"Επιθέσεις και πόροι από επιτήρηση" ++

  • Δημιουργός θέματος thuroros
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

καλησπέρα,

με αφορμη το ποστ του Lambros 7 :
[SPOIL]Καλησπέρα σας, με αφορμή έναν αποκλεισμό, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:
Εφόσον ένας λογαριασμός επιτηρείται από έναν παίκτη, σημαίνει ότι ο παίκτης αυτός, προσωρινά, έχει τον έλεγχο του λογαριασμού...Σύμφωνα με την λογική, αυτό του επιτρέπει να στέλνει εκκαθαριστικές, fakes ακόμα και πόρους, εάν ο επιτηρητής θεωρεί ότι λειτουργεί προς όφελος του λογαριασμού( ή της φυλής του)...Γιατί λοιπόν ο επιτηρητής τρώει μπαν?????
Θα προσπαθήσω να στηρίξω την άποψη μου και με κάποιο άλλο επιχείρημα...
Εφόσον απαγορεύεται ο επιτηρητής να στέλνει επιθέσεις(εκκαθαριστικές) και πόρους, γιατί επιτρέπεται να στέλνει αριστοκράτες???Μόνο οι αριστοκράτες λειτουργούν προς όφελος του λογαριασμού???Οι nukes όχι??Του επιτρέπουν να ανεβάσει OD...
Και στην τελική, αφού είπε ο επιτηρούμενος στον επιτηρητή, πριν αφήσει τον λογαριασμό "Να χειριστείς τον λογαριασμό σαν να είναι δικός σου", ο επιτηρητής τήρησε κατά γράμμα την εντολή...Δεν βρίσκω λόγο αποκλεισμού...Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας πάνω στο θέμα, αλλά μία απάντηση από διαχειριστή...

Ευχαριστώ!
[/SPOIL]

και ενα πενθημερο μπαν που εφαγα προσφατα για αποστολη πορων απο λογαριασμο που επιτηρουσα

θελω να ρωτησω το εξης: Έστω οτι ο λογαριασμος που επιτηρώ δέχεται επίθεση.

σε αυτή την περιπτωση καταναλώνω όλους τους πόρους, αλλά πάντα κάτι περισσεύει. Αυτό που περισσεύει θέλω να το στείλω σε κάποιον δικό μου απλά και μόνο για να μη το πάρει ο εχθρός.

θα τιμωρηθώ?
 

DeletedUser

..

οχι αλλα να μην στειλεις σε δικο σου ακκ..ή απο το δικο σου να μην εστειλες σε αυτον απο την φυλη σου
 

DeletedUser

δε σε πιάνω.. πως θα στείλω στο δικό μου ακκ?(account φανταζομαι εννοεις)
 

DeletedUser

δε γινεται να τα στειλω σε μενα και να θελω. δε το αφηνει το συστημα.

υπενθυμιζω ομως πως οι κανονες λενε να μη στελνεις πορους απο την επιτηρηση σε καμια περιπτωση (εκτος μεσω της αγορας)
 

DeletedUser

BAN έπρεπε να τρώει ο επιτηρητής μόνο αν καννιβάλιζε τον λογαριασμό που επιτηρσούσε(έχει συμβεί).
ΔΗΛΑΔΗ(για όσους δεν κατάλαβαν):
Στέλνει όλα τα αμυντικά σε ένα χωριό και κάνει μια μέρα να μπει στο ακκ που επιτηρεί και στην συνέχεια πέρνει τα χωριά εύκολα και γρήγορα.
 

DeletedUser

δεν λεω για κάτι τέτοιο.

υπαρχει καποιος αρμοδιος να απαντησει στην ερωτηση μου? μηπως δε γινεται κατανοητο αυτο που ρωταω?
 

DeletedUser18454

[swt] Μήπως δεν έχετε διαβάσει τους κανόνες και το θέμα είναι σε λάθος μέρος του Φόρουμ;

Κάντε Αίτηση Υποστήριξης. Την επόμενη φορά που θα αναφερθείτε σε αποκλεισμό θα σας δοθούν πόντοι ποινής στο εξωτερικό Φόρουμ.

Κλειδώνει[/swt]​
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή