24x7

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser10473
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10473

μπορει να κανω και λαθος αλλα νομιζω οτι υπαρχει μια αμυντικη τακτικη που λεγεται 24x7 (πρεπει να υπαρχει και φυλη με αυτο το ονομα) οπου φτιαχνεις για καθε 24 δορατα και 7 βαρια κι ετσι γεμιζεις γρηγορα τα αμυντικα σου τες πα αν υπαρχει τετοιος αμυντικος συνδυασμος παρακαλω δωστε μου ενα link οπου μπορω να βρω περισσοτερα γτ στους οδηγους δεν βρηκα κτ

ευχαριστω πολυ
 

DeletedUser10473

ποιος συνδυασμος προτεινεται για ενα γρηγορο αλλα αποτελεσματικο γεμισμα τοτε;
 

DeletedUser

Αμόλυβδη + :p

Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να πειραματιστείς μόνος σου και να βρείς το συνδυασμό που σου ταιριάζει. Καλό είναι να παίρνεις συμβουλές από άλλους αλλά πάντα να δουλεύεις πάνω στα δικά σου πλαίσια.
 

DeletedUser10473

ναι το ξερω αυτο απλα μια συμβουλη θελω ας πουμε τι συνδυασμο χρησιμοποιειτε εσεις
 

DeletedUser

αναλογως τον κοσμο...εσυ για τι κοσμο τον θες;με τοξοτες ή χωρις;
 

DeletedUser10473

με τοξοτες κ10 παιζω εχει τοξοτες και ψηλη ταχυτητα
 

DeletedUser

σιγα μην σου πουνε :eek::eek:
Οι τσιγκουνιδες :p:p
Αναλογα με τον τροπο που παιζεις και ποσες ωρες εισαι μεσα ετσι παει και η αναλογια (Εγω βαριεμε και κανω 1/3
3 ξίφη για κάθε 1 δόρυ ..
και οτι μήνη ανιχνευτές ...

αλλα πιστευω το καλυτερο ειναι να φτιαξεις ενα επιθετικο πειρηνα (Βαρια ειναι αναγκαια split - dodge)και αμα χασεις κανενα ρεψλαιμ και τελος ασε που τα επιθετικα θελουν λιγοτερη ωρα να φτιαχτουν..
(καλυτερα να το κανεις σε κοσμο με προστασια το βραδυ και με μικρη ταχυτητα αλλα μην ξεχναμε πρεπει να εισαι εστω κανα πενταωρο την ημερα μεσα η καλυτερα co-play)
 

DeletedUser10473

ομως οπως ειδες πιο πανω εγω παιζω κ10 δλδ με μεγαλη ταχυτητα και χωρις προστασια για τη νυχτα τωρα οσο για τις ωρες που παιζω δεν θελω να τις ανακοινωσω στο φορουμ αλλα δεν ειμαι και 24/7 μεσα
 

DeletedUser

3 ξιφη για 1 δορυ???ετσι παιζεις τοσο καιρο? :D :D
εφοσον ο παλαντιν εχει και εξελιγμενα αντικειμενα, αν βρεις φαναρι φτιαξε τα χωρια σου ετσι:

5000 Δορατοφόροι
1500 Ξιφομάχοι
4000 Τοξότες
800 Ανιχνευτές
1100 Βαριά Ιππικά
150 Καταπέλτες
 

DeletedUser10473

εχω το φαναρι και γεμιζω το πρωτο μου χωριο καταπελτες το δευτερο που παιρνω σημερα δεν ξερω πως να το αναπτυξω ειναι βεβαια διπλα στο αρχικο αλλα δεν μπορω να μετακινω τον paladin απο το ενα στο αλλο γτ μπορει να μην προλαβω αν μου κανουν επιθεσεις και στα δυο χωρια με αποσταση λιγων δευτερολεπτων
 

DeletedUser

Έχεις αποφασίσει πως το δεύτερο χωριό σου θα το κάνεις σίγουρα αμυντικό;;

Όσο για την τακτική(αντίστοιχη => αντί για δόρατα, τοξότες) που ανέφερες στο πρώτο σου ποστ είναι λίγο fail, αλλά σε κάποιες, λίγες ίσως, περιπτώσεις αποδικνύεται σχετικά χρήσιμη. Χρησιμεύει κυρίως για γρήγορη υποστήριξη. Εάν οργανώσεις τέτοια άμυνα σε κάποια από τα χωριά σου, καλό θα είναι, αυτά να βρίσκονται μακριά από κάποιο μέτωπο, διότι δεν στοχεύουν να προστατεύσουν τον "εαυτό" τους αλλά να υπάρξει γρήγορη βοήθεια στα υπόλοιπα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10473

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα συνδυασω ολα αυτα που ειπατε για να βγαλω εναν μια καλη αμυνα
 

DeletedUser

Σήμερα 12:46
Panos the 2nd 3 ξιφη για 1 δορυ???ετσι παιζεις τοσο καιρο?

Τα χωρια τα οποια δεν βρισκονταν στον μέτωπο τα εφτιαχνα ετσι και εκεινα που ηταν στο μετωπο επιθετικα(επιτελειο στο full οπως και κρυψωνα )βαριομουν να υπολογιζω και να κοβω αριστους :D:D ετσι παντα έπαιζα με αυτο το τρόπο .. (μολις εβλεπαν επιθετικο αμεσος ορμουσαν!! :D
 

DeletedUser10473

Τα χωρια τα οποια δεν βρισκονταν στον μέτωπο τα εφτιαχνα ετσι και εκεινα που ηταν στο μετωπο επιθετικα(επιτελειο στο full οπως και κρυψωνα )βαριομουν να υπολογιζω και να κοβω αριστους ετσι παντα έπαιζα με αυτο το τρόπο .. (μολις εβλεπαν επιθετικο αμεσος ορμουσαν!!

ποσες ωρες ησουν μεσα για να παιζεις ετσι; η ειχες co-play 24/7;
 
Κορυφή