τι γινεται αμα..

  • Δημιουργός θέματος SS5 GOKU
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

υπαρχουν λογαριασμοι
Α Β Γ
παιχτες
α β γ δ ε
α και γ αδερφια και μενουν στο ιδιο σπιτι
β και ε αδερφια και μενουν στο ιδιο σπιτι




τι γινεται αμα....
Λογαριασμος Α πεζεται απο α και β
Λογαριασμος Β πεζεται απο γ και δ
Λογαριασμος Γ πεζεται απο ε



τι γινεται τοτε?ποιοι πρεπει να εχουν μοιρασμενη? εστειλα μυνημα υποστηριξης,μου απαντησε ο yioryos αλλα με εστειλε εδω...
 

DeletedUser

συγνωμη λαθος μου,αν μπορει ενασ διαχειριστης φορουμ να τοο μεταφερει στις ερωτησεις!
:oops:
 

DeletedUser

κάποιος επιστημονας να βγεί να απαντήσει(τώρα να ψαχνονται οι admins αν είναι παράνομο το ένα ως προ τον άλλο λογαριασμό,τρέχα γύρευε) γιατί είναι λίγο απίθανο να γίνετε αυτό,ο καθένας στον λογαριασμο του δεν γίνεται ρε παιδία??
 

DeletedUser

ο καθενας στον λογαριασμο του θα ειναι!
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
μου απαντησε ο yioryos αλλα με εστειλε εδω...

:rolf: Χαχα! Αφού δεν σε έστειλε στον αγύριστο πάλι καλά! χαχα!

Γιώργο κορυφαίες οι ερωτήσεις σου, το είπαμε...

Καταρχήν, το αν είναι αδέρφια κλπ. δεν νομίζω να έχει σημασία :p

Η γνώση κωδικού μέχρι 2 άτομα (co-play) είναι εντός των κανονισμών. Συνεπώς όπως έχεις γράψει τα άτομα, τα accounts είναι νόμιμα και δεν υπάρχει πρόβλημα να λειτουργούν.

(Μια διευκρίνιση του κανονισμού: Επιτρέπεται να παίζουν μαζί περισσότερα άτομα (2+?) χρησιμοποιώντας ένα λογαριασμό, υπό τον όρο ότι δεν διαθέτουν πρόσβαση σε κανένα άλλο λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.. θα ήταν καλό να γίνει)

Μοιρασμένη σύνδεση πρέπει να κάνουν και οι 3 (τρεις) λογαριασμοί Α,Β,Γ.

Ο παίχτης δ είναι μοναχοπαίδι και δεν χρειάζεται να δηλώσει μοιρασμένη. Καλό θα ήταν να βρεθεί και ένας ζ παίχτης να παίξει το λογαριασμό Γ μαζί με τον ε να μην νιώθει μόνος του :D

Αυτά νομίζω από εκεί και πέρα κάποιος admin θα απαντήσει.... (αν δεν στο κλειδώσει νωρίτερα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

προτου απαντησει,οπως ειπα,να το μεταφερει κιολας στις ερωτησεις επειδη κατα λαθος γραφτηκε εδω...
ποιος ειπε αν ο ζ εχει αδερφο,δεν ξερω αμα εχει,αλλα και να εχει δεν πεζει φυλετικες,οποτε καμια σημασια!

αν ο chess απαντησε,κλειδωστε το..αφου το μεταφερεται
 

DeletedUser11418

Θες να μας πεις οτι τα αδερφια δεν παιζουν co εναν λογαριασμο αλλα παιζουν ο καθενας με εναν αλλον που εχει αδερφο και αυτος παιζει με τον αδερφο του αλλου ;
:grrr::grrr::grrr:

Συμβαινει :ban: γιατι εκτος απο cheaters περνανε και τους αλλους για ηλιθιους
 

DeletedUser13821

Γιωργο, οπως ειπε και ο Κωστας, δεν ειναι νομιμο να γνωριζεις κωδικο παικτη που παιζει στον ιδιο κοσμο με εσενα.
Αρα ετσι οπως το περιεγραψες ειναι παρανομοι ολοι!
 

DeletedUser

υπαρχουν λογαριασμοι
Α Β Γ
παιχτες
α β γ δ ε
α και γ αδερφια και μενουν στο ιδιο σπιτι
β και ε αδερφια και μενουν στο ιδιο σπιτι




τι γινεται αμα....
Λογαριασμος Α πεζεται απο α και β
Λογαριασμος Β πεζεται απο γ και δ
Λογαριασμος Γ πεζεται απο ε



τι γινεται τοτε?ποιοι πρεπει να εχουν μοιρασμενη? εστειλα μυνημα υποστηριξης,μου απαντησε ο yioryos αλλα με εστειλε εδω...


:wow: :wow: :wow:

Λοιπον .. σε ολα τα δυσκολα κουιζ υπαρχει μια ευκολη απαντηση

2907200985867FindX.jpg



Μοιρασμενη συνδεση θα βαλουν αυτοι που ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ την συνδεση

ειτε ειναι ο χ ειτε ο ψ ξαδελφος.

Ποσο δυσκολο ειναι αυτο ... ???

Ο κανόνας αυτός ισχύει για οποιονδήποτε χρησιμοποιεί από κοινού με έναν ή περισσότερους άλλους παίκτες έναν υπολογιστή ή δίκτυο. Ένα δίκτυο που χρησιμοποιείται από κοινού μπορεί να είναι σε μία οικογένεια, στην εργασία σας ή στο σχολείο
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221

Αtomaki7, σιγά τώρα μην τον ικανοποίησε η απάντηση :rolf:

Πάντως αυτό
Κώδικας:
Επιτρέπεται να παίζουν μαζί [B]περισσότερα άτομα[/B] χρησιμοποιώντας ένα λογαριασμό, υπό τον όρο ότι δεν διαθέτουν πρόσβαση σε κανένα άλλο λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.
δεν το είχα προσέξει. Στην ουσία δεν δεσμεύει το co-play σε 2 παίχτες μόνο από οτι κατάλαβα.

Όσο για την ερώτηση του SS5 GOKU πιστεύω θέλει μια απλή απάντηση..

Τρώνε ban τα παραπάνω accounts με αλληλεπίδραση 3 μοιρασμένων συνδέσεων και 5 παιχτών ή όχι? :p
 

DeletedUser

Πως με καταλαβαίνει όμως ο ατημος ο Κώστας...
Εγώ θέλω μια απάντηση στο
Αν όσοι οι παραπάνω έχουν μοιρασμένο σύνδεση μεταξύ τους όσοι την μοιράζονται,είναι παράνομο??

Επίσης αν δν είναι παράνομο ποιοι πρέπει να έχουν μοιρασμένη?
ο Α με τον Β και τον Γ
Ο Β με τον Α
Και ο Γ με τον Α
σωστά?

Επιπρόσθετα επειδή κάποιος είπε κάτι τι θα πει γτ δν πεζψ co με τον αδερφό μου? αφού είναι μέσα οπότε και εγώ τι να τον κάνω


Τέλος κ.co-coma το διαβάσατε που το διαβάσατε,γτ δεν το μεταφέρετε στις ερωτήσεις όπως έχω χιλιοπει παραπάνω? ...όχι τπτ απλά μην πάρω κανά πόντο ποινής επειδή έχω 27 και ένας μήνας εκτός δν είναι ότι καλύτερο...
 

DeletedUser2436

Πάντως αυτό
Κώδικας:
Επιτρέπεται να παίζουν μαζί [B]περισσότερα άτομα[/B] χρησιμοποιώντας ένα λογαριασμό, υπό τον όρο ότι δεν διαθέτουν πρόσβαση σε κανένα άλλο λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.
δεν το είχα προσέξει. Στην ουσία δεν δεσμεύει το co-play σε 2 παίχτες μόνο από οτι κατάλαβα.

Chess αυτό είναι λογικά.
Δεν θα μπορούσε να υπάρξει κάποιος κανόνας οτι επιτρέπετε το co-play μόνο απο 2 άτομα.Δεν θα ήταν καθόλου πρακτικό

Απο την στιμγή που το admin tools ελέγχει IP,η κάθε IP πιάνετε σαν ξεχωριστώ άτομα.
Είναι σαν να μου λες οτι εγώ για παράδειγμα που έχω 2 συνδέσεις ιντερνετ δικές μου (μια στο πατρικό μου και μια εκεί που σπουδάζω) είναι παράνομο να παίξω με κάποιον co-play :Ρ
 

DeletedUser

Πάντως αυτό
Κώδικας:
Επιτρέπεται να παίζουν μαζί [B]περισσότερα άτομα[/B] χρησιμοποιώντας ένα λογαριασμό, υπό τον όρο ότι δεν διαθέτουν πρόσβαση σε κανένα άλλο λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.
δεν το είχα προσέξει. Στην ουσία δεν δεσμεύει το co-play σε 2 παίχτες μόνο από οτι κατάλαβα.


Περα απο το co υπαρχει και το tripleplay και το quad , ε μετα απο αυτο παμε σε orgy :axe:
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Είναι σαν να μου λες οτι εγώ για παράδειγμα που έχω 2 συνδέσεις ιντερνετ δικές μου (μια στο πατρικό μου και μια εκεί που σπουδάζω) είναι παράνομο να παίξω με κάποιον co-play :Ρ

2 accounts από την ίδια IP σε μοιρασμένη σύνδεση προφανώς δεν μπανάρονται. Σωστά?

Ξέρεις ποιό είναι το θέμα? Αν δεν γίνονται απολύτως κατανοητοί από τους παίχτες οι κανονισμοί και πορευόμαστε με υποθέσεις είναι βέβαιο οτι κάποια στιγμή θα οδηγηθούμε σε παράπτωμα.

Το ανέφερα για να γίνει μια περαιτέρω εξήγηση του κανονισμού από τον atomaki ή άλλον.

π.χ. Στον 7 έφαγα ολικό ban για κοινό λογαριασμό με τον παίχτη PIT7. Λόγω δουλειάς το πρωί έπαιζε το account μου ο PIT7 έχοντας μοιρασμένη σύνδεση με τους 2 λογαριασμούς κι εγώ έπαιζα κανονικά τον δικό μου όταν γύριζα με την προοπτική μελλοντικά να παραμείνει μόνο το δικό μου account με co.

Και όταν οι κανονισμοί αναγράφουν "Απαγορεύεται η γνωστοποίηση ή/και η κοινή χρήση κωδικού πρόσβασης προς ή μαζί με οποιονδήποτε άλλο παίκτη σε οποιονδήποτε κόσμο κι αν παίζετε." και έχεις φάει και ολικό ban σε έναν κόσμο δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για κάτι.

Δεν πιστεύω λογαριασμοί 500-1000 χωριών να διακινδυνεύουν τόσο εύκολα ένα ban αν οι κανονισμοί ήταν πιο διευκρινιστικοί και μου δίνεται η αίσθηση οτι δύσκολα θα δώσεις το λογαριασμό σου σε παραπάνω από 1 άτομο για co-play. Γι'αυτό μου φαίνεται περίεργο το "Επιτρέπεται να παίζουν μαζί περισσότερα άτομα χρησιμοποιώντας ένα λογαριασμό"

Οι 2 κανονισμοί με bold κρίνω οτι αντιφάσκουν αν δεν δωθεί πιο καθαρή εξήγηση...

Και οκ δέχομαι οτι ένας admin όπως θα έκανα κι εγώ στη θέση του, σου λέει διάβασε τους κανονισμούς είναι ξεκάθαροι, προστατεύουμε τους παίχτες όμως για να μην υποπέσουν σε παράπτωμα ή την αρτιότητα των κανονισμών?

Τέσπα, αυτά τα λέω απλά για να δείξω οτι δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο. π.χ. Αν ήξερα οτι ένα account παίζετε co-play από 10 άτομα θα μου φαινόταν οτι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα ήταν πολύ κοντά σε ένα :ban:


ΥΓ. Αtomaki μόλις έγραφα.. oπότε μια σύντομη απάντηση για το orgy :p
 

DeletedUser

νομιζω οτι το θεμα πηρε αλλες διαστασεις και εχει βγει οff topic....

θα παρακαλουσα λοιπον,αν ξερει καποιος αυτο που ρωταω,να μου απαντησει...
 

DeletedUser

[lol] Εγώ θα το κλείδωνα γιατί νομίζω πως σας απαντήσανε.. εσείς δεν έχετε καλυφθεί ακόμη? [/lol]
 

DeletedUser

στα μισα θεματα μιλανε για το co-play εντελως ασχετο και στα αλλα οι γνωμες ειναι διαφορετικες....
 

DeletedUser4641

[yioryos]Μεγάλη συζήτηση για μικρό θέμα...

εδώ και πάρα πολύ καιρό έχουν δημοσιευτεί οι Προϋποθέσεις για Co-Playing

http://forum.fyletikesmaxes.gr/showthread.php?t=9038

Επίσης στους Κανόνες του παιχνιδιού αναγράφονται καθαρά οι Προϋποθέσεις μιας Μοιρασμένης σύνδεσης...

http://www.fyletikesmaxes.gr/rules.php

(δες τον κανόνα §2 και τα παραδείγματα του κανόνα §1)

Αν αυτά νομίζεις ότι δεν είναι αρκετά κατανοητά τότε κάνε αίτηση υποστήριξης, πες μας τι ακριβώς δεν κατάλαβες και θα σε βοηθήσουμε να τα κατανοήσεις όσο καλύτερα γίνετε...

Το σενάριο που παρουσιάζεις δεν είναι σενάριο που ενδιαφέρει το σύνολο των μελών... μην ξεχνάμε ότι το Co-Playing είναι μια μέθοδος που παίζουν ελάχιστα μέλη του παιχνιδιού...[/yioryos]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή