Σωστη σειρα κατασκευης κτιριων

  • Δημιουργός θέματος Θαυμασιος
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Καλησπερα.Αν και παιζω αρκετο καιρο το παιχνιδι ακομα δεν εχω καταφερει να βρω τον πιο σωστο τροπο για να αναβαθμιζω τα κτηρια?Δηλαδη σε τι πρεπει να δωσω βαρος τις πρωτες μερες?στο να αναβαθμισω τα ορυχεια,η στο να βγαλω σταυλο για να φτιαξω πιο γρηγορα ελαφρα ιππικα?και οχι μονο αυτο αλλα γενικα θα ηθελα καποιος(που ξερει) να μου πει την πιο σωστη σειρα με την οποια πρεπει να αναβαθμιζω αρχικα τα κτηρια...ωστε να διασφαλιζω ταχεια αναπτυξη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

δν υπαρχει σωστη σειρα.αναλογα πως παιζει ο καθενας.αν θες να εχεις στρατο και πορους παραλληλα βγαζεις σταυλο και λιωνεις στο farming.αν δν θες ετσι βγαζεις πορους επιτελειο.για μενα το πιο σωστο ειναι να βγαλεις ελαφρυ και με τους πορους που γυρνανε να αναβαθμιζεις τα ορυχεια,
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
l0l, αρχικά δεν αναβαθμίζεις πόρους. Το πιο "σωστό" είναι να βγάλεις δόρατα και να αρχίσεις να farmarεις. Έπειτα αν έχεις βάρβαρα κοντά σου βγάζεις ελαφρύ. Αν δεν έχεις τσεκούρια και βαράς τους γύρω σου. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με κτήρια, στρατεύματα και γενικώς στρατηγηκες ψάξε στους οδηγούς.
 

DeletedUser

Τα πρώτα βήματα των "αρχάριων" παικτών.
Το "καλύτερο" όμως κατά κανόνα είναι η γρήγορη "στρατολόγηση". Πρέπει να ελέγχεις την περιοχή γύρω σου και να φαρμάρεις. Με έχουν καλύψει και πιο πάνω ^^. Αρκέσου σε καλό και γρήγορο φάρμινγκ και στην εξόρυση πόρων βέβαια, ειδικά στην αρχή. Αν βλέπεις πως προχωράει το φάρμινγκ παραμέρησε λίγο τους πόρους. Συμβουλέψου και την βοήθεια και σε συνδυασμό με αυτά που σε συμβουλεύουν οι γύρω σου κάνε μία καλή αρχή. Τα επόμενα βήματα εξαρτώνται από κάποιους παράγοντες και τα ανακαλύπτεις σιγά σιγά μόνο σου. Οι διάφοροι οδηγοί πάνω στο θέμα των τακτικών του παιχνιδιού θα σε καλύψουν. Δοκίμασε και την βοήθεια του παιχνιδιού, μπορεί σε κάποια σημεία να φανεί χρήσιμη και διαφωτιστική.

PS: Αχχ αυτές οι ερωτήσεις! :p
PS2: Keep going...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Αυτό είναι οδηγός για το πως να γίνεις καλή φάρμα...

Συμφωνώ, απλά τον παραπέμπω στην βοήθεια με κάποιο τρόπο, μία άποψη που πρέπει να αποφεύγουμε και κατ'εμέ.Το επισήμανα και εγώ πως σίγουρα ο καλύτερος τρόπος είναι η γρήγορη στρατολόγηση και το "τσεκάρισμα" της περιοχής... Ειδικά αυτό που αναγράφεται, πως στην αρχή χρειάζεσαι μόνο πόρους και τίποτα άλλο δεν βοηθά και τόσο πολύ στο να συμβουλευτεί κάποιος για ξεκίνημα in game και ώθηση προς το καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

εγω αναβαθμιζω τις πρωτες δυο τρεις μερες τα βασικα κτηρια επιτελειο οπλοποιοιο στρατωνα κ.τ.λ αλλα μετα ανεβαζω τα ορηχεια και μετα κανω στρατο.Μετα ειμαι ετοιμος για να συνεχισω χαλαρα.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
όπως νομίζεις... Πάντως είναι fail τακτική.
 

DeletedUser

εγω αναβαθμιζω τις πρωτες δυο τρεις μερες τα βασικα κτηρια επιτελειο οπλοποιοιο στρατωνα κ.τ.λ αλλα μετα ανεβαζω τα ορηχεια και μετα κανω στρατο.Μετα ειμαι ετοιμος για να συνεχισω χαλαρα.

Ο καθένας με την τακτική του... Δεν έχω πάντως την ίδια άποψη, είναι λίγο n00b fail.
Edit: Just above me ^^

Αλλά ας μην "χαλάμε" το νόημα του thread, παραθέσαμε τις απόψεις μας...
Ο καθένας με τον πόνο του θα έλεγα, αλλά δεν το 'πα, όχι δεν το 'πα. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Δεν υπαρχει "καλη" και "κακη" τακτικη για αρχη (εκτος τους PointWhore), τωρα για τα ορυχεια ειναι αναλογα με το ποσο online εισαι καθε μερα. Αμα εισαι πολυ ωρα μεσα και τα πας καλα με το φαρμινγκ θα σου προτεινα να μην δοσεις μεγαλη βαση στα αρυχεια και να προχορησεις στην παραγωγη στρατου. Τωρα αμα δεν εισαι αρκετη ωρα μεσα, θα ελεγα να αρχησεις με τα ορυχεια (ετσι ωστε οταν μπαινεις να εχεις αρκετους πορους για στρατολογηση) και στην συνεχεια να προχωρησεις σε αναβαθμισεις.



Υ.Γ. Οσο για τον οδηγο πιο πανω, πιστευω οτι ειναι καπως epic fail :D:D
 

DeletedUser

παιδιά όλα είναι σχετικά.αν μπεις στην αρχή του κόσμου και ο πιο παικταράς να είσαι αν έχεις άλλους 3 παικταράδες στο 15χ15 σου τότε θα φαρμάρεις το τπτ συνεχώς.οπότε θα αναγκαστείς να φτιάξεις ορυχεία.απο την άλλη αν όλοι οι διπλανοί σου είναι νουμπ και με το να μη φτιάχνεις καθόλου ορυχεία αλλά μόνο lc καλά είσαι.όλα είναι σχετικά επαναλαμβάνω.
 
Κορυφή