Fostiras vs Υπερσυμμαχίας

  • Δημιουργός θέματος Fostiras
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31147

Δεν καταλαβαίνω πολλά από αυτά που διαβάζω και κυρίως από ανθρώπους όπως ο Φωστήρας που έχουν την εκτίμηση μου .
Η κουτουρού από την αρχή παίζει ξύλο , και τα στατιστικά το αποδεικνύουν . Άλλες φυλές όμως έκαναν κινήσεις που μας υποχρέωσαν και εμάς να αντιδράσουμε ανάλογα . Δεν έχουμε σκοπό να μείνουμε με την δόξα , στόχος μας είναι να κερδίσουμε τον κόσμο . Όσοι διαμαρτύρεστε τώρα είσαστε παίχτες που ήρθατε τελευταία από άλλες φυλές . Δεν έχετε τις πληροφορίες που χρειαζόσαστε να κρίνετε τους λόγους , και που αποσκοπούν οι κινήσεις που κάνουμε .
Δεχτήκαμε όλα τα νέα μέλη στην φυλή ισότιμα , αλλα την ισοτιμία αυτή πρέπει και να την επιβεβαιώσετε . Το να επιτεθεί λοιπόν κάποιος σε μέλος συμμαχικής φυλής απλά γιατί αυτός δεν συμφωνεί με την πολιτική της φυλής του είναι λόγος αποβολής του .
Σαν κουτουρού έχουμε τα ίδια χρώματα στον χάρτη με αυτούς που διαμαρτύρονται αλλα με την διαφορα ότι ξέρουμε και που πάει το θέμα και γνωρίζουμε ότι είναι προσωρινή αυτή η κατάσταση .
θα δοκίμαζα να σας εξηγήσω και για ποιον λόγο δεν ενεργούμε αμέσως αλλα φοβάμαι ότι πολλοί λέξεις όπως τιμή και λόγος , που χρειάζομαι να αναφέρω θα τους μπερδέψουν ακόμα περισσότερο .
Έχετε λοιπόν δυο επιλογές .. η δοκιμάζεται την τύχη σας εκτος κουτουρού , η περιμένετε να δείτε που πάει το θέμα .
 

DeletedUser

Σας πονάει πολύ όλους σας που μια φυλή που ονομάζεται κουτουρου, γιατί είμαστε μια παρέα τρελών, και που είχε ξεκινήσει από την αρχή του κόσμου στην ήπειρό τους πόλεμο με 3 φυλές και ενώ την είχατε ξεγράψει όλοι, κατάφερε και βγήκε νικητής και εξακολουθεί να βρίσκεται 1η θέση παντού...Σε όλες τις κατατάξεις....
Όταν παίζατε όλες οι φυλές, φυλετικές αγκαλίτσες, εμείς πολεμούσαμε.....
Νουμπάδες μη τρέμετε από το φόβο σας...
Αλλά ξέχασα..
Έτσι είναι οι "μεγάλοι" παίκτες, που νομίζετε ότι είστε....
Τα μεγάλα λόγια μόνο εδώ....
Γιατί στον κόσμο τρώτε restart....

Οπότε λίγα τα λόγια σας για μας!!!

3ΟΥ -ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ....

Υ.Γ.: Και εμείς της κουτουρου, τα έχουμε μεγάλα και μιλάμε εδώ με το όνομά μας στο game...
Εσείς πάλι συνεχίστε τα σχόλια πίσω από την ανωνυμία σας....
Πάντα τέτοιοι ήσασσταν...
Απλά γράψτε περισσότερα εναντίον μας, μπας και ανεβείτε ψυχολογικά από την ήττα σας νουμπάδες...
Δεν φτάνουν αυτά...γράψτε και άλλα πολλά...:clap:

καταρχας επαιζα με το ονομα villager κ27 απλα μετα οταν ειδα τι παει να γινει αποφασισα να παραχωρησω τα χωρια μου στο fostira και να κανω αυτο που λεει ο ασχετος παρα πανω (μονος σου το ειπες οτι εισαι). μπηκα στο τελος απ το λογαριασμο του γιατι μου εταξε ξυλο.. ασχετα οτι φαγαμε μπαν μετα.. (αυτο επειδη λες οτι τα εχετε μεγαλα)

αρα τι restart να φαω απο σενα βρε εξυπνε?? στη φυλη σου με ηθελες.. τι να φοβηθω ακριβως??

εξηγω και δεν περιμενα να μην καταλαβαινετε μεχρι και εσεις τι γινετε.. ξερετε τι σημαινει να υπαρχει πολεμος.. ειστε πρωτοι σε στατιστικα αλλα οι απωλεεις σας θυμιζουν κοσμο που ξεκινησε πριν ενα μηνα..

αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι οι ιδιοι σας οι παικτες κανουν παραπονα για τη διπλωματια που παιζετε. οταν ειχαμε γραψει το κειμενακι στη περιγραφη της φυλης περι φυλετικων "μαχων" δεχτηκαμε ποσα μηνυματα που ελεγαν να αγιασει το στομα σου και τα λοιπα. απο δικους σας παικτες..
εχετε φτιαξει ενα απεραντο γαλαζιο και εχετε αφησει να σας το παιζουν εξυπνοι τα καθε νουμπακι που επειδη το εχει λιγο με το λεγιν σας κανει οτι γουσταρει..
στρατολογουν παικτες πισω απ τη πλατη σας περνουν βαρβαρα μες το πυρηνα σας και εσεις τι κανετε?? διωχνετε οποιον αντιδρα..
αλλα θελω να δω την τελικη φυλη που θα κλεισει το κοσμο γιατι αν παρατηρησατε δεν χωρατε σε μια ουτε οι δουκες με τους βαρωνους..
 

DeletedUser

Δεχτήκαμε όλα τα νέα μέλη στην φυλή ισότιμα , αλλα την ισοτιμία αυτή πρέπει και να την επιβεβαιώσετε . Το να επιτεθεί λοιπόν κάποιος σε μέλος συμμαχικής φυλής απλά γιατί αυτός δεν συμφωνεί με την πολιτική της φυλής του είναι λόγος αποβολής του .
Σαν κουτουρού έχουμε τα ίδια χρώματα στον χάρτη με αυτούς που διαμαρτύρονται αλλα με την διαφορα ότι ξέρουμε και που πάει το θέμα και γνωρίζουμε ότι είναι προσωρινή αυτή η κατάσταση .

Βασίλη στην περίπτωσή μου δεν δείξατε την ισοτιμία γιατί οταν χτύπησα εγώ με τον nianiaro2,3 χωριά εκ των οποίων τα καθαρίσαμε αλλά έμειναν το ηθικό στο 2-4,ήρθαν οι των GO και τα πήραν αναίμακτα.Τα ζητήσαμε πίσω αλλά εσείς στην ηγεσία δεν το υποστηρίξατε και απ ότι κατάλλαβα μπήκατε σε μία διαδικασία συμψηφισμού.
Επειδή καταλλαβαίνω κάποια πράγματα και βλέπω που πάει το πράγμα θεώρησα ότι καλύτερα να χαιρετήσω αυτόν τον κόσμο μιας και δεν έχει νόημα και αξία να παίξω.Έτσι επειδή βαρέθηκα,χτύπησα GO,τους τσίμπησα χωριουδάκι,είχε άμυνες μέσα χωρίς εκκλησία!!! και ήθελα να τους γλεντήσω όσο μπορούσα.Κάπου εκεί με βρήκε το πρώτο ΜΠΑΝ μου ως παίχτη και μάλιστα μόνιμο και attackable.!!Εσύ το ίδιο δεν έκανες στον K26 με τους CXC?Βγήκες για να παίξεις ξύλο για τους λόγους σου αν και ήξερες ότι θα έχανες χωριά.Δεν είναι το θέμα μου να αντιπαρατεθώ με εσένα προσωπικά γιατί σε γνωρίζω και θεωρώ ότι εάν συνεχιστεί αυτό το χάλι στον Κ27 θα ξενερώσεις κι εσύ.
Με τον συμπαίχτη μου villager συμφωνώ απόλυτα κι εάν θέλετε να ερμηνεύσετε σωστά τις απώλειες θα πρέπει να συγκρίνεται τις επιθετικές απώλειες με τις αμυντικές.Εάν κάποιος έχει 100.000 επιθετικές και 1 αμυντική απώλεια δε σημαίνει ότι παίζει ξύλο αναγκαστικά αλλά ότι είμαστε μαζεμένοι δέκα άτομα και χτυπούμε έναν.Αυτοί οι δέκα γίνονται 20 και χτυπούν 2 κ.ό.κ.
Όταν αυτά τα μέλη των SOS βρέθηκαν στον Κ26 δεν ήξεραν από που να την κάνουν γιατί έπαιζε σοβαρό ξύλο.Στον Κ23 είχαν αξιοπρεπή παρουσία που την οφείλουν σε εμάς αλλά έχασαν από εμάς-Ασυλουμ.Αυτά τα δεδομένα επεξεργάστηκαν και το αποτέλεσμα είναι το χάλι του Κ27.


ΥΓ Πες στους GO ότι μπαναριστήκαμε και δεν πατήσαμε διαγραφή.
 

DeletedUser22677

καταρχας επαιζα με το ονομα villager κ27 απλα μετα οταν ειδα τι παει να γινει αποφασισα να παραχωρησω τα χωρια μου στο fostira και να κανω αυτο που λεει ο ασχετος παρα πανω (μονος σου το ειπες οτι εισαι). μπηκα στο τελος απ το λογαριασμο του γιατι μου εταξε ξυλο.. ασχετα οτι φαγαμε μπαν μετα.. (αυτο επειδη λες οτι τα εχετε μεγαλα)

αρα τι restart να φαω απο σενα βρε εξυπνε?? στη φυλη σου με ηθελες.. τι να φοβηθω ακριβως??

εξηγω και δεν περιμενα να μην καταλαβαινετε μεχρι και εσεις τι γινετε.. ξερετε τι σημαινει να υπαρχει πολεμος.. ειστε πρωτοι σε στατιστικα αλλα οι απωλεεις σας θυμιζουν κοσμο που ξεκινησε πριν ενα μηνα..

αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι οι ιδιοι σας οι παικτες κανουν παραπονα για τη διπλωματια που παιζετε. οταν ειχαμε γραψει το κειμενακι στη περιγραφη της φυλης περι φυλετικων "μαχων" δεχτηκαμε ποσα μηνυματα που ελεγαν να αγιασει το στομα σου και τα λοιπα. απο δικους σας παικτες..
εχετε φτιαξει ενα απεραντο γαλαζιο και εχετε αφησει να σας το παιζουν εξυπνοι τα καθε νουμπακι που επειδη το εχει λιγο με το λεγιν σας κανει οτι γουσταρει..
στρατολογουν παικτες πισω απ τη πλατη σας περνουν βαρβαρα μες το πυρηνα σας και εσεις τι κανετε?? διωχνετε οποιον αντιδρα..
αλλα θελω να δω την τελικη φυλη που θα κλεισει το κοσμο γιατι αν παρατηρησατε δεν χωρατε σε μια ουτε οι δουκες με τους βαρωνους..

Θυμησε μας στην επομενη Φυλη που θα φτιαξουμε να σε κανουμε Αρχηγο.
Βλεπεις πολυ μπροστα εσυ....
 

DeletedUser10824

Λέγονται πολλά μάλλον,αλλα δεν ακούω...είστε τόσο κάτω και κάπου χάνεται το ηχητικό κύμα,στο υπεργαλαξιακό κενό που έχουμε μεταξύ μας...Η ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ κοιτάζει απο ψηλά και σας πονάει.
 

DeletedUser

μα σε σας ειμασταν βρε παιδια στην ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ .. μονο που δεν αντεχουμε εμεις στο εβερεστ εχει πολυ κρυο εκει πανω και αποφασισαμε να αποχωρησουμε!
λιγο προσοχη θελω μονο απο σας μη σας σπασουν τα τακουνια και προσγειωθείτε ανώμαλα στη γη!
τεσπα το ριξαμε πολυ το επιπεδο και βαρεθηκα.. bozoath αν δεν καταλαβαινεις καποια πραγματα απλα μην μιλας εχω βαρεθει να τα λεω 500 φορες.. κρατα την αποψη σου και εγω τη δικη μου και απολαυσε τις μαχες που δινετε με τοσο σθενος
 

demichelis1

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
8
Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο που ειμαστε πρωτοι σε ολα τα στατιστικα.Τωρα οσο για το <<νουμπακια> και οποιονδηποτε αλλο χαρακτηρισμο,ποναει φιλε αλλα θα το συνηθισεις...:hmmm:


χωρις να θέλω να προπαγανδίσω, απλά αναφέρω πώς στο στατιστικό "πόλεμοι φυλών" , άλλος ειναι πρώτος!

τώρα κάποιοι κράζεται τους κουτουρού που έκλεισαν πολλές συμμαχίες και δεν αναφέρεται καποιους άλλους που έχουν 10 ακαδημίες + όλους τους άλλους συμμάχους !! δεν είστε σωστοί..
 

DeletedUser

μας παρεξηγησες φιλαρακι! μιλησα και ειπα ξεκαθαρα οτι η G.O ειναι μια φτηνη αντιγραφη της κουτουρου.. μην μπερδευεσαι!! γενικα το ποστ εχει να κανει με τη καταντια του Κ27 που σαφως και ευθύνονται και οι υπολοιπες φυλες για αυτο που γίνεται
 

DeletedUser31881

Λοιπόν φίλε Fostira, η G.O αρχικά δημιουργήθηκε από μένα..
Τα πράγματα αρχικά πήγαιναν πολύ καλά ,είχαμε πόλεμο με WRN,Λικα και αλλη μια φυλη που μου διαφευγει τ ονομα της.Ηταν όλοι μες στον πυρήνα μας και παίξαμε ωραίες μάχες..
Μετά, λόγω προβλημάτων , δεν μπόρεσα να συνεχίσω ως αρχηγός και έδωσα τη φυλή στον lefterhs.
Από κει και πέρα όλα άλλαξαν..
Η φυλή έκανε μία ακαδημία,στρατολογήσεις όπου να ναι κλπ κλπ ..
Οι φυλές που είχαμε πόλεμο είτε διαλύθηκαν,είτε μπήκαν σ εμάς.Οχαρτης αρχισε να γινεται μπλε...
Σιγα σιγα ξενερωνα εγω ολοενα και περισσοτερο...
Κι ετσι συνεχιστηκε τελος παντων...
Το θέμα είναι όμως , πως ότι γίνεται σ εμάς γίνεται και στους άλλους.Η ΑΡΞ έβαλε στο πλευρό της +5 φυλές.
Και ακόμα δε βγήκαν τα μυστικά,φαντάσου δηλ τι έχει να γίνει...
Τα πράγματα στον 27 πάνε ολοένα και χειρότερα.
Έχουμε καταντήσει όλοι να παίζουμε αγγαλίτσες..
Μάχες σοβαρές έκαναν μόνο οι ΣΕΚΣ και οι 3-ΟΥ.
Οι υπόλοιποι πραγματικά δεν κάνανε τπτ.
Μία απ αυτές τις 2 φυλες ελπιζω και θελω να παρει τον κοσμο,οχι γιατι μπορουν,αλλα γιατι αυτοι με τις πραξεις του το αξιζουν.
Και μην αρχιζετε τρ να λετε ο ενας εκανε αυτο , ο αλλος εκανε το αλλο.
Σε σχε΄ση με τους υπόλοιπους αυτοί ξεχωρίζουν.

όσον αφορά το μπαν που είπες , θα ενημερώσω προσωπικά τα παιδιά.
Δεν ασχολήθηκα καθόλου εγώ μ'αυτά , δεν μ'αρέσει να γίνεται πλάνο για ένα άτομο μεμονωμένο.. το βρίσκω κάπως αξιοπερίεργο και δεν παιρνω μέρος σε κάτι τέτοια.Παρόλ'αυτά,απ'ότι είδα το παιξες καλά για όσο έπαιξες.
Ησουν μόνος εναντίον όλων..
Στη θέση σου εγώ απλά θα έκλεινα το πσ και δε θα ξανάμπαινα , και ό,τι γινόταν..
Αλλά εσύ,αν και μόνος,κρατησες .
Συγχαρητήρια λοιπόν, και όπως είπα θα ενημερώσω και τα παιδιά για το μπαν :)
 

DeletedUser

είπα να μην απαντήσω σε ένα κομπλεξικό παιδάκι που έκανε restart και τώρα δεν έχει τι να κάνει και ασχολείται με άλλους με το να βγάζει χολή!

1)μου αρέσει villager που το restart που θα έτρωγες το ονόμασες παραχώρησα τα χωρια μου! χαχα!!!! είσαι για γέλια!!!!
για να μην φας πυξίδα γιατί δεν είχες άλλη επιλογή τα παραχώρησες!!! δεν πας να λες ότι θέλεις από εδώ και πέρα!!! αν μπορούσες θα ήσουν ακόμα εδώ αλλα η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσες!

2) είσαι κομπλεξικός γιατί είσαι τόσο κολλημένος που αμφισβητείς ακόμα και τα στατιστικά!!!!

η κουτουρού από την αρχή του κόσμου είχε πόλεμο με ούρς sat v300 και ήμασταν εμείς μονο απένατι τους!! καμια συμμαχία που είχαμε δεν μας βοηθησε! ισα ισα το αντίθετο! ( η δυο δεν υπάρχουν πλέον κερδίσαμε και τους δυο πολέμους! με τα τσεκούρια μας και αυτό δεν το αμφισβητεί κανένας!!! )

οποιος έχει λίγο μυαλό και δεν του έχει γίνει μαρμελάδα από το κολυμα που έχει δεν μπορεί να αμφισβήτηση και τα παρακάτω!!

σε έναν κόσμο τόσο αργό η ανάπτυξη μας σαν φιλί ήταν τρομαχτική και δεν εγιμε με ένωση φυλων!!! η μονη ένωση είναι αυτή που κάναμε τώρα με κοα

χτυπιόμασταν με 3 φίλες ταυτόχρονα και τα στατιστικά που είχαμε δεν μπορεί να τα αμφισβήτηση κανένας μα κανένας!!

ήταν διπλάσια από την δεύτερη φυλή και σε επιθετικές και σε αμυντικές απώλειες (μην βλέπετε τα σημερινά έχει πάνω από 20 μέρες που καθόμαστε και έχουμε κερδίσει τους πολέμους )

3) πάμε στο άλλο εμείς δεν πλησιάσαμε καμια φυλή! μας πλησίασαν η coa τα ζυγίσαμε και προχωρήσαμε τελικά στην πρώτη μας ένωση! (λογαργιασμό δεν θα δώσουμε σε κανένα παιδάκι τύπου villager για τον ποιον θα κάνουμε σύμμαχο και ποιον όχι!!! )

4)ξεχάσαμε να σου δώσουμε μάσκα οξυγόνου και όπως φαίνεται η έλλειψη του σε αποβλάκωσε τελείως!!!

τοκ τοκ είναι κανεις μέσα? αγόρι μου δεν έφυγες από την φιλί μας!!! σε διώξαμε γιατί έκανες κάτι που έθεσε σε κίνδυνο την φυλή! και αυτό δεν το κάναμε ευχάριστα αλλα αναγκαστικά κοιτώντας το συμφέρον του συνόλου και μονο!

τέλος δεν θα δώσουμε λογαργιασμό σε κανένα παιδάκι για το τι κάνουμε σαν κουτουρού!
πάρε τα κουβαδάκια σου και πάνε σε άλλη παραλια να παίξεις!
ασχολήσου με τίποτα άλλο βγάλε την χολή σου και τα κόμπλεξ σου αλλου!!!!
 

DeletedUser

και μάλλον εσύ έκανες το ατόπημα και πήρες και τον Fostiras
στον λαιμό σου
 

DeletedUser31881

τοπακοζ αλλου γι αλλου.

Για το 'αλλού γι αλλού " που λες , δε νομίζω απλά ξεκίνησα πως έχει το πράγμα απ την αρχή και κατέληξα και κάπου.
Ντάξει όμως,έχω συνηθίσει τα τέτοιου είδους σχόλιά σου,οπότε δεν το συνεχίζω,για τέτοιες στιγμές ζεις,ας σε αφήσουμε να χαίρεσαι. :grrr2:


και μάλλον εσύ έκανες το ατόπημα και πήρες και τον Fostiras
στον λαιμό σου

ούτε καν,έχω να ασχοληθώ με θέματα διοίκησης εδώ και πάρα πολύ καιρό...
Το πράγμα έχει καταντήσει εξευτελιστικό και δε θέλω να λαμβάνω μέρος σε τέτοιου είδους πράγματα.
 

DeletedUser

ποποο καλα εσυ Αντωνιο μας εκανες τη μουρη κρεας!Για πες μας κανα λογαριασμο που παιζεις να δουμε τι μαχες εχεις κανει και εσυ!
 

DeletedUser8333

Καλα ρε σεις ποσο τελειωμενοι ειστε??
Ρομανε,οχι πες μου εσυ τι πολεμους εκανες..ο Αντωνης εχει κλεισει 2 κοσμους...Ααααα και για πες μου και με ποιο ονομα εισαι στο παιχνιδι,γιατι μου φαινεται οτι οχι κοσμους αλλα μονο το πσ σου εχεις κλεισει εσυ.
Villagerer ξερω τι παικτης εισαι και εχουμε παιξει πολλες φορες αντιπαλοι,αλλα μειωνεις τον εαυτο σου με αυτα που λες.
Δεν σας αρεσει η 3-ου,μην ξαναμπειτε...Παιζε μονο με τους Λυκους...Οκ?το λυσαμε το θεμα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser24216

Προφανως το αλλου γι αλλου παει για τις "μονο αυτες οι φυλες πολεμανε"

το τι Τολμη και Γοητεια γινεται στη φυλη του τοπακοζζζ ουτε ξερω ουτε και -φυσικα- μ ενδιαφερει.
 

DeletedUser

καλα οτι δεν θα ξανα μπω με σας ειναι δεδομενο εξαλου σου ειπα μπηκα απο σποντα.. αλλα θελω να μου πει ο antwnio, αν βεβαια πριν μιλησει εχει δει που ηταν τα χωρια μου, απο ποιον κινδευνευα να φαω restart..λεγε ρε μπομπιρα ποιος θα μου εριχνε restart?? και τα παιδακιa πες τα σε κανα προβατο απ τη φυλη σου.. στους COA ημουν και οταν ανακοινωθηκε οτι παει να γινει η ενωση τα παρατησα για να ασχοληθω με κανα πιο σοβαρο κοσμο..

το χωριο απο G.O δεν το χτυπισα εγω μου πηρε τη δοξα αλλος.. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χτυπαγα πολλα αν δεν τρωγαμε μπαν.

τωρα για ολες τις σπουδαιες μαχες που λες οτι εχετε δωσει με κανεις να πιστευω ακομα περισσοτερο αυτα που λεει ο φιλος Romanos εξαλου και εσυ δεν ησουν ενας απο αυτους που κρεμασες μια ολοκληρη φυλη στον 26 και πατησες διαγραφη? και εκει απο οσο ξερω δεν προλαβατε μα φατε και κανα πλανο της προκοπης..
 

DeletedUser31166

αντε ρε παιδες κανας πολεμοοοοος. τι ειναι αραγε αυτο το καινουριο φρουτο συμμαχια go-κουτουρου ακουω! αντε να φανε λιγο ξυλο η αρξ που αραζουν και κανιβαλιζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31881

αντε ρε παιδες κανας πολεμοοοοος. τι ειναι αραγε αυτο το καινουριο φρουτο συμμαχια go-κουτουρου ακουω! αντε να φανε λιγο ξυλο η αρξ που αραζουν και κανιβαλιζουν.

Προσπαθούν να μικρύνουν τις φυλές τους ωρέ.
Και πως αλλιώς άραγε μπορούν να το καταφέρουν;
κανιβαλισμός is the solution :rolf:

Και για να μη βγαίνουμε εκτός, villager, άστο δε θα βρεις το δίκιο σου εδώ μέσα..
 
Κορυφή