✝ Νεκροταφόρουμ ✝

  • Δημιουργός θέματος Ραδιενεργός Σκίουρος
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser2088

Εμείς ψύχραιμα το βλέπουμε αντίθετα με εσάς που χάνετε την ψυχραιμία σας,
είστε χρήστης από το 2011, εσείς δεν έχετε δει αυτά που εμείς προαναφέραμε ως γεγονότα?

μην εθελοτυφλείτε και τα έχετε δει και τα θυμάστε,
και τελικά τι προσπαθείτε να υπερασπιστείτε? 10 άτομα που συστηματικά σας βρίζουν με τον χειρότερο τρόπο?

Καλύτερα να επικροτήσετε αυτούς που σοβαρά απόμειναν σε αυτό το φόρουμ και ακόμα το κρατάνε ζωντανό
και ας τους έχουμε δώσει και καμιά 10άρα και ίσως και κανένα bannάκι για λίγο καιρό, όταν λόγο κάποιον κακών συγκαιριών έχασαν τον έλεγχο των 30 πόντων τους,
τα ζιζάνια όμως τα διώχνουμε δια παντός γιατί αυτά έδιωξαν και τους υπολοίπους καλούς συνομιλητές μας,
που αυτοί δεν είχαν την επιμονή των προαναφερομένων και απαξίωσαν πλέον να κάνουν διάλογο μαζί τους.

Σταματήστε να έχετε εμμονή να διαστρεβλώνετε τα λεγόμενα αυτών που προκαλέσατε σε διάλογο
και δείτε την αλήθεια,

οι κακοί χρήστες κατάφεραν να διώξουν πολλούς και αξιόλογους από εδώ μέσα,

χαίρομαι τουλάχιστον που ξέρω ότι ακόμα μας διαβάζουν και ας μην γράφουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3040

το παιχνιδι εχει αλλαξει εντελος..δεν υπαρχει διπλωματια πλεον τουλαχιστον οπως μαθαμε εμεις...αρα δεν υπαρχει προπαγανδα στο εξωτερικο..οι κοσμοι κλεινουν σε λιγοτερο απο χρονο...αρα δεν υπαρχει στρατηγικη...οι κοσμοι speed και hp εκαναν ζημια στο εξωτερικο..γιατι πολλοι παικτες εμαθαν να παιζουν εκει...δεν εμαθαν να δουλευουν το φορουμ σαν εργαλειο...με αποτελεσμα μπαινοντας σε αργο κοσμο λειτουργουν ετσι...συν οτι οι νεοι παικτες δεν εχουν καταλαβει οτι παιζουν(δηλαδη με σκοπο την διασκεδαση)..αρα...βγαινοντας εδω απλα βριζουν,προσβαλουν,υποτιμουν τον απεναντι τους..κοσμοι οπως ο κ2.κ5 και ειδικα ο κ12 σε αυτο το κομματι θα πρεπει να ειναι υποδειγμα για το πως πρεπει να λειτουργει καποιος στο εξωτερικο φορουμ...
 

DeletedUser

κοσμοι οπως ο κ2.κ5 και ειδικα ο κ12 σε αυτο το κομματι θα πρεπει να ειναι υποδειγμα για το πως πρεπει να λειτουργει καποιος στο εξωτερικο φορουμ...

Αυτο το λες επειδη μπορει να επαιξες εκει;

Εγω πιστευω οτι δεν εφταιξε καθαρα αυτο, και δεν ευθυνονται οι speed και οι HP γι αυτο. Οταν υπηρχαν speed και ανταγωνισμος υπηρχε ενταση(αλλες φορες "πειραγματα" και αλλες φορες καθαρα ενταση) αλλα τωρα που σταματησαν και οι speed δεν υπαρχουν ουτε αυτα. Αρα δεν ειναι θεμα speed καθαρα. Σιγουρα εχουν μεριδιο ευθυνης αλλα οχι τοσο σημαντικο
 

DeletedUser3040

Αυτο το λες επειδη μπορει να επαιξες εκει;

Εγω πιστευω οτι δεν εφταιξε καθαρα αυτο, και δεν ευθυνονται οι speed και οι HP γι αυτο. Οταν υπηρχαν speed και ανταγωνισμος υπηρχε ενταση(αλλες φορες "πειραγματα" και αλλες φορες καθαρα ενταση) αλλα τωρα που σταματησαν και οι speed δεν υπαρχουν ουτε αυτα. Αρα δεν ειναι θεμα speed καθαρα. Σιγουρα εχουν μεριδιο ευθυνης αλλα οχι τοσο σημαντικο

επαιξα και εκει ναι..δεν ειπα οτι εχουν σημαντικο κομματι ευθυνης..απλα ειναι ενα κομματι στο ολο θεμα..οι speed εχουν αλλο σημαντικο κομματι ευθυνης..στον τροπο που εμαθαν καποιοι να παιζουν..πολλοι καλοι παικτες αλλα χωρις αντοχες σε αργο κοσμο...αλλα αυτο ειναι αλλο κομματι
 

DeletedUser

[aig]Εγώ πάλι γιατί δεν καταλαβαίνω κανέναν εκτός του team leader
5 άτομα έχουν συμμετοχή σε αυτό το θέμα
και ο ένας μου στέλνει σε ΠΜ το κάτωθεν μήνυμα

Αρχική Δημοσίευση από τον/την**********
Καλησπερα

στέλνω για να κάνω μερικά σχόλια για την δουλειά σου σαν μοντ. Φυσικά κ είναι δουλειά σου κ θα την κάνεις όπως νομιζεις. Απλά επειδή τυχαίνει να ήμουν κ γω μοντ και συγκεκριμένα σε αυτό ακριβώς το φόρουμ απλά ήθελα να σου πω να μη διαπραγματευεσαι τις ποινές με τα μέλη. Μπορεί να ακούγεται αυταρχικό αλλά εδώ οι άνθρωποι γενικά δεν έχουν την αίσθηση του σεβασμού οπότε μην έχεις αυταπάτες ότι με τον σεβασμό κ το φιλότιμο θα κάνεις κάτι. Παλιά οι χρήστες δεν είχαν κανένα δικαίωμα να συζητανε τις ποινές δημόσια. Μόνο με μηνύματα, και δούλευε τέλεια. Αυτά φιλικα!



εσείς τωρα αγαπητή @Soichiro πριν γίνω mod διάβασα προσεκτικά όσα εσείς (μεταξύ άλλων) ως μέλος της ΟΔ είχατε γράψει ως προτάσεις για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ και τα εφάρμοσα όπως ακριβώς είχατε τοποθετηθεί,
τι είναι αυτό που εσείς πρωτοπόρα είχατε προτείνει ως κανόνες και πρέπει να αλλάξει?
δώστε τις νέες προτάσεις σας και θαυμάζοντας τις σταθερές σας θέσεις είμαι έτοιμος να εφαρμόσω.[/aig]

Απαξιώ να απαντήσω σε κάποιον ο οποίος επανηλλημένα αλλάζει λεγόμενα άλλων και κάνει επιπόλαιες κινήσεις με σοβαρά θέματα.
Αφήσατε να εννοηθεί οτι σας έστειλα ένα ΠΜ που δε σας έστειλα.
Μπορεί όντως να το έστειλε κάποιος άλλος -αν δεν είναι της φαντασίας σας-. Αλλά πολλοί χρήστες που διαβάζουν το θέμα πίστεψαν οτι ο συντάκτης του μηνύματος είμαι εγώ. Χρήστες οι οποίοι διαμόρφωσαν την άποψή τους για μένα, και πιθανώς να μην ξαναπαρακολουθήσουν το θέμα. Και δεν κάνατε κάτι για να με προστατέψετε ΚΑΙ σαν μέλος ΚΑΙ σαν συντονιστής που είστε. Διαπιστώνω μεγάλη φτώχεια και στις 2 σας ιδιότητες.

Έχω να πω οτι είστε ελληνάρας με όλα όσα εμπεριέχει αυτός ο όρος.
Και όχι δε με ενδιαφέρει οποιαδήποτε ποινή και να μου δώσετε. Κλείστε μου και το λογαριασμό αν σας βοηθάει να κοιμάστε τα βράδια. Εγώ προσωπικά επιβεβαίωσα το ποιος και το κατα πόσο ευθύνεται για τα χάλια του φόρουμ αυτού.
Και επίσης αμφιβάλλω οτι υπάρχουν οι καλοί παίκτες που σας διαβάζουν όπως λέτε. Πάω στοίχημα οτι και αυτό είναι μέρος της ψυχωσικής σας φαντασίας.
Αν ήξερα θα σας πρότεινα ψυχίατρους ή και ιστότοπους γνωριμιών να εκτονωθείτε λίγο.
Και ναι το οτι δέχεστε προσωπική επίθεση αυτή τη στιγμή έχει να κάνει με το αδικαιολόγητο γεγονός οτι εμμέσως μου ρίξατε λάσπες και αφήσατε, χωρίς καμία αναστολή, να εννοηθούν ψευδείς εντυπώσεις για το προσωπό μου.

Χαιρετώ. Καλή λευτεριά.
 

DeletedUser2088

Απαξιώ να απαντήσω σε κάποιον ο οποίος επανηλλημένα αλλάζει λεγόμενα άλλων και κάνει επιπόλαιες κινήσεις με σοβαρά θέματα.

Για μια στιγμή ένιωσα να με προσβάλετε, αλλά μου αναπτερώσατε το ηθικό όταν ανακαλώντας τα λεγόμενα σας συνεχίσατε τον διάλογο, (οι αντιφάσεις σας έχουν πολλά κοινά με τον συντάκτη του μηνύματος που παρέθεσα, έχετε τις ίδιες τακτικές φαίνετε!!!)

Αφήσατε να εννοηθεί οτι σας έστειλα ένα ΠΜ που δε σας έστειλα.
Μπορεί όντως να το έστειλε κάποιος άλλος -αν δεν είναι της φαντασίας σας-. Αλλά πολλοί χρήστες που διαβάζουν το θέμα πίστεψαν οτι ο συντάκτης του μηνύματος είμαι εγώ. Χρήστες οι οποίοι διαμόρφωσαν την άποψή τους για μένα, και πιθανώς να μην ξαναπαρακολουθήσουν το θέμα. Και δεν κάνατε κάτι για να με προστατέψετε ΚΑΙ σαν μέλος ΚΑΙ σαν συντονιστής που είστε. Διαπιστώνω μεγάλη φτώχεια και στις 2 σας ιδιότητες.

Δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύετε,
Επαναλαμβάνω ο συντάκτης συμμετέχει στην συζήτηση αλλά εδώ γράφει άλλα,

Έχω να πω οτι είστε ελληνάρας με όλα όσα εμπεριέχει αυτός ο όρος.
.

Να το θεωρήσω ρατσιστική επίθεση σε ένα κράτος 10εκ κατοίκων που καθρεπτίζονται στο πρόσωπο μου?
Εσείς από πού είστε?

Και όχι δε με ενδιαφέρει οποιαδήποτε ποινή και να μου δώσετε. Κλείστε μου και το λογαριασμό αν σας βοηθάει να κοιμάστε τα βράδια. Εγώ προσωπικά επιβεβαίωσα το ποιος και το κατα πόσο ευθύνεται για τα χάλια του φόρουμ αυτού.
Και επίσης αμφιβάλλω οτι υπάρχουν οι καλοί παίκτες που σας διαβάζουν όπως λέτε. Πάω στοίχημα οτι και αυτό είναι μέρος της ψυχωσικής σας φαντασίας.
Αν ήξερα θα σας πρότεινα ψυχίατρους ή και ιστότοπους γνωριμιών να εκτονωθείτε λίγο.
Και ναι το οτι δέχεστε προσωπική επίθεση αυτή τη στιγμή έχει να κάνει με το αδικαιολόγητο γεγονός οτι εμμέσως μου ρίξατε λάσπες και αφήσατε, χωρίς καμία αναστολή, να εννοηθούν ψευδείς εντυπώσεις για το προσωπό μου.

Χαιρετώ. Καλή λευτεριά.


Αποδείξατε με τον τρόπο που αντιμετωπίσατε την πρόκληση σας γιατί κάποιοι πραγματικά απαξιούν να απαντήσουν εδώ μέσα (1000 θεάσεις έχει το θέμα)

Και με τις δικές μου καλύτερες ευχές στο καλό να πάτε,

μην τολμήσετε να απαντήσετε με το ίδιο ύφος (και προσωπικές προσβολές) σε άλλον συμπαίκτη σας,
γιατί εκεί θα αποδείξετε ότι ανήκετε στην ομάδα των λίγων που προσπαθούν να διώξουν τους πολλούς
και αυτό δεν θα το επιτρέψω.
 

DeletedUser

Τι ναρκωτικά παίρνετε? Όταν λέω απαξιώ να απαντήσω αναφέρομαι στο ερώτημα που θέσατε στην παράθεση που έκανα στην προηγούμενη μου δημοσίευση, περί παρελθοντικών μου απόψεων για το συντονισμό του φόρουμ. Εννοείται οτι θα απαντήσω για να ξεκαθαρίσω τις λάσπες που αφήσατε να πέσουν πάνω μου.
Μη προσπαθείτε να το παίξετε έξυπνος. Δεν είστε.

Όχι μόνο την κάνατε, αλλά αδυνατείτε καταλάβετε και να παραδεχθείτε τη γκάφα σας. Εμενα δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο πραγματικός συντάκτης! Με ενδιαφέρει το οτι δημιουργήσατε ψευδείς εντυπώσεις για το προσωπό μου.

Θεωρείστε την και ρατσιστική επίθεση αφού ως εκεί φτάνει η νόησή σας. Απλά επιβεβαιώνετε τον χαρακτηρισμό μου.

Δε θα απάνταγα ποτέ με τέτοιο ύφος σε συμπαίκτη, όχι επειδή δε θα το επιτρέψετε, αλλά επειδή δεν υπάρχουν συμπαίκτες που έχουν καβαλήσει με αυτό τον τρόπο, και δεν γνωρίζουν βασικούς κανόνες συμπεριφοράς και σεβασμού.


[jor]
+10 για απαράδεκτη συμπεριφορά

Παρακαλούμε να συμπεριφέρεστε με σεβασμό και με ευγένεια στους άλλους. Συνεχίστε τη κουβεντα χωρίς να μιλάτε προσβλητικα ουτε για ναρκωτικά ουτε για τπτ αλλο.
By Jorgen
[/jor]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Ash Ketchum

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
29
Να το θεωρήσω ρατσιστική επίθεση σε ένα κράτος 10εκ κατοίκων που καθρεπτίζονται στο πρόσωπο μου?
Εσείς από πού είστε?


καλα τωρα σοβαρα μιλαμε????τι απαντησεις ειναι αυτες???ελεος ειπαμε να μιλησουμε σοβαρα





[/QUOTE]
 

DeletedUser2088

Απαξιώνετε να απαντήσετε σε εμένα και σε όλα τα υπόλοιπα μέλη με ποιο σκεπτικό?
εσείς προτείνατε (μεταξύ άλλων) να γίνουν οι κανόνες φόρουμ όπως είναι τώρα όταν ήσασταν από τα πρώτα μέλη της ΟΔ.
Δεν δώσατε όμως διορθωτικές προτάσεις στις προτάσεις που τότε είχατε κάνει!!!.

Μάλλον εσείς προσπαθείτε να καλύψετε ότι είστε από τους βασικούς συντάκτες των κανονισμών αυτού του φόρουμ (όχι ότι τους θεωρώ όμως λάθος, απλά δεν καταλαβαίνω τώρα τι πάθατε και τους ανακαλείτε)

Για τους χαρακτηρισμούς απέναντι σε ένα ολόκληρο έθνος ένα έχω να πω,
καλά κάνατε και αποχωρήσατε από την ομάδα, γιατί η υπομονή σας στον διάλογο δεν είναι και η καλλίτερη κρίνοντας από τον τρόπο που επιτίθεστε με προσωπικές προσβολές όταν δεν έχετε κάτι άλλο να απαντήσετε.

Ο σεβασμός είναι κάτι που κερδίζετε και δεν τον απαιτείτε!!!
 

DeletedUser

Ήδη σας είπα γιατί απαξιώ να απαντήσω στην άστοχη κατα τ' άλλα ερώτησή σας.
Αλλά επειδή επιμένετε σε αυτή την ερώτηση σαν να είναι κάποιου είδους άσσος στο μανικι σας θα σας πω οτι οι κανόνες κάθε κοινότητας πρέπει να συμβαδίζουν και με την εποχή και τις συνθήκες οι οποίες την διέπουν. Εκτός αυτού δεν είναι τόσο οι κανόνες όσο η στάση σας στην οποία ενίσταμαι. Δεν αντιπαρατέθηκα κάπου στους κανόνες.

Σιγά μη προσπαθώ να καλύψω το οτι βοήθησα στο να βελτιωθεί το φόρουμ ενός παιχνιδιού που αγαπάω.
Το έκανα και θα το ξαναέκανα. Σε αντίθεση με εσάς που είστε άκρως τοξικός γι' αυτό.

Τώρα περί χαρακτηρισμούς σε ένα ολόκληρο έθνος δεν έχω κάτι να σας πω. Γελοιοποιείστε περισσότερο όσο το συνεχίζετε.
Τους χαρακτηρισμούς τους εννοώ και δεν τους παίρνω πίσω. Είστε το τέλειο δείγμα ανθρώπου που έχει τα χαρακτηριστικά και τη νοοτροπία που κρατάει αυτόν τον τόπο 500 χρόνια πίσω.

Και τέλος δε θα μου κάνει μαθήματα σεβασμού ο άνθρωπος που μιλάει σε ένα φόρουμ παιχνιδιού με τον σοβαροφανή πλυθηντικό ευγενίας by default.
 

DeletedUser

[jor]
Επιστρέψτε στο θέμα που αφορά το φορουμ και καλο ειναι να πέσουν λίγο οι τόνοι :)
[/jor]
 

DeletedUser2088

Θα συμφωνήσουμε ότι η εποχές αλλάζουν,
ποτέ όμως δεν αλλάζει ο σεβασμός που πρέπει να έχουμε στον συνομιλητή μας,

σας έδωσα παραδείγματα γιατί σοβαροί συνομιλητές αποχώρισαν από το φόρουμ και τα προσπεράσατε σαν να μην τα διαβάσατε (είχατε λόγο άραγε?)
Αν και κάνετε σπαμ θα συνεχίσω επί του θέματος,
είδαμε θέματα που έβριζαν μανάδες (αντιδράσαμε)
είδαμε θέματα που ο άλλος ζήταγε, πόλη, οδός και αριθμό για να πάει να παίξει πιστολιές με συμπαίχτη μας (αντιδράσαμε)
είδαμε φώτο από νεογέννητα για να απειλήσουν την παίχτρια, εκφοβίζοντας την, χρησιμοποιώντας το παιδί της (αντιδράσαμε)

παιδιά τα ποιο πάνω παραδείγματα έκαναν καλούς συνομιλητές του φόρουμ να διαβάζουν αλλά να μην γράφουν και όχι η δικιά μας αυστηρότητα,
σε ένα εξοικειωμένο χρήστη φόρουμ είναι στα παλιά του τα παπούτσια μια 10αρα δικιά μου,
σε αυτόν όμως που μπαίνει με δόλο να το κάνει μπάχαλο είναι αιτία για ανούσιες συζητήσεις
είτε θέλετε να το δεχτείτε είτε όχι.

αφού αυτό το θέμα το έχετε μετατρέψει σε προσωπικό εναντίον μου
χαίρομαι όταν με λέτε τοξικό γιατί διαφωνείτε με τα λεγόμενα όσων μου στέλνουν ΠΜ και λένε το αντίθετο,

και τέλος ζητώ συγνώμη που προσπάθησα να σας κάνω μαθήματα σεβασμού,
ακόμα και εγώ έπρεπε να ξέρω ότι κάποιοι είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως.
 

DeletedUser

Θα συμφωνήσουμε ότι η εποχές αλλάζουν,
ποτέ όμως δεν αλλάζει ο σεβασμός που πρέπει να έχουμε στον συνομιλητή μας,

σας έδωσα παραδείγματα γιατί σοβαροί συνομιλητές αποχώρισαν από το φόρουμ και τα προσπεράσατε σαν να μην τα διαβάσατε (είχατε λόγο άραγε?)


αφού αυτό το θέμα το έχετε μετατρέψει σε προσωπικό εναντίον μου
χαίρομαι όταν με λέτε τοξικό γιατί διαφωνείτε με τα λεγόμενα όσων μου στέλνουν ΠΜ και λένε το αντίθετο,

Ο σεβασμός χάνεται όταν διαστρευλώνετε λεγόμενα και όταν εμμέσως αφήνετε να εννοηθούν λανθασμένες εντυπώσεις για κάποιον που μπορεί να μην είχε τον χρόνο και την ευκαιρία να τις διαψεύσει άμεσα.

Τα κριτήρια με τα οποία ο καθένας μας ορίζει έναν σοβαρό συνομιλητή διαφέρουν. Και επειδή απο την αρχή της συνομιλίας μας μου δείξατε κάθε άλλο παρά σοβαρότητα, τα δικά σας κριτήρια για το ποιος είναι σοβαρός δεν έχουν καμία βαρύτητα για μένα. Συνεπώς και αγνοώ το επιχείρημα.

Καμία πρόθεση δεν είχα να μετατρέψω το θέμα σε προσωπικό εναντίον σας. Το ύφος και ο τρόπος σας το έκανε αυτό.
Εγώ πάλι ξέρω άτομα που λένε ακριβώς αυτό. Οτι είστε τοξικός. Και το λένε και δημόσια.

και τέλος ζητώ συγνώμη που προσπάθησα να σας κάνω μαθήματα σεβασμού,
ακόμα και εγώ έπρεπε να ξέρω ότι κάποιοι είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως.

Αχ τώρα..
μην έχετε αυταπάτες. Ποτέ δεν φταίει ο μαθητευόμενος για την επιδεκτικότητα του. Αυτά είναι αντιλήψεις που έχουν αποτυχημένοι δάσκαλοι για να δικαιολογούν την ανικανότητά τους.
Είμαι σίγουρη οτι οι εξυπνάδες δεν ήταν ποτέ το δυνατό σας σημείο. Μην προσπαθείτε να δείξετε οτι είστε κάτι που δεν είστε.
 

DeletedUser

Οριστε αιγοκερε , ειχα να γραψω χρονια στο φορουμ και τα καταφερες να με κανεις να γραψω . Τους λογους που ερημωσε το φορουμ τους αναφερατε , φταινε και μελη της ΟΔ , φτανε και παικτες ( οι οποιοι οντως συστηματικα παραβιαζαν κανονες και βριζαν μανες κτλ ) φταιει και γενικοτερα οτι ερημωσε το παιχνιδι ( "για τα λεφτα τα κανεις ολα , για τα λεφτα δεν μ αγαπας" , για αυτο βλεπεις παικτες να σκανε 800 ευρω σε start up , ονοματα δεν λεμε οικογενειες δεν θιγουμε ) . Αλλα κυριως εγραψα για να σου πω , ναι σε σενα προσωπικα αιγοκερε , οτι οι απαντησεις στην soichiro ειναι επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ! Δεν σου κανω κριτικη σαν μελος της ΟΔ , αλλα κριτικη σε αυτα που εγραψες σαν απλο μελος . Η ικανοτητα που εχεις να διαστρεβλωνεις τα πραγματα ειναι αξιοθαυμαστη . Μια προταση για να γινει καλυτερο το φορουμ ειναι να αλλαξει το οριο ηλικιας για τους διαχειριστες , να παει και αυτο ανω των 18 , οπως και για τους game moderators ( ουπς κατι μου λεει οτι αν γινει κατι τετοιο ο αγαπητος αιγοκερος θα σταματησει να ειναι forum moderator )
 

DeletedUser16688

Παρακολουθώ από την αρχή και αναρωτιέμαι για ποιον λόγο ο Αιγόκερος είναι στόχος επίθεσης . Ένας Αιγόκερος που κατά την ταπεινή μου γνώμη , είναι όαση διαλλακτικότητας σε ένα forum που η εισαγωγική δήλωση του έχοντος την εξουσία , είναι ότι δεν υπάρχει δημοκρατία σε αυτό . Ένα forum που μονο μαζοχιστές και άτομα που δεν εκτιμούν τον εαυτό τους μπορούν να σκύψουν το κεφάλι και να ανεχτούν την ειρωνεία , τον τσαμπουκά , την απαξίωση , την υποτίμηση και τον εγωκεντρισμό του αντιπροσωπου της εταιρείας .
Ποια είναι αλλιώς η χρήση του και ο σκοπός του , όταν δεν μπορούμε να μιλήσουμε για κανονισμούς για τιμωρίες γενικά για τίποτα που μπορεί να κάνουν τα πρόβατα να υψώσουν και να ενώσουν την φωνή τους με αυτούς που σκαλίζουν τα κακώς κείμενα ?
Ποιος ο λόγος να μετέχει κάποιος σε αυτόν εδώ τον χώρο όταν για να γράψει κάτι πρέπει πρώτα να δει ποιος είναι τώρα moderator , ποιο είναι το επίπεδο Ελληνικών και χιούμορ του και ανάλογα να διαμορφώσει το κείμενο του ?
Μπορώ να γράψω ακόμα πολλά .. το θέμα είναι ότι την αιτια και την λύση του προβλήματος την γνωρίζετε όλοι μεν είσαστε θύματα όμως της τρομοκρατίας που βασιλεύει εδώ και δεν μιλάτε γιατί ότι και να πείτε θα θεωρηθεί επίθεση κατά του coma και της ομάδος διαχείρισης .
 

DeletedUser2088

Αγαπητή Soichiro συνεχίζετε να μην απαντάτε στην τοποθέτηση που έκανα στο γιατί χάθηκαν οι χρήστες από το φόρουμ,
ας αρκεστούν οι αναγνώστες να διαβάζουν την ψυχανάλυση μου αν αυτό σας ευχαριστεί να λέτε (αν και είναι εκτός θέματος).

Μια προταση για να γινει καλυτερο το φορουμ ειναι να αλλαξει το οριο ηλικιας για τους διαχειριστες , να παει και αυτο ανω των 18 , οπως και για τους game moderators ( ουπς κατι μου λεει οτι αν γινει κατι τετοιο ο αγαπητος αιγοκερος θα σταματησει να ειναι forum moderator )

Δεν καταλαβαίνω τον υπαινιγμό αφού ξέρετε καλά ότι αυτό είναι μια από τις αυστηρές προϋποθέσεις για να είσαι μέλος της ΟΔ,
γίνετε ποιο συγκεκριμένος.
 

noesis

ex CM
InnoGames
Βαθμολογία αντίδρασης
211
[voc]Ξεκίνησε ένα θέμα για την αποστασιοποίηση των χρηστών του forum και αντί να εκφραστούν απόψεις επ’ αυτού, υπάρχει μία αντιπαράθεση για το ποιος διαστρέβλωσε (εσκεμμένα ή μη) τις απόψεις του άλλου, συνεχίζουμε με εκατέρωθεν προσβολές (ορισμένες εντέχνως καλυμμένες και άλλες εντελώς απροκάλυπτα) και πάει λέγοντας.
Είναι αυτό διάλογος; Είναι αυτός ο ιδανικός τρόπος για να θίξετε ένα θέμα που απασχολεί όλους μας;

Να με συγχωρείτε που σας το χαλάω, αλλά κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει τις προσωπικές σας αντιπαραθέσεις. Ουσιαστικές προτάσεις επί του θέματος υπάρχουν; Αν ναι, καταθέστε τες. Αν όχι, συνεχίστε με πμ.

@kotos: Το όριο ηλικίας είναι 18 χρονών και για το forum και για το παιχνίδι. Αν δεν με απατά η μνήμη μου, έτσι είναι τουλάχιστον τα τελευταία 3 χρόνια που είμαι στην Ομάδα.

@mulopotamos: Λυπάμαι αλλά αδυνατώ να σας παρακολουθήσω. Στοχοποιείτε μονομερώς πρόσωπα και καταστάσεις και ακολουθείτε την συνήθη τακτική μεταφοράς ευθυνών σε τρίτους. Το μόνο που μπορώ να πω, είναι πως όταν δείχνουμε κάποιον με το δάχτυλό μας, τα υπόλοιπα 3 δάχτυλα δείχνουν τον εαυτό μας. Και δεν το λέω εγώ, ο Λ. Νάιζερ το λέει.[/voc]
 

DeletedUser

Εχεις απολυτο δικιο , ειχα την εντυπωση οτι για το φορουμ πρεπει να εισαι ανω των 16 , οχι των 18 , τελικα εκανα λαθος . Αυτο ομως με κανει να αναρωτιεμαι , πως γινεται να εισαι ενηλικος και να απαντας
Να το θεωρήσω ρατσιστική επίθεση σε ένα κράτος 10εκ κατοίκων που καθρεπτίζονται στο πρόσωπο μου?
Εσείς από πού είστε?
Αυτο και αν ειναι διαστρεβλωση , εκτος και οντως δεν κατανοεις τον ορο "ελληναρας" , σε προτρεπω να το ψαξεις , οπως και γω εψαξα για το οριο ηλικιας του forum moderator και παραδεχτηκα το λαθος μου . Στα επι του θεματος , θεωρω οτι οπως επεσε το παικτικο επιπεδο ( πολλοι καλοι παικτες , και παικτικα αλλα κυριως ηθικα , εχουν παρατησει τις φυλετικες ) ετσι επεσε και το επιπεδο στην ΟΔ . Πρωτα υπεβαλα την απαντηση μου και μετα διαβασα την απαντηση της noesis . Τροποι για να γινει καλυτερο το foroum εχουν ξανα αναφερθει , δεν θα επεκταθω . Τα αιτια επισης αναφερθηκαν . Εγω παντως πιστευω οτι οσο το παιχνιδι γινεται pay to win , τοσο θα πεφτει και ο αριθμος των παικτων με ο,τι αυτο συνεπαγεται . Αυτα απο μενα και θα παρακαλουσα τον αιγοκερο να προσεχει τι γραφει , διοτι αν διαβασει καποιος τις απαντησεις απο noesis και immortal , καταλαβαινει πιστευω μια διαφορα .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Ο/Η mulopotamos έγραψε:
Παρακολουθώ από την αρχή και αναρωτιέμαι για ποιον λόγο ο Αιγόκερος είναι στόχος επίθεσης .

Ο λόγος είναι μια σειρά αδέξιων παραφράσεων που έκανε συνοδευόμενες απο την διαλλακτική υπεροψία του, και στη συνέχεια το γεγονός οτι (το λέω για 100στη φορά) άφησε να δημιουργηθούν λανθασμένες εντυπώσεις για το προσωπό μου κάτι που είναι απαράδεκτο ειδικά για κάποιον που συντονίζει τον διάλογο και τον προστατεύει απο το χάος και την ασυδοσία όπως με τόση περιφάνεια λέει και ξαναλέει.

Αγαπητή Soichiro συνεχίζετε να μην απαντάτε στην τοποθέτηση που έκανα στο γιατί χάθηκαν οι χρήστες από το φόρουμ,
ας αρκεστούν οι αναγνώστες να διαβάζουν την ψυχανάλυση μου αν αυτό σας ευχαριστεί να λέτε (αν και είναι εκτός θέματος).

Αγαπητέ aigokairos δεν διαφώνησα ούτε στιγμή οτι οι παίκτες έχουν μερίδιο ευθύνης. Συμπεριφορές σαν αυτές που αναφέρατε είναι αναμφίβολλα και ασύγκριτα πιο τοξικές.
Σε αρχική δημοσίευσή μου γράφω (χωρίς να έχω το νου μου τις απαράδεκτες περιπτώσεις παικτών που παραθέσατε):
...δεν αφήνω απ' έξω και την ευθύνη που έχουν οι παίκτες προς αυτή την μικροκοινωνία...
Σας καλύπτει?
 

DeletedUser2088

Αν θεωρείτε διαλλακτική υπεροψία το ότι αποδέχτηκα την πρόκληση για διάλογο, καταλαβαίνετε ότι δεν έχω κάτι άλλο να συζητήσω μαζί σας,

παραδέχομαι ότι έχετε ταλέντο να κολλάτε ταμπέλες, (είναι μόδα της νέας Ελλάδας και όχι αυτής με αρχές που αναπολώ εγώ 500 χρόνια πίσω)

Αν θέλετε η λέξη Ελληνάρας να είναι λέξη απαξίωσης και όχι κομπλιμέντο όπως θα έπρεπε να είναι, τότε πάλι δεν βλέπω ότι έχω κάτι να πω πάνω σε αυτό,

συνεχίστε λοιπόν την κουβέντα σας και θα λάβω σοβαρά υπόψιν μου όσους τοποθετηθούν χωρίς προσβολές και προσωπικές επιθέσεις

Από εδώ και πέρα παραμένοντας θεατής παρακαλώ να εφαρμόσετε τους κανόνες του φόρουμ και σε αυτό το θέμα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή