τι ειναι ???

  • Δημιουργός θέματος Hristofias
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Hristofias, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Αυτό μπορεί να συμβαίνει για έναν από τους παρακάτω λόγους:
Ο λογαριασμός σας ίσως δε διαθέτει τα προνόμια που απαιτούνται για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη, να αποκτήσετε πρόσβαση σε χαρακτηριστικά των διαχειριστών ή ενός άλλου συστήματος προνομίων;
Αν προσπαθείτε να καταχωρήσετε μήνυμα, ίσως οι διαχειριστές έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό σας ή απλά αυτός ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί.

τι ειναι???:confused::mad:
μισή ωρα έγραφα :(
 

DeletedUser

yep
Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
υπάρχει κανονική πρόσβαση από ότι βλέπω. Προφανώς μεταφέρθηκε την στιγμή που πήγες να απαντήσεις για λίγο σε κρυφό.
 

DeletedUser

υπάρχει κανονική πρόσβαση από ότι βλέπω. Προφανώς μεταφέρθηκε την στιγμή που πήγες να απαντήσεις για λίγο σε κρυφό.

Υπάρχει πιθανότητα, ίσως να έγινε μεταφορά. Hristofias είχες ύστερα άμεση πρόσβαση στο thread;
Για να "βγήκε" το μήνυμα της vbulletin κάποιος λόγος ίσως θα υπήρχε και ίσως ήταν αυτός.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Είπα πως για κάποιον λόγο για λίγο (προσωρινά) το μετέφεραν στο κρυφό για να ελέγξουν το θέμα ή για οποιονδήποτε άλλον λόγο. Ύστερα προφανώς έκριναν πως δεν υπάρχει πρόβλημα να μείνει στο section του κ7 και το άφησαν πάλι εκεί.
 

DeletedUser

Συμφωνώ πως υπάρχει πιθανότητα, απλά αυτό που λέω είναι πως δεν νομίζω να παρατηρήθηκε κάτι τέτοιο, αλλά αμέσως μπόρεσε να ξαναέχει πρόσβαση ο κάθε χρήστης.

Τέλος πάντων, ούτε βρίσκω το λόγο να μεταφερθεί για να ελεγχθεί ένα thread, δεν έχω παρατηρήσει τουλάχιστον μία τέτοια δραστηριότητα. Eίναι μία λογική σκέψη, διότι κάτι πρέπει να είχε συμβεί για να εμφανιστεί αυτή η ειδοποίηση απαγόρευσης εισόδου για τους απλούς χρήστες. :)

Edit: Οντως είναι η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ την προκειμένη στιγμή σε σχέση με τα vbulletin forums και το μήνυμα αυτό. Ισως, βέβαια, υπήρξε και κάποιο πρόβλημα τεχνικής φύσεως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Πάντως αποκλείεται να τρελάθηκε η vbulletin και να βγάζει μηνύματα από μόνο του. Το ότι δεν έχει κάποιος πρόσβαση σε ένα threat δείχνει πως βρίσκεται σε άλλο section μη-ορατό για τους απλούς χρήστες. :)
 

DeletedUser

Δεν νομίζω να φταίει αυτό γιατί αν ήταν να μεταφερθεί ένα θέμα από τα γενικά ας πούμε σε μια άλλη κατηγορία, δεν θα υπήρχε λόγος να περάσει από το κρυφό.

Όταν δημιουργήθηκε αυτό το θέμα, ήταν κατ' ευθείαν δημιουργημένο στο φόρουμ του κ7 ή σε ένα από τα boards στα γενικά; Αν ήταν στα γενικά, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως πάτησες το κουμπί καταχώρησης ακριβώς τη στιγμή που το μεταφέρανε, πράγμα που σημαίνει ότι είτε:
  1. Είσαι πολύ άτυχος
  2. Λέω βλακείες τόση ώρα γιατί και πάλι δεν βγάζει νόημα. Κανονικά θα έπρεπε να σε μεταφέρει στο θέμα αφού είχε ολοκληρωθεί η μεταφορά, δηλαδή απλώς θα καθυστερούσε λίγο ο browser, εκτός και αν η vBulletin εμφανίζει τις αλλαγές μόνο μετά από ανανέωση της σελίδας.
 

DeletedUser

thanks :)

Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.
 

DeletedUser

Δεν νομίζω πως μεταφέρθηκε σε ένα άλλο section. Εάν είχε μεταφερθεί στο forum του κ7 θα μπορούσαμε να το βρούμε στο forum που βρισκόταν με τον επιπλέον τίτλο: Μεταφέρθηκε.

Το πιο πιθανό είναι ο ολιγόλεπτος έλεγχος του thread από την ΟΔ μεταφέροντάς το στο κρυφό.
Όπως στο thread WORLD 44(από English forum) που φαίνεται να μεταφέρθηκε σε θέση που δεν επιτρέπεται η πρόσβαση σε χρήστες χωρίς τα απαραίτητα προνόμια, εμφανίζεται η ίδια επεισήμανση.

Άρα Hristofias δεν έχεις, πιθανότατα, καθόλου timing. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Και ποιά είναι η λογική της μεταφοράς ενός θέματος στο κρυφό για να ελεγχθεί από την ομάδα, τη στιγμή που μπορούν να το ελέγξουν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ακόμα και όταν είναι δημοσιευμένο στις κατηγορίες που μπορούν να δούν τα απλά μέλη;
 

DeletedUser

Πολύ σπάνια αλλά συμβαίνει (μου έχει συμβεί κι εμένα 2 φορές)

Από την στιγμή που άνοιξες το thread για να γράψεις, μέχρι την στιγμή που πάτησες το κουμπί για να ποστάρεις, στο διάστημα αυτό το forum έχασε για λίγο (μιλάμε για λιγότερο από sec) τους index των threads και έκανε refresh και το thread πήρε άλλο index από αυτόν που είχε όταν το "άνοιξες" για να γράψεις.

Μην αρχίσεις να βρίζεις το vBulletin, το πόσα του έχω "κατεβάσει" εγώ όσο ήμουν mod δεν συγκρίνονται με ότι θα πεις εσύ :)
 

DeletedUser

Και ποιά είναι η λογική της μεταφοράς ενός θέματος στο κρυφό για να ελεγχθεί από την ομάδα, τη στιγμή που μπορούν να το ελέγξουν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ακόμα και όταν είναι δημοσιευμένο στις κατηγορίες που μπορούν να δούν τα απλά μέλη;

Ούτε και εγώ βλέπω κάποια λογική σε αυτό, όπως μπορείς να δεις και παραπάνω. Απλά ήταν σχετικά μία λογική εξήγηση για την ειδοποίηση αυτή.

Από την στιγμή που άνοιξες το thread για να γράψεις, μέχρι την στιγμή που πάτησες το κουμπί για να ποστάρεις, στο διάστημα αυτό το forum έχασε για λίγο (μιλάμε για λιγότερο από sec) τους index των threads και έκανε refresh και το thread πήρε άλλο index από αυτόν που είχε όταν το "άνοιξες" για να γράψεις.

Ήταν αρκετά πιθανό πως θα υπήρχε κάποια άλλη εξήγηση, τεχνικής φύσεως, όπως ήταν πιθανό, διότι η μεταφορά του για τον έλεγχο, σίγουρα, δεν ήταν και αρκετά λογική. Λογικοφανείς θα έλεγα, διότι δεν υπήρχε κάποιος λόγος.
Από ότι θυμάμαι, μου είχε συμβεί και εμένα μία φορά. Οπότε μιλάμε για θέμα της vbulletin. : )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή