Κόσμος 46

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34913
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser34913

Παιδιά ο κόσμος άνοιξε για πολύ λίγο χρόνο , και εμείς μπήκαμε και φάγαμε premium μέσα. Τώρα έκλεισε πάλι... τι θα γίνει?
 

DeletedUser34786

έχει 2 Ηπείρους και Γιαυτο θα ανοίξει μετά το καλοκαίρι ξανά
 

DeletedUser34887

δεν το πιστευω ποσο πισω ειμαστε σε αυτο το παιχνιδι ως ελληνικο community. ανοιγει ο κοσμος μπαινω μεσα φτανω στους 150 κατι ποντους και ειχα φαει πρεμιουμ , εκανα τοσες αποστολες και το προβλημα που ηταν οτι παιζαμε πολλα ατομα κανονικα στον κοσμο και ειχε τοσα ατομα που δεν τους εβγαλε καν πυξιδα.. ειμουν ο μονος απ την φυλη μου που ειχα χωριο και ανεβηκα σε ποντους.. και τωρα μου κλεινετε τον κοσμο ξανα? γι αυτο καθε κοσμο και χειροτερα ..
 

xxxThe Ripperxxx

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
31
Όλα καλά παιδιά. Έγινε ένα λάθος στην ημερομηνία το 2018 θα ανοίξει-συνεχισει ο κόσμος. Όλοι θα συνεχίσουν με τα χωριά τους όπως τα είχαν πριν κλείσει ο κόσμος.
 

DeletedUser34938

Οχι ρε συ πας καλα...λαοθαλασσα απο παικτες που καλυπτουν 12 ηπειρους! Γ αυτο δεν ανοιγει απο τον πολυ τον κοσμο :p :p
 

DeletedUser34945

ελααα μωρε.. ακουω γκρινια απο χθες.. πωπωωω.. ηρεμιστε. Δειτε καμια ταινια στη τηλεοραση και σπαμαρετε "f5" ... οσο για το πρεμιουμ δε ξερω πως αλλα πρεπει να επιστραφει σε οσους χρησιμοποιησαν
 

DeletedUser34473

Μην παιδευεστε τσαμπα η ROX θα κλεισει τον 46
 

DeletedUser34858

Nikolagnos θα μπεις κοσμο 46?

Ενάμιση μήνα μετά την μαγευτική μας γνωριμία.... έτσι για την ιστορία...
Η φυλή του κυρίου με όνομα DEMO/DEMO2 μόλις 25 μέρες μετά την εκκίνηση του Κ46 ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΑΤΕ τους μισούς παίκτες με κριτήρια ΟΤΙΝΑΝΑΙ προφανώς και φτιάξατε την καινούρια Idf.

Ο κανιβαλισμός έχει παίξει σε κάθε κόσμο, τι να λέμε τώρα. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανιβαλίσει ΠΟΤΕ, αλλά εντάξει έχω βρεθεί σε φυλές που το κάνανε. Αλλά κανιβαλισμός σε λιγότερο από έναν μήνα μόνο και μόνο για να πάρετε όχι το 10ο αλλά το 2ο και 3ο χωριό σας δείχνει ένα πράγμα:

Οτι είστε κοινοί ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ και στήσατε μία πανέμορφη απάτη-πυραμίδα με όσους περισσότερους παίκτες μπορούσατε, τους μαντρώσατε κλασσικά σε μία θυγατρική και τους αφήσατε ανοργάνωτους (γιατί δεν έπρεπε να παίρνουν και πρωτοβουλίες δίχως συγκατάθεση) και ενω είχατε ΜΙΑ ολόκληρη ήπειρο κάνατε τα εξής πανέμορφα:

  • Απαιτούσατε άμυνες για συγκεκριμένους παίκτες
  • αφήνατε άλλους (πχ εμένα) να δεχτούν 3 φορές επιθέσεις (δεν έδωσαν ούτε 1 πόρο φυσικά σε αντίπαλο)
  • μιλάγες άθλια (για σένα πάει αυτό που είχαμε την λογομαχία στο προσωπικό μνμ) γιατί φάρμαρα για πόρους τον διπλανό μου που ήθελες να νομπλάρεις αφού μου έφαγε τον στρατό (και δεν έκανες τπτ εσύ γι αυτό)
  • και φυσικά σαν "κύριοι" δεν απαντάτε τώρα πουθενά!

Απλώς έπρεπε να γραφτούν όλα αυτά για να δουν κι άλλοι τι πρωτοφανές αεροπλανάκι φτιάξατε και να ξέρουν όλοι την κατάληξη!! Μόλις 25 μέρες μετά! Χωρίς καμία προειδοποίηση εννοείται!
 

DeletedUser34938

Δεν γινετε να πορευτουνε μαζι ολοι οι παικτες που μπενουν στην ηπειρο...η καθε καλη φυλη ψαχνει για υλικο αν δεν μπει πρεματε ωποτε καταλαβαινεις οτι αυτο που λες δεν γινετε...το αλλο θεμα ειναι οτι για να κλεισεις την ηπειρο σου και να κερδισεις χρονο φτιαχνοντας ειτε το μετωπο σου ειτε να οργανωθεις για να μπεις στην επομενη ηπειρο ενω παραλληλα θα εχεις το πανω χερι! Γιατι δεν λες τι κανανε οι σοα? Και το αστειο ξερεις ποιο ειναι? Οτι δεν θα κανουν κανιβαλισμοι......εχεις να δεις ακομα εδω απλως αραξε και παρε ποπ κορν
 

DeletedUser34858

Δεν γινετε να πορευτουνε μαζι ολοι οι παικτες που μπενουν στην ηπειρο...η καθε καλη φυλη ψαχνει για υλικο αν δεν μπει πρεματε ωποτε καταλαβαινεις οτι αυτο που λες δεν γινετε...το αλλο θεμα ειναι οτι για να κλεισεις την ηπειρο σου και να κερδισεις χρονο φτιαχνοντας ειτε το μετωπο σου ειτε να οργανωθεις για να μπεις στην επομενη ηπειρο ενω παραλληλα θα εχεις το πανω χερι! Γιατι δεν λες τι κανανε οι σοα? Και το αστειο ξερεις ποιο ειναι? Οτι δεν θα κανουν κανιβαλισμοι......εχεις να δεις ακομα εδω απλως αραξε και παρε ποπ κορν

Καλημέρα. Όχι, είσαι λάθος εδώ. Εγώ ο ίδιος (και πιστεύω κι άλλοι ακόμα από όσους έχουν γνώση του παιχνιδιού και κατανόηση) είχα δηλώσει ότι μόλις σφίξει το πράγμα, δίνω το χωριό και παίζω κο. ΑΥΤΟ συμβαίνει σαν απάντηση σε σένα , στο οτι δηλαδή δεν μπορούν να πορευτούν όλοι οι λογαριασμοί. Και όχι ο κανιβαλισμός. Και μάλιστα σε τόσο πρώιμο σημείο , με όλη την ήπειρο ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ!! Πράγμα που ΠΟΤΕ δεν έχω ξαναδεί. Το θέμα ήταν σαφέστατα προετοιμασμένο από πριν. Άτομα αμφιβόλου προσωπικότητας, εκμεταλλεύτηκαν την όρεξη και τον έστω λιγοστό ελεύθερο χρόνο άλλων για να εκπληρώσουν τις μικροφιλοδοξίες τους να ανέβουν στην κατάταξη ενός παιχνιδιού, καθιστώντας μας ενοικιαστές χώρων! Τους ζεστάναμε και προετοιμάσαμε τα χωριά για να τα πάρουν ΔΙΧΩΣ ΠΟΛΕΜΟ και δίχως προσπάθεια. Ο ορισμός του ξενερώματος για εμάς τους υπόλοιπους. Στην δική μου περίπτωση μάλιστα δεν πρόλαβα καν να δώσω το χωριό σε αυτόν που είχα συμφωνήσει να παίξω κο. Ξυπνήσαμε ένα πρωί και είδαμε τους πρώην "συμπαίχτες" να μας βαράνε. Αυτό είναι ******ιοζιλίκι. Ξεκάθαρα.

Δεν ξέρω τι έκαναν οι ΣΟΑ, δεν το έχω παρακολουθήσει.
 

DeletedUser35004

Πολλα μαγειρεματα βλεπω γινονται στον Κ 46 και δεν μιλαει κανεις.
Μεγαλοι λογαριασμοι αλλαζουν μεσα σε μια νιχτα φυλη, κανιβαλιζονται συμπαιχτες για να μεγαλοσουν οι αρχιγη τους λογαριασμους τους , στέλνοντε αμυνες σε λογαριασμουσ αντιπαλον, υπαρχουν ρουφ παικτες σε αντιπαλες φυλες που ειναι και δοιηκηση.
Δεν θα βγει ενας να μας πει και εμασ τι παιχνιδι παιζετε ?
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Άνοιξε μας τα μάτια.

Μίλα με ονόματα και γεγονότα.

Τι ντρέπεσαι?
 

DeletedUser35010

Ο κανιβαλισμός έχει παίξει σε κάθε κόσμο, τι να λέμε τώρα. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανιβαλίσει ΠΟΤΕ, αλλά εντάξει έχω βρεθεί σε φυλές που το κάνανε.
Γε παιδια ο κανιβαγισμος δεν ειναι τοσο καγο πγαμα πγεπει να σταματησει καπγοια στιγμη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή