Κάτι από τα παλιά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33919
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser33919

Καλησπέρα σας. Βλέποντας τις φυλετικές μάχες, ένα παιχνίδι που αγαπήθηκε από πολλούς ανθρώπους να αλλάζει ριζικά με την είσοδο του χρήματος στο παιχνίδι για τα καλά, θα ήθελα να προτείνω μερικές ιδέες, για έναν καινούργιο κόσμο ο οποίος θα έχει πολλά μέλη, αλλά επίσης θα προσελκύσει παίχτες οι οποίοι σταμάτησαν τις φυλετικές μάχες λόγο του ότι αηδίασαν το θέμα με το μπουστάρισμα με λεφτά.
Λοιπόν προτείνω τα εξής βασικά, τα οποία είναι εφικτά, και ζούμε για να παίξουμε σε έναν τέτοιο κόσμο, στον οποίο θα φένονται οι δυνατότητες του παίκτη και όχι τα λεφτά του:
1) Kαταργείται η αγορά πόρων μέσω ανταλλακτήριου premium, δια παντώς στον καινούργιο κόσμο που θα δημιουργηθεί.
2) Δεν υπάρχουν παρατηρητήρια. Οι λόγοι γνωστή. Τα παραδείγματα πολλά/
3) Δεν υπάρχουν εκκλησίες.
4) Η πυκνότητα των χωριών είναι λίγο μεγαλύτερη
5) Οι ηπείροι είναι πάνω από 20.

Συμπέρασμα: Premium θα χρησιμοποιείται μόνο για τα βασικά, και για μείωση κτιρίων.
Το παιχνίδι πλέον γίνεται πλήρως στρατηγικό, και για να είσαι νικητής χρειάζεται πλήρης ενεργητικότητα, συμμετοχή από τη φυλή, οργάνωση και έξυπνο μυαλό.
Είμαι σίγουρος ότι πολλά μεγάλα ονόματα που χάθηκαν μέσα στο χρόνο, θα εμφανιστούν σε ένα τέτοιο κόσμο.
Εγώ προσωπικά έχω πει οτι μετά τον κόσμο που παίζω, δεν θα ξαναμπώ.
Καλό υπόλοιπο. Ευχαριστώ
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
Κόσμος με τέτοιες ρυθμίσεις, μόνο σε HP μπορεί να βγει. Ειδικά για το κομμάτι των προνομιακών δυνατοτήτων και του ανταλλακτηρίου.

Για τα Παρατηρητήρια το έχω πει και σε άλλο θέμα, πως μπορούν να απενεργοποιούνται ανά κάποιους κόσμους και ο επόμενος κόσμος θα είναι χωρίς Παρατηρητήρια.
Για τις Εκκλησίες ποτέ δεν υπήρχε ιδιαίτερο θέμα. Μπορούν να είναι ανενεργές στον επόμενο κόσμο. Δεν υπάρχει πρόβλημα.
Πυκνότητα χωριών πρέπει να το δω με την Εταιρεία, υποψιάζομαι όμως πως θα φάμε άκυρο.
Οι ήπειροι εξαρτώνται αποκλειστικά από τους παίκτες που θα μπουν. Δεν είναι ρύθμιση που μπορεί να γίνει μαζί με τις υπόλοιπες.
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
Μπορει ομως τακτικα να ανοιγει ενας κοσμος χωρις ανταλλακτηριο? Πχ 1 στους 5-6 κοσμους που ανοιγει τον χρονο να μην εχει ανταλλακτηριο?

Απ' όσο γνωρίζω, οι μόνοι servers που υπάρχουν non-premium κόσμοι είναι ο .de και ο .pl και αυτοί ανά κάποια χρονικά διαστήματα.
Δεν μπορώ να ξέρω αυτή τη στιγμή αν μπορεί να ανοίξει στον .gr ένας κόσμος με buy-in. Θα το ρωτήσω και το βλέπουμε.
 

DeletedUser33404

έχω μια φανταστική ιδέα, τη λέτε να ανηξουμε κανένα σπεεδ και τον πεθυμήσαμε?
 
Κορυφή