GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser30832

Τα χωριά που χάθηκαν είναι όλης της φυλής. Εκτός αν ο speeda και ο king diamond που τα έχασαν παίζουν μόνοι τους και οι απώλειες είναι μόνο δικές τους χωρίς να τους βοηθάτε εσείς. Τώρα αν εσύ νιώθεις οτι χάνοντας 40 χωριά στον πυρήνα σου επειδή αυτά δεν είναι του δικού σου λογαριασμού, δεν ρισκάρεις και τίποτα, εγώ πάω πάσο :p

Δεν με καταλαβες ... οπου παικτης βαλε φυλη

Οχι παικτης φυλης ... για ποκερ δε μιλησες ?

Στο ποκερ αναφερομαστε σε παικτες ... η καθε φυλη ειναι ενας παικτης ... παιζουμε heads up


Τα χωρια τα εβαλε η μια φυλη , εμεις στη προκειμενη περιπτωση

Δηλ παιζαν ολοι οι παικτες με τα λεφτα ενος

Για να εχει νοημα το παραδειγμα επρεπε να υπολογιστουν τα επιθετικα & τα αμυντικα που χαθηκαν σε συγκριση με τα διαθεσιμα της καθε φυλης κ αυτα που κατακτηθηκαν ... κ ολα αυτα να μπουν σε συναρτηση με το ποσα χτυπηθηκαν

Τεσπα δε νομιζω οτι ταιριαζει το ποκερ εδω ή δεν μπορει να περιγραφει ευκολα :rolleyes:

Για να ειχε καποιο νοημα θα επρεπε να χτυπαγαμε κ εμεις ταυτοχρονα ενα χ αριθμο χωριων οποτε να υπηρχε ενα ποτ αποτελουμενο απο χωρια κ των 2 παικτων το οποιο θα διεκδικουταν κ απο τους 2 παικτες

Εμεις δε διεκδικησαμε καποια χωρια ... ακομα

Επισης στο heads up στην αρχη συνηθιζεται αυτος με τις πολυ λιγοτερες μαρκες να τα παιζει all in ή να χτυπαει με μεγαλα πονταρισματα για να βαλει σε δυσκολη θεση τον chip leader. Ο οποιος συνηθως στην αρχη ανιχνευει τις προθεσεις του αντιπαλου εκτος αν εχει top pair οποτε ακολουθει τα μεγαλα πονταρισματα ή πιεζει ακομα πιο πολυ

Ε εμεις δεν ειχαμε top pair οπως καταλαβατε

Αλλα ο cheap leader εχει παντα το πλεονεκτημα καθως σε μια παρτιδα μπορει να τελειωσει το παιχνιδι ... μονο στο κανονικο ποκερ βεβαια ολα αυτα χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser17506

πολύ έντονη και σίγουρη άποψη έχεις για μία φυλή που δεν γνωρίζεις προσωπικά?
σίγουρα δεν ασχολείσαι με 42?
μόνο εμάς είδες? από τα 500 ποστ μόνο τα τελευταία 20 διάβασες ή κάποιος σου ψιθύρισε και ήρθες να μας πετάξεις "την γνώμη σου" ?
τέσπα σεβαστή σαν προσωπική άποψη αλλά πρέπει να δεχτείς και την απάντηση, η οποία πάει και προς τους ΣΤΟΠέους
Πηγε πολυ καλα το 1ο πλανο σας συγχαρητηρια

Φανηκε οτι ειχατε μελετησει ποιους παιχτες θα βαρεσετε διοτι προφανως ετοιμαζοσασταν για αυτο το χτυπημα τις

συγκεκριμενες μερες καιρο τωρα ενω αρκετοι δικοι μας ηταν 3ημερο

Κακως ειχαμε εφησυχαστει στο οτι ο πολεμος θα ξεκινησει 1η Μαρτη καθως ηταν πολυ λογικο η φυλη με

τα λιγοτερα χωρια να βαρεσει αξαφνα

Το ειχαμε αναφερει αλλωστε κ εγω κ η elisisi σε παλιοτερο ποστ οτι καποιος επρεπε να βαρεσει ξαφνικα

Συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να ειναι αυτος που εχει το μειονεκτημα


Παντως τα στατς δειχνουν οτι τα πληρωσατε πολυ ακριβα αυτα τα χωρια κ αυτο θα φανει αργοτερα στο δικο μας πλανο

αποφάσισε φίλε ROFIUS, δεν σε ειρωνεύομαι, πήγε καλά ή πληρώσαμε ακριβά τα χωριά? :)
εγώ πιστεύω ότι τα πήραμε σε μέτρια τιμή για τον ΜΟ ενός πολέμου και σε πολύ χαμηλή για πρώτο πλάνο!
εννοώ την αναλογία 1 προς 2,2 για +37 και πολλά σπασμένα στο μέτωπο
για τον χρόνο μην ξεχνάς ότι τα αμυντικά στην γρηγορότερη στρατολόγηση στον κόσμο μας θέλουν 1,5 μέρα παραπάνω από τα επιθετικά και κοστίζουν πολύ περισσότερο με μικρότερη αμυντική δύναμη ενώ όσο αυξάνεις δύναμη και μειώνεις κόστος ο χρόνος μπορεί να ξεπεράσει και τον μήνα! (επιθετικά έτοιμα σε 9 μέρες)

ο σχεδιασμός επιθέσεων δεν είναι κάτι κατακριτέο
η ημερομηνία που χτυπήσαμε ναι ΑΛΛΑ είχαν προηγηθεί κάποιες ενέργειες
εγώ πίστευα ότι προσπαθείτε να μας προκαλέσετε να χτυπήσουμε νωρίτερα είτε για να μας κοκκινίσετε στο πρώτο πλάνο μας είτε για να πεί η διοίκηση στο εσωτερικό σας κοιτάξτε τι μας κάνουν οι άτιμοι διαολεμένοι αχάριστοι κτλ σολίστες σε εμάς την τέτοια και δίκαιη παρέα, ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΧΗΤΕΣ ΜΟΥ
με λίγα λόγια να δώσει κίνητρο στη μάζα που έχετε

μην ξεχνάς ότι πριν τόσες μέρες εδώ σε αυτό το ποστ έχουμε βγει και έχουμε πει ότι εσείς σπάσατε και έμμεσα και άμεσα πρώτοι την συμφωνία μεταξύ μας και μάλιστα τουλάχιστον 10 μέρες πριν το πλάνο μας
μα άμυνες σε κοινούς εχθρούς?!?!?!
αν μία συμφωνία σπάσει δεν μπορεί να ξανασπάσει
άρα μην κατηγορείται εμάς χωρίς να κοιτάτε τις πράξεις σας!


βέβαια δεν ξέρω αν και τι υπώθηκε μεταξύ διοικήσεων για τα πεπραγμένα σας αλλά και η διοίκησή σας φάνηκε να μην έχει λόγο είτε προς τα μέσα είτε προς τα έξω
δεν θα επαναλάβω τις ενέργειές πολλών μελών σας... νομίζω είναι αρκετά κατανοητές σε προηγούμενες σελίδες
το ότι σας πιάσαμε στον ύπνο το ακούω βερεσέ :)

η αλήθεια είναι πως τα επιθετικά που σπάσανε στο πλάνο στις 18/2 σε ποπ δεν ήταν πλήρως γεμάτα χτες παρόλα τα μπόνους που βάλαμε για να προλάβουμε, αυτό και ότι συνεχίσαμε να χτυπάμε τα 4-5 χωριά που άντεξαν του χουαν παμπλο μετά το πλάνο μας δείχνει ότι δεν είχαμε σχεδιασμένη την χτεσινή ημερομηνία
με λίγα μπόνους ταίριαζε ακριβώς η πρωτομηνιά!
(δεν είναι μόνο η στρατολόγηση αλλά και η απόσταση 1-60 ώρες από τον στόχο)

ΥΓ προς παρατηρητές: καλοδεχούμενη η άποψή σας και την θέλω αλλά μην απαντάτε πιο συχνά και από τους παίχτες που παίζουν ήδη 42 και απαντάνε σε κάθε ευκαιρία και μάλιστα μην πιάνετε συζητήσεις για άλλους κόσμους :)
 

DeletedUser30832

Πηγε πολυ καλα αλλα το πληρωσατε ακριβα κ καλως το πληρωσατε γιατι εισαστε +40 κ πηρατε πατηματα

Θελω να πω οτι το ενα δεν αντικρουει το αλλο ...

Επρεπε να γινει αυτο για να πιασει το πλανο σας

Δεν κατεκρινα το χρονο που βαρεσατε ... ισα ισα το αντιθετο

Το ειχαμε αναφερει αλλωστε κ εγω κ η elisisi σε παλιοτερο ποστ οτι καποιος επρεπε να βαρεσει ξαφνικα . Συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να ειναι αυτος που εχει το μειονεκτημα

Οσο για τη συμφωνια , ποιος εσπασε κ γιατι δεν με ενδιαφερει κ δεν ασχολουμαι ... εγω συγκεκριμενα ημουν ετοιμος μια βδομαδα πριν

Οπως θεωρω οτι επρεπε να ειχαμε βαρεσει με το που στρατολογησαμε τους VOODOO που ειχαμε τιγκαρισμενα επιθετικα κ ειμασταν ζεστοι

Αυτα ομως ειναι αποφασεις των παιδιων που τρεχουν τη φυλη κ καιγονται ωρες οποτε οι υπολοιποι ακολουθουμε

Αυτο ομως που παρατηρω τις τελευταιες ωρες ειναι μια εξτρα ενεργητικοτητα απο τους δικους μας

Πηραμε τα χαμπαρια μας μαλλον κ ανεβασαμε ρυθμους ... ειδωμεν
 

DeletedUser34887

εμεις οι αγνωστοι δικαιουμαστε να γραφουμε εδω???? :(:(
 

DeletedUser34887

τζεισον να ρωτησω κατι? ποσο καιρο ειχες το μπαν για παρανομο σκριπτ? (περιεργια)

10 πόντοι για 6. Διάλογος για Παράβαση των Κανονισμών του Παιχνιδιού
Οποιαδήποτε αναφορά σε εντός του παιχνιδιού επιβολή τιμωριών, συζήτηση με αναφορά σε τιμωρίες που έχουν επιβληθεί στο παιχνίδι αλλά και απόπειρα εξαπάτησης παικτών απαγορεύεται.

από aigokairos.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser33711

Rofius εσυ καλα τα λες στην προσπαθεια σου να υπερασπιστεις τη φυλη σου. Το κριμα ξερεις ποιο ειναι ? Οτι το συμβουλιο της SoL παιζει να εκανε περισσοτερο χρονο στην αναλυση των λαθων που κανατε στην αμυνα σας παρα η ιδια σας η φυλη.

Απο κει και περα απο τη στιγμη που πλεον δυο λογαριασμοι σας δεν εχουν μετωπο , οσο και να χρυσωνεις το χαπι ειναι τεραστια ζημια. Στην τελικη ο στρατος ειναι για να σπαει.

Τελος με μια πρωτη ματια απο το πρωτο αυτο συντομο διαστημα του πολεμου , ακομα και απο αυτους τους δηθεν τσολιαδες και απειλητικους τυπους που υποτιθεται οτι θα επρεπε να ειναι ενα level παραπανω βλεπω τρανταχτα λαθη στη διαχειριση και στις κινησεις των λογαριασμων τους.
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Και απο την πλευρά της STOP, δεν σημαίνει οτι επειδή χάσαμε 40 χωριά... χάσαμε κιόλας :p

Ακριβως αυτο σημαινει δεν πειθεις ουτε τον παρτακα με αυτα που γραφεις!!! :p
 

DeletedUser34705

Οι αλλοι χαιροντε που πηραν χωρια που ηταν αδεια και καλυφθηκαν με οσα αμυντικα προλαβαν λογικα μεσα σε ενα οικογενειακο τριημερο που τα παιδακια της ΣΟΛ μη εχοντας οικογενεια και αρχες εκμεταλευτηκαν σε βαρος της ΣΤΟΠ που απαρτιζετε απο οικογενειαρχες σε μεγαλο βαθμο.

Μπράβα σας Σολίτες Αξιοί !
Εγω θα ντρεπομουν να γραψω σε εξωτερικο φορουμ και να χαρω με κατεβασμενα παντελονια.

Σας το εχω ξαναπει η ΖΩΗ σας δεν ειναι εδω μεσα... υπαρχουν μεγαλυτερες αξιες της ζωης εξω απο τον υπολογιστη σας που της παρατησατε εκει εξω για να παρετε 20 χωρια μεσα σε μια συμφωνια ειρηνης.

Λοιπάμε πολυ για την κοινωνια του σήμερα !

#Καρναβαλι πατρινο οοοοο... εγω εζησα κατι τουλαχιστον και μπηκα σημερα να σας κραξω με την ηρεμια μου.. εσεις πως τα περασατε τριημερο μεσα στο σπιτι ; πως νιωθετε που αναγκασατε οικογενειαρχες να στερησουν την ομορφη καθαρα δευτερα απο της οικογενειες τους ή να του στερησετε την ευχαριστηση να σας παιξουν αμυνα και να επιλεξουν την οικογενεια τους?

ΕΙΣΤΕ Η ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΦΥΛΗ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ.
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Aγορι μου το καρναβαλι τελειωσε στανιαρε λιγο ακομα κοκκαλο εισαι
 

DeletedUser34748

Ένα 16χρονο αγόρι πέθανε μετά από αυνανισμό 42 φορές χωρίς διακοπή στην πόλη Rubiato,στην περιοχή Goiás, Βραζιλία.


*****επεξεργασμένο
10 πόντοι για 4. Προκλητικό Περιεχόμενο
από aigokairos.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34885

Οι αλλοι χαιροντε που πηραν χωρια που ηταν αδεια και καλυφθηκαν με οσα αμυντικα προλαβαν λογικα μεσα σε ενα οικογενειακο τριημερο που τα παιδακια της ΣΟΛ μη εχοντας οικογενεια και αρχες εκμεταλευτηκαν σε βαρος της ΣΤΟΠ που απαρτιζετε απο οικογενειαρχες σε μεγαλο βαθμο.
Δικαιο εχεις τα χωρια καλυφτηκαν με οσα αμυντικα προλαβαν.
- Που η κυρηξη πολεμου εγινε παρασκευη και το πλανο εσκασε δευτερα
- Που βλεπεις χωρια στο μετωπο 5η ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΑΚΑΡΙΣΜΕΝΑ (Απο την 1η στιγμη του πολεμου)

Μπράβα σας Σολίτες Αξιοί !
Εγω θα ντρεπομουν να γραψω σε εξωτερικο φορουμ και να χαρω με κατεβασμενα παντελονια.
Εσυ επρεπε ΕΙΔΗ να ντρεπεσε να γραφεις εξωτερικο, που παιζεις 10 χρονια το παιχνιδι και ακομη εισαι ενας ΑΣΧΕΤΟΣ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Σας το εχω ξαναπει η ΖΩΗ σας δεν ειναι εδω μεσα... υπαρχουν μεγαλυτερες αξιες της ζωης εξω απο τον υπολογιστη σας που της παρατησατε εκει εξω για να παρετε 20 χωρια μεσα σε μια συμφωνια ειρηνης.
Για πες μας λιγο, ΜΑΘΕ ΜΑΣ

ΕΙΣΤΕ Η ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΦΥΛΗ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ.

ΕΙΣΑΙ Ο ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ, ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΙΞΕΙΣ ΤΣΑΚΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΩΧΝΕΙ Η ΦΥΛΗ ΣΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ.
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΣΑΠΟΥ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΕ


10 πόντοι για 4. Προκλητικό Περιεχόμενο
από aigokairos.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Οι αλλοι χαιροντε που πηραν χωρια που ηταν αδεια και καλυφθηκαν με οσα αμυντικα προλαβαν λογικα μεσα σε ενα οικογενειακο τριημερο που τα παιδακια της ΣΟΛ μη εχοντας οικογενεια και αρχες εκμεταλευτηκαν σε βαρος της ΣΤΟΠ που απαρτιζετε απο οικογενειαρχες σε μεγαλο βαθμο.

Μπράβα σας Σολίτες Αξιοί !
Εγω θα ντρεπομουν να γραψω σε εξωτερικο φορουμ και να χαρω με κατεβασμενα παντελονια.

Σας το εχω ξαναπει η ΖΩΗ σας δεν ειναι εδω μεσα... υπαρχουν μεγαλυτερες αξιες της ζωης εξω απο τον υπολογιστη σας που της παρατησατε εκει εξω για να παρετε 20 χωρια μεσα σε μια συμφωνια ειρηνης.

Λοιπάμε πολυ για την κοινωνια του σήμερα !

#Καρναβαλι πατρινο οοοοο... εγω εζησα κατι τουλαχιστον και μπηκα σημερα να σας κραξω με την ηρεμια μου.. εσεις πως τα περασατε τριημερο μεσα στο σπιτι ; πως νιωθετε που αναγκασατε οικογενειαρχες να στερησουν την ομορφη καθαρα δευτερα απο της οικογενειες τους ή να του στερησετε την ευχαριστηση να σας παιξουν αμυνα και να επιλεξουν την οικογενεια τους?

ΕΙΣΤΕ Η ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΦΥΛΗ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ.

1ον Παρε ενα μεγαλο LIKE <3
2oν Νιωθουμε ολοι πολυ ωραια
3ον Δεν εχουμε οικογενειες , αξιες, αρχες, λεφτα, παιδια, σκυλια ,δουλεια, σχολη, σπιτι, φιλους, γκομενες, παρεα, χρονο, τα αφησαμε ολα για να μπουμε στην SOL MAFIA
 

DeletedUser34860

1ον Παρε ενα μεγαλο LIKE <3
2oν Νιωθουμε ολοι πολυ ωραια
3ον Δεν εχουμε οικογενειες , αξιες, αρχες, λεφτα, παιδια, σκυλια ,δουλεια, σχολη, σπιτι, φιλους, γκομενες, παρεα, χρονο, τα αφησαμε ολα για να μπουμε στην SOL MAFIA

μμμ μεσα στο κινδυνο ,μεσα στην περιπετεια ,σιγουρα θα πινετε και αλκοολ κρυφα απο τους γονεις σας !!!
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
.......................

εμεις εχουμε οικογενεια και τι σεβομαστε εσυ παλι δυστηχως δεν σεβεσαι 32 οικογενειες με αυτα που γραφεις

λυπαμαι που θα στο πω αλλα μαλλον στη ζωη εχεις παρει αυτο που σου αξιζει και ειναι λυπηρο αλλα αυτον τον χαρακτηρα βγαζεις μη σεβομενος κανεναν εδω μεσα

Ζητα συγνωμη και ισως να κανω εντιτ το ποστ μου :mad:
 

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
@hodor λιγα για τον τον Πανο τον Manager μην εχουμε άλλα
 

DeletedUser33711

...Οι αλλοι χαιροντε που πηραν χωρια που ηταν αδεια και καλυφθηκαν με οσα αμυντικα προλαβαν λογικα μεσα σε ενα οικογενειακο τριημερο...

Αδεια ήταν ? Και γιατι εκαναν υποστηρικτη ημερας 6 παικτες μαζι απο Stop και ειναι το top 6 πλεον :p

Απλα αφησαν στο ελεος του θεου το speeda, μηπως για αυτο βγηκες και rage-αρεις ?

Οσο για το εαν ειμαστε εμεις η πιο βρωμικη φυλη ή οχι δεν εισαι ο αγιος για να το κρινεις. Εαν δεν μας αναγκαζαν δε θα καναμε τιποτα, δεν ειμασταν εμεις αυτοι που σπασαμε τις συμφωνιες.
 

DeletedUser33703

Μήτσο από την στιγμή που επιλέγεις να παίξεις το παιχνίδι , το παίζεις όλες τις μέρες , όλοι μας αφιερώνουμε χρόνο και όλοι μας είμαστε το ίδιο καμένοι , απλώς κάποιοι παίζουν καλύτερα από κάποιους άλλους .

Όλοι καθίσαμε με τις οικογένειες μας την καθαρή Δευτέρα και όλοι έχουμε real life έξω από το παιχνίδι , μην προσπαθείς να μας προσβάλλεις και να μας μειώσεις επειδή απλά ξέρουμε να παίζουμε καλύτερα από τον οποιοδήποτε άλλο , απλώς είμαστε ποιο οργανωμένοι και από θέμα co-play όπως και σε όλους τους άλλους τομείς και είναι ποιο εύκολο και ποιο ξεκούραστο για εμάς να παίζουμε .

Θα σου φέρω ένα απλό παράδειγμα , εσύ όταν χτυπήσεις κάποιον και πας να κάνεις μια βουτιά θα επιλέξεις να τον χτυπήσεις ώρα που θα είναι μέσα ή ώρα που θα τον πιάσεις στον ύπνο ; Σαφώς θα επιλέξεις ώρα που θα τον πιάσεις στον ύπνο όπως και προσπαθούσες να κάνεις στον κ42 όταν έπαιζες (και καλά έκανες) γιατί έτσι παίζεται το παιχνίδι .
Για εμένα λοιπόν μπορεί να είναι ποιο σημαντική μέρα η μέρα που θα επιλέξεις να με χτυπήσεις από την καθαρά Δευτέρα αλλά δεν με ρώτησες .
Βγάλτε τις παρωπίδες , όλοι παίζουμε με τον ίδιο τρόπο απλώς εμείς το κάνομε καλύτερα

Όλα είναι θέμα στρατηγικής , εμείς επιλέγουμε να παίζουμε 90 άτομα σε 30 λογαριασμούς , οι στοπ επιλέγουν να παίξουν 90 άτομα σε 80 λογαριασμούς .

Βρώμικη φυλή γιατί ; γιατί επιλέγουμε να χτυπάμε σε μέρες οι οποίες θα δυσκολέψουν τους αντιπάλους μας ;

Κάνε αίτηση υποστήριξης να μπουν μέρες αργίας και στο παιχνίδι αν δεν σου αρέσει αυτή του η δυνατότητα .
 

DeletedUser30832

Ρε μαγκες ο Πανος απο survivor δεν ειναι απο τους πιο αθλιους τυπους που μπορεις να συναντησεις ? Κλαψιαρης, αμπαλος , μουρμουρης , καλοθελητης κ συμπαραστατικος στους χαμενους...
Τραγωδιας πραγματικος :(:confused:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή