Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

FORUM tou fyletikes maxes gia sas. Afto to minima einai idika gia tous ipefthinous tou paixnidiou. Prin liges meres o arkadios ena melos tis omadas NAITES3 (KOSMOS1) anafere pos tha efebge apo to paixnidi kai anathese se mena ta kathikonta tou epitiriti. Ego simera eno imoun ston logariasmo tou patisa kapou kai katalathos den mporo na ime pia epitiritis. Thelo na sas rotiso an mporeite na mou dosete isos to e-mail tou gia na epikinoniso mazi tou. Euxaristo gia tin exipiretisi.:)

Ρυθμισεις--->Αιτηση Υποστηριξης
 

DeletedUser

<<Αυτό δεν μπορεί να γίνει επειδή ο επιτηρητής αυτού του λογαριασμού έχει επιτηρήσει τον λογαριασμό για περισσότερο από 60 μέρες τις τελευταίες 120 μέρες.>>
eimai epithriths kai exoyn perasei toses meres meta apo ekei kai pera ti ginete
dystyxos me ayto poy blepete den mporo na kano epitheseis se barbarika
kai o paixths moy den exei dosei seimeia zwhs
ti ginete peran toy xronikoy orioy th kanv egv h th mporv na kanv

eyxaristw
 

DeletedUser

Θέλω να ρωτήσω για τις φυλές.Έχω δει καποιους να γράφουν μια περιγραφή για τη φυλή τους και θέλω να το κάνω.Είμαι καινούρια μα έχω δημιουργήσει φυλή.Λέγεται Safr σε συντομογραφία και όποιος θελει έρχεται.Απαντήστε μου.:confused:
 

DeletedUser

Φυλη -> Ιδιοτητες -> Περιγραφή -> Επεξεργασια....και γραφεις οτι θες.
 

DeletedUser289

<<Αυτό δεν μπορεί να γίνει επειδή ο επιτηρητής αυτού του λογαριασμού έχει επιτηρήσει τον λογαριασμό για περισσότερο από 60 μέρες τις τελευταίες 120 μέρες.>>
eimai epithriths kai exoyn perasei toses meres meta apo ekei kai pera ti ginete
dystyxos me ayto poy blepete den mporo na kano epitheseis se barbarika
kai o paixths moy den exei dosei seimeia zwhs
ti ginete peran toy xronikoy orioy th kanv egv h th mporv na kanv

eyxaristw

νομιζω οτι αμα πας στο λογαριασμο του παιχτη που επιτηρεις και πατησεις ρυθμισεις και μετα επιτηρητης λογαριασμου μπορεις να τη σταματησεις αλλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος.το μονο σιγουρο ειναι οτι μπορεις να την περασεις απο εκει σε καποιον αλλο.
 

DeletedUser

Βοήθεια.

Στέλλω τα στρατεύματα μου σε άλλο χωριό για βοήθεια και μου επιτεθεί κάποιος και καταστρέψει το μέρος συγκέντρωσης.

Μπορώ να πάρω πίσω τα στρατεύματα μόλις ξανακατασκευάσω το μέρος συγκέντρωσης?
 

DeletedUser346

Στέλλω τα στρατεύματα μου σε άλλο χωριό για βοήθεια και μου επιτεθεί κάποιος και καταστρέψει το μέρος συγκέντρωσης.

Μπορώ να πάρω πίσω τα στρατεύματα μόλις ξανακατασκευάσω το μέρος συγκέντρωσης?

Ναι, εφόσον το ξαναχτίσεις, μπορείς να τα καλέσεις πίσω κανονικά.
 

DeletedUser

εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.οταν φτιαχνεις στρατο ανεβαινουνε και οι ποντοι σου .θελω λοιπον να ρωτησω ποσους ποντους ανεβαζει ο καθε στρατιωτης.
 

DeletedUser346

εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.οταν φτιαχνεις στρατο ανεβαινουνε και οι ποντοι σου .θελω λοιπον να ρωτησω ποσους ποντους ανεβαζει ο καθε στρατιωτης.

Κάνεις λάθος. Ο στρατός δεν ανεβάζει καθόλου τους πόντους. Μόνο τα κτίρια το κάνουν αυτό. Αν θες να δεις πόσους πόντους σου δίνει το κάθε κτίριο, δες αυτό:

http://gr1.fyletikesmaxes.gr/help.php?mode=points

Υ.Γ.: Να μην ενδιαφέρεσαι τόσο για τους πόντους, πάντως. Οι πόντοι δεν κερδίζουν τους πολέμους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

σωστος ο στρατηγος αλλα οι περισσοτεροι σε κρινουν απο τους ποντους σου.
 

DeletedUser

Κλοπή προμηθειών

Είμαι νέοπας και θέλω να ρωτήσω εάν όλες οι μονάδες κλέβουν προμήθειες με την ίδια ικανότητα ή κάποιες είναι πιο αποδοτικές σε αυτόν τον τομέα.

May the force be with you all...
 

DeletedUser10

πήγαινε στο Βοήθεια -> Μονάδες
η τελευταία στήλη "Αλλαγή" δείχνει αυτό που θες.
 

DeletedUser

ayto κατω απο το name το spammaro σιγουρα και ολα αυτα πως αλλαζουν???και ποτε αλλαζουν?
 

DeletedUser289

καθαρα και μονο απο τον αριθμο των ποστ που κανεις.σιγα σιγα θα το δεις και στο χρηστη σου αν συνεχισεις να συμμετεχεις στο φορουμ.

Αν δεν κανω λαθος μετα απο το Χρηστης παει Συχνος Χρηστης,Εμπειρος Χρηστης,Καμενος Χρηστης και Αριστοκρατης.
 

DeletedUser

καθαρα και μονο απο τον αριθμο των ποστ που κανεις.σιγα σιγα θα το δεις και στο χρηστη σου αν συνεχισεις να συμμετεχεις στο φορουμ.

Αν δεν κανω λαθος μετα απο το Χρηστης παει Συχνος Χρηστης,Εμπειρος Χρηστης,Καμενος Χρηστης και Αριστοκρατης.

sta posa akribws post allazei h dn exei kapoio orio??
 

DeletedUser

istoselida

..................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Δεν ειδα να εχει απαντηθει καπου οποτε το ρωταω εδω.

Κανει ο παικτης Α επιθεση στο χωριο του Β με 4 κυματα που το καθενα εχει αριστοκρατη.
Ο Β εχει διωξει το στρατο του απο το χωριο (σε επιθεση ή βοηθεια σε συμμαχο) οποτε το χωριο ειναι μονο κι ερημο χωρις αμυνα κι ετσι το παιρνει ο Β.

Ωραια, και τι θα γινει με τον στρατο του Β, αφου δεν εχει που να επιστρεψει;
Κι αν αυτο ηταν το μοναδικο του χωριο;
 

DeletedUser346

Δεν ειδα να εχει απαντηθει καπου οποτε το ρωταω εδω.

Κανει ο παικτης Α επιθεση στο χωριο του Β με 4 κυματα που το καθενα εχει αριστοκρατη.
Ο Β εχει διωξει το στρατο του απο το χωριο (σε επιθεση ή βοηθεια σε συμμαχο) οποτε το χωριο ειναι μονο κι ερημο χωρις αμυνα κι ετσι το παιρνει ο Β.

Ωραια, και τι θα γινει με τον στρατο του Β, αφου δεν εχει που να επιστρεψει;
Κι αν αυτο ηταν το μοναδικο του χωριο;

Νομίζω ότι έκανες ένα λάθος, είπες ότι ο Α επιτίθεται, άρα αυτός παίρνει το χωριό.

Τέλος πάντων, όταν ένα χωριό καταληφθεί, όλοι οι στρατιώτες που έχουν κατασκευαστεί σε αυτό, εξαφανίζονται ακαριαία, οπουδήποτε κι αν βρίσκονται (είτε σε άλλο χωριό, είτε καθ' οδόν για βοήθεια ή επίθεση).

Αν ένας παίκτης χάσει το μοναδικό του χωριού, του εμφανίζεται η επιλογή να κάνει Restart, Επανεκκίνηση δηλαδή. Επιλέγει σε ποια περιοχή (βορειοανατολικά, βορειοδυτικά, νοτιοανατολικά, νοτιοδυτικά ή τυχαία) του χάρτη θέλει να πάει και αποκτά ένα νέο χωριό, μικρό και χωρίς στρατό, όπως όταν γράφτηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Νομίζω ότι έκανες ένα λάθος, είπες ότι ο Α επιτίθεται, άρα αυτός παίρνει το χωριό.

Τέλος πάντων, όταν ένα χωριό καταληφθεί, όλοι οι στρατιώτες που έχουν κατασκευαστεί σε αυτό, εξαφανίζονται ακαριαία, οπουδήποτε κι αν βρίσκονται (είτε σε άλλο χωριό, είτε καθ' οδόν για βοήθεια ή επίθεση).

Αν ένας παίκτης χάσει το μοναδικό του χωριού, του εμφανίζεται η επιλογή να κάνει Restart, Επανεκκίνηση δηλαδή. Επιλέγει σε ποια περιοχή (βορειοανατολικά, βορειοδυτικά, νοτιοανατολικά, νοτιοδυτικά ή τυχαία) του χάρτη θέλει να πάει και αποκτά ένα νέο χωριό, μικρό και χωρίς στρατό, όπως όταν γράφτηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι.

Σωστη η παρατηρηση, κι ευχαριστω για την απαντηση.

Κατι αλλο τωρα.

Μπορουν 2 ή περισσοτεροι παικτες να ενωσουν τους στρατους τους και να επιτεθουν μαζί; Ή πρεπει να υπολογισουν το χρονο ωστε να φτασουν στο στοχο ταυτοχρονα;
 
Κορυφή