Συζήτηση για το νέο κανόνα...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Δηλαδή για να καταλάβω.

Έχω στείλει μία επίθεση από ένα Χ χωριό μου σε ένα Ψ του αντιπαλου.

Περιμένω να στείλω και την δεύτερη από ένα Ζ χωριό μου στο ίδιο του αντιπαλου.

Και αν μου κολλήσει σε κάτω από 150 ms πρέπει να την ακυρώσω?

Σοβαρά μιλάτε?

Επίσης με αυτόν τον κανόνα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ πλέον να βάλεις σφήνα ανάμεσα σε τρένο που στέλνεις?

Γιατί θα είναι επίθεση από διαφορετικό χωριό σου??????
 

DeletedUser6091

Πολύ σωστά καταλάβατε.

Καλή χρονιά εύχομαι.
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Επίσης καλή χρονιά.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
 

DeletedUser34170

Καλή χρονιά , δεν πειράζει ας γίνει κάποιο event καλύτερα .

Σφήνες σιγά το πράγμα , από το 2006 υπήρχαν , κούρασαν .
Το πανηγύρι του αριστοκράτη από την άλλη ; Δεν το νομίζω .

Καλή χρονιά .
 

DeletedUser33711

Εαν το κανατε σε μικροτερο χρονικο διαστημα θα ειχε λογικη, πχ 10-20 μς. Τα 150 ms είναι πολυ μεγάλο διάστημα. Οι πιθανοτητες να σου κατσει επιθεση και χωρις να το θελεις σε αυτο το διαστημα ειναι 15%, σχεδόν 2 στις 10 επιθεσεις. Αυτος ο κανονας δεν βγαζει λογικη πουθενα παντως. Δε μας αφηνετε να παιξουμε καν με αυτο τον κανονα , θα τρωμε το μισο μας χρονο να ακυρωνουμε επιθεσεις ξυπνηστε !!


Ενας να μπει τωρα χωρις να εχει ιδεα απο φυλετικες και να του πουν βαλε δυο επιθεσεις στο ιδιο δευτερολεπτο μπορει να παρανομησει με τη "λογικη" σας..
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Αυτό μόνο?

Ότι μπορεί κάποιες φέικ από διαφορετικά χωριά, να "κάτσουν" καταλάθος σε κοντινά ms τι σου λέει?

Σιγά μην το προσέξεις εκείνη την ώρα για να ακυρώσεις...

Μόνιμο μπαν για δύο τυχαίες φέικ...
 

DeletedUser17506

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιααααααααααααααααααααααααααααααααααααοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ε?
χαχαχαχαχα
ακόμα γελάω
η μαντ έγραψε πριν τα Χριστούγεννα στο ποστ περί βελτιώσεων και προσθηκών:
Θέλουμε λοιπόν να κάνουμε το παιχνίδι μας ακόμα καλύτερο. Θέλουμε να το εμπλουτίσουμε με νέα στοιχεια και να βελτιώσουμε ότι δεν σας εξυπηρετεί.

τι περιμένατε δηλαδή? τόσα χρόνια τον ξέρετε! χαχαχα
πραγματικά δεν είχα προσωπικό αλλά μετά από αυτό παίρνω το ρίσκο να δηλώσω ότι δεν έχω καμία κατανόηση ως προς το πρόσωπό του και ότι είμαι εχθρικά προκατειλημμένος εναντίον του

είναι ανήθικο να τιμωρείς την ικανότητα του παίχτη που μάλιστα έτσι παίζει τόσα χρόνια

τέλος απαιτώ μια πραγματικά πειστική απάντηση για την αιτία του καινούργιου κανονισμού ώς προς το ώφελός του απέναντι στο παιχνίδι και τους παίχτες του ή τον πραγματικό λόγο που θεσπίζεται αυτός ο κανονισμός ΚΑΙ την ανάκλησή του ως ανήθικος και αντίθετος ως προς τους χρήστες που πληρώνουν κιόλας!

και στο κάτω αν θέλετε να κρυφτείτε πίσω από την φράση ότι το παιχνίδι δεν έχει δημοκρατικούς νόμους αλλά κανόνες και όρους υποστηρίξτε το με το κατάλληλο λογισμικό όπως και το όριο των 5 επιθέσεων ανά λεπτό
μην μας απειλείτε επειδή έχετε τα δικαιώματα με την φράση μόνιμο αποκλεισμό χωρίς αφαίρεση χωριών και χωρίς δυνατότητα restart
εμείς έτσι παίζουμε τόσα χρόνια με το χέρι μας και με το μυαλό μας και τώρα σας συμφέρει να μας αποκλείσετε?
δεν γέμισαν αρκετό κόσμο οι φυλετικές 2 γιατί δεν παίζουν οι ικανοί παίχτες και θέλετε να φύγουμε και από τις παραδοσιακές φυλετικές?

πάντως μπορώ να δώσω συγχαρητήρια που μας δώσατε και 2μιση ημέρες κενό, μας σκεφτήκατε!!

Ένα μήνα εκτός για Επίθεση προς την Ομάδα Διαχείρισης
Από aigokairos.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34170

Εδώ μέχρι και ενώ φαρμάρεις μπορείς να το βγάλεις .
Δηλαδή θεωρητικά νομπλάρει ο άλλος ένα βάρβαρο , βλέπει τις επιθέσεις που στέλνεις για φαρμ κολλημένες στα 100 ms , ρίχνει ριπόρτ και βρήκε τα επόμενα βάρβαρα .

Για φέικ σε πλάνα και τα σχετικά ούτε που το συζητάω .
 

DeletedUser6091

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιααααααααααααααααααααααααααααααααααααοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ε?
χαχαχαχαχα
ακόμα γελάω
η μαντ έγραψε πριν τα Χριστούγεννα στο ποστ περί βελτιώσεων και προσθηκών:
Θέλουμε λοιπόν να κάνουμε το παιχνίδι μας ακόμα καλύτερο. Θέλουμε να το εμπλουτίσουμε με νέα στοιχεια και να βελτιώσουμε ότι δεν σας εξυπηρετεί.

τι περιμένατε δηλαδή? τόσα χρόνια τον ξέρετε! χαχαχα
πραγματικά δεν είχα προσωπικό αλλά μετά από αυτό παίρνω το ρίσκο να δηλώσω ότι δεν έχω καμία κατανόηση ως προς το πρόσωπό του και ότι είμαι εχθρικά προκατειλημμένος εναντίον του

είναι ανήθικο να τιμωρείς την ικανότητα του παίχτη που μάλιστα έτσι παίζει τόσα χρόνια

τέλος απαιτώ μια πραγματικά πειστική απάντηση για την αιτία του καινούργιου κανονισμού ώς προς το ώφελός του απέναντι στο παιχνίδι και τους παίχτες του ή τον πραγματικό λόγο που θεσπίζεται αυτός ο κανονισμός ΚΑΙ την ανάκλησή του ως ανήθικος και αντίθετος ως προς τους χρήστες που πληρώνουν κιόλας!

και στο κάτω αν θέλετε να κρυφτείτε πίσω από την φράση ότι το παιχνίδι δεν έχει δημοκρατικούς νόμους αλλά κανόνες και όρους υποστηρίξτε το με το κατάλληλο λογισμικό όπως και το όριο των 5 επιθέσεων ανά λεπτό
μην μας απειλείτε επειδή έχετε τα δικαιώματα με την φράση μόνιμο αποκλεισμό χωρίς αφαίρεση χωριών και χωρίς δυνατότητα restart
εμείς έτσι παίζουμε τόσα χρόνια με το χέρι μας και με το μυαλό μας και τώρα σας συμφέρει να μας αποκλείσετε?
δεν γέμισαν αρκετό κόσμο οι φυλετικές 2 γιατί δεν παίζουν οι ικανοί παίχτες και θέλετε να φύγουμε και από τις παραδοσιακές φυλετικές?

πάντως μπορώ να δώσω συγχαρητήρια που μας δώσατε και 2μιση ημέρες κενό, μας σκεφτήκατε!!

Αν και είσαι τέρμα εριστικός, θα κρατηθώ και δεν θα σε στείλω με μόνιμο αποκλεισμό μιας και είναι ακόμα γιορτές και κάνω χάρες.

Πάμε σε φροντιστήριο επιπέδου δημοτικού αφού τα παρακάτω τα έχουμε πει εκατοντάδες φορές κυριολεκτικά και μάρτυς μου η αναζήτηση στο forum.

1. Το παιχνίδι είναι 100% δωρεάν. Δεν πλήρωσε ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ για να παίξει. Οι παίκτες πληρώνουν για προνομιακό λογαριασμό τον οποίο μάλιστα λαμβάνουν μόλις επιβεβαιώσουμε την πληρωμή τους.

2. Εάν σας είπαν πως δημοκρατία είναι να ζεις εις βάρος άλλων, σας γελάσανε. Μια αναζήτηση στο google θα σας δώσει αρκετά αποτελέσματα για το τι είναι η δημοκρατία και πως λειτουργεί. Βαφτίζετε τους κανόνες μη δημοκρατικούς γιατί προφανώς δεν έχετε μάθει να ζείτε με κανόνες. Αλλα αυτό είναι δικό σας θέμα το οποίο δεν γίνεται να το μεταφέρετε στην κοινότητα μας.

3. Τα "απαιτώ" έχουν πάψει από το τέλος της Χούντας. Εσείς, ένας δημοκράτης, δεν το γνωρίζετε? Δεν απαντώ σε ερωτήσεις που ξεκινούν με το "απαιτώ". Αυτά, αλλού!

4. Δεν έχουμε δικαίωμα στη φράση του αποκλεισμού αλλά και στην πράξη. Το γνωρίζατε αυτό με την είσοδο σας στο παιχνίδι άλλωστε. Τι έγινε? Τώρα πέσατε από τα σύννεφα για κάτι που αποδεχθήκατε με την θέληση σας?



Ως προς τα άλλα μέλη που ανησυχούν για τον νέο κανόνα: Όπως απάντησα και σε αιτήσεις εδώ και αρκετή ώρα, πριν δω το post του κυρίου πιο πάνω, θα δω ξανά το όριο και λογικά θα το ρίξω στα 40ms γιατί όντως το πήγα πολύ πάνω και δεν βγαίνει.
Το να συναποφασίζεις αγαπητέ κύριε slalom-7 το λες και δημοκρατία. Το να απαιτείς? Πως το λέτε εσείς ως δημοκράτης?
 

DeletedUser26230

150ms ειναι υπερβολικα μεγαλο χρονικο διαστημα στις φυλετικες μαχες. Θα βαζουν ενα σωρο κοψιματα αναμεσα και μεις δεν θα μπορουμε να κανουμε τιποτα επειδη θα φοβομαστε το μπαν.
 

* n00bing p0wεr

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
25
τι γινετε mad??
δεν μπορουμε να εντοπισουμε τα ****ακια και τους παιρνει ολους η μπαλα???

αναβαθμιστε το παιχνιδι ωστε να δημιουργειται αυτοματα το απαιτουμενο κενο επιθεσεων.
αλλιως ο νεος κανονας δεν ειναι καθολου βιωσιμος
 

DeletedUser26230

Σωστα, να βαλετε λογισμικο το οποιο ολες τις επιθεσεις κατω απο τα 40ms, που λες πως θα ορισεις ως οριο, να τις πηγαινει αυτοματα στο 40ms.
 

DeletedUser34170

Πάμε ευγενικά αν είναι .

Θα ήθελα μια πειστική απάντηση για την αιτία του καινούργιου κανονισμού ώς προς το ώφελός του απέναντι στο παιχνίδι και τους παίχτες του ή τον πραγματικό λόγο που θεσπίζεται αυτός ο κανονισμός .
 

DeletedUser17506

ΟΧΙΙΙΙ θα τρως πλανο θα πρεπει να κανεις 700πραγματα και θα πρεπει ΚΑΙ να κοιτας εαν εβαλες επιθεσεις στα 150-40ms.

#ΒελτιωσηΤουΠαιχνδιου#ΝεοςΤροποςΠαιξιματος#Δαρκλινγ#2017


και εγώ το παρεξήγησα ρε συ :p
 

DeletedUser33758

1. Το παιχνίδι είναι 100% δωρεάν. Δεν πλήρωσε ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ για να παίξει. Οι παίκτες πληρώνουν για προνομιακό λογαριασμό τον οποίο μάλιστα λαμβάνουν μόλις επιβεβαιώσουμε την πληρωμή τους.

να βγαλετε το πριμιουμ τοτε και να δινεται της δυνατοτητες του πριμιουμ δωρεαν.
 

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
Οσοι ρωτανε γιατι βγηκε αυτος ο κανονας:

Ο πρωτος που φταιει για τη δημιουργια αυτου του κανονα ειναι η εταιρια που ειναι ανικανη να αναβαθμισει αυτο το παιχνιδι εδω και τοσα χρονια. Αφου ειναι ανικανη ας αντιγραψει ανταγωνιστριες της. Υπαρχουν πολλα παιχνιδια που στο παρελθον αναβαθμιστηκανε και το hacking/cheating πλεον ειναι αδυνατον (βλεπε πλατφορμες οπως αυτη του steam). Αυτο που θα μπορουσε να κανει (αλλα οοοχι, ειναι ανικανη ειπαμε) ειναι να κανει το παιχνιδι μεσω εφαρμογης και οχι online. Δεν ειμαστε στο 2007 πλεον. Μεσω της εφαρμογης θα μπορει να ελεγξει οτιδηποτε θελει και δεν θα αφηνει αλλους να κερδοσκοπουν απεναντι της.

Ο δευτερος που φταιει για την δημιουργια του κανονα αυτου ειναι ο κοσμος 42. Η μαχη για την "κορυφη" (απλα γελαω). 10 χρονια παιχνιδι και στο βωμό του να κλεισει ενας κοσμος με αριθμο 42 (lololol) εγιναν παρασκηνιακες μαχες μεταξυ ηλιθιων/παρανομων. Ποιος εχει το καλυτερο ****, ποιος εχει το καλυτερο φαρμ/****, ποιος κολλαει καλυτερα επιθεσεις και ποιος ειναι πιο undetectable. Λογικο ειναι ο mad του οποιου τα χερια ειναι δεμενα απο την εταιρια με βαση τις δυνατοτητες να εντοπισει την συνεχως εξελίξιμη παρανομια, να δημιουργει κανονες οι οποιοι κανουν το παιχνιδι πιο σπαστικο (και οχι χειροτερο που λετε πολλοι). Εφ οσον δε μπορει να βρει τα ****, θα δημιουργει κανονες (που ισχυουν μονο στον .gr) για να ελέγξει τους ηλιθιους.

Πολλοι εχουν φαει μπαν στο παρελθον αλλοι για απλα αλλοι για χειροτερα αλλα το θεμα πλεον εχει παραγινει. Ενα τσουρμο απο νουμπαδες που στο παρελθον εχουν φαει πολλες πυξιδες (και οχι, πυξιδα δεν ειναι μονο οταν χανεις τα χωρια σου, πυξιδα ειναι και οταν τα παρατας οταν βλεπεις τα κοκκινα να σε πλησιαζουν, πυξιδα ειναι να αφηνεις ξεκρεμαστους τους συμμαχους σου οταν βλεπεις τα δυσκολα, και αλλα παρομια που δεν φαινοντε στα στατιστικα του καθε λογαριασμου αλλα τα καταλαβαινουν αυτοι που ξερουν) που θελαν να φτιαξουν ονομα.

Ο κανονας κατα την αποψη μου αδικος. Ενα απο τα πρωτα πραματα που μαθαινες στις φυλετικες ειναι να ελεγχεις το lag του pc σου και να το προσαρμοζεις στο "κλικ" του χεριου σου για να φυγει σωστα μια επιθεση. Αυτο πλεον χαθηκε με τα χρονια, αρα ο κανονας αυτος ειναι το αναγκαιο κακο που πρεπει να γινει για να ελεγχθεί η υπερβολικη χρηση παρανομων λογισμικων.

@mad
Εχεις τον τροπο να βρεις παρομοιο κανονα, αυτος δεν ειναι σωστος. Ετσι κανεις την αμυντικη λειτουργία του παιχνιδιου πολυ πιο δυνατη. Επιτρεπεται το "κοψιμο" αλλα οχι η "σφηνα"?
Αν θες να υπαρξει τετοιος κανονας ας μειωθει τουλαχιστον η διαφορα σε ms των αριστων. Να μην μπαινουν σφηνες αλλα να ειναι και πιο δυσκολο το κοψιμο.
40ms διαφορα οι επιθεσεις? 100ms διαφορα ο 1ος με τον 4ο αριστο...
150ms διαφορα οι επιθεσεις? 25ms διαφορα ο 1ος με τον 4ο αριστο...
Βιαζεσαι να ελέγξεις τους παιχτες και ξεχνας να ομορφυνεις το παιχνιδι

Φιλικα, excon
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser33703

Ο νέος κανόνας δίνει μεγάλο προβάδισμα στον αμυνόμενο μιας και πλέον στα κοψίματα δεν υπάρχει κάποιο όριο , οπότε ένας μέτριος παίκτης δεν χρειάζεται απαραίτητα να είναι καλός για να μην μπορεί να χάσει χωριό .

Σίγουρα υπάρχουν κάποια παραδείγματα παικτών που κολλάνε από 1-10 ms συνέχεια και δεν δίνουν ευκαιρίες στον αμυνόμενο , αυτά τα παραδείγματα όμως φαίνονται ότι είναι παράνομα .

Από εκεί και στο εξής ένα όριο από 20-30 ms πιστεύω ότι είναι καλό εφόσον η εταιρία δεν μπορεί να εντοπίσει ποιοι χρησιμοποιούν παράνομο λογισμικό και ποιοι κολλάνε με το χέρι (αν και θα υπήρχαν τρόποι) .

Απλώς επειδή το παιχνίδι έχει προχωρήσει και έχει εξελιχθεί αρκετά , οι παίκτες που χρησιμοποιούν νόμιμα μέσα και είναι κάποια μέτρα μπροστά από κάποιους άλλους παίκτες και έχουν την ευχέρεια να μην χάνουν επίθεση πάνω από 80 ms πάνε πίσω.

Απλά τώρα με το όριο θα χάνονται κάποιες επιθέσεις επειδή πρέπει να ακυρώνονται , δεν γίνεται απλά να μπει ένας φραγμός από το σύστημα και αν η επίθεση πάει σε χαμηλότερα ms από αυτά του ορίου να ανεβαίνει κατευθείαν στο όριο αυτόματα όπως γίνεται και με τις επιθέσεις από το ίδιο χωριό;
 

DeletedUser17506

προς MAD

τέρμα εριστικός είναι ο κανόνας που ανάρτησες!
ναι το παραέκανα με την λέξη απαιτώ αλλά κάνω πίσω και περιμένω να δω αν θα δώσεις τις απαντήσεις που ζήτησα εγώ και άλλο μέλος εδώ πιο πάνω και φυσικά βρήκες δικαιολογία να μην γίνεις ξεκάθαρος
εγώ και αρκετά άλλα μέλη πληρώνουμε, προαιρετικά αλλά πληρώνουμε και αφιερώνουμε χρόνο, μην τα μηδενίζεις σα να μην παίζουν καμία σημασία σε ένα αποκλεισμό που σε καμία περίπτωση η αιτία δεν αδικεί άλλους παίχτες ή τους υπάρχοντες κανονισμούς απλά κάνει το παιχνίδι αρκετά πιο ενδιαφέρον
το να βάλεις το όριο στο 40 μς είναι καλύτερο από το 150 αλλά και πάλι ανήθικο και ίσως είπες 150 μς στην αρχή για να αποδεχτούμε απλά τα 40 μς και να έχεις ευκαιρία να αποκλείεις όποιον θες easy
δηλαδή περισσότερη εξουσία στα χέρια σου, και σας, βάζεις και πρέπει να το αποδεχτούμε?
θες να περάσεις αυτόν τον κανόνα? κάντο με λογισμικό και μην μας απειλείς με αποκλεισμούς
ξέρουμε ότι μπορείτε και δεν το αμφισβήτησα αλλά με φράση το έκανες και έχω δίκιο!
βρες δικαιολογία στο συντακτικό μου για να μην απαντήσεις ξεκάθαρα πάλι αφού έτσι θες κύριε μέγα διαχειριστά
ως προς την δημοκρατία δεν σε είδα να λες υπάρχει αυτή η πρόταση/πίεση/οτιδήποτε άλλο που ίσως βελτιώσει το παιχνίδι αν θέλετε, απλά εκτέλεσες μειώνοντας το παιχνίδι με κάτι που υπάρχει εδώ και χρόνια
από που και ως που εσύ προσωπικά βαφτίζεις το κόλλημα επιθέσεων ως "ζω εις βάρος των άλλων" ?
δηλαδή όταν μου το έκαναν βγήκα και είπα με αδικούν? ΟΧΙ είπα πρέπει να κάνω κάτι καλύτερο για να τον ξεπεράσω πρώτα στην άμυνα και όταν έρθει η σειρά μου στην επίθεση!
μου φαίνεται λες πράγματα απλά για τις εντυπώσεις και να ελίσσεσαι ενώ προσπαθείς να χτίσεις άλλο προφίλ τόσα χρόνια
όντως η ειρωνεία είναι πραγματική και απορρέει από τον κανόνα που θεσπίζετε ενάντια σε κάθε λογική
αν για να μην εφαρμοστεί ο κανόνας χρειαστεί να με μπανάρεις μόνιμα κάντο και δεν θα ανοίξω άλλο λογαριασμό για να σου απαντήσω, έχεις τον λόγο μου

excon συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα αν και ο 42 δεν είναι ο πρώτος κόσμος με αυτά τα φαινόμενα αλλά και πάλι προσωπικά δεν το δέχομαι ούτε σαν αναγκαίο κακό
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή