Απορία

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser22879
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser22879

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου λύσει την εξής απορία ?
Πως γίνεται κάποιος να κάνει 3600 επιθέσεις ημερησίως
χωρίς να χρησιμοποιήσει παράνομο software τύπου agent ?
Εκτός κι αν είναι νόμιμο κάτι τέτοιο οπότε θα ήθελα μια απάντηση και σε αυτό ώστε να το χρησιμοποιήσω κι εγω αν είναι νόμιμο.

Ευχαριστώ
 

DeletedUser2436

Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα τώρα.

Οι επιθέσεις αυτές τι είναι?
fake?φάρμινγκ?εντολές απλά για να πάρεις το βραβείο για τις περισσότερες λεηλασίες?τι ακριβώς?

Το βασικότερα σε όλο αυτό ειναι σε τι επίπεδο βρίσκεται ο κόσμος και πόσα χωριά έχεις

Φαντάζομαι οτι εννοείες επιθέσεις για φάρμινγκ,οπότε εκεί εξαρτάτε απο τον τρόπο που φαρμάρεις.
Μπορεις να στείλεις όσες επιθέσεις θες σε ένα βάρβαρο στα 10 λεπτά και να κάνεις πολυ παραπάνω απο 3.500 αλλα δεν θα έχει κανένα νοήμα.

Επιπλέον σου παραθέτω μερικούς λογαριασμους απο το .net:

http://en53.tribalwars.net/guest.php?screen=info_player&id=9020578( Στους 110 χωρια και ταχύτητα κόσμου 2x)

http://en49.tribalwars.net/guest.php?screen=info_player&id=4672761(Στα 520 χωρια και ταχύτητα κόσμου 1.6x)

Εχω δει και λογιαριασμους με 20.000 εντολές φαρμαρίσματος


Επιπλέον αν εννοείες fakes μπορεις να κάνεις ακόμα περισσότερες
 

DeletedUser22879

Εννοώ για φαρμάρισμα. Και μιλάω για παίκτη με 18 χωριά με ταχύτητα κόσμου 1.
Βέβαια όταν πρωτοεμφάνισε αυτό το βραβείο είχε τα μισά χωριά περίπου 10 αν οχι 9 και ηταν στις 2500 λεηλασίες.
Αν υποθέσουμε οτι εχει ενα σκριπτακι και το τρεχει. Και αυτο παλι για να το κάνεις πρεπει να κανεις ποσα κλικ με το ποντίκι ?
Και να εισαι και ποσες ωρες μπροστα σε εναν υπολογιστή ?
Γιατί το πιο πιθανό είναι κάποιο πρόγραμμα που απο μόνο του σε τακτά διαστήματα κάνει τα κλικ για λογαριασμό σου ανα κάποια δευτερόλεπτα, πράγμα όμως που
υποθέτω πως απαγορεύεται.
Γιατι ναι μεν μπορω να στειλω 100 επιθεσεις σε ενα βαρβαρο με 5 δορια μεσα η καθε μια για παράδειγμα, αλλα και παλι πρεπει να κανω 100 κλικ σε ενα σκριπτακι και αλλα 100 για επιβεβαίωση. Για να φτάσω στο νούμερο των 2500 και των 3600 με το χερι και χωρις την χρηση καποιου software ποσες ωρες πρεπει να καθομαι και να κάνω κλικ μπροστα σε μια οθονη και επι ποσες ημέρες ? είναι ανθρωπίνως δυνατό κάτι τέτοιο σε καθημερινή βάση ? χωρις την βοήθεια κάποιου agent ? αυτό ρωτάω βασικά.
 

DeletedUser

αν κατσεις ενα τριωρο και κανεις συνεχεια κλικ περνας ευκολα τα 4κ..
 

DeletedUser22879

Και τιποτα αλλο στο μεταξυ εννοεις ? ουτε καν να μιλας,να αναπνεεις ? να εισαι δηλαδη κολλημενος στην οθονη ? γιατι ετσι ναι γινεται...
 

DeletedUser2436

Για τον greekdiavolo μιλάμε λοιπόν :p

Μπορεί σίγουρα να γίνει με νόμιμα μέσα.Το ξέρω γιατι το έχω κάνει.

Επιπλέον υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που δεν δουλεύουν και παιρνάνε τρελές ώρες μπρόστα στον υπολογιστη,όπως και φοιτητές.

Οι 3500 εντολές δεν είναι κάτι το τραγικό.Μπορεις να τις στείλεις με 16 ώρες στον υπολογιστή οπότε σου μένουν και 8 ώρες για ύπνο :p Σωματικά δηλαδή δεν είναι κατι το επίπονο.
Τώρα γιατι κάποιο κάθετε τόσες ώρες μπροστά απο έναν υπολογιστή είναι δικό του θέμα και δεν μας ενδιαφέρει.

Ολα αυτά αφορούν λογαριασμους που αποτελούνται απο 1 άτομο.Υπάρχουν και λογαριασμοί που παίζονται απο 2 και 3 άτομα οπότε ο χρόνος του κάθε παίχτη μειώνετε και ο χρόνος που είναι ενεργός ο λογαριασμός αυξάνετε.Αν δεν κάνω λάθος ένας τέτοιος λογαριασμό ειναι ο Crawling που όπως θα δεις έχει πάρει πριν απο 11 μέρες 4.500 λεηλασίες σε μια μέρα ενώ είχε μόνο 6 χωρια


Όπως είπες και εσυ υπάρχουν και προγράματα που μπορούν να κάνουν αποθηκευμένες στάνταρ κινήσεις.Οι πιθανότητες κάποιος να χρησημοποιεί κάτι τέτοιο πλέον έχουν περιοριστεί λόγο του σύστημα captcha(αυτό το σπαστικό πράγμα με τα νουμεράκια που βγάζει σε τακτά χρονικά διαστήματα)
 

DeletedUser

Οι πιθανότητες κάποιος να χρησημοποιεί κάτι τέτοιο πλέον έχουν περιοριστεί λόγο του σύστημα captcha(αυτό το σπαστικό πράγμα με τα νουμεράκια που βγάζει σε τακτά χρονικά διαστήματα)

Φιλε μου καλα τα λες αλλα να σου υπενθυμισω οτι τα προγραμματακια αυτα ειναι προσπελασιμα και μπορουν να παρακαμφθουν με τα καταλληλα μεσα .:p
Γι αυτο ο COMA ,αν ανακαλυψει καποιον ριχνει μονιμο αποκλεισμο :p
 

DeletedUser22879

Το οτι γινεται και ειναι εφικτο γίνεται. Το θέμα εινα κατα ποσο είναι εφικτο σε καθημερινη βαση κατι τετοιο.
Το να πατας επι 3 ωρες σκετα κλικ... που ειναι πολυ παραπανω απο 3 ωρες αλλα εστω 3 ωρες οτι ειναι.
και μετα αλλες ποσες ωρες για να παιζεις κιολας γιατι το κλικ δεν θεωρειται παιξιμο.
Αυτο σε καθημερινη βαση να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω οτι γινεται. Μια φορα για να δεις οτι γινεται ναι αλλα ΟΧΙ σε καθημερινη βαση. Εκει ειναι ηλιου φαεινότερο οτι παίζουν "άλλα κόλπα"...
Και το σύστημα το captcha οπως σωστα επισήμανε και ο άλλος φίλος παρακάμπτεται... Της δουλειάς είμαι και ξέρω...
3500 επιθεσεις να υποθεσω οτι ειναι 7000 κλικ ?
κατσε μπροστα σε ενα pc και κανε οχι επι 3 ωρες αλλα επι μιση ωρα μονο κλικ. Αν δεν εχεις τενοντιτιδα σε δεκα μερες εγω θα γινω αστροναυτης.
Χωρις παρεξηγηση.
 

DeletedUser

Φιλε ηρεμησε!!καποιοι μπορει να εχουν το #θαρρος# γιατι περι θαρρους προκειται,να πατανε επι χ ωρες κλικ.Επισης μπορει να παιζουν και παραπανω απο εναν παικτη σε καποιο λογαριασμο!!!
 

DeletedUser14367

Ένα παλιό τραγούδι του Χατζή έλεγε: "Σωστά μιλάς, καλά τα λες ... μα τί τα θες, μα τί τα θες ;"

Πάντα η δίωξη έπεται ένα βήμα από την παρανομία. Όταν πρόκειται για υπολογιστές τα βήματα είναι περισσότερα.
Από την άλλη τπτ δν είναι παράνομο μέχρι να εντοπιστεί, αποδειχθεί κ καταχωρηθεί σαν τέτοιο.

:cop:
 

DeletedUser2436

Οπως ξανα είπα.Γίνετε με νόμιμα μέσα.
Απο εκεί και πέρα υπάρχουν διάφορες τεχνικές στο φάρμινγκ που μπορούν να σου μειώσουν τον χρόνο που χρειάζεσαι(τον χρόνο όχι τα κλικ)

Να είσαι σίγουρος οτι αυτοί οι παίχτες ελέγχονται πολυ συχνά απο την ομάδα διαχείρησεις ακόμα και αν δεν υπάρχει κάποια άιτηση υποστίρηξης,επομένος αν κάποιος ήταν παράνομος θα είχε αποκλειστεί
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Και το σύστημα το captcha οπως σωστα επισήμανε και ο άλλος φίλος παρακάμπτεται... Της δουλειάς είμαι και ξέρω...
Και εγω της δουλειας ειμαι γι αυτο σου λεω οτι παρακαμπτεται :p

κατσε μπροστα σε ενα pc και κανε οχι επι 3 ωρες αλλα επι μιση ωρα μονο κλικ. Αν δεν εχεις τενοντιτιδα σε δεκα μερες εγω θα γινω αστροναυτης.
Χωρις παρεξηγηση.
Το ξερω ειναι δυσκολο να κανεις επι 30 λεπτα ασταματητο κλικ αλλα οχι και τα προγραμματακια που σε βοηθανε να κανεις κλικ ασταματητα :p...αυτα σε βοηθανε να κλικαρεις ασταματητα , οποτε θες και οσες φορες θες με επιλογες start , pause και time delay
Φυσικα δεν θα πω πιο προγραμμα ειναι αυτο αλλα πιστευω πως και αυτοι που δεν κατεχουν πολλα απο pc,εχουν ψαχτει εστω και λιγο για να βρουν λυση εστω και για χαβαλε .

Πάντα η δίωξη έπεται ένα βήμα από την παρανομία. Όταν πρόκειται για υπολογιστές τα βήματα είναι περισσότερα.
Από την άλλη τπτ δν είναι παράνομο μέχρι να εντοπιστεί, αποδειχθεί κ καταχωρηθεί σαν τέτοιο.

:cop:
:clap: Σωστος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14367

Rapso δν είπα για κανέναν ότι είναι παρανομός, ούτε υπονόησα ότι η ΟΔ δν κάνει καλά την δουλειά της.

Απλά εξηγώ στον φίλο ότι κάτι το οποίο είναι νομότυπο, δν είναι απαραίτητο να είναι κ λογικό.
Μπορεί κάποιος να κάνει 10.000 κλικς ανά ώρα για 115 συνεχόμενες ημέρες !!!
Μπορεί ο εκάστοτε ελεγκτής να βρει κάτι παράνομο στον έλεγχο ??? Αν όχι τότε δν έχουμε υπόθεση.

:cop:
 

DeletedUser22879

Τώρα μάλιστα, συνεννοηθήκαμε...
έτσι συμφωνώ.
Γιατί άλλο πράγμα να δεις ενα γαιδούρι μέσα σε ένα ελικόπτερο και άλλο το να πιστέψεις οτι πετάει ο γάιδαρος με δικά του φτερά... :)
 

DeletedUser2436

LooterandPlundereroftheday.png



Δηλαδή αυτός ο παίχτης που στον κ13 σε μία μέρα έκανα 3.893 ληλασίες και μάζεψε 3.821.027 πόρους πιθανό να είναι παράνομος?

Σε λίγο θα ακούσουμε οτι τον βοήθησε και οι ΟΔ για να πάρει τόσους πόρους lol :p

Οπως λέει και ο λαός όσα δεν φτάνει η αλεπου τα κάνει κρεμαστάρια.

Αυτά απο εμένα.Καλη Συνέχεια
 

DeletedUser4641

[yioryos]Καταλαβαίνω την απορία σας, κάποιος κάνει κάτι που εσείς ίσως δεν μπορείτε να καταφέρετε, βλέπω όμως ότι έμμεσα προσπαθείτε να δημιουργήσετε την εντύπωση ότι υπάρχει παράβαση και αυτό δεν είναι σωστό...

Αν έχετε υποψία για κάποιο παίκτη ότι χειρίζετε παράνομο λογισμικό, δεν έχετε παρά να τον αναφέρετε ώστε να ελεγχθεί... [/yioryos]
 
Κορυφή