Απαντήθηκε: Speed Rounds στην Ελλάδα

  • Δημιουργός θέματος *Pwnage*
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Κατά καιρούς έχει ειπωθεί αυτή η ιδέα και έχει ερωτηθεί κατά πόσο είναι εφικτή η πραγματοποίηση της: Speed Servers στο ελληνικό tribal. Κανένας παίκτης δεν εξέφρασε αρνητική άποψη αλλά αντίθετα όλοι την επιδοκίμασαν. Ωστόσο οι απαντήσεις των διαχειριστών ήταν αρνητικές. Μερικά από τα επιχειρήματα ((σε όσες απαντήσεις υπήρχαν επιχειρήματα και όχι μονολεκτικά ‘είναι ανέφικτο’))βρίσκονται παρακάτω μαζι με μερικές απόψεις παικτών προσπαθώντας να δικαιολογίσουν γιατι είναι ανέφικτη η δημιουργία speed server:

- ‘Μικρός αριθμός μελών στο ελληνικό TW’
Φυλετικές Μάχες - Ήδη 64.232 παίκτες!
Speed Servers: NO

Die Stämme – Scho 29'718 Spielr si drbi!
Speed Servers: YES

- ‘Λίγα Premiums’
Στατιστικά εχουμε τα περισσοτερα premiums per player

- ‘Η εταιρία θα πάρει τα λεφτά της είτε παιξεις σε speed στον .νετ ειτε παίξεις speed στο .gr ’
Τότε δεν βλέπω τον λόγο ύπαρξης του .gr και του .net αφου θα μπορούσαμε όλοι να παίξουμε στον .de που πάλι θα πάρει τα λεφτά της η inno.

Οι σχέσεις με Γερμάνια υπάρχουν (βλ. 1/3/10 φάρσα με απόλυση mad/dimme) , πληρούμε όλες τις προϋποθέσεις, όποτε δεν βλέπω που είναι η δυσκολία. Εάν υπάρχουν αμφιβολίες από τους Coma για το κατά πόσο θα ενδιαφέρονταν οι έλληνες παίκτες να συμμετέχουν σε speed rounds μπορούμε να κάνουμε ένα Poll το οποίο είμαι σίγουρος πως θα δήξει ότι όλα τα rounds θα έχουν επαρκή και πάνω από το όριο παίκτες. Εάν από την άλλη η ιδέα πραγματοποιηθεί αλλά δεν πετύχει (κάτι το οποίο θεωρώ απίθανο) δεν θα ζημιωθεί κάνεις.

Give us speed. Get us Addicted
 

DeletedUser

Συμφωνω,ωραια επιχειρηματα,καλο ηταν να υπαρχουν,γιατι βαριεμαι οταν θελω να παιξω να ψαχνω αν υπαρχει κανενας στο αγγλικο......
 

DeletedUser

Κατ' αρχάς να τονίσω ότι ως κοινότητα, δεν είμαστε ακόμα έτοιμη για speed servers. Δεύτερον, οι παίκτες μειώνονται δραστικά μέρα με τη μέρα ενώ οι ενεργοί παίκτες είναι ακόμα λιγότεροι.

Έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας μέχρι να βάλουμε speed servers και στον ελληνικό server.
 

DeletedUser6091

Καταρχήν πως μπόρεσες και έμαθες πως έχουμε αρκετά premium? Μου κάνει εντύπωση γιατί το αν έχουμε πολλούς λογαριασμούς premium η όχι το ξέρει μονο ο dimme και η εταιρία και το μαθαίνω και εγώ οποτε ρωτήσω... Κανεις άλλος δεν έχει δικαίωμα να δει τα οικονομικά του παιχνιδιού...


Εμείς το ζητάμε συνεχώς... Από κει και πέρα είναι θέμα της εταιρίας αν θα μας αφήσει να ανοίξουμε έναν τέτοιο κόσμο η όχι... Μέχρι στιγμής παίρνουμε αρνητική απάντηση και θα έχουν τον λόγο τους...

Το ότι έχουμε καλές σχέσεις με την εταιρία σε φιλικό επίπεδο δεν αναιρεί πως στις σχέσεις μας υπάρχει και τηρείται η ιεραρχία σε όλα τα επίπεδα...
 

DeletedUser

Κατ' αρχάς να τονίσω ότι ως κοινότητα, δεν είμαστε ακόμα έτοιμη για speed servers. Δεύτερον, οι παίκτες μειώνονται δραστικά μέρα με τη μέρα ενώ οι ενεργοί παίκτες είναι ακόμα λιγότεροι.

Έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας μέχρι να βάλουμε speed servers και στον ελληνικό server.

και η λυση ειναι να μεινουνε 20 παικτες για να δοκιμασουμε αν ειμαστε ετοιμοι για speed Η οχι? Εξαλλου εχω πει πιο πανω πως δεν χανουμε τιποτα με το να δοκιμασουμε
 

DeletedUser

Ισως και μια επισημη δημοσκοπηση να μην ειναι και τοσο κακη ιδεα

..ετσι για να δουμε που βρισκομαστε σε θεμα ζητησης Speed Server στην Ελλαδα
 

DeletedUser

+1 και από εμένα και πρέπει να πούμε ότι κανείς δεν μπορεί να ότι τα επιχειρήματα του *Pwnage*.Αν έχετε παρατηρήσει επίσης το ελληνικό tribal wars έχει υπέραρκετούς παίκτες,καθώς θα έχετε παρατηρήσει ότι όποτε ανοίγει νέος κόσμος οι παίκτες αγγίζουν τις 80000!!!!Επίσης είναι κρίμα κάποιος Έλληνας που θέλει να παίξει ένα speed round να ξενιτευτεί!Θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να έχουμε έστω 5-hour speed rounds :eek:
 

DeletedUser2

Σας υπόσχομαι ότι θα κάνω ότι μπορώ και ότι περνάει από το χέρι μου για να έχουμε Speed Server στην Ελλάδα.

Το πρόβλημα είναι ότι και στο παρελθόν έχουμε προσπαθήσει να πάρουμε έναν Speed στην Ελλάδα αλλά με διάφορες αιτιολογίες δεχόμασταν αρνητικές απαντήσεις. Ότι η Ελλάδα δεν είναι ακόμα έτοιμη, αν και έχει πολλούς παίκτες, και διάφορα άλλα τέτοια.

Θα σας ενημερώσω σε αυτό εδώ το θέμα εδώ, αλλά το αφήνω κλειδωμένο και το κάνω sticky.
 

DeletedUser2

Τελικά εγκρίθηκε Speed Server για την Ελλάδα.

Όταν γνωρίζουμε περισσότερα, όπως ημερομηνία, θα βγάλουμε ανακοίνωση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή