Προωθηση ιδεων Ελληνικης κοινοτητας

  • Δημιουργός θέματος atomaki7
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Οι Φυλετικές Μάχες ειναι πλέον ενα σχεδόν ολοκληρωμένο παιχνίδι
Δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες που μπορουμε να προσθεσουμε χωρις να αλλαξουμε ριζικα το ειδος του παιχνιδιου.

Η Εταιρεια εχει βαλει στα σκαρια την νεα εκδοση και εχουμε την υποχρεωση να προωθησουμε ολες τις σοβαρες και υλοποιησιμες προτασεις/ιδεες που εχουν αναφερθει σε αυτην την ενοτητα κατα καιρους απο χρηστες τις Ελληνικης κοινοτητας.


Ομολογω πως εχουν ακουστει πολλες ιδεες και προτασεις και δυσκολευτηκαμε να επιλεξουμε διοτι επρεπε να ξεχωρισουμε τις λογικες απο τις εκατονταδες παραλογες.

  • Δυνατότητα να υπαρχει στις επισκοπησεις ή καπου αλλου μια ενδειξη σε ποιες ακαδημιες μπορουμε να εκπαιδευσουμε αριστοκράτη με χαμηλο κοστος.
  • Δυνατότητα να κανω αναζήτηση στα εισερχόμενα ή εξερχόμενα μυνηματα μου βάση αποστολέα ή θέμα.
  • Δυνατότητα να κανω αναζήτηση στα περιστατικα τις επισκοπησης φυλης
  • Δυνατότητα να φαινεται ο αριθμος των χωριών του παικτη στο προφίλ του.
  • Προσθήκη στην καρτέλα Επισκοπησεις -> συνδυασμένα όπου να φαίνεται η εμπιστοσυνη του καθε χωριου
  • Εμφανιση πληθυσμού που εξοικονομουμε με την κατεδαφιση ενος κτιριου
  • Προσθηκη pan στον χαρτη για καλυτερη περιηγηση
  • Δυνατοτητα μεταφορας νομισματων σε αλλο παικτη
  • Ενσωμάτωση αναφορων απο πλανο διεκδικησεων σε καποια κατηγορια
  • Συγκρατηση αρχικης ονομασιας στις επιστρεφομενες εντολες







Θα προωθησουμε επισης για την επομενη εκδοση οποιαδηποτε θεωρησουμε καλη προταση τις επομενες πεντε ημερες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14851

Συγκρατηση αρχικης ονομασιας στις επιστρεφομενες εντολες

αυτό πιστεύω είναι αχρείαστο, δεν ξέρεις αν θα γυρίσει η εκκαθαριστική φουλ ή αν θα σου γυρίσουν μόνο ανιχνευτές. αν της αλλάξεις το όνομα σε εκκαθαριστική μετά θα βλέπεις τους ανιχνευτές σαν εκκαθαριστική
 

DeletedUser

Δεν νομίζω πως κατάλαβες ακριβώς τι κάνει.
Θέλει να πεί ότι οι επιθέσεις αφού σκάσουν, να επιστρέφουν με το όνομα με το οποίο ξεκίνησαν.
Π.χ. ξεκινάει μια επίθεση που την ονομάζω "εκκαθαριστική" και ξεκινάει και μια ανίχνευση που την ονομάζω "ανίχνευση".
Η εκκαθαριστική θα γυρίσει πίσω με το όνομα "εκκαθαριστική" και η ανίχνευση με το όνομα "ανίχνευση". :)
 

DeletedUser14851

Δεν νομίζω πως κατάλαβες ακριβώς τι κάνει.
Θέλει να πεί ότι οι επιθέσεις αφού σκάσουν, να επιστρέφουν με το όνομα με το οποίο ξεκίνησαν.
Π.χ. ξεκινάει μια επίθεση που την ονομάζω "εκκαθαριστική" και ξεκινάει και μια ανίχνευση που την ονομάζω "ανίχνευση".
Η εκκαθαριστική θα γυρίσει πίσω με το όνομα "εκκαθαριστική" και η ανίχνευση με το όνομα "ανίχνευση". :)

μάλλον εγώ δεν κατάλαβες τι εννοούσα φιλαράκο :)
 

DeletedUser

Δυνατοτητα απόκρυψης αναφορών από fake επιθέσεις (με δυνατότητα επιλογής από πόσες μονάδες και κάτω μία επίθεση θεωρείται fake).

by inso :)
 

DeletedUser

Ταξινομηση φυλων στο φυλη>>>>διπλωματια αλφαβητικα και οχι κατα αυξον αριθμο id

:)
 

DeletedUser

Πραγματικα αναρωτιεμαι ποσο δυσκολο θα μπορουσε να ειναι απο θεμα προγραμματισμου...
 

DeletedUser

παιδια είχα βάλει κι εγώ μια ιδεά πριν αρκετο καιρό που είχε τυχει ολικης αποδοχής και ειναι εφικτη. δεν ξέρω αν μπορειτε να αλλάξετε την λιστα αλλα θεωρώ οτι είναι κατι πολύ χρήσιμο. η ιδέα ηταν αυτή.
πιστευω πως μια καλη ιδεα θα ηταν οταν παταμε σε ενα χωριο συμπαικτη μας να βλεπαμε τι αμυνες εχουμε σε αυτο το χωριο και να μπορουμε να τις τραβηξουμε ανα χωριο.

πχ. εχει ο παικτης χ στο χωριο του παικτη ψ 10 αμυντικα. θελει να τα τραβηξει αλλα επειδη εχει ολες του τις αμυνες σε βοηθειες δεν ξερει ποια ειναι τα χωρια που εχει στειλει στον συγκεκριμενο χωριο.
η ιδεα οταν παταει πανω στο χωριο του παικτη ψ να του λεει το εξης: τα στρατευματα σου σε αυτο το χωριο: χδορια, χξιφη, χτσεκουρια κλπ

επαναφορα
μερικα
ολα.

αυτο θα ηταν κατι πολυ χρησιμο και θα γλυτωναμε πολυ χρονο αντι να καθομαστε να ψαχνουμε μια ωρα τι εχουμε και που το εχουμε και ποσα εχουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Έχουν δει όλες τις καλές ιδέες και τις έχουν αξιολογήσει. Σίγουρα υπάρχουν και κάποιες άλλες αξιόλογες αλλά ας μην βγαίνουμε όλοι να τα ξαναλέμε από την αρχή...:p Έτσι κι αλλιώς δεν είναι στο χέρι της ΟΔ να αλλάξει τη συγκεκριμένη λίστα... :)
 

DeletedUser

Έχουν δει όλες τις καλές ιδέες και τις έχουν αξιολογήσει. Σίγουρα υπάρχουν και κάποιες άλλες αξιόλογες αλλά ας μην βγαίνουμε όλοι να τα ξαναλέμε από την αρχή...:p Έτσι κι αλλιώς δεν είναι στο χέρι της ΟΔ να αλλάξει τη συγκεκριμένη λίστα... :)

ειναι...αν προσέξεις ο ατομακι ειπε οτι τις τελευταίες 5 μέρες μπορουν να προσθέσουν.και το επανάλαβα επειδή ανθρωποι είναι μπορεί να τους ξέφυγε
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
αρχικά οι διαχειριστές επιλέγουν ποιές ιδέες θα μεταφέρουν. Ύστερα η εταιρία αποφασίζει ποιές θα υλοποιήσει!

Ομολογω πως εχουν ακουστει πολλες ιδεες και προτασεις και δυσκολευτηκαμε να επιλεξουμε διοτι επρεπε να ξεχωρισουμε τις λογικες απο τις εκατονταδες παραλογες.
 

DeletedUser

ειναι...αν προσέξεις ο ατομακι ειπε οτι τις τελευταίες 5 μέρες μπορουν να προσθέσουν.και το επανάλαβα επειδή ανθρωποι είναι μπορεί να τους ξέφυγε

Οτιδήποτε προωθηθεί θα αφορά την επόμενη έκδοση. Σίγουρα θα έχουν παρατηρήσει και την δικιά σου ιδέα. Απλά ας μην επαναλαμβανόμαστε, γιατί πολλές ιδέες θεωρούνται αξιόλογες και χρήσιμες είτε από λίγους, είτε από πολλούς. :)
 

DeletedUser14851

Στο είπα και στο skype αλλά με πέταξε έξω, πχ στέλνω μια εκκαθαριστική 7000 τσεκούρια 10 ανιχνευτές 3000 ελαφρά και 300 κριάρια.

την ονόμασα ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ.

χτυπάει στον αντίπαλο με αποτέλεσμα να μου γυρνάνε 10 ανιχνευτές, πώς θα ονομάζετε η επίθεση, εκκαθαριστική? :D:D
 

DeletedUser

Ναι, από τη στιγμή που είχες ονομάσει την αρχική "Εκκαθαριστική", η επίθεση θα γυρίσει πίσω ως "Εκκαθαριστική", ό,τι στρατεύματα και αν περιλαμβάνει.
 

DeletedUser

Καλησπέρα,
η ιδέα που έχω είναι να επιτρέπονται οι επιθέσεις σε μοιρασμένη συνδεση εφόσων ομως υπάρχουν απώλειες και είναι σε διαφορετική φυλή οι παίκτες..νομίζω λιγο δύσκολο αλλα θα αυξήσει την ανταγωνιστηκότητα σε ενα σπίτι.
 

DeletedUser14851

Καλησπέρα,
η ιδέα που έχω είναι να επιτρέπονται οι επιθέσεις σε μοιρασμένη συνδεση εφόσων ομως υπάρχουν απώλειες και είναι σε διαφορετική φυλή οι παίκτες..νομίζω λιγο δύσκολο αλλα θα αυξήσει την ανταγωνιστηκότητα σε ενα σπίτι.


και αν του κάνει ντοτζ? να μπανάρονται?
 

DeletedUser

Καλησπέρα,
η ιδέα που έχω είναι να επιτρέπονται οι επιθέσεις σε μοιρασμένη συνδεση εφόσων ομως υπάρχουν απώλειες και είναι σε διαφορετική φυλή οι παίκτες..νομίζω λιγο δύσκολο αλλα θα αυξήσει την ανταγωνιστηκότητα σε ενα σπίτι.

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.
 

DeletedUser6091

Παιδιά μην κάνετε διάλογο σε αυτό το θέμα... Λέτε την ιδέα σας και τέλος... Μας μπερδεύετε έτσι...
 
Κορυφή