο κατάφερε το "πολύ δύσκολο" να κατάκτηση πολλά χωριά αλλά και έχεις τις ανάλογες απώλειες, και έχει συμμετάσχει σε πολέμους μια και το παιχνίδι είναι πολεμικό και το νόημα είναι εκεί να κάνεις πολέμους, απώλειες.... όχι μόνο να μαζεύεις χωριά!!!

Πιστεύω πως πρέπει να τεθεί αυτή η ιδέα στην εταιρία, βέβαια είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα που θα αλλάξει ριζικά το παιχνίδι και τον τρόπο παιχνιδιού και πολλοί από εμάς θα πρέπει να μάθουν το παιχνίδι ξανά από την αρχή, αλλά πιστεύω πως η αλλαγή αυτή θα άλλαζε το παιχνίδι κατά πολύ προς το καλύτερο....


για να ακούσω και μερικές άλλες απόψεις.....!! :hmmm::hmmm:
 

DeletedUser

καταρχας υπαρχουν κοσμοι που κλεινουν απο απωλειες απλα το συνηθυσμενο ειναι οι ποντοι και ολοι κολλατε σε αυτους οι απωλειες ερχοντε μαζι με τους ποντους με την ιδια λογικοι οταν καποιος μαζευει χωρια απο ανενεργους μπορει ευκολα να κανει μια φυλη με τον ανενεργο να κυρηξει πολεμο και να μαζευει ποντους

στο κλεισημο ενος κοσμου δεν μενει μονο το ποιος ηταν πρωτος δευτερος κτλ αλλα και το ποιος ειχε απωλειες και εδωσε το περισσοτερο ξυλο
 

DeletedUser10782

δεν είναι ακριβώς έτσι..... όταν ρωτήσεις ποιος βγήκε πρώτος στον τάδε κλειστό κόσμο το πρώτο πράγμα που όλοι κοιτάνε είναι οι πόντοι ότι και να λέμε και εγώ και εσύ άλλο είπα εγώ ότι αυτοί οι πόντοι θα έπρεπε να είναι μια συνάρτηση που να έχει ως μεταβλητές μέσα και τους πόντους όπως τους ξέρουμε τώρα αλλά να μετράνε και σε ένα βαθμό απώλειες και πόντοι πολέμου
 

DeletedUser

δεν είναι ακριβώς έτσι..... όταν ρωτήσεις ποιος βγήκε πρώτος στον τάδε κλειστό κόσμο το πρώτο πράγμα που όλοι κοιτάνε είναι οι πόντοι ότι και να λέμε και εγώ και εσύ άλλο είπα εγώ ότι αυτοί οι πόντοι θα έπρεπε να είναι μια συνάρτηση που να έχει ως μεταβλητές μέσα και τους πόντους όπως τους ξέρουμε τώρα αλλά να μετράνε και σε ένα βαθμό απώλειες και πόντοι πολέμου

συμφωνω μαζι σου φιλε αλλα με μια διαφορα.οτι αυτον τον πρωτο που λες..δεν τον θυμαται κανενας.πιο πολυ θυμαται αυτον που δινει-τρωει ξυλο παρα τον πρωτο στην καταταξη.αλλωστε για αυτο υπαρχει και η καταταξη σε απωλειες ο καθενας διαλεγει και παιρνει..και ταυτοχρονα κρινετε κιολας.ολοι περνανε απο την πυρα μην αγχωνεσαι..υπαρχουν και τα στατιστικα που δειχνουν τι εστι πρωτος ειναι ο καθενας.και αναλογως το πιον του..αντιμετωπιζεται και μετα σε αλλο κοσμο.παντως συνηθως οι πρωτοι σε κλειστο κοσμο εχουνε να επιδειξουνε και καποιες σεβαστες απωλειες. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27693

φαιλ...μπορει καποιος παικτης να στελνει οτι επιθετικο εχει συνεχεια και να μαζεύει πολλά oda και ας μην έστειλε οργανωμένα τις επιθεσεις με σωστή διαχείριση φακε,τρενα κτλπ γτ να παρει ποντους;ΔΛΔ ειναι εντελώς φαιλ και βλακεια αν γινει που ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

ξανθια εισαι;
 

DeletedUser27163

φαιλ...μπορει καποιος παικτης να στελνει οτι επιθετικο εχει συνεχεια και να μαζεύει πολλά oda και ας μην έστειλε οργανωμένα τις επιθεσεις με σωστή διαχείριση φακε,τρενα κτλπ γτ να παρει ποντους;ΔΛΔ ειναι εντελώς φαιλ και βλακεια αν γινει που ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

ξανθια εισαι;

μaλακας εισαι;μαζεψαμε ολα τα 15χρονα και μας χαλανε το παιχνιδι ρε ****το..
 

DeletedUser

μια χαρα δικια εχει ο λεξικακιας
το συστημα ειναι τελειο ως εχει..εξαλλου για να εισαι πρωτος διαχρονικα και οχι τους πρωτους 2-3 μηνες σε εναν κοσμο πρεπει να εισαι καλος παιχτης αναγκαστικα που εχει λογικα πολλες απωλειες
 

DeletedUser10782

φίλε λεξικακιας μια ιδέα είπα, ΙΔΕΑ

εγώ ούτε σε βρίζω ούτε σου μιλάω άσχημα ούτε σε προσβάλω....

αν έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου πες μου σε παρακαλώ, να το λύσουμε!!!
μπορείς να μιλήσεις όμορφα να πεις τι δεν σου αρέσει οκ...?
 

DeletedUser27051

μια χαρα δικια εχει ο λεξικακιας
το συστημα ειναι τελειο ως εχει..εξαλλου για να εισαι πρωτος διαχρονικα και οχι τους πρωτους 2-3 μηνες σε εναν κοσμο πρεπει να εισαι καλος παιχτης αναγκαστικα που εχει λογικα πολλες απωλειες

γιωργο δεν διαφωνω και εγω βρηκα λαθος την ιδεα.Αλλα δεν βγηκα να πω fail eisai noob fail ξανθια εισαι ?

Αυτα ειναι ηλιθια πραγματα...
 

DeletedUser25454

αμα παιρνονται ετσι οι ποντοι ποιο το νοημα των κατακτησεων?και ποσους ποντους θα φτανει ενα χωριο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή