Αποχώρηση από τον κόσμο.

Συζήτηση στο forum 'Κοσμος 47' που ξεκίνησε από το μέλος iLLuz, στις 25. Δεκ 2017.

Μοιραστείτε τη σελίδα

1. iLLuz

iLLuz Member

Το παρακάτω μήνυμα προσυπογράφουν, συνολικά, τα μέλη της διοίκησης της SAB.

Οι ουσιαστικοί λόγοι που μας ώθησαν στην παρακάτω ανακοίνωση δεν χρειάζεται να αναφερθούν και να αναλυθούν περαιτέρω, αρκεί που τους γνωρίζουμε όποιοι και όσοι πρέπει.

Από την αρχή του πολέμου μας με την συμμαχία DAB-NOVUS, βασικοί παίχτες και μεγάλοι λογαριασμοί μας ξεκίνησαν να αποχωρούν από τον κόσμο. Άλλοι λόγω κούρασης/έλλειψης ενδιαφέροντος, άλλοι επειδή άνοιξαν νέοι κόσμοι και αναλώθηκαν εκεί. Το πρόβλημα έγκειται, στο ότι οι αποχωρήσεις αυτές έδειχναν να μην έχουν τελειωμό. Ακόμα και μέχρις ότου αποφασίσουμε να προβούμε σε αυτή την ενέργεια, οι αποχωρήσεις συνεχίζονταν. Τα άτομα που είχαν την διάθεση να ασχοληθούν και να αφιερώσουν τον απαιτούμενο χρόνο που χρειάζεται για να κλείσει μια φυλή κόσμο, δυστυχώς, δεν ήταν αρκετά.

Η φυλή SAB έκανε μια αξιοπρεπέστατη πορεία στον κόσμο. Έπαιξε στα ίσα εναντίον ενός μεγαλύτερου όγκου, τόσο ατόμων όσο και χωριών και κατάφερε να δείξει χαρακτήρα. Για μια φυλή που συγκροτήθηκε μέσα στον κόσμο και δεν συστάθηκε πριν το άνοιγμα του, η πορεία της κρίνεται επιτυχημένη. Λάθη έγιναν αρκετά. Κάποια διορθώθηκαν και κάποια άλλα συνέχιζαν να μας ταλανίζουν μέχρι τώρα. Το σίγουρο είναι, οτι μάθαμε απο αυτά.
    Για αυτό, θεωρώντας την κατάσταση μη αναστρέψιμη, αποφασίσαμε απο κοινού τα μέλη της ηγεσίας, να αποχωρήσει η φυλή απο τον κόσμο. Δεν είναι μια παρορμητική απόφαση, αλλά μια απόφαση που απορρέει απο τα παραπάνω και θεωρήθηκε αναπόφευκτη.

Παρόλα αυτά, αξίζει ένα τεράστιο μπράβο σε όλα τα παιδιά της SAB που έδειξαν πραγματικό ενδιαφέρον, που ξενύχτησαν και που έχασαν άπειρες ώρες απο την προσωπική τους ζωή, προκειμένου να φτάσει η φυλή στο σημείο που έφτασε (ονόματα δεν θα αναφερθούν, προς αποφυγή παρεξηγήσεων).

Κλείνοντας, θέλουμε να πιστεύουμε, οτι ήμασταν άξιοι αντίπαλοι, όπως αντίστοιχα θεωρούμε για ένα μεγάλο ποσοστό των αντίπαλων λογαριασμών. Συγχαρητήρια και σε σας για την νίκη σας στον πόλεμο και για το - εκτός συγκλονιστικού απροόπτου - κλείσιμο του κόσμου.

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους.
    Με εκτίμηση,
    Η ηγεσία της SAB.

Οι KERVEROS, * n00bing p0wεr και stellagzpsi έχουν κάνει like
  2. xxxThe Ripperxxx

xxxThe Ripperxxx Well-Known Member

Καλές γιορτές και καλή χρονιά.

3. * n00bing p0wεr

* n00bing p0wεr Member

Αρχικα να ευχηθω χρονια πολλα και καλες γιορτες τοσο στα παιδια της sab οσο και στους συμπαικτες μου.
    Να προσθεσω επισης, οτι ηταν ενα σχετικα ωραιος κοσμος οσο κρατησε(τοσο οταν ο πολεμος ηταν dab vs novus-sab οσο και οταν εγινε sab vs novus-dab) και με λυπεί η αποφαση σας αυτη.
    Καλη συνεχεια ευχομαι :)

Οι stellagzpsi και iLLuz έχουν κάνει like
  4. TROLL MASTER

TROLL MASTER Well-Known Member

Καταρχάς Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα σε όλους,

στο κομμάτι των φυλετικών τώρα, με θλίβει λίγο που ο κόσμος 47 θα κλείσει με αποχωρήσεις παιχτών απο τη μία πλευρά και ουσιαστικά παράδοση όπως τώρα διαβάζω απο τον φίλτατο iLLuz καθώς είχε προοπτικές να παιχτεί ωραίο ξύλο

Η αποχώρηση της φυλής SAB είναι ουσιαστικά παράδοση,λευκή πετσέτα, δεν έδειξε σε κανέναν σημείο του κόσμου οτι είχε καλύτερο παικτικό υλικό απο τις άλλες φυλές απλά με στρατολογήσεις στην αρχή κατάφερε να έχει μεγάλο όγκο..

Συγχαρητήρια πιστεύω αξίζει να δώσω μόνο στη DAB των πρώτων μηνών για την αμυνά της,καθώς παικτικά τίποτα άλλο δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Φυσικά δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια του 47, σχολιάζω όσα μας ανέφερε ο iLLuz

Πάντως όσο κράτησε ήταν καλός κόσμος και όπως ξανατόνισα είχε καλές προοπτικές.

Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή σε όλα τα παιδιά παρόλαυτά απο όλες τις φυλές.

ΥΓ. Άλλος ένας κόσμος με παρατηρητήρια που παίχτηκε επι ίσοις όροις φαίνεται οτι λήγει με αποχωρήσεις και όχι με τελικό πόλεμο.Το εχουμε πει,το ξαναλέμε οτι κόσμος μεταξύ ισοδύναμων φυλών με παρατηρητήρια θα λήγει είτε με ρουφιανιές,είτε με διαγραφές είτε με αποχωρήσεις...Το λέμε και το ξαναλέμε δεν βάζουν μυαλό οι υπεύθηνοι...Αν τους αρέσει να τελειώνουν έτσι οι κόσμοι κομπλε ;)

ΥΓ.2 Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία!!!

Ο/Η stellagzpsi έχει κάνει like
  5. stellagzpsi

stellagzpsi Member

Αρχικά θέλω να ευχηθώ στους αντιπάλους μας αλλά και στα δικά μας παιδιά, καλές γιορτές και να έχετε ένα ευτυχισμένο έτος εσείς και οι οικογένειες σας,με υγεία και κάθε ευτυχία!

Δεν κρύβω ότι δεν ήθελα να φύγουμε έτσι απλά αλλά δεν γινόταν και αλλιώς για διάφορους λόγους όπως είπε o illuz.
    Ελπίζω τουλάχιστον να δούμε έναν καλό πόλεμο για το κλείσιμο και όχι αγκαλίτσες.Υπάρχουν παίκτες που αξίζουν αν παίξουν ένα καλό παιχνίδι,χαραμίζονται με αγκαλίτσες....Αμολήστε τα κτήνη σας λοιπόν ;)
    Καλές μάχες να έχετε :)

Οι * n00bing p0wεr και TROLL MASTER έχουν κάνει like
  6. AGGELOSDELTA

AGGELOSDELTA Well-Known Member

καλες γιωρτες καλη συνεχεια στους αλλους κοσμους........στα ιδια και χειρότερα ημασταν και εμεις στην αρχη του κοσμου.....παρα πολλοι καλοι παιχτες μας δεν αντεξαν την πιεσει και την ενταση και τα παρατησαν (ορισμενοι δεν αντεξαν και εμενα) αλλα κατσαμε βρήκαμε τα πατηματα μας γνωριστήκαμε καλυτερα και καταφεραμε να φτασουμε μεχρι εδω.........λυπαμαι που αποχωρείτε τοσο σύντομα...........

7. gabriel

gabriel Member

το 2 vs 1 ειναι ψυχοφθορο οντως. το γνωριζουμε πολυ καλα. περασαμε απο αυτο το σταδιο. η διαφορα μας με την σαμπ ειναι οτι εμεις αντεξαμε

καλες γιορτες σε ολους κ καλη συνεχεια στη σαμπ οπου επιλεξει να ξαναπαιξει.

Ο/Η TROLL MASTER έχει κάνει like
  8. mavros5

mavros5 Member

Καλησπερα και καλα Χριστούγεννα σε ολους με υγεία , η πιεση για την σαμπ ηταν αναπόφευκτη , ηταν θεμα χρονου να γινει αυτο , για μενα ησασταν αξιοι αντιπαλοι και σας ευχομαι καλη συνεχεια στο παιχνίδι , σε οποιον κοσμο επιλέξετε να παίξετε .

Υ.Γ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ , Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΖΕΝ ΜΑΣΤΕΡ . ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΖΕΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΛΟΓΚΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΝ

Οι elisisi και TROLL MASTER έχουν κάνει like
  9. rescream

rescream Member

Καλησπερα και απο εμενα συνηθως δεν γραφω εδω γιατι δεν μαρεσει να μιλαω πισω απο μια οθονη θα σου κανω αυτο θα σου κανω το αλλο θα φας πυξιδες και μπλα μπλα μπλα

Καταρχας αγγελε ειμαι ακρως αντιθετος με αυτο που ειπες οτι ξερετε τι ειναι το 2χ1 , δεν ξερετε σε βαθος για 3 βασικους λογους:
    1. Το 2χ1 ειναι 2 φυλες εναντια 1 την ιδια στιγμη , εμεις οταν ειχαμε συμμαχια με το φωτακο μια φορα δεν βαρεσαμε μαζι οπως κανατε τοσους μηνες εσεις αλλα χωριστα τωρα ποιος φταιει καθε πλευρα υποστιριζει τα δικα της
    2. Το 2χ1 το τοτε δεν παιζαμε ουτε εμεις ουτε εσεις γενικα ηταν πολυ νεκρος ο κοσμος και θα μιλησω απο τη πλευρα της σαμπ που το καλοκαιρι ειχαν περασει και 3μιση βδομαδες χωρις να ειχε κανει πλανο πραγμα που οφειλετε σε μπανια-διακοπες-δουλειες που υπηρχαν απο ολους
    3. Το 2χ1 τοτε που το ειχατε εσεις απλα παιζατε σε δυο μετωπα αλλα οχι την ιδια στιγμη και η διαφορα επιθετικων ειναι μεγαλη πλεον σε σχεση με 4 μηνες πριν που παιζαμε, ειμαστε 7 μηνες μετα το ανοιγμα του κοσμου και τα επιθετικα ειναι πολλα και αφου ειναι 2χ1 ειναι μακραν περισσοτερα απο τα αμυντικα μας , για να γινω πιο συγκεκριμενος εμεις τρωγαμε σε μια μερα κατα μηκος του χαρτη 500+ νιουκες και απο τις 2 φυλες μαζι (μπορει να υπερβαλω λιγο στον αριθμο αλλα εκει νομιζω ηταν, η εστω να πω 400-500 νιουκες να ειμαι μεσα) και στο τελος χασαμε 3-4-5 χωρια και οταν βαραγαμε πλανο το καλοκαιρι η λιγο μετα τα επιθετικα μας δεν ξεπερναγαν τα 70-80.

****** Με αλλα λογια στο 2χ1 σας δεν παιζαμε ουτε εμεις ουτε νοβους ενω στο 2χ1 παιζατε και εσεις και οι νοβους ******

Δεν το λεω για να κλαφτω ουτε τιποτα τετοιο απλα για να δειξω στον γκαμπι οτι πηρατε μια μικρη γευση απο το 2χ1 τι ειναι σε αυτον τον κοσμο και οχι πως πραγματικα ηταν, (γνωμη μου παντα μπορει να ειμαι και λανθασμενος εννοειται)

Οπως και να εχει , παμε παρακατω παιξαμε χασαμε , ετσι ειναι αυτα τα πραγματα δεν μπορεις παντα να νικας υπαρχουν και οι ηττες, που μαθαινεις απο εκει και επιστρεφεις δυνατοτερος.

Θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στους αντιπαλους μου που καταφεραν και μας νικησαν και ουτε θα μπω στην διαδικασια να πω αυτοι βοηθησαν πιο πολυ στην ηττα μας η αυτοι λιγοτερο. Ηταν ενας πολυ δικαιος κοσμος και ωραιος -πραγματικα δεν εχω ιδεα για τον ρουφιανο που λετε ολοι σαν καραμελα αλλα θα ηθελα να μου στειλει καποιος π.μ στο σκυπε μου η ιν γκαμε να το συζητησουμε- και δεν μετανιωνω τις ωρες που εριξα πανω απο το πισι γιαυτο το παιχνιδι γιατι γνωρισα πολλα αξιολογα ατομα που θα ηθελα να παιξω μαζι τους σε μελλοντικους κοσμους και οσο αναφορα αυτον τον κοσμο απλα θα ηθελα να πω οτι υπαρχουν πολλα παιδια σε αυτον τον κοσμο που τους αξηζει να κλεισουν τον κοσμο πολυ παραπανω απο μια αγκαλια, αλλα η αποφαση εννοειται δικια σας..

Κλεινοντας θα ηθελα να ευχηθω σε ολους σας καλες γιορτες με υγεια σε εσας και στις οικογενειες σας, πολλες επιτυχιες και παντα χαμογελα !!!

Με εκτιμηση
    ReScreaM

Τελευταία επεξεργασία: 27. Δεκ 2017
    Οι kritigiannis, stellagzpsi, Σάτυρος και 4 άλλοι έχουν κάνει like
  10. DimitraG1

DimitraG1 Well-Known Member

Μην γραφεις με μπλε ,με μπλε γραφει η Ο.Δ. Επισης ποια ειναι η SAB ? εγω την ΦΑΠ ξερω.

Υ.Γ Η gzps ηταν ρουφιανα του τονυ

Ο/Η kritigiannis έχει κάνει like
  11. kritigiannis

kritigiannis Well-Known Member

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που το ήξερε, στο 48 μάλιστα έπαιζαν ταυτόχρονα co-play
    Και το χειρότερο, co-play και του αρχηγού της sab rescreem

12. gabriel

gabriel Member

πεστε κ εμας να καταλαβουμε ρε παιδια...:)